Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czarnobyl (wydzielony)
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
Black_Soap napisał(a):ale faktycznie uważam to za rozsądne i poparte dowodami wyjaśnienie (Hiroszmia, Nagasaki).
Badania Bernharda Cohena w USA wykazały, że częstość zachorowań na raka płuc maleje w miarę wzrostu stężenia radonu w domach; minimum było w granicach dawek od 12 mSv/rok do 20 mSv/rok. Trzeba by tylko dojść do oryginalnej publikacji.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
25-05-2007 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
heysel napisał(a):
Black_Soap napisał(a):ale faktycznie uważam to za rozsądne i poparte dowodami wyjaśnienie (Hiroszmia, Nagasaki).
Badania Bernharda Cohena w USA wykazały, że częstość zachorowań na raka płuc maleje w miarę wzrostu stężenia radonu w domach; minimum było w granicach dawek od 12 mSv/rok do 20 mSv/rok. Trzeba by tylko dojść do oryginalnej publikacji.

Cóż nie słyszałem o tym ale w takim razie zacznę poszukiwać ów pracy. Pozdrawiam

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
25-05-2007 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #63
 
Black_Soap napisał(a):ale w takim razie zacznę poszukiwać ów pracy
To raczej nie jedyna takie badania. Jak coś znajdę konkretnego to można podyskutować w osobnym wątku, bo temat raczej jest ciekawy.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-05-2007 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
heysel napisał(a):
Black_Soap napisał(a):ale w takim razie zacznę poszukiwać ów pracy
To raczej nie jedyna takie badania. Jak coś znajdę konkretnego to można podyskutować w osobnym wątku, bo temat raczej jest ciekawy.

Śmiem twierdzić że nawet bardzo ciekawy Uśmiech Interesowała by mnie jeszcze jedna rzecz z tego typu na której temat nie mogę znaleźć żadnej pracy poważniejszej. Mianowicie jak zwiększa się ryzyko raka od dawki promieniowania u osoby nie palącej oraz palącej. Z tego co mi wiadomo różnica jest ogromna. U nie palących rośnie liniowo , u palących rośnie praktycznie wykładniczo. Pozdrawiam

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
26-05-2007 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
Black_Soap napisał(a):U nie palących rośnie liniowo , u palących rośnie praktycznie wykładniczo.
No cóż, jednym z powodów może być akumulacja szkodliwych substancji, jako dodatkowy czynnik. Bynajmniej gdzieś o tym czytałem, musiałbym tylko poszukać.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-05-2007 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #66
 
Offca napisał(a):
Helmutt napisał(a):głównie radioaktywny radon (który przenika z głębi ziemi poprzez nieszczelności fundamentów budowli)
Ten radon to jest naturalny minerał Ziemi i on sobie tak wszędzie promieniuje "naturalnie"? Pytam, bo na chemii się nie znam Oczko
No tak, z tym, że "na powietrzu" to on sobie "ulatuje", rozchodzi się że tak powiem. W mieszkaniach, które się rzadko wietrzy zostaje (bo nie ma jak ulecieć). Dlatego m.in. jak wchodzimy do takiego pomieszczenia, to możemy odczuwać bóle głowy itp.

Co do owtartych przestrzeni - tak jak pisał Black_Soap nie ma takiegomiejsca gdzie promieniowanie jest zerowe, już choćby promieniowanie kosmiczne jest "wszędzie" i nie mamy jak od niego uciec, chroni nas przed nim częściowo pole magnetyczne ziemi i atmosfera ale i tak dociera do nas mnóstwo cząstek. Przez ciało człowieka w jednej minucie przechodzą całe tysiące różnych cząstek pochodzących z różnego rodzaju promieniowań.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-05-2007 07:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #67
 
Helmutt napisał(a):chroni nas przed nim częściowo pole magnetyczne ziemi
Za to podczas przebiegunowania jest już trochę gorzej ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
28-05-2007 08:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
No niestety tak. Atmosfera chroni nas przed PK, ale dużą robotę wykonuje pole magnetyczne ziemi (siła Lorentzowska jakby kto nie wiedział).

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-05-2007 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
Podobno niedługo ma nadejść przebiegunowanie Duży uśmiech Kto ze mną na ochotnika na budowę schronu ołowianego ?

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
29-05-2007 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
Black_Soap napisał(a):Podobno niedługo ma nadejść przebiegunowanie
Zara, czy to przypadkiem nie 2012 ;P :roll2: ?
Black_Soap napisał(a):Kto ze mną na ochotnika na budowę schronu ołowianego ?
A schron jedno czy dwuosobowy ?
Poza tym piękne by było zaobserwować interakcję wiatru słonecznego z jonosferą Ziemi, coś a la tego co się dzieje na Wenus.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
29-05-2007 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
Osobiście wolałbym aby mój ostatni widok miał postać grzyba i był powiązany z 100 Megatonową głowicą Język A schron to tak na pare osób proponuje po równo kobiety i mężczyźni Język W końcu trzeba jakoś odbudować świat Duży uśmiech

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
29-05-2007 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #72
 
Black_Soap napisał(a):Osobiście wolałbym aby mój ostatni widok miał postać grzyba i był powiązany z 100 Megatonową głowicą
A ja chciałbym to zobaczyć na żywo przed śmiercią :
[Obrazek: Arkada_petli.jpg]
Black_Soap napisał(a):A schron to tak na pare osób proponuje po równo kobiety i mężczyźni
No to rozumiem Duży uśmiech . To kiedy budowa startuje ? Jak z funduszami Szczęśliwy ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
29-05-2007 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
Narazie w fazie projektowania ( problem z toaletą itd) ale kto wie Język jak coś to zbieraj ołów łatwo się topi no i najlepiej osłabia Duży uśmiech

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
29-05-2007 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów