Ankieta: Czy jesteś za całkowitym zakazem handlowania w święta?
tak
nie
trudno powiedzieć
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz handlowania w święta
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #76
 
Offca napisał(a):A w 1 listopada kto bedzie znicze i kwiaty sprzedawał? Same się nie sprzedadzą. A wiadomo, ze ludzie kupują jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę.

To może ludzie dzięki temu nauczą się że powinno się niczego robić na ostatnią chwilę...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
16-07-2007 15:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
nieania napisał(a):To może ludzie dzięki temu nauczą się że powinno się niczego robić na ostatnią chwilę...
Ale zakaz tego nie obejmuje. Nad czym bym raczej ubolewał...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
Ks.Marek napisał(a):Jeśli idzie o handel: ci, którzy robią zakupy w niedziele przyczyniają sie do grzechu cudzego - zmuszając do pracy sprzedawców i kasjerki w marketach.
Co do pracy: istnieją zawody służebne w których i straż i policja i pogotowie, i twoja firma sie mieści, więc o co robisz wrzawę? Kto tu bije pianę?

Ja jestem za, w zlaicyzowanych Niemczech jakoś od lat niedziela jest dniem wolnym od handlowania i wszyscy jakoś są zadowoleni.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
17-07-2007 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów