Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiara w Boga II
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #331
 
Cytat:To jakieś banialuki
Jaką masz pewność?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
07-12-2007 16:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #332
 
nieania napisał(a):Jaką masz pewność?
Dokładnie taką jak Ty, że Bóg stworzył świat w 7 dni, razem z ludźmi i całą przyrodą. A potem dla żartu powpychał w skały te wszystkie kości i skamieliny...
07-12-2007 17:11
Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #333
 
nieania napisał(a):Temu, że nie było ewolucji.
A dokładniej ? Makroewolucji ? Jakiejś gałęzi z drzewa rodowego Homo sapiens ?
nieania napisał(a):A wcześniej oglądałam jakiś naukowy film, w którym były przedstawione najnowsze odkrycia obalające teorię Darwina.
Poproszę o tytuł tego filmu.
07-12-2007 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #334
 
Nie wiem po co dyskutujecie o ewolucji - rozstrzygnięcie kwestii czy Teoria(!) Ewolucji jest prawdziwa czy nie, jest z pewnością pasjonujące, ale nie jest to zagadnienie religijne lecz należące do nauk przyrodniczych.
I odwrotnie : istnienie/nie istnienie Boga nie jest zagadnieniem w ktorym nauki przyrodnicze miałby COKOLWIEK do powiedzenie.

To, aby każda nauka wypowiadała się w zakresie swoich kompetencji jest jedną z podstawowych zasad metodologii nauk.

Owszem, np. wybitny fizyk może dać wspaniałe świadectwo osobistej wiary lub stanowcze świadectwo osobistejniewiary (pierwszy kierując sie zachwytem nad przyrodą, drugi jakimiś innymi względami) ale obaj, jeśli wypowiadają się na zasadzie "fizyka dowodzi że Bóg jest/Boga nie ma" poruszają się poza obszarem nauki - podobnie jak teolog wypowiadający się w sprawie ewolucji.

pozdrawiam
Marek
07-12-2007 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #335
 
:roll: Właśnie cosik podobnego napisałem całkiem niedaleko stąd :lol2: .
08-12-2007 00:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #336
 
RBuzz napisał(a):Dokładnie taką jak Ty, że Bóg stworzył świat w 7 dni, razem z ludźmi i całą przyrodą.
:hahaha: Pisma Św. nie odbiera się tak dosłownie. Są dwa opisy stworzenia świata. W tym drugim nie ma podziału na dni i jest trochę inna kolejność. To jest mało ważne co ile dni i co w którym dniu zostało stworzone, ale istotny jest fakt stwarzania. Ten opis z podziałem na dni, to po prostu hymn pochwalny na cześć Boga-Stwórcy.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
08-12-2007 10:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #337
 
nieania napisał(a):Pisma Św. nie odbiera się tak dosłownie. Są dwa opisy stworzenia świata. W tym drugim nie ma podziału na dni i jest trochę inna kolejność. To jest mało ważne co ile dni i co w którym dniu zostało stworzone, ale istotny jest fakt stwarzania. Ten opis z podziałem na dni, to po prostu hymn pochwalny na cześć Boga-Stwórcy.
Dokładnie. Trochę to rozwinąłem tu : http://analizy.biz/marek1962/czybledy.htm

pozdrawiam
Marek
08-12-2007 12:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #338
 
Cytat:Jeśli ktoś pisze list do dziewczyny i na początku napisze "Świata oprócz Ciebie nie widzę" a na końcu "Gdy patrzę na łąki i drzewa, i zboże falujące na wietrze, myślę o Tobie" - to wątpię by dziewczyna uznała że jest nieszczery lub zrobił błąd "bo najpierw pisze że nic nie widzi , a potem patrzy na drzewa".
Biblia to jest list MIŁOSNY, a nie podręcznik do fizyki czy biologii.
Księga Rodzaju nie jest w żaden sposób historią świata. Jest przedstawieniem tego jaki jest Bóg i próbą zrozumienia znanej ludziom historii w perspektywie tej wiedzy o Bogu. W tym sensie jest to pismo natchnione - gdyż używając języka znanych mitów, zjawisk mówi Prawdę o Bogu. Z tego punktu widzenia nie ma w Biblii błędów i sprzeczności.
to do mnie przemawia najbardziej chyba, choc i pozostały tekst wiele mi wyjasni, bo przyznam ze ostatnio trochę myslę o odpowiedziach na dziwne pytania które mogą paść do mnie jako osoby wierzącej.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
09-12-2007 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #339
 
a czy zastanawiał się może ktoś nad czymś takim:

Bóg mógł posłużyć się ewolucją do stworzenia świata

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
12-12-2007 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #340
 
motylek napisał(a):Bóg mógł posłużyć się ewolucją do stworzenia świata
W taki sposób Kościół doszedł do porozumienia z teorią Darwina. Ale.... ja tam w nią nie wierzę.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
12-12-2007 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #341
 
motylek napisał(a):a czy zastanawiał się może ktoś nad czymś takim:

Bóg mógł posłużyć się ewolucją do stworzenia świata
Istnieje takie powiedzenie, że twórce poznajesz po dziele jakie stworzył. Który mechanizm jest doskonalszy ?
a) taki, który wymaga ciągłych przeglądów, napraw, ustawiania parametrów działania, którego nowe elementy muszą być wytwarzanie niezależnie od niego i "ręcznie w nim umieszczane",
b) taki, który samoczynnie działa i odnawia się, dostosowuje się do warunków w jakich pracuje, posiada zdolność samonaprawy i samoregulacji, działa dobrze sam bez potrzeby zewnętrznej ingerencji,
Argument z geniuszu ewolucyjnego świata - coś z czym nie poradził sobie jeszze żaden kreacjonista. Argument czyniący z Boga geniusza, a nie tylko nieco bardziej zaawansowanego od człowiek majsterklepkę.
12-12-2007 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #342
 
A co jakby powiedzueć że to Bóg stworzył odkrytą przez człowieka ewolucję?? :mrgreen:

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
13-12-2007 23:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #343
 
heysel napisał(a):Argument z geniuszu ewolucyjnego świata - coś z czym nie poradził sobie jeszze żaden kreacjonista. Argument czyniący z Boga geniusza, a nie tylko nieco bardziej zaawansowanego od człowiek majsterklepkę.
Osoby piszące takie teorie jak powielasz 'zapominają" o tym, ze istniejący model już sam w sobie jest doskonały* :krzywy:
Doskonały i nadal doskonalący się ...
Ciężko to zrozumieć co niektórym ...

*z "drobnym ale" - Biblia pisze "I widział Bóg, że tak było dobrze."
"Dobrze" - nie "doskonale".
Zatem - rozwinę może to o czym pisze Gradzia - Bogu widocznie odpowiada taki system w którym coś ciągle sie zmienia i doskonali....
Tak On po prostu chciał i takie jest Jego życzenie....

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
14-12-2007 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #344
 
Może odjadę trochę od ewolucji i zapytam w temacie wiary:
Czy wiara sama w sobie stanowi wartość?
Bez określania celu, obiektu i okoliczności - sam fakt ufności w coś, co nie może być (przynajmniej w danym momencie) udowodnione...

Mnie się wydaje, że jak najbardziej - zbyt wiele niematerialnych wartości dookoła aby pozstawić je "samopas"...
18-12-2007 13:10
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #345
 
Wiara w istnienie czegoś,czego nie potrafisz określić wprowadza niepokój. Ufasz, ale w zasadzie to nie wiesz komu i czy się nie zawiedziesz. Taka wiara nie jest zbyt wartościowa. Jednak jeśli wierzysz w Boga, konkretną transcendentną istotę. Przy czym dzięki tej wierze swoje życie możesz kierować ku dobru i zbawieniu, bo wiesz że twoje nadzieje się spełnią itd. to taka wiara ma wartość. Sama w sobie jest wtedy wartością.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
18-12-2007 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów