Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Smutna" Msza Święta??
Autor Wiadomość
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #1
"Smutna" Msza Święta??
Wróciłem przed chwilą z Mszy Świętej. Do czasu homilii wygłoszonej przez mojego proboszcza byłem święcie przekonany, że Msza Święta i wszystko co sie podczas niej dokonuje jest wydarzeniem radosnym Uśmiech Moja siostra studiująca teologie była w tym jeszcze bardziej utwierdzona, zresztą nie tylko ona... myśle ze prawie wszyscy obecni (łącznie z ksiedzem wikariuszem) :roll:
Wszyscy oprócz proboszcza, który przez 15 minut kazania uświadamiał wiernym, że męka, śmierć i zmartwychwstanie (!) Chrystusa są czymś smutnym i dlatego przychodząc na Msze powinniśmy raczej płakać... :shock:
Jeśli pomyliłem sie w swojej ocenie i moj proboszcz ma racje to mi powiedzcie i wyjaśnijcie dlaczego to, że Jezus oddał za nas swoje życie ma być powodem do smutku?!
Ja się przestaje dziwić, że ludzie nie chodzą do kościoła... dosyć mają własnych smutków w swoich rodzinach, domach :|

http://www.ewangelizatorzy.pl
05-04-2007 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Ta niby smutna nie była, ale ja wróciłam przybita kosmicznie i mi nie przeszło Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-04-2007 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
W tym roku nie moge uczestniczyc Smutny
Ale dla mnie osobiście czas Tridum był czasem radości, pomimo wszystko.
Obecnie czasem się pytam czy czasem nie zagubiono sensu tego czasu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-04-2007 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
czarek napisał(a):Ja się przestaje dziwić, że ludzie nie chodzą do kościoła... dosyć mają własnych smutków w swoich rodzinach, domach
Protestuję :!: Jak mają dosyć, to niech sie wezmą wreszcie do galopu :!: Łaska Boża nas powinna przynaglać do trwania w Miłości Pańskiej. Nie tylko w jarmarcznym uczestniczeniu w praktykach pobożnościowych, ale nade wszystko w autentyzmie życia chrześcijańskiego.
Poniekąd nie dziwię się twemu proboszczowi, że w takiej nucie powiedział kazanie.
Czarek napisał(a):(...) który przez 15 minut kazania uświadamiał wiernym, że męka, śmierć i zmartwychwstanie (!) Chrystusa są czymś smutnym i dlatego przychodząc na Msze powinniśmy raczej płakać...
Patrząc z perspektywy historii zbawienia, to fakt. Po dziś dzień są judasze i bogobójcy w rodzinie ludzkiej. Płacz nasz jednak powinien być zobowiązujący do odpowiedzialności za poranek wielkanocny, na krzyżu dopiero zaczyna sie życie :!:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-04-2007 23:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów