Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Becikowe" - wydzielony
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
kempes napisał(a):Nie ma przymusu brania becikowego - jak sie komus nie podoba, to nikt go nie zmusza.
Gdzie ja tak napisałam? Wskaż, bo ślepa jestem.

kempes napisał(a):A poza tym czy naprawde tak trudno odniesc sens powiedzenia "lepszy rydz niz nic" do tej sytuacji?
Nie chodzi o to, czy jest rydz czy nie. Chodzi o to, że jak już rząd decyduje się na becikowe, to powinien pewne rzeczy przewidzieć i dostosować zapomogę do cen jakie obowiązują w naszym kraju! Taka zapomoga starcza zaledwie na miesiąc! A dzieciakowi przez więcej niż miesiąc potrzeba pewnych rzeczy, tym bardziej, że rośnie jak na drożdżach i co chwilę trzeba mu nowe ciuszki kupować! Nasze becikowe to stanowczo za mało.

kempes napisał(a):Odnosnie znajomosci cen, to akurat mam w rodzinie roczne dziecko, ktoremu kupuje rozne rzeczy i doskonale wiem co ile kosztuje, wiec prosze - bez pouczen w tej kwestii.
A co Ty taki czepliwy się zrobiłeś, co?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-04-2007 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Offca napisał(a):Chodzi o to, że jak już rząd decyduje się na becikowe, to powinien pewne rzeczy przewidzieć i dostosować zapomogę do cen jakie obowiązują w naszym kraju!
1. Polska ma dziurę budżetową, a rząd robi wszystko, aby tylko ją powiększyć.
2. "Becikowe" to tania zagrywka dla podtrzymania popularności.
3. Polskiego budżetu po prostu nie stać na dostosowanie zapomogi do cen jakie obowiązują.
4. Jest to głupie socjalistyczne rozdawnictwo, w obecnym kształcie będące kompletną porażką rządu.
5. I jeszcze do tego ta nazwa mnie wk...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
05-04-2007 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Offca napisał(a):Z tego 1000zł kupisz wózek dziecięcy, kilka pieluch i nic więcej
Nie znam ani jednego małżeństwa, które becikowe wydałoby na "wyprawkę dla dziecka". Aparat cyfrowy, wycieczka, większe zakupy domowe, nowe ubrania dla żony...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
05-04-2007 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ja tylko zakładam msg. Bo może jest jakieś małżeństwo, co kupiło za to faktycznie wyprawkę dla dziecka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-04-2007 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Pewnie jest, ja tylko napisałem z doświadczenia moich znajomych, bo jak się moja córka rodziła to te 3,5 roku temu to jeszcze nie było becikowego.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
05-04-2007 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
Ja akurat znam dwa malzenstwa, ktore nie przepuscily kasy z becikowego na byle co.
@Offca - naszego panstwa nie stac na rozdawanie takiej ilosci pieniedzy, zeby starczylo dziecku na kilka lat. Osobiscie jestem przeciwnikiem takich ogromnych dofinansowan, bo powiedzmy sobie szczerze - to bylaby kasa wyciagnieta z naszych kieszeni :hm: Panstwo i tak juz zabiera nam niesamowite ilosci pieniedzy, z ktorymi dzieje sie nie wiadomo co.
A czepliwosci nauczylem sie od Ciebie ;P
06-04-2007 08:06
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ja również jestem zwolennikiem innego systemu podatkowego i większej niezależności obywateli w przeznaczaniu zarobionych pieniędzy niż obecny system ogromnej ilości obowiązkowych składek, a potem redystrybucji tego przez budżet państwa m.in. w postaci "becikowego"

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
06-04-2007 08:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
kempes napisał(a):naszego panstwa nie stac na rozdawanie takiej ilosci pieniedzy, zeby starczylo dziecku na kilka lat.
Nie mówię na kilka lat. Wystarczy, żeby takie dofinansowanie było wsparciem dla matki chociaż przez ten pierwszy rok życia dziecka, bo wydaje mi się, że jest ono wtedy najbardziej wymagające.
Poza tym kempes uważam, że jakby się chciało, to i pieniądze by się spokojnie znalazły. Nie stać nas, bo nasza kasa zostaje roztrwoniona na byle co i dlatego jej nie mamy. I nie będę ukrywać, mam tu też na myśli budowę Świątyni Opatrzności i moich niekończących się pytań: po co to?! Kolejny moloch w stylu Lichenia. Koszmar!
Pieniądze by się znalazły, trzeba tylko chcieć - czytaj: z rozsądkiem nimi gospodarować. Ale nasz rząd tego nie potrafi.

[ Dodano: Pią 06 Kwi, 2007 12:32 ]
Cytat:A czepliwosci nauczylem sie od Ciebie ;P
Chociaż raz się ktoś czegoś ode mnie nauczył ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-04-2007 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
msg !
Rozumiem sprawy "liberalizmu gospodarczego" - jednak "becikowe" to zwrócenie uwagi na dośc konkretny problem - nad tym, że życie człowieka (a szczegolnie Rodziny) bez dziecka to życie tak naprawdę bez najpowazniejszego dla człowieka celu w życiu jakim jest spłodzenie i wychowanie potomstwa ...
Offco !
Ci którzy mają pieniądze - przeznaczają je na antykoncepcję - lub inne zupełnie niepotrzebne badziewie (np. uważają że mają ich [pieniędzy] "za mało" i dlatego muszą robić karierę") - odkładając sprawę poczęcia dziecka w nieskończoność
Dla tych, ktorzy nie mają pieniędzy - ten tysiąc zł. to niemalże "fortuna" która realnie wpomaga przyrost naturalny ...
Dlatego też chyba Heysel nam się nak "pluje" o "becikowe" ;-) ;P

Owszem - zgoda w jednym - osoby biedne powinny by może dostać nieco większą zapomogę kosztem tych którzy zarabiają wiecej - jednak równie dobrze zdaję sobie sprawę z faktu, iż praktycznie kazde rozwiązanie może rodzić kontrowersje ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-04-2007 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
ddv napisał(a):Ci którzy mają pieniądze - przeznaczają je na antykoncepcję - lub inne zupełnie niepotrzebne badziewie (np. uważają że mają ich [pieniędzy] "za mało" i dlatego muszą robić karierę") - odkładając sprawę poczęcia dziecka w nieskończoność
Dla tych, ktorzy nie mają pieniędzy - ten tysiąc zł. to niemalże "fortuna" która realnie wpomaga przyrost naturalny ...
Acha, czyli powiedzmy ja, nie narzekajac na ogólny brak pieniędzy jestem z tego tytułu od razu szufladkowana: skoro mam kasę, to się pobawię w antykoncepcję i ją roztrwonię na badziewia, a co!
Idąc dalej, muszę być biedna, to wtedy się będę rozmnażać, tak? Kurde! Który biedak dostawszy 1000zł wyda je całkowicie na dziecko?! Nie znam takiego.
Jeszcze lepiej! Są tacy, którzy płodzą dzieci jak króliki dla tych nędznych 1000zł! Bynajmniej nie na utrzymanie tych dzieci, ale na utrzymanie siebie! :evil:

Przykro mi bardzo, ale za cholerę nie rozumiem Twojej filozofii.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-04-2007 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
ddv napisał(a):jednak "becikowe" to zwrócenie uwagi na dośc konkretny problem
Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy
Są lepsze sposoby zwracania uwagi.
ddv napisał(a):nad tym, że życie człowieka (a szczegolnie Rodziny) bez dziecka to życie tak naprawdę bez najpowazniejszego dla człowieka celu w życiu jakim jest spłodzenie i wychowanie potomstwa ...
:roll2: ;P :hahaha: :hahaha: :hahaha:
To brzmi jak żałosna, socjalistyczna propaganda. Sorry, ale cel w życiu i jego ważność ustala sobie każdy człowiek samemu. Można żyć nie mając dzieci poświęcając się innym celom i wartościom.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-04-2007 00:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Offca napisał(a):Acha, czyli powiedzmy ja, nie narzekajac na ogólny brak pieniędzy jestem z tego tytułu od razu szufladkowana: skoro mam kasę, to się pobawię w antykoncepcję i ją roztrwonię na badziewia, a co!
Offieczko - chciałem zauważyć, że osoby które posiadają pieniądze najczęsciej "inwestują" je w nieskończoność w "karierę zawodową" (np. studia, praca) lub trwoniąc je na środki zupełnie niepotrzebne do życia.
Sorry ale zarówno nadmierne szukanie kariery jak i np. stosowanie antykonepcji jest dla mnie "badziewiem - z kilku powodów.
Czlowiek ijest Istotą seksualną - stworzoną do rozmnażania.
Im wcześniej (w rozsądnych granicach) kobieta urodzi tym przecież lepiej ...
Nadmierne poświęcenie karierze i pracy to przecież straty dla dziecka (brak z nim należytego kontaktu itd.)

heysel napisał(a):To brzmi jak żałosna, socjalistyczna propaganda. Sorry, ale cel w życiu i jego ważność ustala sobie każdy człowiek samemu.
Niezaleznie od tego co człowiek "sam sobie ustali" natura rządzi się swoimi prawami - a "Natura" daje o sobie znać wyraźnie - z czasem ....
Możesz próbować ją oszukać - do czasu ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-04-2007 01:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
ddv napisał(a):Niezaleznie od tego co człowiek "sam sobie ustali" natura rządzi się swoimi prawami - a "Natura" daje o sobie znać wyraźnie - z czasem ....
Możesz próbować ją oszukać - do czasu ...
Cóż, nie wiem jak Ty, ale ja kontroluję swoją zwierzęcość. Bo i chociaż jestem zwierzęciem to mam się zamiar wzbić ponad swoje korzenie.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-04-2007 01:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
heysel napisał(a):Cóż, nie wiem jak Ty, ale ja kontroluję swoją zwierzęcość. Bo i chociaż jestem zwierzęciem to mam się zamiar wzbić ponad swoje korzenie.
A ja jestem gorąco przekonany o tym, że jesteś człowiekiem.
Doświadczenie jak i zdrowy rozsądek mi mówi, że zakłocenie w czymkolwiek zarówno prawa naturalnego jak i Bożego nie wychodzi człowiekowi na dobre ...
Cóż - ja operując w ramach Prawa Bożego staram się zapanować nad swymi "odzwierzęcymi" odruchami, skłonnościami - ale w żaden sposób nie neguję ani Prawa Bożego ani naturalnego ...
Mówiąc wprost - np. stosowanie antykoncepcji lub brak dziecka u osób które poświęciły się wspólnemu życiu z kobietą odbija się wcześniej czy później dość przykoro na zdrowiu (fizycznym lub emocjonalnym) ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-04-2007 01:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
ddv napisał(a):A ja jestem gorąco przekonany o tym, że jesteś człowiekiem.
Bo masz chrześcijański punkt widzenia. Ja spoglądając w lustro widzę przedstawiciela Homo sapiens, gatunku zwierząt. Tym samym nie jestem lepszy niż pies, kot czy kawał parującego mięsa w paszczy drapieżnika.
ddv napisał(a):które poświęciły się wspólnemu życiu z kobietą
Nigdy nie byłem w stałym związku i nie sądzę abym był.
Co do reszty to oczywistość skoro jesteś katolikiem.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-04-2007 01:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów