Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kongres OWDŚ w Częstochowie 2007
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #91
 
Piotruś, Piotruś, ja i tak wiem, że te ziarno, które zostało zaszczepione w Twoje serducho będzie górą i ten Twój agnostycyzm długo nie pociągnie Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-05-2007 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #92
To była katastrofa!!!
Spójrzcie łaskawie na wątek:
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...3006#73006
w którym odwołuję się do mojego blogu:
http://tezeusz.pl/blog/?p=443

Ja jestem jeszcze do tej pory w szoku po tym, co się działo pod szczytem Jasnej Góry w sobotę 19go maja przed południem.
Bardzo jestem ciekaw waszych odczuć, ale prosze: szczerze tak jak ja i bez owijania w bawełnę!

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
30-05-2007 17:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #93
 
Ja tam nic szokującego nie zauważyłam, ale może dlatego, że zbyt mało znam się na teologii Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-05-2007 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #94
 
jswiec, również jestem jeszcze po wpływem tegoż kongresu, ale szczegółów nie bede pisać bo to za bardzo osobiste. 8)

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-05-2007 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #95
 
Offca napisał(a):Ja tam nic szokującego nie zauważyłam, ale może dlatego, że zbyt mało znam się na teologii
No cóż, Stasia Iżyk mocno gryzła się w język, robiła niekiedy długie przerwy...
Ale specjaliści od tematu zdali sobie natychmiast sprawę, że to streszczenie 2ch nauk pastora Wilkersona, podobno gdzieś dostępnych w Sieci po angielsku.

Trudno w tej konferencji mówić o jakichś wyraźnych błędach czy herezjach, niemniej przebija z niej:
- charakterystyczna dla protestantów czysto zewnętrzna wizja zbawienia: w niebie będziesz jak "zdechły pies" Meribaal, dalej będziez nędznym i podłym grzesznikiem, tyle że przez wiarę w ofiarę Jezusa Bóg posadzi cię przy swoim stole
- charakterystyczny model ewangelizacji, który pomija świadectwo miłości wspólnoty [każe się właśnie wyjść z jej"pieleszy"],a wysyła się na ewangelizacyjny "front wschodni"; pewniem polski neoprotestant [Łukasz Kupczyński, były oazowicz] napisał to tak "Ty nie jesteś tłustą owiechą, ty jesteś żołnierzem!"

Ja natomiast głęboko wierzę w taką ewangelizację, która pokazuje miłującą się wspólnotę, a nie taką, która wyrywa z ludzi "zbawcze wyznania" w rodzaju: "ogłaszam Jezusa osobistym Panem i Zbawicielem" itp itd.

Natomiast styl prowadzenia modlitwy o chrześcijański radykalizm przed Najśw. Sakramentem to wzór najgorszych wzorców wzięty od najbardziej "szajbniętych duchaczy", że tak to mocno określę. Jak można tak się kompromitować wobec dzisiątek tysięcy ludzi?

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
31-05-2007 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #96
 
jswiec napisał(a):Natomiast styl prowadzenia modlitwy o chrześcijański radykalizm przed Najśw. Sakramentem to wzór najgorszych wzorców wzięty od najbardziej "szajbniętych duchaczy", że tak to mocno określę. Jak można tak się kompromitować wobec dzisiątek tysięcy ludzi?
O, z tym się zgodzę. Bo prowadzenie adoracji totalnie mi się nie podobało. Wzbudziło nawet mój niesmak, w ogóle nie potrafiłam się na niej modlić!

Ale cóż, nie każdy Kongres musi być super i idealny :krzywy: Tegoroczny należał niestety do tych gorszych, głównie pod względem prowadzenia. Takie wrażenie odniosłam. W ogóle mało co Ducha się odczuwało. No ale cóż. Miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej :aniol:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-05-2007 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów