Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czarnobyl (wydzielony)
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Wszytsko w porządku, ale chciałbyś mieć za oknem piękny widoczek na taką elektrownię? Bo ja nie. A co jakby i w takiej co stoi w pobliżu Twojego domu zawiódł człowiek?

[ Dodano: Sro 11 Kwi, 2007 09:40 ]
Helmutt napisał(a):Nie wybuchł samorzutnie. Do katastrofy doprowadzili TYLKO I WYŁACZNIE ludzie, którzy nie mieli tak dokładnie pojęcia co robią
Pewnie spisek :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 09:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Offca napisał(a):Wszytsko w porządku, ale chciałbyś mieć za oknem piękny widoczek na taką elektrownię? Bo ja nie. A co jakby i w takiej co stoi w pobliżu Twojego domu zawiódł człowiek?
Powtarzam jeszcze raz - w Czarnobylu element ludzki nie "zawiódł" - element ludzki niemal świadomie doprowadził do przegrzania rdzenia a efekcie do wybuchu.

A co do"widoku za oknem" - raczej bym nie miał elektrowni tuż za płotem, bo buduje się je w znacznym oddaleniu od osiedli ludzkich.

A co by było "gdyby"...? A gdyby tak rozważać te "gdyby" to nic by w sumie nie było bo kazdy by się bał cokolwiek zrobić Duży uśmiech

Cytat:[ Dodano: Sro 11 Kwi, 2007 09:40 ]
Helmutt napisał(a):Nie wybuchł samorzutnie. Do katastrofy doprowadzili TYLKO I WYŁACZNIE ludzie, którzy nie mieli tak dokładnie pojęcia co robią
Pewnie spisek :diabelek:
Żaden spisek. Po prostu chłopcy chcieli przeprowadzić pewien test i zagalopowali się. Oto link do poczytania http://czarnobyl.c10.pl/

Aha, i jeszcze tutaj http://czarnobyl.c10.pl/aneksy.php - szczególnie ANEKS 4.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 09:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Helmutt napisał(a):element ludzki niemal świadomie doprowadził do przegrzania rdzenia a efekcie do wybuchu.
Skąd wiesz jaki element ludzki trafiłby się w pobliżu Twojego osiedla :krzywy:

Helmutt napisał(a):bo buduje się je w znacznym oddaleniu od osiedli ludzkich.
A co to znaczy "znacznym"? 4km? 10km? 20km? Jak wybuchnie to i 100km Cię nie ochroni.

Helmutt napisał(a):A co by było "gdyby"...? A gdyby tak rozważać te "gdyby" to nic by w sumie nie było bo kazdy by się bał cokolwiek zrobić Duży uśmiech
Racja. Ale przesadzać też nie można.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 09:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Offca napisał(a):
Helmutt napisał(a):element ludzki niemal świadomie doprowadził do przegrzania rdzenia a efekcie do wybuchu.
Skąd wiesz jaki element ludzki trafiłby się w pobliżu Twojego osiedla :krzywy:
Do roboty w elektrowni atomowej nie bierze się ludzi "z ulicy" Duży uśmiech. Zresztą obecne technologie wtakich elektrowniach sa na tyle zaawansowane, że reaktor pracuje "sam", ludzie tylko tam siedzą aby kontrolować "zegary".

Cytat:
Helmutt napisał(a):bo buduje się je w znacznym oddaleniu od osiedli ludzkich.
A co to znaczy "znacznym"? 4km? 10km? 20km? Jak wybuchnie to i 100km Cię nie ochroni.
Przypuszczam, że obecnie nawet jakbym stał w momencie wybuchu 10m od elektrowni to nic mi się nie stanie. Podstawowym elementem zabezpieczenia elektrowni jądrowej jest kopuła ochronna (antyradiacyjna) budowana nad całym blokiem reaktora - w przypadku analogicznym do czarnobylskiego uniemożliwia ona rozsiew cząstek radioaktywnych do atmosfery. jedynymi ludźmi, którzy zginęliby wtedy - byliby pracownicy elektrowni. Niestety.
W Czarnobylu takiej kopuły nie było, Ruscy wszystko budowali nie przejmując się jakimiś międzynarodowymi standardami :/

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Helmutt napisał(a):Podstawowym elementem zabezpieczenia elektrowni jądrowej jest kopuła ochronna (antyradiacyjna) budowana nad całym blokiem reaktora - w przypadku analogicznym do czarnobylskiego uniemożliwia ona rozsiew cząstek radioaktywnych do atmosfery. jedynymi ludźmi, którzy zginęliby wtedy - byliby pracownicy elektrowni. Niestety.
Ale przecież promienie x mogłyby przeniknąć przez taką kopułę. Poza tym wybuch może być różny - słaby, silny, bardzo silny... :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 09:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Offca napisał(a):
Helmutt napisał(a):Podstawowym elementem zabezpieczenia elektrowni jądrowej jest kopuła ochronna (antyradiacyjna) budowana nad całym blokiem reaktora - w przypadku analogicznym do czarnobylskiego uniemożliwia ona rozsiew cząstek radioaktywnych do atmosfery. jedynymi ludźmi, którzy zginęliby wtedy - byliby pracownicy elektrowni. Niestety.
Ale przecież promienie x mogłyby przeniknąć przez taką kopułę. Poza tym wybuch może być różny - słaby, silny, bardzo silny... :krzywy:
Kopuła właśnie po to jest budowana, żeby promieniowanie zatrzymać.

Zresztą.... mylisz troszkę pojęcia - promieniowanie X to promienie rengenowskie, materiały rozszczepialne emitują promieniowanie gamma, bądź strumienie cząstek (promieniowanie alfa lub beta). Każde jednak promieniowanie można osłabić, żadne nie jest "nie do zatrzymania".

A "wybuchu" silniejszego jak w Czarnobylu raczej już nie będzie, chyba, żeby reaktor doprowadzić świadomie do reakcji łańcuchowej, ale w dzisiejszych elektrowniach jest to niemożliwe z powodu wielu nieraz dublujących się nawzajem systemów zabezpieczeń..

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Helmutt napisał(a):Kopuła właśnie po to jest budowana, żeby promieniowanie zatrzymać.
Niemożliwe że jest taka, że nic kompletnie przez nią nie przenika.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 10:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Offca napisał(a):
Helmutt napisał(a):Kopuła właśnie po to jest budowana, żeby promieniowanie zatrzymać.
Niemożliwe że jest taka, że nic kompletnie przez nią nie przenika.
Bezpieczna dawka Oczko

Poczytaj sobie nieco o pochłanianiu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_gamma

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
A tam, to wszystko to tylko maszyneria, komputery... Rzeczy martwe są zawodne i nie ufałabym takim na tyle, żeby mieszkać nawet 100km od takiej elektrowni :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 10:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Offca napisał(a):A tam, to wszystko to tylko maszyneria, komputery... Rzeczy martwe są zawodne i nie ufałabym takim na tyle, żeby mieszkać nawet 100km od takiej elektrowni :krzywy:
Niby tak, ale patrząc z perspektywy czasu to w ciągu ilu lat, ile elektrowni atomowych miało poważne awarie? A jeszcze biorąc pod uwagę ile w ogóle jest wszystkich "jądrówek" na świecie? Wychodzi że są one całkiem-całkiem bezpieczne....
Weźmy sobie drugą (po Czarnobylu) co do wielkości awarię reaktora na świecie - Three Miles Island w 1979 roku. Pomimo iż tak samo jak w CCCP rdzeń się stopił - NIKT nie zginął i praktycznie nic nie zostało skażone między innymi dzięki zastosowaniu kopuły antyradiacyjnej.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Rozumiem. Ale Titanic też był podobno niezatapialny i super bezpieczny Oczko

Szczerze mówiąc dal mnie mogą sobie budowac takie elektrownie, ale pelnego zaufania do nich bym nie miała i na pewno bym nie pozwoliła, żeby taka pojawiła się niedaleko mojego miasta.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 10:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Offca napisał(a):Rozumiem. Ale Titanic też był podobno niezatapialny i super bezpieczny Oczko
Z tym, że Titanic poległ na pierwszym rejsie, i jego "niezniszczalnośc" była raczej zbiorem pobożnych życzeń aniżeli realnych deklaracji popartych dowodami.
Eneregetyka jądrowa to dziedzina mająca już sporo lat na karku, i tak jak mówię - w ciągu kilkudziesięciu lat były tylko dwie poważne awarie na te kilka tys.elektrowni na świecie...

Cytat:Szczerze mówiąc dal mnie mogą sobie budowac takie elektrownie, ale pelnego zaufania do nich bym nie miała i na pewno bym nie pozwoliła, żeby taka pojawiła się niedaleko mojego miasta.
A dlaczego?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
A oglądałeś może film "Hostile waters" z Martinem Sheen'em i Rutgerem Hauerem o łodzi podwodnej, radzieckiej zresztą, która miała awarię reaktora? Ponoć to na faktach jest. To z tych czasów jak był szczyt Regan-Gorbaczov.

[ Dodano: Sro 11 Kwi, 2007 10:24 ]
Helmutt napisał(a):A dlaczego?
Bo czasem wolę dmuchać na zimne Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 10:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Offca napisał(a):A oglądałeś może film "Hostile waters" z Martinem Sheen'em i Rutgerem Hauerem o łodzi podwodnej, radzieckiej zresztą, która miała awarię reaktora? Ponoć to na faktach jest. To z tych czasów jak był szczyt Regan-Gorbaczov.
Niestety.
Dla mnie znamienne jest tu tylko jedno słowo "radzieckiej". I nic więcej nie musze wiedziećOczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
[Obrazek: z3306170X.jpg]
Sfotografowana w 2000 r. opuszczona sterownia reaktora nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. To skąd kierowano eksperymentem, który 26 kwietnia 1986 roku o godz. 1.24 doprowadził do najbardziej tragicznej eksplozji w dziejach energetyki nuklearnej

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 10:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów