Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój brak uznania dla Racjonalista.pl
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Mój brak uznania dla Racjonalista.pl
Ks.Marek napisał(a):Sorry, ale nie uwłaczaj mi heysel, ok? Ja skończyłem studia, 6 lat niezłej orki, a ty mi tu z Racjonalista.pl wyjeżdżasz? Przecież to potwarz dla mnie.
A przepraszam bardzo czyli nie mam podawać źródła cytatu ? Przecież zacytowałem fragmenty artykułu, gdzie jest opisane struktura Kościoła Scjentologicznego, resztę pominąłem. A może uważasz, że wszystko co z Racjonalisty jest be ? Tylko zważ uwagę, że do artykułu jest podana literatura skąd czerpano informacje, więc nie wiem o co Ci chodzi. Nie wiem co mają do tego Twoje studia (bez umniejszania Twojego osiągnięcia jakim one są), ale skoro tak to założyciel serwisu Racjonalista - Mariusz Agnosiewicz ukończył studia prawnicze (to on jest autorem tego tekstu).
Poza tym z tego wynika także, że moja obecność na tym forum jest także potwarzą dla Ciebie (bo czytuję Racjonalistę i sam czasami mówię podobnie do ludzi z Racjonalisty, chociaż w wielu kwestiach się z nimi nie zgadzam). Skoro mam Ci uwłaczać, to spoko już mnie nie ma. Znikam. Do zobaczenia kiedyś, gdzieś w odmętach Internetu.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
13-04-2007 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Heysel - nie wygłupiaj się i nie obrażaj o drobiazgi Smutny
Musze przyznać, że mało jest osób "anty" z którymi można kulturalnie porozmawiać.

Ja zaś nie dziie się ks. Markowi w tej jego wypowiedzi po prostu po to by być "racjonalistą" trzeba nie tylko wierzyć usilnie w to, że Boga nie ma - potrzeba potrafić trzeźwo patrzeć na fakty a nie tylko usilnie wmawiać że Kościół katolicki to zło " Boga nie ma" i td ...
Wbrew pozorom tzw."racjonaliści" swoimi działaniami przeczą rozumnemu, naukowemu postrzeganiu świata ...
Skutki - np. rozwój takich "kościołów" jak scjentologia " ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
13-04-2007 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
heysel napisał(a):Skoro rozmowa ze mną jest niekulturalna to tym bardziej powinienem się zmyć stąd. Po co masz czytać ten stek przekleństw, kłamstw itd.
Kolejna już nawet nie nadinterpretacja lecz po prostu wykręcenie kota ogonem. Już nie potrafisz, czy nie chcesz dostrzegać życzliwych uwag w twoim kierunku, co?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-04-2007 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Sorry za OT.
Pytasz Ks.Marek co mnie ugryzło ? Już tłumaczę.
Ks.Marek napisał(a):Sorry, ale nie uwłaczaj mi heysel, ok? Ja skończyłem studia, 6 lat niezłej orki, a ty mi tu z Racjonalista.pl wyjeżdżasz? Przecież to potwarz dla mnie.
1. Zagrywka erytrystyczna - zwracanie uwagi, że się skończyło studia. 6 lat niezłej orki mówisz, a Ty myślisz, że moje to łatwizna ? A Agnosiewicz na swoich też zapewne nie miał łatwo. To nieładne jest kiedy się wzmacnia swoją pozycję tym, że się ukończyło studia.
2. Jak Ty byś zareagował gdybym ja Ci napisał coś takiego :
"Sorry, ale nie uwłaczaj mi Ks.Marek, ok? Ja jestem na studiach, a Ty mi tu z x wyjeżdżasz? Przecież to potwarz dla mnie."
x - http://www.opoka.org, http://www.wiara.pl, itd. (wstaw sobie jakiś katolicki, chrześcijański portal)
3. Szufladkowanie, coś czego nienawidzę. Oceniłeś tekst po jego miejscu pochodzenia i autorze, a nie zawartości.
4. Nie zauważyłeś, że podane przeze mnie fragmenty tekstu są neutralne i zawierają suche informacje o scjentologii ?
ddv napisał(a):że mało jest osób "anty"
Co do wypowiedzi ddv to ja nie jestem żaden "anty" a "a". Wystarczy poczytać czym różni się antyteizm od ateizmu. Poza tym zinterpretowałem to co napisał ddv po całości wypowiedzi.
Ks.Marek napisał(a):Już nie potrafisz, czy nie chcesz dostrzegać życzliwych uwag w twoim kierunku, co?
Jeżeli coś źle zrozumiałem to przepraszam.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
14-04-2007 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
heysel napisał(a):1. Zagrywka erytrystyczna - zwracanie uwagi, że się skończyło studia. 6 lat niezłej orki mówisz, a Ty myślisz, że moje to łatwizna ? A Agnosiewicz na swoich też zapewne nie miał łatwo. To nieładne jest kiedy się wzmacnia swoją pozycję tym, że się ukończyło studia.
2. Jak Ty byś zareagował gdybym ja Ci napisał coś takiego :
"Sorry, ale nie uwłaczaj mi Ks.Marek, ok? Ja jestem na studiach, a Ty mi tu z x wyjeżdżasz? Przecież to potwarz dla mnie."
x - http://www.opoka.org, http://www.wiara.pl, itd. (wstaw sobie jakiś katolicki, chrześcijański portal)
3. Szufladkowanie, coś czego nienawidzę. Oceniłeś tekst po jego miejscu pochodzenia i autorze, a nie zawartości.
4. Nie zauważyłeś, że podane przeze mnie fragmenty tekstu są neutralne i zawierają suche informacje o scjentologii ?
Przepraszam. Później si e wytłumaczę z tego, OK?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-04-2007 01:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ks.Marek napisał(a):Później si e wytłumaczę z tego, OK?
Dobra, zapomnijmy o całej sprawie ... Nie ma czego roztrząsać ... Jak już coś to lepiej wróćmy do tematu wątku ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-04-2007 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:Ja skończyłem studia, 6 lat niezłej orki, a ty mi tu z Racjonalista.pl wyjeżdżasz? Przecież to potwarz dla mnie.
hmm :-k ja w sprawie formalnej, bo nie rozumiem: dlaczego racjonalista.pl jest "potwarzą" dla Księdza? pytam, bo znam gościa po teologii, który zamieszcza tam swoje artykuły (osobiście rzadko tam zaglądam, bo generalnie odbieram portal jako antychrześcijański; ale mimo to nie rozumiem na czym polega "potwarz"...)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-04-2007 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
heysel napisał(a):Dobra, zapomnijmy o całej sprawie ... Nie ma czego roztrząsać ... Jak już coś to lepiej wróćmy do tematu wątku ...
Zgodnie z sugestią - kłódeczka. Ale tylko czasowa. Czuję się zobowiązany do zarysowania szerszego kontekstu.

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 00:30 ]
Może już po południu.

[ Dodano: Wto 24 Kwi, 2007 13:42 ]
Zatem biore się za dotrzymywanie danego słowa.

Rzecz rozbija się o tego typu artykuły.
To jest klasyczny przykład braku kompetencji, i przejaw zaściankowatości. Stek obrzydliwych kłamstw, ironiczno-cynicznych pamfletów pod adresem Kościoła, sfery sacrum, oraz hierarchów. Człowiek bez wiary, bez świadomości współodczuwania z Kościołem jako Mistycznym Ciałem Chrystusa nie może angażować swej zdolności operowania intelektem do czynienia takich potwarzy. Wg mnie jest to już obrażanie uczuć religijnych, za które w normalnym środowisku, winowajca powinien ponieść karę sprawiedliwą. Uważam też, że nie jest w ogóle zasadne w większości wypadków polemizowanie z Agnosiewiczem, Apostatą, Motylem, i innymi. Zresztą: czegóż może spodziewać się ksiądz, widząc te, lub inne nazwiska w stopkach redakcyjnych takich pism, jak "Fakty i Mity", czy "Bez Dogmatu"?
Kto wie, może i są (pewnie tak) pożyteczne i wartościowe artykuły solidnych autorów, którzy mają kompetencje wypowiadać się w kwestii religii, teologii, w ogóle - Kościoła.
Jednak zdecydowana większość publicystów tego portalu hołduje słowom:
Racjonalista.pl napisał(a):RACJONALISTA.pl jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata. Serwisem, który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę. Racjonalista jest miejscem w polskiej przestrzeni społecznej, gdzie można myśleć, mówić i kształtować się na zasadzie autonomii i odwagi intelektualnej, bez ograniczenia ideologiczną poprawnością.
Aby podjąc krytykę, wpierw trzeba mieć ku temu stosowne kompetencje, zdolność obiektywnego spojrzenia na dane zjawisko. W Racjonalista.pl dostrzegam tego brak.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-04-2007 00:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
dostrzegam pewien "pozytyw" w tym, że jest racjonalista.pl; dowodzi on aktualności słów: "Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie"

ktoś mógłby kiedyś się pofatygować i zebrać wszystkie "rodzynki" z racjonalisty i opublikować, jako dowód na dyskryminację katolicyzmu, tudzież pod paragraf o obrazie uczuć religijnych; ja tam np. po napisaniu swego doktoratu będę musiał prawdopodobnie zgłosić kilka rzeczy do prokuratury z tego paragrafu

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 01:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
M. Ink. * napisał(a):tudzież pod paragraf o obrazie uczuć religijnych;
Ale to jest bardzo płynne ... I bardzo niebezpieczne ... Bo oskarżyć można o to każdego ...
M. Ink. * napisał(a):po napisaniu swego doktoratu
No proszę, proszę ... dr teologii się szykuje ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-05-2007 01:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
heysel napisał(a):Ale to jest bardzo płynne ... I bardzo niebezpieczne ... Bo oskarżyć można o to każdego ...
płynność też ma swoje granice, gdy wkraczamy na suchy ląd

heysel napisał(a):dr teologii się szykuje ?
ano tak... jak dobrze pójdzie to najdalej do grudnia

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Nie 06 Maj, 2007 14:22 ]
gratuluje Uśmiech =D>

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 01:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów