Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łódź: zamiast kamieni żółciowych urodziła córkę
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Łódź: zamiast kamieni żółciowych urodziła córkę
Cytat:"Express Ilustrowany": 46-letnia łodzianka, która trafiła do szpitala, nie wiedziała, że... jest w ciąży. Była przekonana, że cierpi z powodu pęcherzyka żółciowego. Po paru godzinach - zamiast kamieni - urodziła córkę.
Była zszokowana, że znów została matką. Zaskoczona była także rodzina. Łódzcy położnicy nie mieli jeszcze tak niezwykłego przypadku, pisze "Express Ilustrowany".

- Pacjentka sądziła, że ma chory pęcherzyk żółciowy, mówi dr Paweł Krajewski, ordynator oddziału neonatologii szpitala im. Madurowicza w Łodzi. - Czasami pobolewał ją brzuch, czuła, jakby się w nim coś przelewało i burczało. Przypisywała to jednak dolegliwościom pęcherzyka i cały czas się na to leczyła. Objawy takie miała od dawna, dlatego niczego innego nie podejrzewała. Nie zdawała sobie sprawy, że jest w ciąży. Brak miesiączki i przyrost wagi tłumaczyła menopauzą. Dziewczynka urodziła się w terminie, w 41. tygodniu ciąży. Ważyła 2420 g i mierzyła 50 cm. Po tygodniowym pobycie w szpitalu na oddziale neonatologii noworodek został wypisany do domu.

W ostatnich latach w Łodzi wzrosła liczba kobiet, które urodziły dzieci po 40. roku życia. Najstarsza świeżo upieczona mama miała 48 lat.




http://wiadomosci.onet.pl/1515333,11,item.html

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
06-04-2007 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Scott cytując Express napisał(a):"Express Ilustrowany": 46-letnia łodzianka, która trafiła do szpitala, nie wiedziała, że... jest w ciąży.
Sratatata. To chyba wydanie z Prima Aprilis

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-04-2007 10:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:Sratatata. To chyba wydanie z Prima Aprilis
Też o tym pomyślałam.
Jak ta kobieta miała przez 9 miesięcy nie zorientować się, że to może być ciąża?
I chyba musiałaby trafić na wyjątkowo niedouczonych lekarzy-ignorantów.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-04-2007 10:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:46-letnia łodzianka, która trafiła na porodówkę szpitala im. Madurowicza, nie wiedziała, że... jest w ciąży. Była przekonana, że cierpi z powodu pęcherzyka żółciowego (potocznie zwanego woreczkiem), tymczasem po paru godzinach urodziła śliczną córeczkę!

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/713957.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,15151,statp,...caid=1384a


....

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
06-04-2007 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Jakaś ciemnota i tyle. Jak można nie wiedzieć, że jest się w ciąży... :roll: Nawet kobieta, która jest w ciąży pierwszy raz potrafi to zauważyć :zmieszany:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-04-2007 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
Jeśli w jej opinii była w okresie zaburzeń premenopauzalnych to mogła temu przypisywać pewne objawy Uśmiech i zmiany w ustroju Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-04-2007 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Mając 41 lat zaszłam w ciążę. Nie zdawałam sobie z tego sprawy. Miesiączkowałam-jak mi się zdawało- Przez 3 miesiące ciąży nawet nie przypuszczałam ,że jestem w ciąży. Popsuła mi się pralka automatyczna i próbowałam ją naprawić- skutecznie, ale później wybrałam się na spacer z sąsiadami i dziećmi i psem no i spacer skończył się krwotokiem. W szpitalu i to akurat bardzo dobrym chciano mi dokonać jakiegoś zabiegu-diagnoza przerost śluzówki- szczęśliwie jakaś młoda lekarka postanowiła zrobić usG- a tu mój synek zrobił mi niespodziankę -szczęśliwa śmiałam się i płakałam na zmianę- bałam się stracić dziecko i jednocześnie cieszyłam się że to ćiąża. Zaskakaujące? Matka 3 dzieci nie zorientowałam się żę jestem w ciąży-Niestety całą ciąże musiałam uważać- lekarze byli raczej sceptyczni ,ale urodziłam malca prawie o terminie -a teraz kawaler ma 5 lat i jest naprawdę dla mnie motywacją do walki o swoje życie- kochamy się bezgranicznie- i nie choruje , jest bardzo zdrowym chłopaczkiem -no i garnie się do Pana Boga jak żadno z moich dzieci- wymusza od nich modlitwy i pacierze.
06-04-2007 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Maku, przez 3 miesiące... A ta kobieta przez 9 miesiecy się nie zorientowała!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-04-2007 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Offca napisał(a):Maku, przez 3 miesiące... A ta kobieta przez 9 miesiecy się nie zorientowała!
Też mi się to dziwne wydaje.
Mogła przypisywać objawy innym rzeczom, ale chyba bez przesady... Ze zwykłej ciekawości bym poszła do lekarza w takiej sytuacji. Chciałabym się przekonać, czy może nie jestem w ciąży - stawianie sobie samodzielnie diagnozy - jak widać - nie kończy się najlepiej. Ta kobieta i tak miała szczęście, że wszystko dobrze się skończyło.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
07-04-2007 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Dziecko było nie duże, Jeszcze przy tym może mało ruchliwe, a kobieta może trochę du więcej niż duza -z resztą czy to ważne? Znajoma położna opowiadała mi okropną historię- otórz przed20 paru laty -kiedy raczej nie widywano na naszych ulicach tylu azjatów pewna kobieta urodziła dziecko, pani doktór pediatra bez zbędnych ceremoni podeszła do kobiety ,która przed sekundą została matka i oświadczyła ,że dziecko jest chore i upośledzone- Kobieta jednak zapytała przytomnie dlaczego tak sądzi, Ta stwierdziła że maleństwo posiada cechy mongoliżmu.skośne oczy ,płaską twarz itp. Kobieta wybuchła śmiechem- pielęgniarki postanowiły podać jej coś na uspokojenie myśląc, że to szok , Kobieta wyzwoliła się od całego towarzystwa i kazała spojrzeć w kartę przyjęć -nosiła po mężu koreańskie nazwisko jako drugi człon-z uwagi na trudności w prawidłowej pisowni - dziecko odziedziczyło cechy częściowo po tatusiu-Pani doktór i nowa zmiana pielęgniarek nawet nie pofatygowała się aby spojrzeć kto przed nimi leży, A przed porodem martretują nas pytaniami nie tylko o nazwisko ale i o tysiąc innych rzeczy-i po co to wszystko jeśli lekarz nawet do nich nie spojrzy?
09-04-2007 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów