Ankieta: Czy jesteś za całkowitym zakazem handlowania w święta?
tak
nie
trudno powiedzieć
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz handlowania w święta
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Zakaz handlowania w święta

  1. *1 stycznia (Nowy Rok)
  2. pierwszy i drugi dzień Wielkanocy,
  3. 1 i 3 maja (Święto Pracy, Święto Narodowe Trzeciego Maja)
  4. pierwszy dzień Zielonych Świątek
  5. Boże Ciało
  6. 15 sierpnia (święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny)
  7. 1 listopada (Wszystkich Świętych)
  8. 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości)
  9. 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie)

W te 12 dni ma być zakaz handlowania w IV RP. Zaczynam powoli przekonywać się, że modlitwy Kościoła odnoszą skutek, że Duch Święty jednak w Polsce jeszcze działa :mrgreen:
Posłowie PiS zakażą handlować w święta?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
No właśnie czytałam. I jestem absolutnie za. Pracownicy będą mieli zapewnione jakieś godne chociaż w minimalnym stopniu spędzanie świąt. A nie "podzielny się jajeczkiem szybko bo mamusia za godzine do pracy" Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-04-2007 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
popieram Uśmiech
PS - sądzę, że do tematu warto by dołączyć ankietę ..

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
11-04-2007 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
A w 1 listopada kto bedzie znicze i kwiaty sprzedawał? Same się nie sprzedadzą. A wiadomo, ze ludzie kupują jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
No to kupią raz nie na ostatnią... to co, dla zapominalskich ktoś nie ma iść na groby swoich bliskich :?: Było myśleć zawczasu, tego towaru pełno i wcześniej :evil:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-04-2007 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Offca napisał(a):A w 1 listopada kto bedzie znicze i kwiaty sprzedawał? Same się nie sprzedadzą. A wiadomo, ze ludzie kupują jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę.
Ja bym z ambony zakazał normalnie. Żadnych wyjątków! Bez żadnych biletów ulgowych. Niechby się nauczyli jedni i drudzy szanowac czas i świętość.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Dla mnie to w sam raz i na rękę jak wprowadzają tego typu zakazy w święta, ale już widzę jakie "święte" oburzenie się w państwie Polskim podniesie z tego powodu. Tak jak było z tymi sklepami w niedzielę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Offca napisał(a):ale już widzę jakie "święte" oburzenie się w państwie Polskim podniesie z tego powodu.
Diabeł zawsze się wściekał, wścieka i wściekać się będzie. Ale można tu zrobić duży krok na przód w sanacji państwa naszego, zwłaszcza jeśli idzie o najmłodsze pokolenie. To może być pierwszy przyczynek do formacji chrześcijańskiej rodziny.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Pierwsze odezwy od właścicieli supermarketów, hipermarketów i pracowników są pozytywne Oczko

A i klient się przyzwyczai...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-04-2007 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
ddv napisał(a):PS - sądzę, że do tematu warto by dołączyć ankietę ..
Dzięki uprzejmości pewnej uroczej Offcy ankieta juz jest i działa :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: Offca: Czw 12 Kwi, 2007 00:04 ]
Księże, ależ to proste, wystarczy wyedytować pierwszy post w temacie :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
no cóz. jestem za. Ale przecież jest wiele zawodów, których to i tak nie dotyczy.
Czasem "ktoś musi czuwać, by spać mógł ktoś"
Dlatego uważam, że ta cała kampania o handel to jakaś lipa, która ma komuś pomoc w zdobywaniu wyborcow.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
12-04-2007 09:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Jestem przeciwny zakazowi.
12-04-2007 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Aristojos napisał(a):Jestem przeciwny zakazowi.
Bez serca jesteś Oczko Biednym ludziom nawet nie dasz odpocząć w święta Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-04-2007 11:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
no niestety to jest kapitalizm. Uśmiech
12-04-2007 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Kyllyan napisał(a):no cóz. jestem za. Ale przecież jest wiele zawodów, których to i tak nie dotyczy.
Czasem "ktoś musi czuwać, by spać mógł ktoś"
Dlatego uważam, że ta cała kampania o handel to jakaś lipa, która ma komuś pomoc w zdobywaniu wyborcow.
i to wyborców OKREŚLONEGO TYPU, podpowiem, że chodzi o bezkrytycznych i zaslepionych fanów pewnej rozgłośni radiowej Oczko
Ja myślę, że chodzi o coś jeszcze. W moim mieście demonstracje zwolenników zakazu odbywały się pod hasłem "niedziela - dniem pańskim". Tak jakby ktoś mówił "w niedzielę won do kościoła a nie na zakupy!". Cóż, msza trwa około godziny, zostaje jeszcze jakieś 9 godzin czasu na "wszystko" - czemużby po wizycie w kościele nie pojechać sobie z rodziną do marketu?
Ja w niedzielę i tak siedzę "kołkiem" w domu, odpoczywam, ale zakazowi jestem przeciwny, co za dużo to niezdrowo.
Co z innymi zawodami? Policja? Straż? Służba zdrowia? Czy też zakażą im pracować w niedziele i święta?
Co na przykład mają mówić chocby moi koledzy z Dyspozytury Rejonowej PKP? Oni pracują 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Czy też popełniają "grzech"? Bo tak się składa, że niektórzy z nich "dnia świetego nie święcą", zmiana wypada w niedzielę to robią w niedzielę, pociągi nie mogą się zatrzymać na cały dzień bo ktos wymyśli "zakaz pracy w niedzielę"... A kto wie co tym kołtunom z ul.Wiejskiej do głowy wpadnie jeszcze?

Mówcie co chcecie, cały ten "zakaz handlu w niedzielę" jest poronionym pomysłem, w dodatku nieprzemyślanym. W dodatku sprzecznym z konstytucją, ale tak patrząc dzisiaj dookoła to nalezy zadać sobie pytanie - co JEST zgodne z konstytucją....?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-04-2007 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów