Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiecznotrwała Miłość
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Wiecznotrwała Miłość
wiara? bardziej miłość niż wiara,
a nie są one przecież tożsame...

wiara przeminie, a miłość zostanie

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-04-2007 01:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Mroczny Inkwizytor napisał:
Cytat:wiara przeminie, a miłość zostanie

Dość kontrowersyjne ujęcie.Miłość owszem,ale wiara też jest niemniej ważna.

Cytat:Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość.

1 Kor 13


[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pią 27 Kwi, 2007 12:24 ]

SEBASTIANO napisał(a):Dość kontrowersyjne ujęcie.Miłość owszem,ale wiara też jest niemniej ważna.
Wcale nie kontrowersyjne. Po co komu w świecie zbawionych wiara? Po co zdrowemu na 100% człowiekowi zdrowie?
Zresztą cytat z 1 Kor doskonale to potwierdza:
1 Kor 13,13 (pl)Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość.
1 Kor 13, 13 (gr) nuni de menei pistis elpis agape ta tria tauta meidzon de touton e agape
touton oznacza: to, co jest kolejne w czasie, a więc wiecznotrwałość miłości.
Można zatem tłumaczyć ten fragment: Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś wiecznotrwała jest miłość.
27-04-2007 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Offtopic:Dziękuję ks.Markowi za wyjaśnienie.Tak więc motto M.Ink. nie jest kontrowersyjne jeśli uwzględni się wymiar wieczności.Odebrałem jako kontrowersyjne ponieważ odniosłem te słowa do wymiaru doczesnego.W doczesności ważne są:wiara i nadzieja,a w Niebie tylko sama miłość.Czy to znaczy,że ateiści,którzy okazują bliźnim miłość a nie wierzą mogą być zbawieni? A jak to się ma do tych,którzy świadomie wybrali ateizm,choć wcześniej byli katolikami? :?
27-04-2007 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
SEBASTIANO napisał(a):Tak więc motto M.Ink. nie jest kontrowersyjne jeśli uwzględni się wymiar wieczności.Odebrałem jako kontrowersyjne ponieważ odniosłem te słowa do wymiaru doczesnego
Zdarza się, po prostu.
Ale mam wrażenie, że dziś zdecydowanie za często. Wielu zatrzymuje się na tym, co powierzchowne, świeże, surowe. A tu trzeba trawić, gryźć, uszlachetniać. Również i w odniesieniu do Słowa Bożego. Wejść w wymiar metafizyczny, siłować się ze Słowem, niczym Jakub z Aniołem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-04-2007 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Cytat:wiara przeminie, a miłość zostanie
no na to wychodzi Inkli :wink:
30-04-2007 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ks.Marek napisał(a):siłować się ze Słowem, niczym Jakub z Aniołem.
można rzec że Słowa też siłuje się z naszymi obawami przed przyjeciem Jego.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-04-2007 15:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Słowo nieustannie drąży i drąży nasze serca,abyśmy stawali się nowym stworzeniem na podobieństwo naszego Mistrza - Chrystusa.Są serca otwarte miłością i zamknięte grzechami.
01-05-2007 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
SEBASTIANO napisał(a):Słowo nieustannie drąży i drąży nasze serca,abyśmy stawali się nowym stworzeniem na podobieństwo naszego Mistrza - Chrystusa.Są serca otwarte miłością i zamknięte grzechami.
Proszę nie gniewaj się Sebastiano, ale już od dłuższego czasu zauważam, że twój liryczny język jest taki, że niejednego księdza, a mnie z pewnością - przebijasz, jeśli chodzi o pisanie tu na forum, albo jak byś miał na przykład kazania głosić :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-05-2007 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
dziwne... nie przypominam sobie, żebym zakładał ten temat... a jestem - jak widzę - jego założycielem

czy maczał w tym swoje paluchy xMarek? :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
03-05-2007 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ten temat zrodził się z Twojej wypowiedzi M.Ink. To coś w rodzaju reakcji rozszczepienia "temat 1 rodzi temat 2". Ale powróćmy do tematu.Tylko miłość i dusza nasza jest wieczna,wszystko inne przeminie.
03-05-2007 19:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
nieno... ciało też jest wieczne; przynajmniej po zmartwychwstaniu

dusza jest nieśmiertelna; to nie do końca to samo co wieczna; poza tym... Bóg teoretycznie może unicestwić duszę, więc...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 00:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
"Lecz powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele? O, niemądrzy!
Przecież to co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. To co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stac potem, lecz zwykłym ziarnem, np pszenicznym lub jakims innym. Bóg zas daje mu takie ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe......
Podobnie rzecz ma się ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne.; sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne; zasiewa się ciało zmysłowe - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało zmysłowe, powstaje też ciało duchowe...
Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne" (1 Kor 15,35-50).
Jak wynika z w/w tekstu ciało po zmartwychwstaniu to ciało duchowe.
06-05-2007 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
alus napisał(a):Jak wynika z w/w tekstu ciało po zmartwychwstaniu to ciało duchowe.
no tak; a ktoś to negował? :coo:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
M. Ink. * napisał(a):
alus napisał(a):Jak wynika z w/w tekstu ciało po zmartwychwstaniu to ciało duchowe.
no tak; a ktoś to negował? :coo:
Jeśli nikt do tej pory tego nie negował, to ja będę zatem pierwszy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-05-2007 13:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ks.Marek napisał(a):Jeśli nikt do tej pory tego nie negował, to ja będę zatem pierwszy.
Ksiądz uważa, że ciało po zmartwychwstaniu nie jest duchowe?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów