Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc potrzebującym
Autor Wiadomość
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Pomoc potrzebującym
No a ksiądz z mojej parafii wczoraj wysłał ciecia, żeby przepędził człowieka, który klęczał przed kościołem i żebrał. I co o tym sądzicie?
08-04-2007 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Cytat:No a ksiądz z mojej parafii wczoraj wysłał ciecia, żeby przepędził człowieka, który klęczał przed kościołem i żebrał.
A wiesz ilu jest "żebraków"-naciągaczy? :krzywy: Mnóstwo. I jeśli dany ksiądz się już na takim poznał, nie widzę powodu by się dziwić jego decyzji.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-04-2007 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Aristojos napisał(a):No a ksiądz z mojej parafii wczoraj wysłał ciecia, żeby przepędził człowieka, który klęczał przed kościołem i żebrał. I co o tym sądzicie?
A ja kiedyś w chwili zwątpienia "wywaliłem" szczerze kapłanowi że działanie wielu księży mi się nie podoba - on "w rewanżu" "wywalił" mi równie szczerze, ze gdyby się zamartwiał tym, co wyprawiają "świeccy" do musiałby odejść z Kościoła - nie tylko z kapłaństwa ..
I przyznam, że jestem serdecznie wdzięczny temu Kapłanowi za ten kubeł zimnej wody na moją strasznie rozgrzaną wówczas głowę - dopiero bowiem po tym fakcie zacząłem dostrzegać jak wiele nieprawdy, czystych złośliwostek bądź zwykłych POMÓWIEŃ wylewa się na głowy Wiernych praktykujących jak i całego Kościoła - szczególne zaś w kierunku Kapłanów ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-04-2007 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
ddv napisał(a):on "w rewanżu" "wywalił" mi równie szczerze, ze gdyby się zamartwiał tym, co wyprawiają "świeccy" do musiałby odejść z Kościoła - nie tylko z kapłaństwa ..
Dobre to!
Czyżby to był ksiądz Tomasz Węcławski - i przyoblekł deklarację w czyn :coo:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-04-2007 00:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
.. Chyba ten Kapałan mało sie zamartwia tym co wyprawają wierni - bo z tego co mi wiadomo to nadal jest Kapłanem i nadal spowiada ... ;-)
Po prostu - pomaga innym jak tylko może ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-04-2007 00:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
ddv napisał(a):bo z tego co mi wiadomo to nadal jest Kapłanem i nadal spowiada ... ;-)
Po prostu - pomaga innym jak tylko może ...
Węcławski, czy ten, o którym wzmiankowałeś?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-04-2007 00:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ten, o którym wzmiankowałem Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-04-2007 00:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:Cytat:
No a ksiądz z mojej parafii wczoraj wysłał ciecia, żeby przepędził człowieka, który klęczał przed kościołem i żebrał.

A wiesz ilu jest "żebraków"-naciągaczy? Mnóstwo. I jeśli dany ksiądz się już na takim poznał, nie widzę powodu by się dziwić jego decyzji.

Czy się na nim poznał to nie wiem, ale jeżeli nie to jego postępowanie nie ma nic wspólnego z naukami Chrystusa. Wasze wypowiedzi też o tym świadczą.
09-04-2007 07:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Aristojos napisał(a):(...) ale jeżeli nie to jego postępowanie nie ma nic wspólnego z naukami Chrystusa.
A jeśli tak?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-04-2007 07:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
No to co ma wypędzenie żebraka wspólnego z naukami Chrystusa? Oświeć mnie.
09-04-2007 07:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Aristojos !
Widzisz - "sęk" w tym, że nas interesuje nie tylko by wesprzeć "biednego" ale również i cel na jaki idzie to nasze wsparcie.
Jeżeli ktoś np. żebrze pod kościołem by zebrać na alkohol czy narkotyki - to cel tego jego żebrania nie jest wcale "zbożny" - nie służy dobru człowieka dlatego też nie wspieramy takich osób finansowo - lecz w inny sposób.
Czasem po najlepszą pomocą daną drugiemu człowiekowi nie jest bezkrytyczne "dawanie bo chce" ale słowa (bądź czyny ) napomnienia po to by dana osoba zastanowiła się nad tym co robi i zmieniła włsne postępowanie.
NIe mówiąc już o tym, że zastanawia mnie na ile wiarygodne jest to Twoje "świadectwo" (a na ile jest to sprawa po prostu wymyślona) - tym bardziej, że padają w tym "świadectwie" aroganckie słowa skierowane nie tylko przeciwko księdzu - ale i przeciwko "świeckiemu" pracownikowi Parafii (przypuszczam, że "cieciem" okreslasz kościelnego :coo: )

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-04-2007 08:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Aristojos napisał(a):No to co ma wypędzenie żebraka wspólnego z naukami Chrystusa? Oświeć mnie.
Problem dotyczy mentalności biednego człowieka, a nie takiego, czy innego go traktowania.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-04-2007 08:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
No ja to rozumiem, że jak ktoś coś powie "źle" na księdza to wymyślił to sobie. Naprawdę to widziałem, i to czy mi uwierzysz czy nie, mało mnie obchodzi. Zarzucasz mi kłamstwo DDV, a nie lbię jak ktoś robi ze mnie wała.
Słuchaj albo dasz coś żebrzącemu albo nie, nie pytasz go chyba na co pójdą te pieniądze?
09-04-2007 08:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Aristojos napisał(a):Słuchaj albo dasz coś żebrzącemu albo nie, nie pytasz go chyba na co pójdą te pieniądze?
Ja bardzo rzadko daję pieniądze. Częściej daję jedzenie lub idę z człowiekiem do sklepu i płacę za to, co on sobie weźmie do zjedzenia.
Nie pomagam jednak materialnie tym, co piją alkohol. Wpierw musi taki jegomość wytrzeźwieć, a potem może przyjśc po pomoc - terapeutyczną w AA.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-04-2007 08:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Aristojos napisał(a):No ja to rozumiem, że jak ktoś coś powie "źle" na księdza to wymyślił to sobie.
Nie o to chodzi czy jak powiedział "źle" o księdzu to ktoś jest "be" tylko - na ile jest prawdy a ile tylko domniemywań że ksiądz jest złym.
Wierz mi - widziałem tyle i tak różnych bajek rozpowiadanych na temat księży nie mających żadnego pokrycia w praktyce poza ... "pobożnymi" życzeniami osób tworzących takie mity, że po prostu czasem reaguję wręcz alergicznie na takie teksty.
Bywa, że ksiądz "zbłądzi" - jednak to naprawdę kropla w porównaniu z ilością wymyślonych pomówień rzucanych na Kościół , wiernych praktykujących a szczególnie zaś Kapłanów ...

Mnie zaś po prostu zastanawia jak mogło dojść do tego, że osoba taka Ty, Aristojosie, osoba, która która najwyraźniej dość "alergicznie" ;-) reaguje na Kościół i Kapłanów nagle "widzi" jakąś "scenę" "Nieprawości księdza".
Cóż - różne "przypadki" się zdarzają - nie potwierdzam i jednocześnie nie zaprzeczam.
Nie byłem, nie widziałem akurat tej sytuacji - trudno mi potwierdzić bądź zaprzeczyć temu co piszesz o tej opisywane przez Ciebie sytuacji - widziałem natomiast kilka innych temu podobnych.

I przyznam, że jak dotąd nie spotkałem by jakikolwiek ksiądz wygonił żebraka spod kościoła - o ile tylko ten namolnie (lub wręcz chamsko - i coś takiego też widziałem) nie zaczepiał Wiernych nie zataczał się oszołomiony alkoholem lub narkotykami i zachowywał powagę miejsca.
Zazwyczaj - wychodził ksiądz porozmawiał z taką osoba - czasem zaprosił na ciepły/e posiłek/ki na parafię wsparł duchowo lub finansowo lub po prostu pobłogosławił dajną osoba - która spokojnie sobie zbierała środki na własne utrzymanie nadal.
W skrajnych przypadkach - (jak już opisywałem) zdarzały się sprawy, że nadmiernie agresywna osoba została usunięta spod kościoła - jednak zawsze były to przypadki w których winę ponosił sam "żebrzący" - na takiej samej zasadzie jak widziałem agresywnych pijaków usuwanych przez Straż Miejską czy Policję z ulicy czy też bezdomnych brudzących i zanieczyszczających blok - wypraszanych z klatki schodowej budynku przez Policję Straż czy ochronę zakładu pracy ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-04-2007 09:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów