Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiara w Boga II
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #106
 
co wy tu robicie,
ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu,

staracie sie logicznymi argumentami popierać to co nielogiczne,
przesąd to głupota dla plebsu i chłopa,
każdy wierzy w to co chce Uśmiech

ja już dawno wyrosłem z boga więc żadne wasze argumenty do mnie nie dotrą,
23-04-2007 16:40
Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #107
 
Garbaty Anioł napisał(a):przesąd to głupota dla plebsu i chłopa,
Nie mogę się nie zgodzić Duży uśmiech . Przesądy są śmieszne.
Garbaty Anioł napisał(a):każdy wierzy w to co chce
Oby tak było.

[ Dodano: Pon 23 Kwi, 2007 17:35 ]
Ks.Marek napisał(a):1. Jezus potraktował nierządnice personalnie i odrębnie, sam będąc personą odrębną. Zwrócił się do niej konkretnie, nie mówił w powietrze, czy w glebę. Mówił do konkretnej osoby. Mowił do konkretnych osób: niech ten, bez winy rzuci kamień.
2. Jezus z kamienia zrobił kamień, czy lepiej: uświadomił kamieniowi, że jest kamieniem. Pokazał mu, że nie jest piaskiem. Uświadomił mu jego odrębnośc.
Był człowiekiem i traktował jak ludzi innych takich jak on (czyli tych, którzy są ludźmi).

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
23-04-2007 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #108
 
heysel napisał(a):Oby tak było.
są takie przypadki gdy młodzi ludzie są zmuszani przez rodziców do wiary w to co oni wierzą,
dlatego też myślę że religia wywołuje u dzieci głębokie szkody psychiczne i ogranicza ich rozwój intelektualny
23-04-2007 17:42
Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #109
 
Garbaty Anioł napisał(a):są takie przypadki gdy młodzi ludzie są zmuszani przez rodziców do wiary w to co oni wierzą,
Może nie tyle co zmuszani do wierzenia, a do uczestnictwa w obrządkach i kulcie religijnym, które są im obce i obojętne. I zależy co masz na myśli mówiąc "młodzi ludzie" ? 12-18 lat ? Bo sam też mimo, że moja matka nie jest fanatyczna miałem różne nieprzyjemne sytuacje.
Garbaty Anioł napisał(a):dlatego też myślę że religia wywołuje u dzieci głębokie szkody psychiczne i ogranicza ich rozwój intelektualny
Hmmm, np. "Jezus Camp" ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
23-04-2007 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #110
 
heysel napisał(a):Fakt : cecha fraktali zwana samopodobieństwem. Fakt : bardzo często jest wiązana z pewnym uporządkowaniem.
niom Uśmiech tylko, że samopodobieństwo - jako cecha - nie przesądza o braku uporządkowania Szczęśliwy

heysel napisał(a):A co do słowa "zapewne" to wynika ono z faktu, że nie siedzę Ci w głowie i nie wiem na pewno co miałeś na myśli pisząc, że "widzisz pewien porządek" (no właśnie, pewien porządek).
słowo "zapewne" wprowadza element prawdopodobieństwa odnoszącego się do wrażeń (nota bene - moich); w stwierdzeniu tym odchodzisz od faktów w stronę prawdopodobnych wrażeń... po prostu tracisz kontakt z rzeczywistością :lol2:

heysel napisał(a):Zatem odpowiedź cokolwiek wnosząca powinna albo się zgodzić z moją albo nie.
bynajmniej nie jest to konieczny determinat dla moich wypowiedzi, zwłaszcza w sytuacji, gdy zgadzam się z Tobą tylko częściowo :hm:

heysel napisał(a):Dla Ciebie być może. Dla toku mojej dyskusji z Ks.Marek to raczej już nie.
heysel napisał(a):Jakiej dyskusji na temat "dowodów" ?
jeżeli zapomniałeś, to najwyższy czas Ci przypomnieć: Twoja dyskusja z xMarkiem, to tylko fragment tematu o wierze w Boga i dowodach na ten temat Uśmiech

dla tematu tego wypowiedzi moje mają esencjonalne znaczenie - wskazują różnicę między Twoją opinią a faktami :krzywy: np.

heysel napisał(a)::roll2: Nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę :mrgreen: .
heysel napisał(a):A Ty po raz kolejny wypisujesz bzdety o tym, że Ciebie coś nie interesuje
niom Uśmiech to właśnie są Twoje opinie znacznie oddalone od faktów \Duży uśmiech/

heysel napisał(a):Jak mnie coś nie interesuje to na to nie odpowiadam
sugerujesz, że mam Cię naśladować? :mrgreen: guru? :diabelek:

heysel napisał(a):W sensie tego groteską staje się Twoje interesowanie się "tym, co jest porządkiem"
bynajmniej, skoro jest to zainteresowanie poznawcze zakładające nieokreślony stopień niewiedzy 8)

Cytat:I jeżeli masz pisać, że coś tam Ciebie nie interesuje czy inne popierdółki to nie odpisuj w ogóle. Oszczędzisz czasu mnie i sobie.
ależ heysel, mam dla Ciebie lepszą radę Szczęśliwy jeśli Ci się nie podoba, to po prostu się wycofaj; już dwa razy dowiodłeś, że jesteś w tym dobry :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
23-04-2007 19:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #111
 
M. Ink. * napisał(a):jeżeli zapomniałeś, to najwyższy czas Ci przypomnieć: Twoja dyskusja z xMarkiem, to tylko fragment tematu o wierze w Boga i dowodach na ten temat Uśmiech
A to już tylko Twoje pobożne życzenie, bo moja dyskusja z Ks.Marek to kontynuacja dawniejszej dyskusji rozpoczętej z zupełnie innym wątku i kontynuowanej tutaj (chociaż równie dobrze mogłaby być kontynuowana w osobnym wątku). I jest zupełnie rozłączna z głównym wątkiem tego tematu.
Co do reszty to na razie :
:roll2: :roll2: :lol2: tyle mam Ci do powiedzenia.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
23-04-2007 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #112
 
Ks. Marek napisał(a):Odwołam się do konkretnego: Odrębność
Odniosłeś się tylko do tego, co
jam napisał(a):1. Jezus potraktował nierządnice personalnie i odrębnie, sam będąc personą odrębną. Zwrócił się do niej konkretnie, nie mówił w powietrze, czy w glebę. Mówił do konkretnej osoby. Mowił do konkretnych osób: niech ten, bez winy rzuci kamień.
Zaś z tym co znowu, co
jam napisał(a):2. Jezus z kamienia zrobił kamień, czy lepiej: uświadomił kamieniowi, że jest kamieniem. Pokazał mu, że nie jest piaskiem. Uświadomił mu jego odrębnośc.
nic nie zrobiłeś, nie opatrzyłeś komentarzem, w powiązaniu z odrębnością. Oba punkty, delikatnie mówiąc, zlałeś Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-04-2007 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #113
 
Ks.Marek napisał(a):nic nie zrobiłeś, nie opatrzyłeś komentarzem, w powiązaniu z odrębnością. Oba punkty, delikatnie mówiąc, zlałeś Duży uśmiech
Ech, chwila, na razie po prostu nie wiem jak się do tego odnieść. Muszę się nieco dłużej zastanowić. A poza tym powinieneś zadać mi jakiś problem, pytanie skoro oczekujesz szybszej odpowiedzi. Jak nie to nie dziw się, że zastanawiam się co w ogóle napisać jako ripostę.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
23-04-2007 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #114
 
heysel napisał(a):A poza tym powinieneś zadać mi jakiś problem, pytanie skoro oczekujesz szybszej odpowiedzi.
OK
Czym się różnisz od świata zwierzęcego?, ogólnie - od istot niższego rzędu w podanej przez ciebie systematyce ssaków?
Nie zwalniam cię jednak z odpowiedzi na wcześniejszego posta.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-04-2007 00:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #115
 
Ks.Marek napisał(a):Czym się różnisz od świata zwierzęcego?, ogólnie - od istot niższego rzędu w podanej przez ciebie systematyce ssaków?
Od świata zwierzęcego ? Jestem przedstawicielem gatunku Homo sapiens należącego do Królestwa Zwierząt. Zatem pod tym względem jestem zwierzęciem.
Od istot niższego rzędu ? Poziomem zaawansowania ewolucyjnego.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-04-2007 00:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #116
 
heysel napisał(a):Od istot niższego rzędu ? Poziomem zaawansowania ewolucyjnego.
A więc jesteś odebny od nich, czy nie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-04-2007 00:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #117
 
Ks.Marek napisał(a):A więc jesteś odebny od nich, czy nie?
Pod względem gatunkowym tak.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-04-2007 00:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #118
 
heysel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):A więc jesteś odebny od nich, czy nie?
Pod względem gatunkowym tak.
A co was różni? Co stanowi (jakie cech) o odrębności. Jakie cechy jej róznią ciebie ode mnie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-04-2007 00:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #119
 
Cytat:A to już tylko Twoje pobożne życzenie
częściowo niewątpliwie tak, co nie zmienia faktu, że tytuł tematu brzmi Wiara w Boga :krzywy:

[ Dodano: Wto 24 Kwi, 2007 08:21 ]
Cytat:młodzi ludzie są zmuszani przez rodziców do wiary w to co oni wierzą,
dlatego też myślę że religia wywołuje u dzieci głębokie szkody psychiczne i ogranicza ich rozwój intelektualny
to oczywiście prawda;
taka sama prawda jak to, że nauka mówienia dzieci we własnym języku ogranicza ich rozwój; przecież gdyby sie nie uczyły we własnym języku, to znałyby wiele innych języków, prawda?
podobnie: nauka języka wywołuje głębokie szkody psychiczne, zwłaszcza tzw. "traumę narodowościową", która zawsze skutkuje takimi anomaliami jak ksenofobia i nacjonalizm (jej delikatniejsze symptomy określa się jako patriotyzm), prawda? :roll2:

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 24 Kwi, 2007 13:45 ]
Inkwizytorze, zacny w teologów gronie, - używaj, proszę, cytowania selektywnego, w sposób pełny: podawaj autora cytatu. Nie każdemu się chce biegać po rozłożystych szpaltach forum. Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-04-2007 06:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #120
 
heysel, a powiedz mi jeszcze, co u ciebie z metafizyką? Jako fizyk, przyznasz, że prawa fizyki same z siebie nie mogły się ustanowić. Nie ma przecież skutku, bez przyczyny, prawda?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-04-2007 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów