Ankieta: Czy chcę rodzić siłami natury?
tak
nie, wolę cesarkę
nie wiem
ze względów zdrowotnych w grę wchodzi tylko cesarka
nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Cesarki" na cenzurowanym?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #1
"Cesarki" na cenzurowanym?
http://wiadomosci.onet.pl/1522454,11,item.html
Co o tym sądzicie? Czyż nie jest to już jakieś wariactwo?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-04-2007 07:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #2
 
Cos takiego wymyslec mogli tylko ludzie, dla ktorych bol i cierpienie nic nie znacza.
20-04-2007 08:18
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja się autentycznie zacząłem bać... Przerażają mnie same argumenty o "nienaturalności" porodu poprzez cesarskie cięcie.
Ponieważ... kto wie co ci (nie będę klął, nie będę klął, nie będę klął....) dalej uznają za "nienaturalne" - chemioterapię? wycięcie wyrostka? wszelkie protezy rąk, nóg itp?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-04-2007 08:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Helmutt napisał(a):Co o tym sądzicie? Czyż nie jest to już jakieś wariactwo?
Owszem, to czyste wariactwo:
Artykuł napisał(a):Prof. Chazan powiedział gazecie, że liczba cesarskich cięć w Polsce przekroczyła już 27 proc. ogólnej liczby porodów. Jego zdaniem, to skutek panującej w Polsce mody, a jego efektem będzie spadek liczby urodzeń w Polsce.
Ile razy będzie mogła "rodzić"! nienaturalnie taka kobieta przez cesarskie cięcie?
Artykuł napisał(a):- Znam przypadki, że lekarz nie wykonał cesarskiego cięcia i dzieci z powodu niedotlenienia w czasie porodu są kalekami" - mówi minister, pełnomocnik rządu ds. rodziny, Joanna Kluzik-Rostkowska, która urodziła swoje trzecie dziecko dzięki cesarce.
A ja znam takie przypadki, że chłopu sie byk ocielił

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-04-2007 08:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja sie urodziłem przez cesarskie cięcie. Czy wobec tego jestem jakiś "nienturalny", gorszy? Może przez ten "bezbożny" sposób mojego przyjścia na świat jestem ateistą? :/

Niech nie mówią o "modzie" bo często jest to konieczność, np źle ułożone dziecko, tego typu problemy.
Ja wiem, że to nie ma racji bytu, nie stanie się "ciałem" - ale przeraża mnie, że tego typu pomysły lęgną się w głowach ludzi, chciałoby się rzec "wyksztaconych". Przeraża mnie też, że zyskują one uznanie i poklask w oczach innych wysoko postawionych idio... ludzi znaczy....
Dokąd zmierzamy?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-04-2007 08:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Ks.Marek napisał(a):Ile razy będzie mogła "rodzić"! nienaturalnie taka kobieta przez cesarskie cięcie?
Cesarskiego ciecia nie wybiera sie dla kaprysu, tylko zeby uniknac komplikacji. W zwiazku z tym moze np. urodzic dwoje dzieci a naturalnie zdolalaby urodzic zadnego. Jednak jezeli masz na mysli liczbe 8 lub wiecej, to sie oczywiscie nie uda.

Ks.Marek napisał(a):A ja znam takie przypadki, że chłopu sie byk ocielił
Czlowieku, spadles z ksiezyca, ze nie wiesz czym groza komplikacja w czasie porodu?!

@Helmutt: Dzieki temu moze udalo Ci sie nie zostac kaleka (ale za to naturalnie!). A zmierzamy, wg mnie, do wiekow ciemnych...
20-04-2007 08:40
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
kempes napisał(a):Cesarskiego ciecia nie wybiera sie dla kaprysu, tylko zeby uniknac komplikacji.
:roll2:
Co ty wiesz o cesarkach! Jaką ty masz n/t wiedzę?
Ja niemal codziennie rozmawiam z lekarzami i położnymi, wiem jak to jest. Dla wygody, i nic poza tym. Sporadyczne przypadkim kiedy lekarz "aplikuje" cesarkę, bo coś tam grozi maleństwu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-04-2007 08:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ks.Marek napisał(a):
kempes napisał(a):Cesarskiego ciecia nie wybiera sie dla kaprysu, tylko zeby uniknac komplikacji.
:roll2:
Co ty wiesz o cesarkach! Jaką ty masz n/t wiedzę?
Ja niemal codziennie rozmawiam z lekarzami i położnymi, wiem jak to jest. Dla wygody, i nic poza tym. Sporadyczne przypadkim kiedy lekarz "aplikuje" cesarkę, bo coś tam grozi maleństwu.
Ale Marek powiedz - nawet jeśli jak to mówisz "dla wygody" - co to komu przeszkadza? Czemu się tym razem tego tak uczepili? Czy jest to "bezbożne", uwłaczające czyjejś godności, anty-jakiekolwiek czy zagrażające życiu?? To jest medycyna a nie natura, medycyna zawsze się będzie kłócić z "naturalnymi sposobami" - co można powiedzieć o przeszczepach, chemioetrapii, wszelkich operacjach - sa jak najbardziej "nienaturalne" - ale jakoś ratują ludzkie zycie lub służą złagodzeniu cierpienia.
Zresztą kontynuując Twoje rozważania - NIGDZIE nie jest napisane ze "kobieta podczas porodu ma cierpieć - bo-tak-i-już". Skoro chce uniknąć bólu przy porodzie - a jest to ludzkie i w pełni uzasadnione - powinna się na cesarkę zdecydować i nikt nie powinien jej tego utrudniać.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-04-2007 08:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
Mam taka wiedze, ze slyszalem o wielu przypadkach kobiet, ktorych czesc znam osobiscie, gdzie zdanie sie na sily natury oznaczaloby urodzenie martwego dziecka lub problemy zdrowotne matki. Idiotyczne pomysl Chazana z kolei spowoduje, ze cesarka bedzie odmawiana kobietom nawet w przypadkach, kiedy jest wskazana (i niech nikt nie pisze, ze nie, bo zdarza sie to nawet obecnie - pewnie za sprawa ludzi pokroju Chazana). Abstrahujac jednak od tego: NAWET jezeli kobieta rodzilaby przez cesarke, bo ma na to ochote - to co z tego? Jakim prawem ktos wpieprza sie w ich decyzje? Niech gorliwe katoliczki rodza naturalnie, a reszta posiada mozliwosc wyboru.
20-04-2007 08:59
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Helmutt napisał(a):Zresztą kontynuując Twoje rozważania - NIGDZIE nie jest napisane ze "kobieta podczas porodu ma cierpieć - bo-tak-i-już".
Błąd Duży uśmiech
Autot natchniony w Księdze Rodzaju napisał(a):3,16 Do niewiasty powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą.
Poza tym, wygodnictwo prowadzi do tego, że jest w Polsce tak jak jest. Bezhołowie i już.

[ Dodano: Pią 20 Kwi, 2007 09:01 ]
kempes napisał(a):Abstrahujac jednak od tego: NAWET jezeli kobieta rodzilaby przez cesarke, bo ma na to ochote - to co z tego? Jakim prawem ktos wpieprza sie w ich decyzje?
Prawem zbójeckim :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-04-2007 08:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Zresztą kontynuując Twoje rozważania - NIGDZIE nie jest napisane ze "kobieta podczas porodu ma cierpieć - bo-tak-i-już".
Błąd Duży uśmiech
Autot natchniony w Księdze Rodzaju napisał(a):3,16 Do niewiasty powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą.
Akurat przytaczanie biblii jest niezbyt fortunne - MNÓSTWO różnych rzeczy jest tam napisanych, choćby taka ciekawostka, że "biskup winien być mężem jednej żony" (cytuję z pamięci więc prosze o wyrozumiałość) Uśmiech Śmiem twierdzić, że w zasadzie do nawet najgłupszej decyzji da się znaleźć adekwatny cytat biblijny.

Cytat:Poza tym, wygodnictwo prowadzi do tego, że jest w Polsce tak jak jest. Bezhołowie i już.
Czy "wygodnictwem" jest np. podawanie leków przeciwbólowych po operacji? Przeciez mozna argumentować, że to niepotrzebny luksus, "wygodnictwo", pacjent może sobie pocierpieć nic mu nie będzie, do wesela się zagoi.
BTW: Wczoraj widziałem jak moja babcia po ciężkiej (i jak najbardziej "nienaturalnej") operacji leży sobie "wygodnie" na środkach przeciwbólowych. Mimo tego ledwo mówiła z bólu.........a może z tej wygody i luksusu :/

Moim zdaniem medycyna cały czas się rozwija po to aby jak najbardziej ułatwić człowiekowi przeżycie choroby, żeby mu było jak najwygodniej, a nie żeby się zwijał z bólu. Jeśli chodzi o sprawy medycyny - nie wolno stosować pojęcia "wygodnictwa" - człowiek jest wartością nadrzędną.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-04-2007 09:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Helmutt napisał(a):Akurat przytaczanie biblii jest niezbyt fortunne -
Widzisz emotkę? Duży uśmiech
Helmutt napisał(a):Czy "wygodnictwem" jest np. podawanie leków przeciwbólowych po operacji? Przeciez mozna argumentować, że to niepotrzebny luksus, "wygodnictwo", pacjent może sobie pocierpieć nic mu nie będzie, do wesela się zagoi.
Lekarze nawet w takich sytuacjach są ostrożni co do podawania jakichkolwiek leków.
Helmutt napisał(a):BTW: Wczoraj widziałem jak moja babcia po ciężkiej (i jak najbardziej "nienaturalnej") operacji leży sobie "wygodnie" na środkach przeciwbólowych. Mimo tego ledwo mówiła z bólu.........a może z tej wygody i luksusu
Chyba nie chcesz, bym pomyślał, iż uciekasz od dyskusji, bo ci argumentów brak? :-k
Helmutt napisał(a):Moim zdaniem medycyna cały czas się rozwija po to aby jak najbardziej ułatwić człowiekowi przeżycie choroby, żeby mu było jak najwygodniej, a nie żeby się zwijał z bólu. Jeśli chodzi o sprawy medycyny - nie wolno stosować pojęcia "wygodnictwa" - człowiek jest wartością nadrzędną.
To co, poród, ciąża to tez takie choroby, tak?
A Kempesa post usuwam, z powodu niskiej intelektualnie jego treści.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-04-2007 09:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):BTW: Wczoraj widziałem jak moja babcia po ciężkiej (i jak najbardziej "nienaturalnej") operacji leży sobie "wygodnie" na środkach przeciwbólowych. Mimo tego ledwo mówiła z bólu.........a może z tej wygody i luksusu
Chyba nie chcesz, bym pomyślał, iż uciekasz od dyskusji, bo ci argumentów brak? :-k
Nie, to takie "umocnienie" argumentu.
Cytat:
Helmutt napisał(a):Moim zdaniem medycyna cały czas się rozwija po to aby jak najbardziej ułatwić człowiekowi przeżycie choroby, żeby mu było jak najwygodniej, a nie żeby się zwijał z bólu. Jeśli chodzi o sprawy medycyny - nie wolno stosować pojęcia "wygodnictwa" - człowiek jest wartością nadrzędną.
To co, poród, ciąża to tez takie choroby, tak?
Jeżeli przebiegaja w sposób niebezpieczny to moim zdaniem jak najbardziej nalezy je tak traktować.
Poza tym prosiłem o odpowedź na pytanie - co konkretnie (ale konkretnie, pliiiiizzzzz) jest złego w tzw "cesarskim cięsciu"?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-04-2007 09:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
@Ks.Marek:
Przy okazji usun swoja odpowiedz o "prawie zbojeckim", inteligencie.

Odnosnie wypowiedzi Helmutta, to lekarze (ci, ktorzy maja w sobie troche wspolczucia) uwazaja, ze bol jest zawsze czyms negatywnym. W tym kontekscie medycyna dazy wlasnie do tego, aby bezsensownego bolu unikac. Jezeli jednak ktos uwaza, ze kilka godzin bolu przy porodzie ma jakis glebszy sens, to prosze o jego przedstawienie.
Wroce do tego, co napisalem wczesniej - niech katoliczki rezygnauja dobrowolnie z cesarek. Czy tez potrzebuja do tego zalezen rzadowych? Tutaj tez pojawia sie inna kwestia. W katolickim mniemaniu prof. Chazana tylko porod naturalny jest wlasciwy. Dlaczego wiec jego katolicki poglad maja podzielac (przymusowo...) kobiety nie bedace katoliczkami? Jego osad nie opiera sie na zadnych naukowych kwestiach, tylko jego wlasnych przekonaniach religinych.
20-04-2007 09:22
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Moja mama musiała mieć cesarskie cięcie...bo w innym przypadku , mama i dziecko by nie przeżyło porodu.


Cesarskie cięcie

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-04-2007 09:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów