Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiara w Boga II
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #361
 
Motto (definicja): KSIĄDZ to taki facet, który chce zostać żoną Boga i dlatego cały dzień łazi w sukience... Duży uśmiech (pamiętaj! zanim się zgorszysz zobacz tu: http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=...erset=9#W9 Oczko )

[center][Obrazek: T-Shirt-Property-of-JESUS-Eternally-763990.jpg] [/center]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-03-2008 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #362
 
RBuzz napisał(a):Czyli trzeba wierzyć "precyzyjnie" i w Boga?
A jeśli wierzę że Boga nie ma? To też wiara, dokłanie taka sama jak w to że Bóg istnieje - nie można bowiem wiarygodnie i obiektywnie udowodnić zarowno istnienia jak i nieistnienia Boga.
1. Wiara domaga sie urzeczowienia. Nie wystarczy wierzyć, by wierzyć. Albowiem wówczas istnieje zagrożenie w postaci mani prześladowczej. Trzeba wierzyć, by rozumieć - iż Ten, który jest przedmiotem wiary, czyli Bóg - objawia się jako osoba, która wchodzi ze mną w dialog. Prowadzi mnie ku temu, co upraszczając, nazywamy szczęściem. Stąd też nie da się "precyzyjnie wierzyć". Tak jak nie da się w mig i do końca nabrać pewności, że człowiek, który pretenduje do tego, by stać się moim przyjacielem, jest tego godzien; tak samo też, wg mnie, nie jest takim prostym, nabranie przekonania, iż rzeczywiście i wprost nawiązałem kontakt z Bogiem w taki sposób, że już od tej pory wspólnie będziemy tworzyć jeden organizm. Zawsze jest potrzeba uszlachetnienia woli, intencji, dążeń. Stąd też cały wysiłek teologów, biblistów, etc.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-04-2008 10:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów