Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bal dziewic
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Bal dziewic
http://wiadomosci.onet.pl/1404723,2678,kioskart.html

Trochę to naciągane, jak wszystko zresztą w Hameryce.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-04-2007 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
nieźle, kiedys na wierze czytalam o pielgrzymce dziewic, no i o sprzedarzy koszulek z napisem "Jestem dziewicą"

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
14-04-2007 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Autor artykułu z linku podanego przez Offcę napisał(a):Przyszli na "bal czystości, by wzmocnić rodzinne więzi i złożyć sobie nawzajem uroczyste przysięgi. Dziewczęta obiecują, że pozostaną dziewicami aż do ślubu. Ojcowie przyrzekają chronić je i kochać. (...)
No, musze powiedzieć, że ładnie to brzmi. Oby tylko słowo ciałem się stało...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-04-2007 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Pomysl mi sie podoba. Mysle, ze taka przysiega moze ksztaltowac charakter mlodego czlowieka.
Zreszta nawet prezydent USA propaguje wstrzemiezliwosc seksualna wsrod
mlodziezy jako srodek zapobiegajacy chorobom takim jak HIV. (to tak na marginesie)

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
14-04-2007 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Hmm a mi przyszło do głowki takie pytanie...co w przypadku dziewczym które doświadczymy przemocy seksualnej ?
czy one pomimo tego mogą [ mają prawo ] indentyfikować się z taka grupą osob ,poprzez dziewictwo duchowe :-k

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-04-2007 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Offca napisał(a):http://wiadomosci.onet.pl/1404723,2678,kioskart.html

Trochę to naciągane, jak wszystko zresztą w Hameryce.
Podobnie uważam. To raczej taka moda, aby być "trendy" (czy jak to tam się pisze?). Trochę to potrwa pewnie parę lat, a później pewnie zastąpi się to czymś innym, np. "Jestem Amerykaninem i nie jem hamburgerów".

rachel napisał(a):Hmm a mi przyszło do głowki takie pytanie...co w przypadku dziewczym które doświadczymy przemocy seksualnej ?
czy one pomimo tego mogą [ mają prawo ] indentyfikować się z taka grupą osob ,poprzez dziewictwo duchowe :-k
Moim zdaniem, jak najbardziej tak. Największy problem w tym wszystkim to psychika kobiety, która z pewnością będzie czuła się schańbiona i nieczysta. Ale może niech się najpierw wypowiedzą same kobiety.

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
14-04-2007 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
rachel napisał(a):co w przypadku dziewczym które doświadczymy przemocy seksualnej ?
czy one pomimo tego mogą [ mają prawo ] indentyfikować się z taka grupą osob ,poprzez dziewictwo duchowe :-k
Mam we wspólnocie koleżankę, która jest przed 30-tką i miała niegdyś bardzo "bujne" życie. Dziewicą już nie jest, ale nawróciła się u nas i zawsze podkreśla, że mimo iż straciła dziewictwo i bardzo tego teraz żałuje, to chce mimo to zachować czystość do ślubu. Nie jest to już ta czystość pojmowana przez nas jako zachowanie dziewictwa, ale czystość, którą ona w stanie jest zachować dalej, a więc już nie współżyć do ślubu, mimo iż to kiedyś robiła.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-04-2007 18:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Terebint napisał(a):To raczej taka moda, aby być "trendy" (czy jak to tam się pisze?). Trochę to potrwa pewnie parę lat, a później pewnie zastąpi się to czymś innym, np. "Jestem Amerykaninem i nie jem hamburgerów".

te hamburgery to wspanialy pomysl. Pomysł

zawsze lepiej, zeby dobre przyklady byly dawane przez jakis czas, niz wogole.

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
14-04-2007 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Zgadzam się z Elą.Też nie zjadłem hot-doga.Po prostu nie chciałem.W hot-dogach i hamburgerach jest tablica Mendelejewa,oczywiście bez polonu i promieniotwórczych niespodzianek i bez rtęci. 8)

Albo akcja w stylu:Jestem Polakiem,kupuję polskie produkty,albo : Nie cierpię Halloween,bo potępiam neopogaństwo.
17-04-2007 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
SEBASTIANO napisał(a):Zgadzam się z Elą.Też nie zjadłem hot-doga.Po prostu nie chciałem.W hot-dogach i hamburgerach jest tablica Mendelejewa,oczywiście bez polonu i promieniotwórczych niespodzianek i bez rtęci. 8)
Tablica jak tablica - ale nie wiemy przecież kto to mięsko wcześnij jadł Uśmiech

Cytat:Albo akcja w stylu:Jestem Polakiem,kupuję polskie produkty,albo : Nie cierpię Halloween,bo potępiam neopogaństwo.
Albo "Kocham swoją żonę/męża od 1.01 do 31.12 a nie 14.02"

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-04-2007 07:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Helmutt napisał(a):"Kocham swoją żonę/męża od 1.01 do 31.12 a nie 14.02"
I o to chodzi 8)

A tak poza tym: :offtopic: :patrzy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-04-2007 08:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Terebint napisał(a):Moim zdaniem, jak najbardziej tak. Największy problem w tym wszystkim to psychika kobiety, która z pewnością będzie czuła się schańbiona i nieczysta.
Offca napisał(a):Mam we wspólnocie koleżankę, która jest przed 30-tką i miała niegdyś bardzo "bujne" życie. Dziewicą już nie jest, ale nawróciła się u nas i zawsze podkreśla, że mimo iż straciła dziewictwo i bardzo tego teraz żałuje, to chce mimo to zachować czystość do ślubu. Nie jest to już ta czystość pojmowana przez nas jako zachowanie dziewictwa, ale czystość, którą ona w stanie jest zachować dalej, a więc już nie współżyć do ślubu, mimo iż to kiedyś robiła.
Piekne to, o czym Pisze Magda. Każdy człowiek ma prawo do poprawy, odmiany swego życia. Pan Bóg jest łaskawy i miłosierny. Daje każdemu ponad stan, w obfitości. Fakt utraty fizycznego dziewictwa niczego nie musi umniejszać, w dziewictwie duchowym.
Ale tez vice versa: Cóż z tego, że panna zachowa dziewictwo fizyczne, kiedy będzie je przez szereg punktów w czasie narażać poprzez hańbiące noszenie sie, karmienie swych zmysłów, etc? IMHO jest to utrata czystości znacznie gorsza, niż sam akt współżycia.
Znam dziewczynę, która na prawde ma w sobie duchową, Boża głębię i chłopak ją "wykiwał", wziąwszy od niej wszystko. Znam też i takie przypadki, gdzie panny to takie purytanki, że ho ho, ale całymi sobą wołają jak pewna posłanka pewnej partii, że one lubią "to" jak koń owies :evil:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-04-2007 08:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
No właśnie - kto jest bardziej "dziewiczy", że tak powiem?
- czy dziewczyna, która dziewicą "biologiczną" już nie jest, bo na przykład "facet ją wykiwał", jednak jest dobra, wartościowa, mądra itd.
- czy dziewczyna która dziewicą "bilogiczną" jest, jednak na imprezach migdali się z chłopakami, nosi wyzywające ubrania, jest wulgarna itp.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-04-2007 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Helmutt napisał(a):No właśnie - kto jest bardziej "dziewiczy", że tak powiem?
- czy dziewczyna, która dziewicą "biologiczną" już nie jest, bo na przykład "facet ją wykiwał", jednak jest dobra, wartościowa, mądra itd.
- czy dziewczyna która dziewicą "bilogiczną" jest, jednak na imprezach migdali się z chłopakami, nosi wyzywające ubrania, jest wulgarna itp.
Proszę, oto Helmutt - mistrz syntezy. Jakże żałuje, iż mi tego brak. Dzięki Ci za to, dzięki że jesteś, żeś nie dał dyla Uśmiech
Myślę, że w kategoriach moralnych dziewictwo przynależy tej wykiwanej. Choć bardziej chyba będzie to dziewictwo mentalne, duchowe, tzw "czyste serce". I to chyba potwierdza Jezus, kiedy mówi, że nieczyste jest to, co wychodzi z człowieka. Tak jak w przypadku tej biologicznej dziewicy: migdalenie się, etc.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-04-2007 09:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #15
 
Czasami psychiczne - moralne dziewictwo o wiele bardziej cenne od fizjologicznego... a najlepiej jak oba idą w parze Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-04-2007 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów