Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instytut Roberta Monroe
Autor Wiadomość
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #61
 
Wiesz, to twoje własne, prywatne doświadczenie, sam wiesz co widziałeś/czułeś słyszałeś. Część ludzi badała "proces" wychodzenia. W bliskich odległościach od ciała, gdzie wyjście jest często niepełne. Mają swoje dowody. Jednak one są tylko potrzebne(jeśli w ogóle) na pewnym etapie. Później jest tyle możliwych kierunków podróży, i same doświadczenia są "wystarczającym dowodem"

Zresztą, pytanie: "Czy w OBE rzeczywiście wychodzimy z ciała? A co, jeśli to tylko, specyficzna projekcja śpiącego umysłu?" Doczekało się odpowiedzi:

Cytat:Czy w OBE wychodzimy z ciała? Zdecydowanie, absolutnie, bez dwóch zdań i kategorycznie TAK! Doświadczenia poza ciałem są tak przytłaczająco realne i mówiące wyraźnie w swoim przekazie, że oto właśnie jesteś poza ciałem, iż... nie sposób je ubrać w odpowiednie słowa. A myśl, że może to być tylko imaginacja śpiącego umysłu, jest nie do przyjęcia, gdy doświadczający te zjawiska zetknie się choć raz z Wyższym JA. Kontakt z MTJ, zwłaszcza z Jego najczystrzą bezprojekcyjną formą, jaką jest BIAŁE ŚWITŁO, w sposób wybitny rozwiewa wszelkie wątpliwości co do tego zjawiska. Nie sposób wyśnić takiej ISTOTY !!! Wówczas jesteś na 100 % przekonany, że... wylądowałeś poza ciałem... Dochodzi do tego samo uczucie uwalniania w momencie wyjścia, niekiedy wibracje, loty przez tunel, ten sam który opisują ludzie, którzy przeżyli śmierć kliniczną, odczucie bliskości Kogoś Miłującego Cię jak nikt przedtem do tąd i stojącego obok...

MTJ - coś w rodzaju "Anioła stróża". Przy okazji "białe światło" może tłumaczyć "spotkania z obcymi", tzn. ktoś miał przeżycie OBE, a uznał że został porwany przez kosmitów Uśmiech.
18-08-2009 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
Niczym nie różni się to jakościowo od wiary przykładowego katolika, który odczuwa, że "dotknął go Pan". I nawet jeśli nie są to tylko projekcje ludzkiego umysłu to zostaje jeszcze opcja, że to nie są wrażenia w prawdziwego lotu, a tylko z symulatora, do którego zaprasza ludzi Mr Sz. (oczywiście incognito) ;P Duży uśmiech .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
18-08-2009 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #63
 
A jak śnisz, to też dzieło Szatana? Pytam z ciekawości.

I co innego wierzyć w coś co przeczytałeś, a co innego wierzyć że twoje zmysły cię nie zawodzą.
19-08-2009 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
MSA napisał(a):A jak śnisz, to też dzieło Szatana? Pytam z ciekawości.
Podobno niektórym się śnił. Ale mi nie Smutny .
MSA napisał(a):I co innego wierzyć w coś co przeczytałeś, a co innego wierzyć że twoje zmysły cię nie zawodzą.
Oczywiście. Ale jakoś ten truizm nie podważa mojego zdania.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
19-08-2009 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #65
 
Ok, ale ja pytam czy "sen" to dzieło Szatana. Czy też jak śnisz to to są podszepty demonów i holoprojekcja Szatana by zjeść twoją duszę?
19-08-2009 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
MSA napisał(a):Ok, ale ja pytam czy "sen" to dzieło Szatana.
Oczywiście, że sen fizjologiczny nie jest dziełem szatana. Tak samo potocznie rozumiany jako "śnienie". Ale nie znaczy to, że niektóre sny nie mogą być wywołane przez niego.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
19-08-2009 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #67
 
Ok, ja będę używać słowa "sen" odnośnie "śnienia", żeby nie było nieporozumień, będzie krócej.

Jak rozpoznać sen wywołany przez Szatana?

I jak masz sen, to odbierasz bodźce z tego "wymyślonego świata"? Są jak te znane nam ze zmysłów w ciele i świecie fizycznym, tylko że nie z receptorów w ciele fizycznym? Czy się mylę w rozumowaniu?
20-08-2009 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #68
 
MSA napisał(a):Jak rozpoznać sen wywołany przez Szatana?
Nie mam pojęcia, mi się nie przyśnił.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-08-2009 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
heysel napisał(a):
MSA napisał(a):Jak rozpoznać sen wywołany przez Szatana?
Nie mam pojęcia, mi się nie przyśnił.

Widzisz, jest tu jeden mały szkopuł w rozumowaniu. Mianowicie - skąd wiesz, że Ci się nie przyśnił, skoro nie wiesz, jak go rozpoznać? Dochodzimy tu do sytuacji, że ocena, co jest "wywolane przez Szatana", a co nie, zalezy bardziej od ludzkiego "widzi-mi-się", niż od jakiejś sensownej klasyfikacji.
20-08-2009 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
MSA napisał(a):I jak masz sen, to odbierasz bodźce z tego "wymyślonego świata"? Są jak te znane nam ze zmysłów w ciele i świecie fizycznym, tylko że nie z receptorów w ciele fizycznym? Czy się mylę w rozumowaniu?
Tylko raz miałem sen na tyle "silny", że odczułem go tak jakby to było naprawdę.

[ Dodano: Czw 20 Sie, 2009 11:50 ]
Drizzt napisał(a):skąd wiesz, że Ci się nie przyśnił, skoro nie wiesz, jak go rozpoznać?
Stąd, że zapewne nie byłaby to jego ani jedyna ani najsilniejsza manifestacja.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-08-2009 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #71
 
Ale przecież nie musi ci się przyśnić Szatan, żeby ci zesłać jakiś demoniczny sen! Biorąc pod uwagę to, że mamy sen w każdej fazie rem, daje to ogromną ilość snów których nie pamiętamy.... Normalnie, strach się bać, przecież tam Szatan może działać swobodnie, i zawładnąć naszymi duszami...

Jakoś cała ludzkość ma się dobrze (a może nie?), więc cokolwiek dzieje się w snach to Szatan ma tam nikły, lub zerowy wpływ. Inaczej cała ludzkość w łatwy sposób zostałaby przekabacona na stronę ciemności.

???

[ Dodano: Sob 22 Sie, 2009 11:28 ]
To jak to jest z tymi snami? Nie chodzi mi o interpretację, senniki itp., tylko o to czy zwyczajne, codzienne śnienie jest "bezpieczne" (a śnimy, tylko tego nie pamiętamy).

I czy Kościół uznaje badania EEG śpiących osób i w ten sposób zebrane dane o procesie spania i śnienia?
20-08-2009 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów