Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jan Paweł II świętym.
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Jan Paweł II świętym.
Zastanawia mnie fakt, że ludzie już teraz modlą się do papieża Polaka zamiast modlić się za niego. Ostatnio nawet ktoś zapytał mnie, czy rocznica śmierci Jana Pawła II jest świętem narodowym czy kościelnym... Dziwne pytanie, ale tak było.
Co sądzicie o tym, że papieża ludzie JUŻ wynieśli sobie na ołtarze?
Jak na coś takiego patrzeć?
I w ogóle, ostatnio w oczy rzucił mi się artykuł na temat pewnej zakonnicy, która ponoć została uzdrowiona po modlitwie do Karola Wojtyły.
Co o tym myśleć?

Ps. Szukałam, ale podobnego tematu nie znalazłam. Jeśli był, to przepraszam.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-04-2007 10:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Harpoon napisał(a):Co sądzicie o tym, że papieża ludzie JUŻ wynieśli sobie na ołtarze?
Jak na coś takiego patrzeć?
Najprościej - rozsądź wg własnego sumienia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-04-2007 10:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Moim zdaniem to nie jest dobra postawa, ale chciałam znać opinię innych - bardziej kompetentnych osób Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-04-2007 10:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Mnie zawsze zastanawiały te całe kanonizacje, beatyfikacje... Przecież tak naprawdę to Bóg decyduje kto pójdzie do nieba i tym samym zostanie świętym, a nie człowiek na ziemi. W niebie wszyscy są święci, więc nie rozumiem takiego "wywyższania" jednych nad drugimi. Jak dla mnie wynoszenie na ołtarze przez Kościół jest po prostu takim uhonorowaniem jakiejś osoby, która szczególnie zasłużyła się dla Kościoła, ludzi itd. Uważam, że to wcale nie od kanonizacji zależy czy dany człowiek jest już świętym czy nie. Jeśli jest w niebie, jest tym świętym na pewno i już. Jakiś Jan Kowalski, którego nie znamy też jest pewnie świętym i chociaż go może nie kanonizowali to jest świętym i już, skoro przebywa w królestwie niebieskim.
Być może właśnie JPII jest już w niebie, a więc jest już świętym. Stąd te uzdrowienie zakonnicy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-04-2007 12:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Offca napisał(a):W niebie wszyscy są święci, więc nie rozumiem takiego "wywyższania" jednych nad drugimi.
A skąd wiesz kto jest już w niebie, a kto w czyśću, czy piekle? Przyjęłaś jakieś swe kryterium?

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
06-04-2007 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Cytat:A skąd wiesz kto jest już w niebie, a kto w czyśću, czy piekle? Przyjęłaś jakieś swe kryterium?
A skąd wie to Kościół na ziemi??? Poza tym przeczytaj dokładnie mojego posta, bo widzę, że zrobiłeś to niedokładnie i nie zrozumiałeś o co mi chodzi.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-04-2007 14:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
"Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie" (Mt 5,16)...to nie osąd człowieka czy JPII jest w niebie decyduje, ani fanaberie Kościoła, ale jego życie jest świadectwem - światłem, które ludzie dostrzegają, stąd "Santo subite".
Uzdrowienie zakonnicy:
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34180,4027015.html|
06-04-2007 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:to nie osąd człowieka czy JPII jest w niebie decyduje, ani fanaberie Kościoła

To już trochę herezja Uśmiech no ale polski katolicyzm ma specjalne przywileje.
06-04-2007 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Aristojos napisał(a):To już trochę herezja
Absolutnie się nie zgadzam. Radze poczytać coś z zakresu teologii fundamentalnej oraz dogmatyki katolickiej. Prawo kanoniczne też nie zaszkodzi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-04-2007 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Offca napisał(a):A skąd wie to Kościół na ziemi??? Poza tym przeczytaj dokładnie mojego posta, bo widzę, że zrobiłeś to niedokładnie i nie zrozumiałeś o co mi chodzi.
Owszem przeczytałem dokładnie i wnikliwie.

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
07-04-2007 08:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Mnichu napisał(a):A skąd wiesz kto jest już w niebie, a kto w czyśću, czy piekle? Przyjęłaś jakieś swe kryterium?
Ew. Mateusz napisał(a):18,18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-04-2007 08:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ojcze ten cytat to chyba powinien być kierowany do Offcy.

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
07-04-2007 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Mnichu napisał(a):Ojcze ten cytat to chyba powinien być kierowany do Offcy.
Ona o tym doskonale wie. Jej wątpliwość,czy raczej zamyślenie dotyczyło zupełnie innej kwestii.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-04-2007 08:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
He? :coo: Znowu jakąś herezję palnęłam?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-04-2007 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Offca napisał(a):He? :coo: Znowu jakąś herezję palnęłam?
Absolutnie nie. To Mnichu coś uskutecznia, ale sam nie wiem o co jemu chodzi. Bardzo go proszę, aby jasno i wyraźnie napisał, w czym rzecz.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-04-2007 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów