Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lednica 2007
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Offca napisał(a):Zdarza się ;P
Amen dico vobis.
To sie działo wtedy. Ale cóż, przez wiele ucisków trzeba nam przejść, by dopchac się do Bramy Przedsionków Pańskich.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-04-2007 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
lednica 2006 Uśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
05-04-2007 13:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Był ktoś w 2005 roku ?
05-04-2007 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Cytat:Był ktoś w 2005 roku ?
A co??
Byłem...w pewnym sensie :krzywy: Bo na pola nie dotarłem... :oops:
Chodzi Ci o ten deszczyk?? Duży uśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
05-04-2007 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Offca napisał(a):Nie tyle się sugeruję, co sobie wyobrażam co tam się dzieje jak się zwali tyle ludzi. Co roku się słyszy jakie są przepychanki podczas przechodzenia pod Rybą, niektórzy nawet tam nie mają szans się dostać, tylko popatrzeć sobie z daleka. Więc to bezsens. Lepiej wyjdę jeśli obejrzę to w tv, będę przynajmniej wszystko widziała...

Jeżeli po ciężkim dniu i nocy jeszcze zostaną siły to czemu nie, trzeba zacisnąć zęby i do przodu Uśmiech Należy jednak mieć oczy dokoła głowy i szczególnie trzeba uważać pod nogi - różne niespodzianki można napotkać, a upadek przy tak napierającym tłumie może się skończyć tragicznie Uśmiech Ja jeżeli się jeszcze tam wybiorę pomyśle kilka razy zanim postanowię przejść przez rybę Uśmiech)

czarek napisał(a):Cytat:
Był ktoś w 2005 roku ?

A co??
Byłem...w pewnym sensie :krzywy: Bo na pola nie dotarłem... :oops:
Chodzi Ci o ten deszczyk?? Duży uśmiech

Musze przyznać, ze to był największy test wytrzymałościowy jakie przeżyłem, gdyby nie dobra kondycja nie wiem jakby to wyglądało.
Stanie kilka godzin w deszczu (od czasu do czasu pompa, tak dla urozmaicenia), przejście przez rybę, zasuwanie 6km w przemoczonych butach po środek transportu (zazdrościłem tym co zmierzali do ciepłych autokarów), dojazd do Poznania rowerem (40km) i wreszcie upragniony sen Uśmiech

Mimo tych drobnych mankamentów nie żałuje i myślę, że się kiedyś wybiorę o ile będzie okazja Uśmiech))
05-04-2007 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Groniu napisał(a):tanie kilka godzin w deszczu (od czasu do czasu pompa, tak dla urozmaicenia), przejście przez rybę, zasuwanie 6km w przemoczonych butach po środek transportu (zazdrościłem tym co zmierzali do ciepłych autokarów)
Skąd ja to znam... Kongres w Częstochowie bodajże 2005. Daidoss mnie wtedy widział w jakim byłam stanie xD
To też był dla mnie duży sprawdzian, którego niestety nie przeszłam, bo puściły mi już nerwy ze zmęczenia i tego, że przemokłam na początku niemal na wylot póki mi Pawełek swojego płaszcza przeciwdeszczowego nie pożyczył. Wprawdzie wracałam autokarem, ale nieogrzewanym i siedziałam przy samych drzwiach! Więc w czasie postoju była taka kosta, że myślałam iż w domu wyląduję z zapaleniem płuc, a stopy mi odpadną z zimna i przemoczenia. Z butów i skarpetek mogłam chyba wiadro wody wycisnąć. Póki co to był mój najgorszy Kongres Odnowy w życiu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-04-2007 21:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Najlepsze, że to nie same przemoczone buty mi przeszkadzały, tylko odciski które się utworzyły przy staniu, a połączenie mokre buty + odciski = ból przy każdym stąpnięciu, ale cóż jakoś trzeba było iść i to jeszcze dość dynamicznie Uśmiech
05-04-2007 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:Musze przyznać, ze to był największy test wytrzymałościowy jakie przeżyłem, gdyby nie dobra kondycja nie wiem jakby to wyglądało.
Stanie kilka godzin w deszczu (od czasu do czasu pompa, tak dla urozmaicenia), przejście przez rybę, zasuwanie 6km w przemoczonych butach po środek transportu (zazdrościłem tym co zmierzali do ciepłych autokarów), dojazd do Poznania rowerem (40km) i wreszcie upragniony sen

Mimo tych drobnych mankamentów nie żałuje i myślę, że się kiedyś wybiorę o ile będzie okazja ))
Akurat wtedy byłam ;P
Ciekawe przeżycie z tym deszczem Oczko Ale mimo wszystko dobrze to wspominam Uśmiech

Ps. Wie ktoś może, czy z Sulechowa będzie organizowany wyjazd do Lednicy?

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-04-2007 10:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Byłem dzisiaj odebrać materiały reklamujące (plakaty, ulotki) Lednice u oo. Dominikanów w Poznaniu. Wchodze z moją siostrą do DA, a tam kto?? Ojciec GóraDuży uśmiech
Wpakował nam podwójną porcje ulotek i poszedł spać Szczęśliwy Niezwykły człowiek Uśmiech

[ Dodano: Pon 04 Cze, 2007 01:34 ]
Pan jest wielki :!:
Wróciliśmy i okazało się, że ewangelizując innych można bardzo dobrze zewangelizować=przemienić siebie Uśmiech

Na opisanie wszystkiego czego Pan dokonywał i czego mnie (nas) nauczył nie starczyło by mi czasu...
I nie "pochwale się" spektakularnymi nawróceniami i oddaniem swojego życia Jezusowi przez tych z którymi rozmawialiśmy. Pan jest cudowny. Uczy nas pokory. I to, że chłopak który na początku rozmowy rzucił nam od niechcenia, że "wyspowiada się w parafii" po kilkunastu minutach wychodzi z lasu i sam szuka kapłana, a potem (tutaj już ufam w działanie Ducha Świętego) przystępuje do komunii świętej to jest dla nas cud. Takich "małych" cudów było więcej.
I o ile jeszcze o 19 miałem wątpliwości w to, czy za rok wybiore się na lednice w takim charakterze, to o 22 nie miałem już wątpliwości. Nie wyobrażam sobie, abym mógł nie głosić Pana, zarówno tam na Lednicy, jak i w codzienności... również tej szarej i trudnej...
"Miłość Boża prznagla nas"!!

I jeszcze jedno. Ci wszyscy młodzi ludzie przyjechali tam, bo czegoś szukają. Bo potrzebują czegoś więcej. Bo potrzebują zrozumienia, rozmowy, miłości, Boga. Nawet Ci, którzy wracali do domu na chwielnych nogach... Oni wszyscy potrzebują miłości :!:
Teraz już wiem, że i ja tego potrzebowałem. I wiem, że Lednica i inne spotkania tego typu są potrzebne. Pan potrzebuje robotników... każdego i każdej z nas!! "Żniwo co prawda wielkie, ale robotników mało"

Łk 10,17-20 Nasze imiona zapisane są w niebie :wink: Chwała Panu

http://www.ewangelizatorzy.pl
14-05-2007 20:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Szkoda, że się nie spotkaliśmy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-06-2007 08:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Slimak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Pytanko ;>
Ksiądz też dostał laskę ?

"Prosimy bardzo aby wszyscy księża podnieśli swoje laski"

Hihi uśmiałem się tylko Oczko



Mowa oczywiście o laskach pasterskich Oczko
04-06-2007 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ks.Marek napisał(a):Szkoda, że się nie spotkaliśmy.
A no bo po sektorach raczej nie chodziliśmy... Na przyszłość niech ksiądz usiądzie w lesie, albo na jakimś rowie... szansa na spotkanie będzie znacznie większa Duży uśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
04-06-2007 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Slimak napisał(a):Ksiądz też dostał laskę ?
Tak jest.
czarek napisał(a):Na przyszłość niech ksiądz usiądzie w lesie, albo na jakimś rowie... szansa na spotkanie będzie znacznie większa Duży uśmiech
Byłem, siedziałem, gadałem i nie tylko... :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-06-2007 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Ks.Marek napisał(a):czarek napisał/a:
Na przyszłość niech ksiądz usiądzie w lesie, albo na jakimś rowie... szansa na spotkanie będzie znacznie większa
Byłem, siedziałem, gadałem i nie tylko...
O jej, czyżby ktoś księdza ewangelizował?? :mrgreen:

http://www.ewangelizatorzy.pl
04-06-2007 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 104
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #45
"Rozpoznaj czas" - Lednica - 6.06.2009
Cytat:"Rozpoznaj czas" - to hasło i temat tegorocznego Spotkania Młodych nad Lednicą. Organizatorzy przygotowują dla młodzieży "Lednicką Liturgię Czasu" - pięciuset stronicowy brewiarz dla świeckich, złożony z Jutrzni, Nieszporów i Komplety.
Lednickie Spotkania rozwijają się, nie stoją w miejscu, są otwarte na całe bogactwo Kościoła w Polsce, w Europie i na świecie. Dlatego w tym roku organizatorzy postanowili zaprosić na Spotkanie młodzież z całej Europy. Zaproszenia zostały wysłane do 40 Episkopatów państw europejskich. Na bieżąco spływają odpowiedzi i zgłoszenia od kolejnych grup.
Lednica, łączy się również z obchodami 800 lecia istnienia zakonu franciszkanów. Zakonnicy włączą się aktywnie w przygotowanie i przebieg samego Spotkania. Naturalnym jest że młodzież tworzy Lednicę. Już ponad 70 osób zgłosiło swoją gotowość i pragnienie do przepisania księgi psalmów. Księga o formacie A1, zostanie uroczyście pobłogosławiona podczas Spotkania 6 czerwca...
źródło: http://www.lednica2000.pl/2009/index.php...=&ucat=20&

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli sie z innymi.
Jan Pawel II
[Obrazek: tententego.gif]
27-02-2009 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów