Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiara w Boga II
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #346
 
Czyli trzeba wierzyć "precyzyjnie" i w Boga?
A jeśli wierzę że Boga nie ma? To też wiara, dokłanie taka sama jak w to że Bóg istnieje - nie można bowiem wiarygodnie i obiektywnie udowodnić zarowno istnienia jak i nieistnienia Boga.
18-12-2007 15:35
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #347
 
RBuzz napisał(a):A jeśli wierzę że Boga nie ma?
Wiara w nieistnienie jest niewiarą. wg mnie nie jest ona wartością, bo ci nic nie daje. Co do twojego podpisu. Bóg ci powiedział, że nie istnieje? To oznacza, że z Nim rozmawiałeś i wiesz, że istnieje. Dowody na istnienie Boga są. Owszem nie są to dowody bardzo racjonalistyczne, ale pewne są. Udowadniać istnienie można,zaś nieistnienia nie można. Jeśli coś istnieje i człowiek w to wierzy, to posiadł pewną wartość, jeśli nie ma tej wiary, to jest pozbawiony tej wartości. Z drugiej strony, to jeśli coś nie istnieje, a człowiek w to wierzy i dzięki temu ma korzyści to taka wiara ma wartość, zaś jeśli wierzy w to, że coś nie istnieje nie odnosi korzyści.

Reasumując... wierzący w istnienie ma lepiej, bo jeśli obiekt jego wierzenia istnieje, to się tego prędzej czy później dowie, jeśli nie istnieje będzie miał do końca świadomość, że miał rację. Zaś niewierzący w istnienie ma gorzej, bo jeśli coś istnieje, to będzie znaczyło, że się mylił, a jeśli nie istnieje to nigdy się nie dowie czy miał rację, czy nie. (mówię o Bogu) Tak więc wiara w istnienie jest trudniejsza, ale jest wartością, zaś wiara w nieistnienie jest brakiem wiary, więc nie jest wartością. Czy jakoś tak. :roll:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
18-12-2007 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #348
 
Trochę chyba zależy co się rozumie przez słowo "wiara".
Samo przekonanie o istnieniu Boga ma pewnie jakąś wartość, ale nie ratuje człowieka.
Wiara chrześcijańska nie istnieje bez połączenia z uczynkami (o ile człowiek po uwierzeniu natychmiast nie umiera jak np. w przypadku łotra, choć i on zdążył zrobić "uczynek" pokuty).

pozdrawiam
Marek
19-12-2007 03:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #349
 
Marek MRB napisał(a):Wiara chrześcijańska nie istnieje bez połączenia z uczynkami (
ta wiara nie istnieje też bez Nadziei i Miłości.Jeśli Ktoś nie uwierzy nie zaufa, jeśli ktoś nie zaufa nie pokocha, jeśli ktoś nie pokocha nie uwierzy itd, można też w drugą stronę, nie na darmo te trzy cnoty są razem.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
19-12-2007 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #350
 
Marek MRB napisał(a):Wiara chrześcijańska nie istnieje bez połączenia z uczynkami
świetnie mówi o tym św Jakub w swoim liście Jk 2,14-26
fragment który mi się najbardziej podoba
|
|
\/

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
20-12-2007 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #351
 
Uczynki są potwierdzeniem wiary.. wierzę i robię to, co jest zgodne z wiarą inaczej jaki miałaby sens... mówię, ze wierze a robię coś co zaprzecza wierze. Hipokryzja?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-12-2007 17:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #352
 
Ważne też, że będziemy sądzeni według uczynków.

pozdrawiam
Marek
22-12-2007 11:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #353
 
Powiem wam co wg. mnie jest prawdziwą wiarą:
Miłość bliźniego.
Tak jak p. Jezus wyszedł do grzeszników i biedaków. Szkoda, że tak często się o tym zapomina:\ Dla mnie to najpiękniejsze fragmenty ewangelii.
PozdrawiamUśmiech
08-01-2008 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #354
 
CarnivalKing napisał(a):Dla mnie to najpiękniejsze fragmenty ewangelii.
Zachwycasz się nimi, czy je w praktyce stosujesz?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-01-2008 13:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #355
 
Staram się stosować, a ksiądz?
09-01-2008 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #356
 
CarnivalKing napisał(a):Staram się stosować, a ksiądz?
Starać się to jedno. Stosować zaś, to też coś innego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-01-2008 01:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #357
 
Nie ma to jak jasna odpowiedź na pytanie co? To jak stosuje się ksiądz?
16-01-2008 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #358
 
CarnivalKing napisał(a):Nie ma to jak jasna odpowiedź na pytanie co? To jak stosuje się ksiądz?
Jeśli nie potrafisz dać szerszej odpowiedzi na moje pytanie, ba! sam mi je niejako zwracasz, to świadczy o jednym: nie wiesz jak temat ugryźć.
Internet ma to do siebie, że każdy może pisać co tylko zechce, a życie jego biegnie pewnie gdzieś obok, zupełnie innym torem.

Ale by nie dać powodu do obrzucania błotem, powiem tak:
Dla mnie sensem życia, jego trwaniem i wartością jest Eucharystia. Zarówno wtedy, kiedy ją sprawuję/uczestniczę w Niej, jak również wtedy, kiedy po prostu jestem w świecie. Jej podstawowe elementy to:
-Słuchanie Słwowa Bożego
- ofiarowanie darów
- dziękczynienie
- konsekracja
- komunia
- uwielbienie
- misja realizacji w świecie.
Czy wiesz o czym piszę? Jeśli nie, to daj znać.
-

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-01-2008 14:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #359
 
Przeciez jasno odpowiedziałem. To ksiądz unikał jasnej odpowiedzi. Ja napisalem, że staram się, nie mogę powiedzieć, że zawsze mi się udaje bo popełniam błędy jak każdy. Ale widzę to i poprawiam się. (ciach!! - wycieczki osobiste)
19-01-2008 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #360
 
CarnivalKing napisał(a):Przeciez jasno odpowiedziałem. To ksiądz unikał jasnej odpowiedzi. Ja napisalem, że staram się, nie mogę powiedzieć, że zawsze mi się udaje bo popełniam błędy jak każdy. Ale widzę to i poprawiam się.
A twoje starania jakie przybierają rozmiary? Na jakich polach się dokonują?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-03-2008 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów