Ankieta: Czy jesteś za całkowitym zakazem handlowania w święta?
tak
nie
trudno powiedzieć
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz handlowania w święta
Autor Wiadomość
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Dobra. Widze, że znasz mnie lepiej niż ja siebie :roll2:

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Nie, nie znam, bo tu nie chodzi o czyjąś znajomość, tylko najczęściej o ludzkie wygodnictwo. Bo jak się chce, to się czas znajdzie. I śmieszne jest usprawiedliwianie się, że nie ma się czasu poza niedzielą na zakupy. Tydzień ma 7 dni, z czego 6 dni są dniami pracującymi (nie licząc tych, którzy nie muszą pracować w soboty oraz tych, którzy mają taką pracę, że są zmuszeni pracować w sobotę czy niedzielę np. służby miejskie ), każdy dzień ma 24h. To jest mnóstwo czasu, żeby się ze wszystkim wyrobić. A kupowanie żarcia nie trwa wieczności, tylko kilkanaście minut. A wyskrobanie tych kilkunastu minut z 24h to żadna sztuka, jeśli oczywiście się tego chce. Nie ma co się usprawiedliwiać i już. Czas zawsze się znajdzie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-06-2007 16:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Chyba nie sądzisz, że po 10 godzinach na budowie będzie mi się chciało szwędać po marketach.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
narbukil napisał(a):Chyba nie sądzisz, że po 10 godzinach na budowie będzie mi się chciało szwędać po marketach.
Od kilku godzin wisisz na necie i marnujesz czas. Idź na zakupy i nie pitol głupot.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-06-2007 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ks.Marek napisał(a):Od kilku godzin wisisz na necie i marnujesz czas. Idź na zakupy i nie pitol głupot.
Akurat mam sesje i zakuwam i od czasu do czasu sie odezwe :roll2:
Ale ogólnie to w niedziele lub sobote robie zakupy.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
narbukil napisał(a):Chyba nie sądzisz, że po 10 godzinach na budowie będzie mi się chciało szwędać po marketach.
Popracuj sobie 13h na kuchni i zmywaku to zobaczymy co będziesz gadał.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-06-2007 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
narbukil napisał(a):Akurat mam sesje i zakuwam i od czasu do czasu sie odezwe
I dalej czas marnujesz. To jest właśnie zapleśniała polska mentalność. Szkoda gadać, nigdy nie będzie dobrze w PL jak więcej takich obrazków się pojawia, jak ten slayeropodobny...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-06-2007 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
Albo lepiej: kilkanaście godzin w supermarkecie na kasie :twisted: Wtedy polecisz pierwszy głosować na ustawę o zakazie handlu w niedzielę :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-06-2007 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Offca napisał(a):narbukil napisał/a:
Chyba nie sądzisz, że po 10 godzinach na budowie będzie mi się chciało szwędać po marketach.

Popracuj sobie 13h na kuchni i zmywaku to zobaczymy co będziesz gadał.
Kiedyś to mieliśmy taki termin, że w święta majowe robiliśmy od 6 do 18. także kuchnia mnie nie przeraża.
Ks.Marek napisał(a):narbukil napisał/a:
Akurat mam sesje i zakuwam i od czasu do czasu sie odezwe

I dalej czas marnujesz. To jest właśnie zapleśniała polska mentalność. Szkoda gadać, nigdy nie będzie dobrze w PL jak więcej takich obrazków się pojawia, jak ten slayeropodobny...
Czy ja wiem? Robie zakupy kiedy chce, kiedy mam czas. Jeżeli komuś przeszkadza praca w niedziele to niech sie zwolni. A czego chcesz od Slayera? Fajna kapelka i tyle. A co do tej mentalności to bym się nie zgodził. W PL nigdy nie będzie dobrze, dopóki u władzy będą Kaczory, Giertych i Lepper i inni im podobni.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Ks.Marek napisał(a):Szkoda gadać, nigdy nie będzie dobrze w PL jak więcej takich obrazków się pojawia, jak ten slayeropodobny...
W Polsce nigdy nie będzie dobrze dopóki rząd będzie się zajmował pierdołami, a nie gospodarką. Jest takie powiedzenie : "Rząd nie musi tworzyć miejsc pracy, wystarczy, że ich nie niszczy". I jak żywo pasuje to do tytułu wątku.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-06-2007 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
Właśnie. Jeżeli będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele i święta to spadną zyski i będą redukcje. Pracownicy marketów strzelą sobie samobója Uśmiech

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Offca napisał(a):Albo lepiej: kilkanaście godzin w supermarkecie na kasie :twisted: Wtedy polecisz pierwszy głosować na ustawę o zakazie handlu w niedzielę :diabelek:
Prędzej przydałaby się ustawa normująca czas pracy i wynagrodzenia, a także "większa kontrola" tego jak traktowani są pracownicy w supermarketach.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-06-2007 17:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Offca napisał(a):Albo lepiej: kilkanaście godzin w supermarkecie na kasie Wtedy polecisz pierwszy głosować na ustawę o zakazie handlu w niedzielę
Nie muszę gdyż jestem przedsiębiorczy, w każdym bądź razie staram się być.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
narbukil napisał(a):także kuchnia mnie nie przeraża
To se popracuj od 7 do 21 przy obsłudze kilkuset osób i zmywaniu tysięcy talerzy i sztućców dziennie. Może zmienisz zdanie :krzywy:
narbukil napisał(a):Jeżeli komuś przeszkadza praca w niedziele to niech sie zwolni.
Spytaj kogokolwiek czy chciałby pracować w święta, czy odpoczywać? Jak myślisz, co Ci odpowie? Z jakiej racji Ty sobie robisz wolne, a Ci ludzie nie mogą tylko dlatego, że się komuś nie chce kilkunastu minut poświęcić po pracy na zakupy w dni powszednie?

heysel napisał(a):Prędzej przydałaby się ustawa normująca czas pracy i wynagrodzenia,
I myślę, że to by wystarczało, by wyłączyć święta z dni handlowych. Myślisz, że ci co pracują w niedziele i święta to jakiś oddzielny personel? Ten sam co pracuje w środę, poniedziałek czy piątek na swoich zamianach. Więc nie rozumiem dlaczego od razu wszyscy wysuwają ten czarny scenariusz, że przez to tysiące ludzi straci pracę. Bez przesady. W wielu krajach UE supermarkety mają zakaz handlu w niedziele i święta, więc Polska nie byłaby w tym na pewno odosobniona.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-06-2007 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Offca napisał(a):Więc nie rozumiem dlaczego od razu wszyscy wysuwają ten czarny scenariusz, że przez to tysiące ludzi straci pracę.
Taki jest mechanizm. W biznesie nie ma altruizmu. Chcieliśta kapitalizm to maćta.
Offca napisał(a):narbukil napisał/a:
także kuchnia mnie nie przeraża

To se popracuj od 7 do 21 przy obsłudze kilkuset osób i zmywaniu tysięcy talerzy i sztućców dziennie. Może zmienisz zdanie
Ale nie muszę. Ktoś to musi robić. Ktoś kto się na to godzi. Popadamy w paranoję. Niedługo wogóle praca będzie be. Ale kasiore każdy chce trzepać.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów