Ankieta: Czy jesteś za całkowitym zakazem handlowania w święta?
tak
nie
trudno powiedzieć
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz handlowania w święta
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Nie przesadzajmy, nie przesadzajmy, ok..... ale co na to nasi "klęcznikowi do potęgi" politycy..? Jeszcze gotowi taką ustawę uchwalić, że w niedzielę nie będzie można nawet naczyń po obiedzie umyć, bo będzie to "grzech"...
Znów przerysowujesz, a mnie za to samo opierniczasz.
Kempes - zachowaj umiar, prosze cie bardzo. Nie mów o tym, czego nie ma. W tej chwili mówi się tylko o 12 dniach w ciągu roku.
Ja przepraszam w ogóle wszystkich za niezrozumienie tematu.
Wczoraj dopiero w jakiejś gazecie wyczytałem, że ligusom nie chodzi o wszystkie niedziele ale o same święta państwowe i kościelne. Mea culpa, biję się w piersi i posypuję głowę popiołem, jakby to cos dało Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-04-2007 09:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Cytat:Ja przepraszam w ogóle wszystkich za niezrozumienie tematu.
[-X
Nie ładnie. Ale cóż, [-o< errare humanum est.
A co do tematu: osobiście jestem absolutnie za zakazem handlowania w niedzielę. Zresztą, Helmutt przyznaj, wszak starszy jesteś o rok bodaj ode mnie: pamiętasz zatem czasy, kiedy w niedzielę sklepy były zamknięte, co nie? I zobacz: żyjesz, poruszasz się i jesteś i masz się chyba dobrze, prawda? Czy będziesz czuł sie mniej szczęśliwy, jak magaziny zamkną w niedzielę?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-04-2007 09:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ks.Marek napisał(a):
Cytat:Ja przepraszam w ogóle wszystkich za niezrozumienie tematu.
[-X
Nie ładnie. Ale cóż, [-o< errare humanum est.
A co do tematu: osobiście jestem absolutnie za zakazem handlowania w niedzielę. Zresztą, Helmutt przyznaj, wszak starszy jesteś o rok bodaj ode mnie: pamiętasz zatem czasy, kiedy w niedzielę sklepy były zamknięte, co nie? I zobacz: żyjesz, poruszasz się i jesteś i masz się chyba dobrze, prawda? Czy będziesz czuł sie mniej szczęśliwy, jak magaziny zamkną w niedzielę?
Ja osobiście nie, nie robię zakupów w niedzielę, ale....
Jak wiesz, w tamtych czasach człowiek miał po prostu więcej czasu. Teraz jest nieco inaczej. Nie zawsze jest czas na zakupy w dzień powszedni...

Zresztą.... zakazy takie mają także swoje "drugie dno". Z 10 lat temu wpłynął u nas w mieście taki projekt, z tym, że wyłączałby spod zakazu małe sklepiki spozywcze oraz przyparafialne. Radny, który wyskoczył z tym projektem posiadał sieć takich małych sklepików w całym mieście i był mocno zaprzyjaźniony z ówczesnym biskupem....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-04-2007 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Helmutt napisał(a):Z 10 lat temu wpłynął u nas w mieście taki projekt, z tym, że wyłączałby spod zakazu małe sklepiki spozywcze oraz przyparafialne. Radny, który wyskoczył z tym projektem posiadał sieć takich małych sklepików w całym mieście i był mocno zaprzyjaźniony z ówczesnym biskupem....
Po du***e powinien dostać ów przyjaciel biskupa i tyle!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-04-2007 13:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Z 10 lat temu wpłynął u nas w mieście taki projekt, z tym, że wyłączałby spod zakazu małe sklepiki spozywcze oraz przyparafialne. Radny, który wyskoczył z tym projektem posiadał sieć takich małych sklepików w całym mieście i był mocno zaprzyjaźniony z ówczesnym biskupem....
Po du***e powinien dostać ów przyjaciel biskupa i tyle!
Nie wiem czy dostał, ale radnym już dawno nie jest Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-04-2007 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Helmutt napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Z 10 lat temu wpłynął u nas w mieście taki projekt, z tym, że wyłączałby spod zakazu małe sklepiki spozywcze oraz przyparafialne. Radny, który wyskoczył z tym projektem posiadał sieć takich małych sklepików w całym mieście i był mocno zaprzyjaźniony z ówczesnym biskupem....
Po du***e powinien dostać ów przyjaciel biskupa i tyle!
Nie wiem czy dostał, ale radnym już dawno nie jest Oczko
No i bardzo dobrze! To nic innego, jak kumoterstwo było. Szkoda dla Kościoła. Precz z takimi szkudnikami!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-04-2007 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #37
Re: Zakaz handlowania w święta
Ks.Marek napisał(a):
  1. *1 stycznia (Nowy Rok)
  2. pierwszy i drugi dzień Wielkanocy,
  3. 1 i 3 maja (Święto Pracy, Święto Narodowe Trzeciego Maja)
  4. pierwszy dzień Zielonych Świątek
  5. Boże Ciało
  6. 15 sierpnia (święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny)
  7. 1 listopada (Wszystkich Świętych)
  8. 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości)
  9. 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie)

handlować w święta?[/url]
jak najbardziej jestem za tym,aby sklepy były zamkniete w te dni.Mogli by tak jeszcze dołozyc Święto Trzech Kroli,bo od wielu lat nie mam po prostu jak iśc do Koscioła,bo albo szkoła albo praca.
Albo taki Wielki PIątek.ech rozmarzyłam sie.Troche mi to leniem wyglada,hehe.
No ale mi nie chodzi wcale o lenia.Mi chodzi o ludzi.Sama pracowalam w sklepie,więc wiem co to znaczy.Człowiek chcialby iśc do Koscioła,a tu ci wcisną coś.
07-06-2007 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Dzis w TV w Wiadomościach było o strajku w sklepach w Polsce. Durny Polski naród zaludnił tak niektóre sklepy, że kolejki były niemożebne. A kasjerki wprowadzały kody ręcznie, zamiast cztnikami, wszystko roniły dokładnie, wg procedur. Tzw Strajk włoski. I to jest pierwszy znak, że Polacy potrafią strajkować w słusznej sprawie, nie narażając nikogo na szkode zdrowia czy życia. Brawo dla odważnych pracowników handlu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-06-2007 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Podzielam to zdanie.Nareszcie zrozumiano ideę strajku.LPR ma w planie ustawę o zakazie handlu w niedziele i święta.Podobną propozycję zaczynają popierać pracownicy hiper i supermarketów.Zakaz pracy obejmowałby święta religijne i patriotyczne.Czyż to nie piękne - zakaz handlu w niedzielę.Znowu dostrzeżono by ważny charakter świąt,co w przypadku najmłodszych miałoby również znaczenie edukacyjne.Dzieci wiedziałyby,że w święta się nie pracuje i z czasem wprowadziłyby tą dewizę życiową w czyn.

Niech wprowadzą zakaz handlu.Zakaz handlu oznacza możliwość wspólnego pobytu z rodziną i dziećmi,więcej czasu na kontemplację i mniej zabiegania.
08-06-2007 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Wszyscy by chcieli zarabiać kasiorę, ale robić nie ma komu... taka jest prawda, jestem prywatnym pracodawcą i moim pracownikom też się w głowach poprzewracało... Nikt z nich praktycznie nic nie umie, ale pensji to by chcieli po 2000.
SEBASTIANO napisał(a):Czyż to nie piękne - zakaz handlu w niedzielę.
Czasami bywa tak, że na zakupy mam czas tylko w niedzielę.
Jak im sie nie chce robić to arive derci Roma, na zachód. Przecież nikt ich do pracy nie przymusza.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Cytat:Jak im sie nie chce robić to arive derci Roma, na zachód. Przecież nikt ich do pracy nie przymusza.

Narbukilu,dobrze że nie jesteś politykiem.Widzę,że nie pozwoliłbyś nikomu na odpoczynek z dziećmi i rodziną tylko nakazałbyś nawet w święta pracować.Gdybyś założył partię to bym zaprotestował jako sympatyk LPR-u w obronie polskich rodzin.
08-06-2007 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
narbukil napisał(a):jestem prywatnym pracodawcą i moim pracownikom też się w głowach poprzewracało...
Masz 20 lat i już jesteś pracodawcą? To chyba jesteś najmłodszym szefem w Polsce.

narbukil napisał(a):Czasami bywa tak, że na zakupy mam czas tylko w niedzielę.
Wiesz co? Już nie piernicz głupot. Większość hipermarketów czy supermarketów jest teraz otwarta 24h na dobę (albo przynajmniej do godz. 21, 22, czy 23) i Ty nie masz czasu przez 24h?! Sorry, ale w to nie uwierzę. Kupienie chleba, mleka, herabaty czy mięcha na kanapki nie zajmuje 2h tylko kilkanaście minut. I biadolenie, że się nie ma czasu na zakupy to ściema. Tylko trzeba chcieć i ruszyć d*pę za przeproszeniem, bo możliwości są, żeby zrobić zakupy w tygodniu, a nie w niedzielę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-06-2007 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
narbukil napisał(a):jestem prywatnym pracodawcą
A w jakiej branży jeśli można wiedzieć ;P ?
narbukil napisał(a):Masz 20 lat i już jesteś pracodawcą? To chyba jesteś najmłodszym szefem w Polsce.
Mój kuzyn jak miał 19 lat już zakładał własną firmę komputerową i zatrudniał pracowników.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-06-2007 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
heysel napisał(a):narbukil napisał/a:
jestem prywatnym pracodawcą

A w jakiej branży jeśli można wiedzieć ?
Budowlan. Remonty itp.
Offca napisał(a):narbukil napisał/a:
jestem prywatnym pracodawcą i moim pracownikom też się w głowach poprzewracało...

Masz 20 lat i już jesteś pracodawcą? To chyba jesteś najmłodszym szefem w Polsce.
znam młodszych Uśmiech
SEBASTIANO napisał(a):Narbukilu,dobrze że nie jesteś politykiem.Widzę,że nie pozwoliłbyś nikomu na odpoczynek z dziećmi i rodziną tylko nakazałbyś nawet w święta pracować.
To nie chodzi o to. U nas nadal pozostaje myslenie z socjalizmu - czy się stoi czy się leży pensja się należy. Kapitalizm to prawo silniejszego i nie ma czasu na sentymenty.
Offca napisał(a):Wiesz co? Już nie piernicz głupot. Większość hipermarketów czy supermarketów jest teraz otwarta 24h na dobę (albo przynajmniej do godz. 21, 22, czy 23) i Ty nie masz czasu przez 24h?! Sorry, ale w to nie uwierzę. Kupienie chleba, mleka, herabaty czy mięcha na kanapki nie zajmuje 2h tylko kilkanaście minut. I biadolenie, że się nie ma czasu na zakupy to ściema. Tylko trzeba chcieć i ruszyć d*pę za przeproszeniem, bo możliwości są, żeby zrobić zakupy w tygodniu, a nie w niedzielę.
Mieszkam niedaleko Tesco i naprawdę nie mam czasu - nauka i praca to zajmuje czas.

[ Dodano: Pią 08 Cze, 2007 16:18 ]
P.S.
Gdybym był politykiem u władzy to ten kraj by miodem i mlekiem płynął :roll2:

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
narbukil napisał(a):Mieszkam niedaleko Tesco i naprawdę nie mam czasu - nauka i praca to zajmuje czas.
Znam takich co uczą się (czasem na dwóch kierunkach na raz), dodatkowo pracują i mają czas robić zakupy poza niedzielą i świętami. Więc nie wmówisz mi, że nie masz czasu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-06-2007 16:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów