Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiecznotrwała Miłość
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Jeśli nikt do tej pory tego nie negował, to ja będę zatem pierwszy.
Ksiądz uważa, że ciało po zmartwychwstaniu nie jest duchowe?
Nie ma po zmartwychwstaniu ciała lecz jest człowiek.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-05-2007 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Jeśli nikt do tej pory tego nie negował, to ja będę zatem pierwszy.
Ksiądz uważa, że ciało po zmartwychwstaniu nie jest duchowe?
Nie ma po zmartwychwstaniu ciała lecz jest człowiek.
skoro po zmartwychwstaniu nie ma ciała, to w takim razie co z-martwych-wstaje? chyba nie dusza, bo dusza (jak wiemy) jest nie-śmiertelna...

a jeśli ciała nie ma, to co? po zmartwychwstaniu ulega ewaporacji? Oczko a może ulega "rozpłynięciu w duszy", niczym "buddyjskie ja" w Nirwanie, hę? :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Jeśli nikt do tej pory tego nie negował, to ja będę zatem pierwszy.
Ksiądz uważa, że ciało po zmartwychwstaniu nie jest duchowe?
Nie ma po zmartwychwstaniu ciała lecz jest człowiek.
skoro po zmartwychwstaniu nie ma ciała, to w takim razie co z-martwych-wstaje? chyba nie dusza, bo dusza (jak wiemy) jest nie-śmiertelna...

a jeśli ciała nie ma, to co? po zmartwychwstaniu ulega ewaporacji? Oczko a może ulega "rozpłynięciu w duszy", niczym "buddyjskie ja" w Nirwanie, hę? :hm:

Nie ma ciała bowiem jest człowiek, a więc jedność duszy i ciała. Nie jest to powstanie z martwych na kształt duchowy, bo duch to nie człowiek tylko duch właśnie.
To, co mi w tej chwili najbardziej jakoś dociera do umysłu, to termin "ciało uwielbione". Tu zaś można już snuć rozważania o jakości tego ciała, ale jakoś mi się na razie nie chce. Mam jeszcze kilka odcinków Prison Break do obejrzenia. Może ten serial mnie natchnie do prowadzenia dalszych dysput n/t rezurekcji.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-05-2007 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):Nie ma ciała bowiem jest człowiek
z tego, co mi wiadomo człowiek jest uduchowionym ciałem [aka ucieleśnioną duszą], z czego wynika, że jest ciało

brak ciała zakrawa mi o spirytyzm
jest ciało i jest dusza, a człowiek to byt duchowo-cielesny, taka jest właśnie nasza natura

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-05-2007 00:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy:
z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ.” Kor(13,13)


uważam iz nigdy nie przeminą i będą trwać.

Dla mnie są one najważniejsze.
17-06-2007 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Nie ma ciała bowiem jest człowiek
z tego, co mi wiadomo człowiek jest uduchowionym ciałem [aka ucieleśnioną duszą], z czego wynika, że jest ciało
brak ciała zakrawa mi o spirytyzm
jest ciało i jest dusza, a człowiek to byt duchowo-cielesny, taka jest właśnie nasza natura

uduchowione ciało to człowiek
ciało bez duszy to zwłoki
dusza bez ciała to duch i tylko duch.

Rozumiemy się już?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-06-2007 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ks.Marek napisał(a):uduchowione ciało to człowiek
ciało bez duszy to zwłoki
dusza bez ciała to duch i tylko duch.

Rozumiemy się już?
ja tam cały czas rozumiem, że gadamy o tym samym, tylko każdy po swojemu :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
17-06-2007 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
widocznie każdy dzieli się własnym doświadczeniem Miłości 8-[

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-06-2007 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Rachel napisał(a):widocznie każdy dzieli się własnym doświadczeniem Miłości 8-[
Pewnie i tak.
Ale w tym konkretnym wypadku mówimy o terminologii stricte technicznej, która jak widać czesto przyprawia o szereg niuansów, z których wynika wiele niedomówień.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-06-2007 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks.Marek napisał(a):Ale w tym konkretnym wypadku mówimy o terminologii stricte technicznej
to taka 'technika montażu duszy i ciała' :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
17-06-2007 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów