Ankieta: Czy głosisz Ewangelię w swym środowisku?
Tak
Czasem, jak mnie natchnie Duch Pański
Nie
Nie myślę o tym wcale, po prostu żyję swym życiem
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemówić do Zacheusza
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
renia napisał(a):To zadziwiające że w kraju gdzie większość społeczeństwa jest wierząca tak trudno rozmawiać o Bogu o wierze i o swoich odczuciach
Po to właśnie to forum i pewnie wiele innych, jemu podobnych. Poza tym, ja zawsze chętnie spotkam się na rozmowie z każdym, kto tylko tego pragnie, by podzielić się swoim przeżywaniem Pana Boga.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-01-2008 01:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
A ileż pośród nich Zacheuszów :-

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-01-2008 11:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Śliweczka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
to ja chcaiłam sie podzielić moim doswiadczeniem swidczenia... ostanio przy okazji rekolekcji adwantowych moje duszpasterswto akademickie "promuje je" Uśmiech polega to na tym, ze parami wybieramy sie do akademików i tam roznosimy ulotki (do rąk własnych) na temat zblizajacych się rekolekcji... Uśmiech w tym roku pierwszy raz brałam udział w tej akcji , mimo ze od dawna ja opserwowałam... do tej pory zwyczajnie nie miałam odwagi...
pamietam, ze gdy z koleżanką, weszłyszmy juz do tego akademika i miłąysmy zaczynac to napwrde przezywałysmy stres... nie ma co ukrywąc... wkraczamy na nie swoj terazn i mamy jeszcze tak otwarcie swiadczyc o naszej wierze... ale zaraz przypomniało nam sie to co wczesnije działo sie w naszym duszpasterstwie tzn kazda osoab idaca na ta "akcje" wczesniej przyszła na wieczoran adoracje a potem nasz duszpasterz dał kazdemu błogosławiantwo na droge .... to nam pomogło Uśmiech widziałaysmy , ze nei jestesmy same Uśmiech
poza tym dość strategicznie pomyslałysmy... czyli no... czyli łądnie sie ubrałysmy... no zadbałysmy o strone wizuałna... bo chyba wlansie najwaznijesze zeby pokazac ludziom "hej jestesmy tacy jak Wy... nie ejstemy jacys neinormali... jestesmy zwykłami studentami, mamy takie problemy jak Wy... po prostu juz znalezlismy Tego kto pomaga nam sobie z nimi radzić Uśmiech może tez chcecie Go pozanć Uśmiech"
i taka była nasze "strategia" bo to wazne zeby nie wywyższac sie i nie trakowac ludzi nieznjacyh Boga, lub Go nie odnajdujacych , jako innych...
poza tym nasz duszpasterz na samym poczatku powiezdiał ze najpierw mamy rozdawac ulotki a nie zagadywac ludzi o wiare... sadze ze to wazne zeby dac ludziom taka wolność ( nawet Bog ja daje człowiekopwi, mówi przyje ale tylko jesli sam tego checsz, pogadamy Uśmiech nie ogranicza naszej wolnej woli pzrez narzucanie sie nam...) i my tez nie powinnismy sie narzucac z naszymi pogladami... i tak nam wlansie duszpasterz powiedział... i to chyba cenna uwaga Uśmiech

okazuje sie ze realkcje na nasza "akcje" były rozne... neiktorzy odnawaiali przyjacia ulotek (ale bardzo kulturalnie, mowi ze ich to nei interesuje ale bez jakiegos wysmiewania nas) ale zdarzali sie etz ludzi, ktorzy je przyjmowali ale patrzylian ans szyderczo... ale dla nas to jzu nie było wazne.... widziałysmy po co to robomy i udało sie przełamac lęk Uśmiech niektorzy byli zainteresowani i chceli z nami rozmawiac... i to bylo piekne pytali sie nas jak to na nasze zycie wpływa... i tu juz miałysmy pole do "popisu ' Oczko no ale tak powanzie to wlansie chciałmy byc delikatne i nie chodzic z butami w czyjes zycie, dlatego podejmowałsmy dalszy temat tylko gdy ktos byl zainteresowany i sam sie nas pytał... a zdarzyło sie kilka takich przypadków :0 sądze ze dla tych kilku osob warto było sibie przełamac Uśmiech ufam, ze przez nas do tych osob przyszedł Pan... byc mzoe udało im sie znlesc kilka odpowiedzi Uśmiech byc mzoe skłooniłysmy ich do dalszych poszukiwan... to jzu wiedza oni... ale było warto przełamywac siebie i świdczyc o Nim... Uśmiech
i wazna rzecz... badzmy radośni gdy Go głosimy Uśmiech pokazujmy, ze Pan ejst sensem anszego zycia... i warto z NIm kroczyc Uśmiech (rozpisałam sie przepraszam Oczko )

" Uczyniłeś Panie nas przyjaciółmi Boga..." Uśmiech
10-01-2008 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ludzie młodzi , mieszkający w akademika są otwarci Uśmiech no jedynie,że drzwi są zamknięte xD Osobiście nie należe do DA, ale ode mnie z pokoju [oprócz mnie], wszyscy wzieli udział. Dużo studentów wzieło udział. Więc kościół pękał w szwach Duży uśmiech Unas nie ma akcji chodzenia po akdemiku. Ale ze Spichlerza chodzili unas, aby zaprosić na koncert.
Ale w tym tłumie okryć twarze, serca które zapłoneły pragnieniem spotkania Jezusa, zobaczenia Go. Uśmiech A On powi " Dziś przybędę do twgo domu i bedę z toba wieczerzać" Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-01-2008 19:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
renia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ja także z Ks. Markiem chętnie podyskutuje
10-01-2008 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat: Przemówić do Zacheusza może tylko ten, kto "zna jego imię" - zna jego tajemnicę.


Ten, komu taki typ człowieka nie jest obcy, kto potrafi wczuć się w skomplikowane przyczyny jego nieśmiałości. Do Zacheuszów dzisiejszej epoki może się tak naprawdę przybliżyć tylko ten, kto sam był i w pewnym stopniu nadal pozostaje Zacheuszem. Jezus przemienił życie Zacheusza, ponieważ dał mu do zrozumienia, że go zna, że uważa go za swego bliźniego - i że chce być blisko niego. Tym sposobem wprowadził w czyn to, co przy innej okazji wyraził swoją odpowiedzią na pytanie, kto jest, a kto nie jest naszym bliźnim: Sami uczyńcie siebie bliźnimi, starajcie się być blisko innych. Być może Zacheuszom naszych czasów przybliżymy Jezusa przez to, że staniemy się im bliscy na sposób Jezusowy, kiedy "wychylać się będą zza korony drzewa". (Tomáš Halík )

Autor książki ZACHEUSZU!

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-01-2008 12:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
ks. Halik to dość płodny pisarz, jak miałem okazję się przekonać, będąc w wydawnictwie WAM w Warszawie.
Szczegół tylko, że młodzież taka piersza z brzegu nie raczy sięgać po jego teksty, ani w sumie po żadne inne.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2008 00:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
A czy ks czytał tegoż autora książki ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-01-2008 01:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Czytałem tylo "Przemówić do Zacheusza" oraz kilka artykułów w sieci. Postać księdza Halika jest nieszablonowa, bardzo barwna. Skadinąd wiem, że w środowisku duchownych czeskich cieszy się raczej małym uznaniem, by nie powiedzieć, że jest outsiderem...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-02-2008 10:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów