Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Za co dostałem warna od młodych?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Za co dostałem warna od młodych?
W szkole, gdzie uczę katechezy działa forum. Od jakiegos czasu udzielam sie tam troszke.
Uczniowie nie wiedzą, że to ja, ksiądz (niektórzy się domyślają). Dziś dostałem od nich ostrzeżenie i groźbe kolejnych.
Dla pewnego studium przenoszę tu posty rzeczonego wątku, który dotyka problemu aborcji:
Olka napisał(a):Ostatnio wiele się mówi o aborcji. A co Wy o tym sądzicie??
przede wszystkim: uważam, że Ojciec Dyrektor zupełnie niepotrzebnie wcina się do polityki społecznej naszego kraju. A co do aborcji: Jestem za. Ale w takich przypadkach, jeżeli zagrożone będzie życie matki. Pozwólmy kobiecie podejmować decyzje o własnym życiu i życiu jej dziecka. Sądzę, że kobieta zdobywająca się na taki krok jak aborcja powinna mieć do tego powód. Uważam za złe, korzystanie z aborcji dla własnej wygody. Dla własnego bezpieczeństwa - to co innego. Drugim powodem do skorzystania z aborcji może być również dziecko "z gwałtu".
Sylwia napisał(a):Ja sądzdze ze aborcji można dokonać tylko w przypadku gwałtu lub zagrożenia życia matki... bo chyba lepiej będzie jak usunie sie ciąze przed porodem niż potem mamy słuchac w wadomościach ze matka zabila swoje male dziecko czy pożuciła gdzies na śmietniku
grey napisał(a):moim zdaniem w tej ankiecie brak jednej opcji np: nie mam zdania
Muszelka napisał(a):Mi sie wydaje ze aborcja to nadal temat tabu. Moze sie myle.
Ja sie przychylam do odpowiedzi ze " Tak, ale tylko w przypadku gwałtu lub zagrożenia życia matki". I tak jak Ola powiedziała "Pozwólmy kobiecie podejmować decyzje o własnym życiu i życiu jej dziecka"
Patrokles napisał(a):
Olka napisał(a):Ostatnio wiele się mówi o aborcji. A co Wy o tym sądzicie??

przede wszystkim: uważam, że Ojciec Dyrektor zupełnie niepotrzebnie wcina się do polityki społecznej naszego kraju. A co do aborcji: Jestem za. Ale w takich przypadkach, jeżeli zagrożone będzie życie matki. Pozwólmy kobiecie podejmować decyzje o własnym życiu i życiu jej dziecka. Sądzę, że kobieta zdobywająca się na taki krok jak aborcja powinna mieć do tego powód. Uważam za złe, korzystanie z aborcji dla własnej wygody. Dla własnego bezpieczeństwa - to co innego. Drugim powodem do skorzystania z aborcji może być również dziecko "z gwałtu".
Przede wszystkim: Ojciec Dyrektor jest obywatelem RP i tak jak każdy ma prawo do wygłoszenia opinii na tematy związane z polityką.
Jesteś za aborcją?
To popatrz sobie:
http://youtube.com/watch?v=89keJIQV32s
http://youtube.com/watch?v=biYm_pLUn5o
http://youtube.com/watch?v=FX4QCSdvmmY
http://youtube.com/watch?v=hCL2fXDQNZk
http://youtube.com/watch?v=mcbuFzYsDT0
Filmiki w konwencji podobnej do poprzednich (refleksyjne), ale zawierają bardziej drastyczne zdjęcia:
http://youtube.com/watch?v=RsH-UFtzMIE
http://youtube.com/watch?v=wK7MjWTnwZ8
Film po angielsku o wzruszających przeżyciach kobiet, które dokonały aborcji:
http://youtube.com/watch?v=alv5j9we2fw
tutaj jest nieco bardziej wstrząsający film dr Nathansona "Niemy krzyk" w 5 częściach. Znany w Polsce. Można na necie dużo o nim poczytać. Niestety wersja po angielsku.
http://youtube.com/watch?v=THS2zZ4m260&m...ed&search=
http://youtube.com/watch?v=T33BpDzkDOs&m...ed&search=
http://youtube.com/watch?v=qJzSiAPXTiQ&m...ed&search=
http://youtube.com/watch?v=8mEAmd027Qk&m...ed&search=
http://youtube.com/watch?v=4SHeFSyUYOM&m...ed&search=
zebrane różne:
http://abort73.com/index.html
a jeśli uważasz, że "są sytuacje, kiedy aborcja jest koniecznością" to :
http://youtube.com/watch?v=NCPCNI9677A
http://youtube.com/watch?v=x2I9IZPsNuQ
http://youtube.com/watch?v=y1oNel6MUkk
Olka napisał(a):Czyli rozumiem, że jesteś przeciwko. To podaj proszę jakieś swoje argumenty. Na przykład co ma zrobić zgwałcona dziewczyna? Albo co ma zrobić niby przyszła matka, która wie że jej życie może będzie zagrożone jeśli zdecyduje się na poród? Jeśli ta matka naprawdę umrze, to co będzie z tym dzieckiem?
Patrokles napisał(a):1. Nie znasz mojego stanowiska n/t aborcji
2. Gwałt nie jest tożsamy z ciążą.
3. Nawet jeśli kobieta zajdzie w ciążę w wyniku gwałtu, to i tak jest matką. Macierzyństwo zaś jest wpisane w naturę kobiety.
4. Jeśli kobieta wie, że jej życie/zdrowie może być zagrożone gdy zajdzie w ciążę, to jej postawa powinna być jednoznaczna: nie zachodzi w ciąże.
Olka napisał(a):1. Twój poprzedni post wyraźnie wskazywał na Twoje stanowisko
2. Przeczytaj pierwszy post.
3. No comment. Przerażasz mnie.,
4. Zazwyczaj kobiety dowiadują się, że ich życie jest zagrożone już wówczas gdy są w ciąży.
Aśka napisał(a):Nie popieram aborcji. W żadnym przypadku. Nawet gwałtu. Uważam, że każdy ma prawo do życia, nawet dziecko z gwałtu. Nie różni się ono od żadnego innego. Wiem, że to jest trudne dla matki, ale... nie mogłabym zrobić czegoś takiego!!! Usunięcie dziecka jest czymś okropnym... :/ zbrodnia. Może łatwo mi mowić, gdy mi się coś takiego nie zdażyło (mam nadzieje że nie zdarzy) ale naprawdę bym nie podjęła się aborcji. Napewno byłoby to wynagrodzone w życiu po śmierci.

Jeśli istnialoby zagrożenie życia matki, to i tak postanowiłabym urodzić. Przecież może nie stać się nic złego, ale obdarze małą istotę życiem. Wiele kobiet urodziło dziecko, a same zmarły zaraz po porodzie. Większość kobiet ma rodzine, ktora zajełaby się dzieckiem... Dziwi mnie, ze tylko ja zaznaczylam w ankiecie 'NIE!', ale kazdy ma inny sposob myslenia... i to szanuję Język.
Patrokles napisał(a):
Aśka napisał(a):Dziwi mnie, ze tylko ja zaznaczylam w ankiecie 'NIE!', ale kazdy ma inny sposob myslenia... i to szanuję Język.
Ta ankieta jest nic nie znacząca. 9 osób głosujących nie jest odbiciem reprezentatywnym interesującego nas problemu.
Asieńka napisał(a):Aśka ja tez zaznaczyłam "nie"...Hmmm... Ja wiem, rozumiem tych wszystkich, którzy popierają aborcje ze względu na gwałt... Ale ludzie!! Życie może odbierać tylko Bóg! I że to mówie to nie znaczy że jestem staroświecka!! Ja wierze w Boga i w to że on nam dał życie i TYLKO ON może nam to życie odebrać!!
Na religii ksiąc ostatnio powiedział że ok. 60 % polaków popiera aborcję i tyle samo % chce aby Ojciec Święty został szybko świętym!! Czyli z tego wynika że w Polsce jest 120 % obywateli!!!!!!! No bo przecież jeśli jesteś katolikiem to nie możesz popierać "morderstwa"...
Olka napisał(a):Czyli co - mam przestać być Katoliczką?? Bo twierdzę, że jeżeli kobieta lub dziewczyna - przypuśćmy w naszym wieku- została ofiarą gwałtu i zaszła w ciążę to nie musi urodzić tego dziecka?
Wyobraźcie sobie sytuację: X została zgwałcona. Zachodzi w ciąże. Ma 16 lat - jest w 1 klasie szkoły średniej. Jest katoliczką. To co - musi urodzić to dziecko, zrezygnować z marzeń, wykształcenia, bo musi zająć się dzieckiem - niechcianym dzieckiem. To nie jest fair. Druga sprawa: Naprawdę byłoby mi żal tego dziecka, bo ono tak naprawdę jest niechciane. Wręcz przeklęte!! Bo przecież żadna dziewczyna nie zareagowałaby: O zostałam zgwałcona ale mam dziecko - no super!! Dziecko powinno przychodzić na świat w momencie kiedy nasze życie jest ustatkowane do tego stopnia, że oboje rodziców potrafi zapewnić byt i wychowanie tej małej istotce, która w przyszłości też może mieć dzieci i wtedy brać przykład z rodziców. Ja naprawdę rozumiem, że Kościół jest zupełnie przeciwny jakimkolwiek działaniom wbrew przykazaniom. Zgoda. Ale zauważmy pewne przypadki, których Bóg nie przewidział, a które wzięły się z grzechu, z bezmyślnego i okrutnego postępowania ludzi.
Muszelka napisał(a):a zauważcie ze niektórzy rodzice zgwałconych dziewczyn porzucają je i co.. wolicie zeby dziecko trafiło na śmietnik i zmarło w okrucieństwie ??
Sylwia napisał(a):Mocne słowa Olus..

ale prawdziwe... zgadzam się z Tobą w zupelności... Bo przeciez jak ta "matka" ma odpowiedziec swojemu dziecku kiedy sie zapyta "Gdzie tata"?? Sorki ale ja bym nie wiedziała co w tej sytuacji robic..:/ ... Zdaje mi się ze to jest decyzja dziewczyny czy po gwałcie chce urodzic dziecko czy nie.. To jej ciało..i jej marzenia.
Aśka napisał(a):Nic nie dzieje się bez przyczyny. Podobny przypadek - dzieci kalekie. Kobiety - dojrzałe, ustatkowane, zachodzą w ciążę. W czasie, dowiadują się, ze dziecko urodzi się chore, z jakimś defektem. Mimo to, dużo z nich rodzi je! Tłumaczą to, iż Bóg miał do nich zaufanie, wiedział, że odpowiednio zaopiekują się tym dzieckiem, obdarzą go miłością i będą traktowały tak samo jak by było ono zdrowe. Uważają, że jest to pewnego rodzaju wyróżnienie. Napewno zostanie ono wynagrodzone. A nawet jeśli nie, co z tego? Będą miały satysfakcję, że pomogły komuś, że nie są jak większość ludzi - obojętne wobec czyjegoś nieszczęścia, i nie robią tak jak zrobiloby wiele kobiet. Pozbyć się dziecka. Po co mi następny kłopot?

Zgwałcona dziewczyna też w pewien sposób została wybrana. Wybrana, wiem że to głupio brzmi, bo żadna z nas nie chciałaby być zgwałcona ani nikomu tego nie życzy, ale...

Wiele nastolatek myśli, że by sobie nie poradziła z niemowlakiem i chcą usunąć ciążę. Jednak pod wpływem rodziny nie robią tego. Wychowują dzieci z pomocą innych, są szczęśliwymi matkami a większość z nich nadal kontynuuje naukę. Dla mnie nawet gwałt nie jest odpowiednim argumentem by usunąć dziecko, KAŻDY MA PRAWO DO ŻYCIA, ale toleruję to... i rozumiem. Bo różne są sytuacje i nie każdy potrafi sobie poradzić z dużymi kłopotami. Bardzo mi przykro jeśli słyszę o takich sytuacjach, kiedy dziewczyna została zgwałcona. Wiem jakie to trudne. Albo... nie zdaję sobie sprawy...
Patrokles napisał(a):
Olka napisał(a):1. Czyli co - mam przestać być Katoliczką?? Bo twierdzę, że jeżeli kobieta lub dziewczyna - przypuśćmy w naszym wieku- została ofiarą gwałtu i zaszła w ciążę to nie musi urodzić tego dziecka?
2. Wyobraźcie sobie sytuację: X została zgwałcona. Zachodzi w ciąże. Ma 16 lat - jest w 1 klasie szkoły średniej. Jest katoliczką. To co - musi urodzić to dziecko, zrezygnować z marzeń, wykształcenia, bo musi zająć się dzieckiem - niechcianym dzieckiem. To nie jest fair.
Druga sprawa: Naprawdę byłoby mi żal tego dziecka, bo ono tak naprawdę jest niechciane. Wręcz przeklęte!! Bo przecież żadna dziewczyna nie zareagowałaby: O zostałam zgwałcona ale mam dziecko - no super!! Dziecko powinno przychodzić na świat w momencie kiedy nasze życie jest ustatkowane do tego stopnia, że oboje rodziców potrafi zapewnić byt i wychowanie tej małej istotce, która w przyszłości też może mieć dzieci i wtedy brać przykład z rodziców. Ja naprawdę rozumiem, że Kościół jest zupełnie przeciwny jakimkolwiek działaniom wbrew przykazaniom. Zgoda. Ale zauważmy pewne przypadki, których Bóg nie przewidział, a które wzięły się z grzechu, z bezmyślnego i okrutnego postępowania ludzi.

Ad 1. Katolikiem jest się na 100 % albo wcale się nim nie jest. Tam, gdzie się zaczyna "wybiórczość" tam też jest od razu relatywizm - wszystko staje się względne.
Ad 2. Być dziś w Polsce zgwałconym, to na prawde ciężka sprawa. To sie nie dzieje "ot, tak, już". Ale faktem jest, że mamy gwałty. Więc na sam początek należy zająć się tą sprawą własnie - zadbać, by nie doszło do gwałtu: wóda i browar na bok, albo pod ścisłą kontrolą. Towarzystwo też nalezy rozsądnie sobie dobierać. Ale "ad rem" - jeśli zdarzy się dramat, to przecież nikt nie jest sam. Są rodzice, rodzina, przyjaciele, Kościół - jest zawsze możliwość manewru.
Olka napisał(a):
Sylwia napisał(a):... To jej ciało..i jej marzenia....
Właśnie - dobrze ujęte. Proszę o wypowiedzi
Ps. Nie chodzi mi o jakieś kłótnie tylko o dyskusję Uśmiech na poziomie - jak zwykle na naszym forum ;p :smt003
Ktoś tu mówił o katolicyźmie...
... wpierw chyba trzeba znać to, w czym się żyje, a potem formułować wypowiedzi.
O ciało trzeba tak samo dbać jak i o ducha. A co do ciała właśnie, w Biblii jest napisane, że z obfitości serca mówią usta. Czym karmisz swe serce, tym okazujesz się na zewnątrz.
Sylwia napisał(a):Zdaje mi sie ze to nie jest teraz takie proste. Bo my traz tak tu mówimy. Ale jakbyśmy sami znaleźli sie w takiej sytuacji bylo by nam podjąc trudniej decyzje. i moze teraz połowa tych opinni by sie zmieniła (pisze może)
Teraz mozemy sobie tylko gdybać..
Chłopak ma zawsze lepiej (tak mi sie zdaje) bo on bedzie mógl skończyć szkole, i równocześnie pomóc. Matka 16 latka to co pochodzi z kilka miechów i bedzie musiała skończyć edukacje na jakiś czas, zając sie dzieckiem.. Bo przecież to nie jest tak łatwo być w ciązy i sie uczyć (tz tak mi sie zdaje)

Jednak kiedy "młodzi zakochano" zaliczą tzw.. "wpadke" w takiej sytuacji jestem przeciw aborcji..
Patrokles napisał(a):Sylwio, masz 100% racji, życie weryfikuje szereg naszych postaw. Dlatego uważam, że nie należy mówić o aborcji w środowisku nastolatków w takim wydaniu jak ten w wątku niniejszym. Trzeba mówić o tym, jak żyć, by nie stanąć oko w oko z tym problemem.
Znam kilka nastolatek, które zaszły w ciąże. One nie mają praw rodzicielskich. Przechodzą one na ich rodziców (na dziadków dziecka). Z przykrością muszę też stwierdzić, że te dziewczęce mamy to takie "fiu-bzdziu" w głowie. Nie mają prawie w ogóle wyrobionych postaw społecznych i obywatelskich. Ich filozofią jest "Carpe diem", a co będzie jutro, to nie ważne.
Taka sama filozofia stanowi podstawę życia człowieka biednego, czy dosłownie, żebraka. Nie planuje przyszłości. Liczy się tylko chwila.
Asieńka napisał(a):Ach...Widze że moja wypowiedz wzbudziła u Olki "bulwers"
Ale ja wypowiadam swój sąd i tyle...nie zmienie go!! Te wszystkie sytuacje jak gwałt, czy dziecko które rodzi sie po urodzeniu chore itd...Myśle że wtedy właśnie Bóg doświadcza ludzi!!
TAK!! Tak właśnie jest...Myślę ze im bardziej nas Bóg przez zycie doświadcza tym bardziej nas KOCHA!! Tak kocha!!!!!!!!
I te "marzenia", "niespełnione ambicje", "kariera zawodowa"...Heh...troche uczuć!! Mówimy o życiu lub śmierci człowieka!!!!! Ludzie ja nigdy nie odważyłabym sie podjać decyzji o kogos śmierci lub nie...

Ale z jednej strony ciesze się ze ta dyskusja jest prowadzona w kulturalny sposób;] Hehe jeszcze nikt mnie nie wyzwał to jest O.K
To jest bardzo trudny temat... Ale co my możemy ...TYLKO PODYSKUTOWAĆ...
Muszelka napisał(a):Asieńka nikt cie nie ebdzie wyzywałJęzyk
i fakt mozemy tylko podyskutowac i tak kazdy ma swoje zdanie

i sorki ze odbiegne od tematu: Widze Patrokles ze masz bardzo ciekawe wypowiedzi.. ile ty masz lat ?
a co do tematu: to kazdy z was ma racje na swój sposób ...
Patrokles napisał(a):
Muszelka napisał(a):1. Asieńka nikt cie nie ebdzie wyzywałJęzyk
i fakt mozemy tylko podyskutowac i tak kazdy ma swoje zdanie

2. i sorki ze odbiegne od tematu: Widze Patrokles ze masz bardzo ciekawe wypowiedzi.. ile ty masz lat ?
a co do tematu: to kazdy z was ma racje na swój sposób ...
Ad 1 - dokładnie. Po to jest forum, by wymieniać się przemyśleniami, by dzielić się wiedzą, etc.
Ad 2 - Dzięki za pochwałkę. A latek mam dość, by na forum legalnie pisać :smt003
Skończyłem 13 :smt002
Muszelka napisał(a):No tak tylko musimy pamietac zeby nie narzucać swoich zdań innym ...
i jush wiem kim jestes ...
Czytam wszystkie wypowiedzi ale i tak jestem za aborcją w przypadku gwałtu lub zagrożenia życia matki JęzykP
Sylwia napisał(a):<lol>

...

Powiem tak ciezko coś mówić..patrze na to z dwóch stron.. bo aborcja jest to odebanie zycia nowemu człowiekowi.. Wkońcu to nie jego wina ze jest niechciane i nie kochane..

Jednak dziecko w młodym wieku które urodzi dziecko przeciez moze sobie nie poradzić...
Patrokles napisał(a):
Sylwia napisał(a):Jednak dziecko w młodym wieku które urodzi dziecko przeciez moze sobie nie poradzić
Prawda. Zatem po raz kolejny chce zwrócic uwagę, że wpierw trzeba zacząć od swego życia, by móc później dac komuś życie.
key napisał(a):ja tam nie wiem ale jesli ktos zaczyna uprawiac sex to chyba wie czym to sie moze skonczyc - ale jak zwykle mowic o tym sie sie juz z kims bylo to bajer i prestiz (niby) - a jak po paru tygodniach czy miesiacach okazuje sie ze cos z tego jest - to jest siara, kolegow i kolezanek brak, i tylko problem jak usunac
Muszelka napisał(a):no nie wiem...
nie byłabym taka pewna..
zazwyczaj to jaK ktoś WPADNIE to inni mu pomagają czy rodzice, szkoła, pedagog, i to chyba bardziej ma sie znajomych i kolezanki i kolegów po swojej stronie niz np. rodziców (ale nie zawsze)
i tu masz racje .. trzeba wiedziec czym to sie moze skonczyc ...
Patrokles napisał(a):
Muszelka napisał(a):1. No tak tylko musimy pamietac zeby nie narzucać swoich zdań innym ...
2. i jush wiem kim jestes ...
3. Czytam wszystkie wypowiedzi ale i tak jestem za aborcją w przypadku gwałtu lub zagrożenia życia matki JęzykP
Ad 3.
[Obrazek: plakat8.jpg]
[Obrazek: plakat3.jpg]
Ad 2. Doprawdy? Jakoś mi sie nie wydaje...
Ad 1. Jak idziesz do lekarza, i on ci mówi, że jak będziesz siedzieć każdego dnia po 12 godzin przed TV to oślepniesz, to tez mu powiesz, by nie narzucał ci swego zdania?
Olka napisał(a):To co napisałeś w AD.1 nie ma żadnego związku z tym co napisała Muszelka. Jak masz tak pisać to w ogóle nie pisz.
EDIT: I dostajesz ostrzeżenie w związku z punktem 12 regulaminu forum. Trzeba było wstawić link.
Patrokles napisał(a):
Olka napisał(a):1. To co napisałeś w AD.1 nie ma żadnego związku z tym co napisała Muszelka. Jak masz tak pisać to w ogóle nie pisz.
2. EDIT: I dostajesz ostrzeżenie w związku z punktem 12 regulaminu forum. Trzeba było wstawić link.
Ad 1: bo co, ty tak powiedziałaś? Może niech się Muszelka wypowie? Co ty na to?
Ad 2: Przepraszam, przeoczyłem ten punkt. Nikt nie jest doskonały, każdemu się może zdarzyć, co nie znaczy, by od tak, już wlepiać ostrzeżenie. Istnieje coś takiego, co się PW nazywa.
A co do ciąży w wyniku gwałtu:
Dziecko gwałciciela to też dziecko
Sylwia napisał(a):omg jak można nażucać tak swoje zdanie.... ale spok
Każdy człowiek jest inny i inaczej myśli... nie każdy ma takie same zdanie, trzeba zrozumiec i tolerować zdanie drugiego człowieka...
Moim zdaniem aborcja jest potrzebna tylko wtedy kiedy jest gwałt, czy zagrożenie życiu matki lub dziecka...
Olka napisał(a):
Olka napisał(a):
Cytat:Ad 1: bo co, ty tak powiedziałaś? Może niech się Muszelka wypowie? Co ty na to?
Ad 2: Przepraszam, przeoczyłem ten punkt. Nikt nie jest doskonały, każdemu się może zdarzyć, co nie znaczy, by od tak, już wlepiać ostrzeżenie. Istnieje coś takiego, co się PW nazywa.
Ad. 1 Tak, bo ja tak powiedziałam.
Ad.2. dostawałeś już kilkakrotnie tzw. Uwagi, które pisała Ci, np. Muszelka. Teraz też łamiesz regulamin, więc masz ostrzeżenie. A poza tym istnieje jeszcze jeden punkt który najwidoczniej również przeoczyłeś. Mianowicie: moderator ma zawsze racje. I nie ja układałam regulamin więc nic na to nie poradzę.
Patrokles napisał(a):
Sylwia napisał(a):1. omg jak można nażucać tak swoje zdanie.... ale spok

2. Każdy człowiek jest inny i inaczej myśli... nie każdy ma takie same zdanie, trzeba zrozumiec i tolerować zdanie drugiego człowieka...

3. Moim zdaniem aborcja jest potrzebna tylko wtedy kiedy jest gwałt, czy zagrożenie życiu matki lub dziecka...
Ad 1 - Kto tu komu narzuca cokolwiek? To jest, zdaje się forum dyskusyjne, Ty prezentujesz swój punkt widzenia, a ja swój.
Ad 2 - Tak, każdy jest inny i inaczej myśli. Trzeba starać się rozumieć człowieka, zaś co do tolerancji: mieć jej właściwe pojęcie. Dla mnie tolerancja to przyjęcie do wiadomości, iż jest pluralizm w świecie.
Ad 3 - I tak stanowi prawo w Republic of Poland.
Olka napisał(a):Ad. 1 Tak, bo ja tak powiedziałam.
Ad.2. dostawałeś już kilkakrotnie tzw. Uwagi, które pisała Ci, np. Muszelka. Teraz też łamiesz regulamin, więc masz ostrzeżenie. A poza tym istnieje jeszcze jeden punkt który najwidoczniej również przeoczyłeś. Mianowicie: moderator ma zawsze racje. I nie ja układałam regulamin więc nic na to nie poradzę.
Pozostawiam to bez komentarza.
Sylwia napisał(a):Ja bym sobie nie lekceważyła słow Olki Uśmiech Ale spoko jak uważasz...jeszcze 4 ostrzezenie i baj baj JęzykP wiec lepiej uważaj bo to nie szkoła i nie Ty teraz żądzisz tylko my... Uśmiech (A zresztą........) dobra bo to na temat nie bedzie...Uśmiech

Jak coś przybędzie to wrzucę na bieżąco.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-04-2007 00:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Cytat:wiec lepiej uważaj bo to nie szkoła i nie Ty teraz żądzisz tylko my... (
no niestety... kto ma władzę, ten... :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
19-04-2007 05:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma :diabelek:
19-04-2007 06:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Skoro się żądzą :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-04-2007 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dali księdzu warna, bo był ksiądz dla nich ze swoimi poglądami niewygodny i zbyt przekonujący... Było im zapewne to nie na rękę i być może poruszyło w nich jakąś strunkę, której poruszenia nie chcą i przed którą się bronią. To by było całkiem logiczne.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-04-2007 12:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Groniu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Olka napisał(a):To co napisałeś w AD.1 nie ma żadnego związku z tym co napisała Muszelka. Jak masz tak pisać to w ogóle nie pisz.
EDIT: I dostajesz ostrzeżenie w związku z punktem 12 regulaminu forum. Trzeba było wstawić link.
Cytat:12. Nie wstawiamy zbyt dużej grafiki.

To dowód na to co napisała Offca, regulamin jest źle napisany, a admini/moderatorzy interpretują go w sposób dowolny.
Ostrzeżenie jest bezpodstawne, co to znaczy "zbyt dużej" - należy podać konkretne wymiary graniczne. Jeżeli obrazek nie wydłuża forum jest w sam raz Uśmiech

Jak nazywa się temat i w którym jest dziale, bo nie mogę znaleźć, a jako niezalogowany mam trochę utrudnione poruszanie się po forum Uśmiech)) ???
19-04-2007 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
A link do tego forum został podany?
Jak z jakichś przyczyn nie może być podany oficjalnie, to poproszę na PW czy cuś... Oczko

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
19-04-2007 16:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Sivis Amariama napisał(a):A link do tego forum został podany?
w innym wątku...o to ten link http://www.gimsusz.fora.pl/login.php?red...b08752d111

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-04-2007 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
A to jest forum uczniów liceum, tak?? Bo porównując z poziomem wypowiedzi na forum mojej szkoły to i tak jestem zaskoczony!!pozytywnie oczywiścieUśmiech
co do poziomu moderacji... no coment ](*,)

http://www.ewangelizatorzy.pl
25-04-2007 00:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
[center].
.
policja ideolo
.
czuwa
.
po obu stronach
.
:diabelek: [/center]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-04-2007 09:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Cytat:A to jest forum uczniów liceum, tak??
Gimnazjum.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-04-2007 10:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Za co? "za narzucanie swojego zdania" Duży uśmiech Co znaczy wg mnie,że argumenty były zbyt mocne i moderacja nie wytrzymała...

[Obrazek: mysz4.gif]
25-04-2007 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Myszkunia napisał(a):Za co? "za narzucanie swojego zdania" Duży uśmiech Co znaczy wg mnie,że argumenty były zbyt mocne i moderacja nie wytrzymała...

Patrokles również nie wytrzymał Smutny
Patrokles napisał(a):{Czas na podsumowanie}

Temat brzmi: "Dyskusje o regulaminie forum", dlatego odpowiedzi wymienione poniżej są jak najbardziej nie na miejscu:
grey napisał(a):(...)dlaczego co jakis czas ktos ma pretensje do regulaminu, skoro jest na naszym forum to znaczy ze sie zgadza z nim i tyle.
key napisał(a):Patrokles czy Ty aby sie za bardzo nie czepiasz ?
Aśka napisał(a):Szukasz konfliktu ?(...)
itd.
Było tego na prawdę dużo, żeby wszystko wymienić musiałbym zacytować większość postów.

Sprawa była bardzo prosta, przedstawiłem uwagi dotyczące regulaminu (konkretny punkt), a zarazem do danego mi ostrzeżenia. Jedyne czego oczekiwałem to wyjaśnienia (udowodnienia), że moderator miał słuszność przyznania ostrzeżenia, czyli skonkretyzowanie podanego punktu regulaminu. Nikt tego nie zrobił, nikt się nie odniósł do moich argumentów, czyli wniosek jest jeden, to ja mam racje.
Przede wszystkim liczyłem na rzeczową odpowiedz administratora, który powinien podejść do sprawy profesjonalnie i ją rozwiązać, nie doczekałem się.
Większość postów to zwykłe pieniactwo, próba udowodnienia jaki to Patrokles jest zły i niedobry, nikt jednak nie spróbował podjąć dyskusji na temat.
Mam pewne doświadczenie w moderowaniu i dla mnie oczywistym jest, że regulamin powinien być konkretny, ma on służyć użytkownikom, a nie wprowadzać ich w błąd. Proszę mi nie przypominać, że rejestrując się na forum jestem zobowiązany przestrzegać podanego na nim regulaminu, dla mnie jest to oczywiste. Regulamin nie zabrania odwoływać się od przyznanych ostrzeżeń. Zwłaszcza, że powód jest nieco niejasny i bardzo naciągany.
Jeżeli chcecie pisać posty w podobny sposób jak poprzednio to darujcie sobie, jeżeli ktoś umie trzymać nerwy na wodzy i chce podjąć konkretną dyskusje to zapraszam.

PS. Moderatorzy nie łamcie regulaminu, wy jako przedstawiciele forum.
PS 2:
Grey napisał(a):Edit by Grey: od pilnowania sa moderatorzy jesli dali to znaczy ze slusznie i tyle moim zdaniem - dla mnie koniec tematu i więcej postow mi tu nie pisac
Chciałem zauważyć, że problem omawiany w tym wątku ma 2 strony.
Rzeczowych argumentów było nie wiele, właściwie jeden. Nie ważne, czy ostrzeżenie będzie cofniete, czy nie. Nie o to mi chodzi. Chcę jasnego, precyzyjnego i zasadnego wytłumaczenia, w czym przewiniłem.

Po tym liście już nie napiszę nic. Jeśli stanie się zadość mej prośbie, będe kontent. Jeśli zaś znów posypią się kamienie w kierunku Patroklesa, wówczas uznam, iż moje przypuszczenia związane z manipulacją były jak najbardziej właściwe.
Pozdrawiam.[


[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2007 23:21 ]
W odpowiedzi:
Aśka napisał(a):Myśl sobie co chcesz, i to TY daruj sobie tą swoją gadkę. Bo to naprawde robi się wk********. Robisz problem z niczego. Jeśli twoje doświadczenie jest TAAAAAAAAAAAk wielkie to zajmij moje miejsce. I możesz sobie myśleć co chcesz. Nie obchodzi mnie to, czy masz racje, czy jej nie masz. i teraz zakochaj się w sobie bo MASZ RACJE. bo znow sie posypaly w twoją stronę kamienie (kurde, nie wiem dlaczego...) ŻEGNAM

a i chciałam dac sobie ostrzeżenie żeby Ci nie bylo smutno, ale nie mogę... wyskakuje błąd. kolejny banał na tym forum, no ja nie wiem...


[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2007 23:22 ]
oraz
Olka napisał(a):My też Cię pozdrawiamy - i mamy nadzieję, że pójdziesz sobie na inne forum i będziesz sobie tam moderował i żył długo szczesliwieUśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-04-2007 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Z gówniarstwem nie ma dyskusji. Taki wiek, że negują wszystko co im mądrzejsi starają się wyperswadować. A teraz na księdza miejscu bym się ujawniła, albo nawiązała do tej rozmowy na lekcji. Byłoby im tak łyso, że poszłoby im to w pięty raz a porządnie :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-04-2007 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Offca napisał(a):Z gówniarstwem nie ma dyskusji. Taki wiek, że negują wszystko co im mądrzejsi starają się wyperswadować. A teraz na księdza miejscu bym się ujawniła, albo nawiązała do tej rozmowy na lekcji. Byłoby im tak łyso, że poszłoby im to w pięty raz a porządnie
Nie sądze. Wielu z nich ma mocne przypuszczenia, że Patrokles to ja.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-04-2007 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów