Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przekorne dziewictwo
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Tak dla porządku: dziewictwo może być tez obecne w życiu meżczyzny.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-10-2007 15:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #17
Re: To może jeszcze jedną wypowiedź tej młodej kobiety
belarmin napisał(a):To może jeszcze jedną wypowiedź tej młodej kobiety

Dziwi i niepokoi mnie bardzo fakt, że panujący feminizm nigdy nie uznał przemożnej wartości dziewictwa. Przekonuję się, że studia feministyczne więcej miejsca poświęcają kulturze autonomii płci i darwinizmowi seksualnemu aniżeli rzeczywistemu dowartościowaniu roli kobiety. To jasne, że dziewictwo jest walką z pokusą seksualną, współczesna zaś kultura popularna wybiera rozwiązania łatwe, odrzucając te trudniejsze, dzięki którym wykuwa się nasz charakter. Produktem takiej kultury są powierzchowne, stereotypowe kobiety, uformowane przez bezwartościowe wybory, nie zaś godne pochwały i szacunku osoby z charakterem.

tu sie zgadzam z kobitka. smutno widziec `wyzwolone` kobiety (i nastoletnie dziewczyny nawet) ktore sie nie szanuja i za kazdym razem ida do lozka z kims innym. zal mi ich bo czesto konczy sie to niechciana ciaza szczegolnie wsrod nastolatek. nie wiem jak sie sytuacja ma w polsce dokladnie ale w wielkiej brytanii swoboda seksualna nie zna granic i nikomu to na dobre nie wychodzi :/

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
04-10-2007 16:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Czy nie jest czasem tak, że zarówno chłopcy jak i dziewczęta bardziej szukają sensacji sięgając po "łatwy" towar, aniżeli wartosci wyżyszych?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-10-2007 21:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
sensacji i cielesnej przyjemnosci tak mi sie zdaje.

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
05-10-2007 10:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
kumbaja napisał(a):sensacji i cielesnej przyjemnosci tak mi sie zdaje.
Coś w tym jest. Doświadczyłem tego w pewien sposób dziś na weselu :mrgreen: Ale wystarczy 3 "krótkie" na twarz i wszystko staje się jasne...
Tylko, że to czasem dla wielu wielka sztuka, te 3 krótkie Smutny

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 00:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:Dziewictwo jest ważniejsze dla mężczyzn niż dla kobiet. Mężczyźni zapewne lekko traktują dziewictwo, ale wtedy, gdy nie dotyczy to ich partnerki.
typowe...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-10-2007 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
M. Ink. * napisał(a):
Cytat:Dziewictwo jest ważniejsze dla mężczyzn niż dla kobiet. Mężczyźni zapewne lekko traktują dziewictwo, ale wtedy, gdy nie dotyczy to ich partnerki.
typowe...
Ale co? Jakoś nie bardzo to wynika z treści twej "wypowiedzi"...

Dziewcitwo, jak się okazuje w szkole, to temat wrażliwy i traktowany na równi z dinozaurami...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):Ale co?
typowa postawa faceta, któremu zależy tylko wtedy, gdy chodzi o "własne"

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-10-2007 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Cytat:typowa postawa faceta, któremu zależy tylko wtedy, gdy chodzi o "własne"

Dziewczyny z forum, wy najlepiej zajmijcie w tym momencie głos. Liczy się dla was dziewictwo mężczyzny? Czy raczej tu odpuszczacie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 22:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks.Marek napisał(a):Dziewczyny z forum, wy najlepiej zajmijcie w tym momencie głos. Liczy się dla was dziewictwo mężczyzny? Czy raczej tu odpuszczacie?

pytanie wydaje się proste ale to nie takie proste. Dla mnie liczy się dziewictwo mężczyzny i jego czystość, bo to świadczy o tym że potrafi panować w jakimś stopniu nad swoimi popędami i seks nie jest dla niego czymś najważniejszym. Poza tym zmniejsza się ryzyko zarażenia jakaś chorobą weneryczną. To czy mój przyszły mąż kiedyś współżył będzie jakoś wpływało na mnie ale nie wiem jak na to zareaguję jeśli taka sytuacja nastąpi bo gdybam w tej chwili gdyż nawet chłopaka nie mam :? . Jeszcze kwestia takiego stanu rzeczy ze chłopak nigdy nie współżył a jednak o czystośc trudno (masturbacja). Jeśli dziewczyna o tym wie, to ma uczucie że jak na nią patrzy, jak jest blisko to tak jakby traktował ją tylko jako ciało, jako obiekt pożądania, i to jest bardzo trudne do zniesienia, do przełamania. Wiem to z autopsji, chyba ze to tylko ja tak mam...

Bardzo bym chciał zeby mój przyszły mąż był prawiczkiem, bo wtedy bedzie dla mnie prawdziwym darem jego dziewictwo. ale jak to bedzie czas pokaże...

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
07-10-2007 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ks.Marek napisał(a):Dziewczyny z forum, wy najlepiej zajmijcie w tym momencie głos. Liczy się dla was dziewictwo mężczyzny? Czy raczej tu odpuszczacie?
Za chiny nie odpuszcze. w tym przypadku równość jest wymagana.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-10-2007 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
Ks.Marek napisał(a):Dziewczyny z forum, wy najlepiej zajmijcie w tym momencie głos. Liczy się dla was dziewictwo mężczyzny? Czy raczej tu odpuszczacie?

Liczy sie mocno, ale to nie jedyne kryterium Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-10-2007 00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
belarmin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
gradzia napisał(a):Jeszcze kwestia takiego stanu rzeczy ze chłopak nigdy nie współżył a jednak o czystośc trudno (masturbacja).
Co się tyczy definicji dziewictwa to właśnie może być kluczowy punkt dalszej dyskusji.
Czym dla was jest dziewictwo?
W mojej opinii o dziewictwie najłatwiej jest mówić kiedy nie doszło do kontaktu cielesnego. Inaczej pojawia się bardzo skomplikowana sytuacja. :aniol:

Nikt nie ma obowi?zku by? szcz??liwym.
08-10-2007 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #29
 
To najczęstsza definicja, biologiczne dziewictwo, bo faktycznie w dobie nieczystości ot chyba w ogóle nikogo czystego by sie nie znalazło Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-10-2007 00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
belarmin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 84
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Annnika napisał(a):To najczęstsza definicja, biologiczne dziewictwo, bo faktycznie w dobie nieczystości ot chyba w ogóle nikogo czystego by sie nie znalazło Smutny
I tu mała uwaga: dziewictwo biologiczne najczęściej kojarzy się automatycznie z błoną dziewiczą co jest oczywistym nieporozumieniem. [-X

Nikt nie ma obowi?zku by? szcz??liwym.
08-10-2007 01:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów