Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Becikowe" - wydzielony
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
heysel napisał(a):Bo masz chrześcijański punkt widzenia. Ja spoglądając w lustro widzę przedstawiciela Homo sapiens, gatunku zwierząt.
Rozmawialiśmy już o tym, ale to chyba rozmowa na inny temat ... :?:
Dla mnie jest wazne zarówno "tu i teraz" jak i sprawy "ponadczasowe" (głębiej spoglądam w niektóre sprawy) - dla Ciebie najwyraźniej liczy się tylko "tu i teraz" ...
Taka ciekawostka - w innym temacie próbowałeś temu chyba zaprzeczać ... :?
Tak czy inaczej - Boga i "natury" nie oszukasz, Heysel - naprawdę warto się nad tym zastanowić o czym piszemy..
Choćby nad tym czy warto tracić czas na chwilę ułudy - tylko zastanowić się nad tym co dalej :?:
Czy warto za chwile pozornej ułudy tracić wiele lat zmarnowanego życia później - czy warto tracić całą wieczność za kilka (może kilkanaście) lat pozornej beztroski ?
Przed wieleoma sprawami nie uciekniesz - choćbyś nie wiem jak daleko chował głowę w pisaek i udawał, że "sprawy nie ma" ... Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-04-2007 02:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Cytat:Absolutnie należałoby odciąć od tego "samotne matki". To jest niewychowawcze oraz prowadzi do patologii.

To chyba żart :shock:

Becikowe nie jest dobrym rozwiązaniem. Jest to pokazówka dla społeczeństwa, podobnie jak sądy w 24 h.

Cytat:Czlowiek ijest Istotą seksualną - stworzoną do rozmnażania.

Tak, ale w Twojej DDV wypowiedzi brzmi to jak nakaz nieustannej kopulacji. Czyli co? Co rok prorok?

Nie jestem zwolennikiem becikowego, ponieważ margines społeczny będzie to wykorzystywał tylko w celu zdobycia kasy. Znam takich ludzi. Co rok prorok, a państwo im i tak da.
08-04-2007 06:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Aristojos - w swoim życiu jestem gorącym zwolennikiem zasady "byle bez przegięć" - w żadną stronę.
3 - 4 dzieci uważam za wystarczającą - jeżeli jednak ktoś uzna że dobrze mu z większą ilością potomstwa (lub z mniejszą z przyczyn niezależnych od siebie) - to nie mam nic przeciwko.
Mam natomiast dość może i "niechrześcijańskie" mysli o "snobach" którzy decydują się na seks a świadomie nie dorośli lub nie potrafią zdobyć się na trud wychowania własnego potomstwa ...
No cóz - taka moja słabostka ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-04-2007 23:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
Cytat:Mam natomiast dość może i "niechrześcijańskie" mysli o "snobach" którzy decydują się na seks a świadomie nie dorośli lub nie potrafią zdobyć się na trud wychowania własnego potomstwa ...

Nie każdy chce mieć dzieci. Czyli nie powinien uprawiać seksu?
09-04-2007 08:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Aristojos napisał(a):Nie każdy chce mieć dzieci. Czyli nie powinien uprawiać seksu?
Jak to poniżająco brzmi: uprawiać seks. Normalnie jak praca przy burakach albo ryżu...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-04-2007 08:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
No faktycznie poniżająco... :hahaha:
09-04-2007 08:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
ja zaś wolę - przeżywać akt małżeński .. Uśmiech
Nie tylko lepiej brzmi -ale i w praktyce o wiele radośniej się akt przeżywa - jeżeli nie |"odwala się pańszczyzny " lub "dla sportu" - tylko w pełni złączy się emocjonalnie i fizycznie z kobietą Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-04-2007 12:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:Jak to poniżająco brzmi: uprawiać seks. Normalnie jak praca przy burakach albo ryżu...
:hahaha:

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pon 09 Kwi, 2007 13:53 ]
Uprasza się Offieczkę o niekręcenie beczki :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Pon 09 Kwi, 2007 21:16 ]
Oboje siebie warci Język

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-04-2007 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów