Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #226
 
Oj Drizzt - ileż to już autentycznych kłamstw przypisano Kościołowi, tworzono aurę róznych.... dobra nie będę tu wymieniał, - to nie ten temat- a nie przypadkowych skrótów myslowych w których ty doszukujesz sie kłamstw, ale autentycznych oszczerst, posądzeń o zbrodnie itd. Nagminne jest przypisywanie różnych bzdur na temat wiary itd. A co byś powiedział jakby do katolika podszedł ktoś podający i przedstawiający sie jako poganin i za chwilę by okazał się satanistą?
Drugą sprawa jest ze dla chrześcijanina wszystkie wyznanie nie chrześcijańskie lub judaistyczne są pogańskimi. Satanistyczne również.
Można przyjąć że, ludzie z punktu widzenia katolika są:
- chrześcijanami lub mozaistami, (nie trzeba tu nic wyjaśniać - choć z połowa to praktyczni poganie)
- ateistami (tu mieszczą sie wszyscy odrzucający jakiekolwiek bóstwa - aczkolwiek
też są formą religii - chociaz z połowa z nich to praktyczni poganie lub też nawet w
jakimść stopniu i chrześcijanie. )
- poganami ( tu mieści sie wszystko co nie jest wymienione wyżej)
Więc nawet jeśli ktoś stwierdzi że poganie wierzą w szatana, to będzie zwykłe uogólnienie a nie kłamstwo. Tzn rzutowanie na wszystkie odmiany pogaństwa jednego z jego nurtów.
Ciekawe za kogo podają się sataniści?
Drizzt napisał(a):Problem zaczyna się w momencie, gdy jakiś Katolik pisze coś takiego publicznie, a już nie dajcie Bogowie w jakimś artykule, książce czy opracowaniu - gdyż wtedy czytają to również osoby, dla których ów skrót myślowy nie jest oczywisty.
Wg mnie twój zwrot - "nie dajcie Bogowie" jest absolutnie niedopuszczalny na tym forum- jest formą modlitwy lub wezwania swoich bogów. Zarówno dla chrześcijaniona jak i dla żyda jest autentycznym przestępstwem etycznym moralnym i prawnym. Czymś obrzydliwym. Podpada pod obrazę Boga. Bo to nie jest dyskusja o czyjejś religii, lecz wykorzystanie forum katolickiego do pogańskiej modlitwy.
I zobacz- jeszcze go nie usunąłem. A ty tymczasem walczysz o poprawność sformułowań.
wracając do tego co napisałeś - Jesli takowa publikacja mija się wg ciebie z prawdą, to jej nie czytaj i możesz ewentualnie ostrzec na jakimś forum pogańskim przed nią.
Ja np ani nie kupuję ani nie zalecam pewnych publikacji co do których istnieje podejrzenie że mijaja się z prawdą np "Wróżka". Ale nie usiłuję zmieniać jej stylu, bo po co?
Napisałeś -
Drizzt napisał(a):Nie, Sant, nie zadaję kłamu Katolikom
a to co?:
Drizzt napisał(a):Ale już drugie zdanie to kłamstwo. Bo gdy mówimy "Poganie wierzą w...", wtedy opisujemy to, w co wierzą POGANIE, a nie to, co o tym myślą Chrześcijanie.
Chyba że teoretyzujesz, a wtedy nasza rozmowa nie ma sensu.
Ale doprawdy juz skończmy ten głupi offtop.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
14-09-2010 13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #227
 
Ech, mniejsza z tym, Sant. Nie wiem, jak Ci wytłumaczyć różnicę. Nie chodzi mi o poglądy, a o sformułowania, które mijają się z prawdą. I które, pisanie czy mówione niefrasobliwie, moga tworzyć (i tworzą, patrząc po tym, jak wielu Katolików ma zupełnie błędny obraz pogaństwa) ułudę, postulować coś, czego w rzeczywistości nie ma. Ale nie potrafię tego prościej wyjaśnić, niż już wyjaśniłem, więc dajmy spokój.

A co do "nie dajcie Bogowie" - jest to zwykły zwrot wynikający z mojej wiary i jej uzewnętrznienia. Nie rozumiem, w czym problem.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
15-09-2010 09:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #228
 
Drizzt napisał(a):Nie wiem, jak Ci wytłumaczyć różnicę. Nie chodzi mi o poglądy, a o sformułowania, które mijają się z prawdą.
Przecież pisałem iż wiem o co ci chodzi, więc po co tłumaczyć? Moje polemika dotyczy czego innego- nierealności twojego postulatu.
Drizzt napisał(a):nie dajcie Bogowie"
Żydzi za stwierdzenie Jezusa iż jest tylko synem Boga- chcieli go zabić. Bo Bóg jest Jeden. (Przecież syn jest tym samym co ojciec, więc wg nich zakładałoby to istnienie co najmniej dwóch Bogów) Wszystko inne to bluźnierstwo. Tak straszne, że wręcz bluźnierca musi zostać ukamienowany. Nie mieściło sie ono w ich mentalności. My nie jesteśmy wprawdzie tak radykalni jak oni, ale też oni nie słyszeli Kazania Na Górze. Chociaż różne bywały ciągotki w tym kierunku.
Owszem, w imię tolerancji dopuszczam takie zwroty w przestrzeni publicznej - by nie narzucać innym swoich poglądów. I jest to poważne poświęcenie dla moich uszu. Natomiast w przestrzeni prywatnej nie muszę tolerować tego co jest dla mnie "wstrętne". I akceptować tego. Stąd ta uwaga. Być może admini mają inne zdanie - nie wiem- ale jako że, to forum wprawdzie otwarte, ale jednak kolickie...i prywatne - chyba rozumiesz? A ja wprawdzie jestem zwykłym userem, gościem forum tak jak i ty, jednak też powierzono mi coś w rodzaju dozorcostwa lub może raczej bardziej służby porządkowej, czy straży miejskiej- wróć - forumowej. I jako taki muszę trochę dbać o czystość i porządek na forum. I staram się robić to zgodnie z moimi przekonaniami i umiejętnościami. Inaczej mogę stracić "posadę" :-

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-09-2010 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #229
 
sant napisał(a):nierealności twojego postulatu

Mój postulat jest jak najbardziej realny. Nierealny jest tylko dla tych, którzy wolą propagandę światopoglądową od prawdy. A stwierdzenie "Poganie wyznają Szatana" jest niczym innym, jak taką właśnie propagandą, gdyż, choć w oczach niektórych Katolików może być zrozumiałe, to dla każdego nie znającego choćby podstaw wiary pogańskiej będzie tworzyło mylny jej wizerunek, prowadziło do mylnych wniosków i bezpodstawnych twierdzeń.

A co do sformułowania "nie dajcie Bogowie" - ok, mogę go nie używać, jeśli tak Ci przeszkadza. Choć przeraża mnie stopień uprzedzenia do innych wyznań, wyśrubowany do tego poziomu, by nawet czyjeś subiektywne wyrażenie swojej wiary traktować jak obelgę. No ale ok, nie wnikam, i zwrotu używał już nie będę, skoro taka Twoja wola.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
15-09-2010 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #230
 
Drizzt napisał(a):Choć przeraża mnie stopień uprzedzenia do innych wyznań,
Przecież chodzi tylko o to że monoteizm jest jednym z założeń mojej wiary i nierespektowanie go na forum katolickim jest właśnie uprzedzeniem i nieszanowaniem uczuć gospodarzy, nie liczeniem sie z ich uczuciami religijnymi. Narzucaniem im swoich poglądów i brakiem tolerancji. Na ulicy nikt ci tego nie broni. Wiecej - masz zagwarantowane prawo do wyrażania swoich uczuć i swojej wiary.
Ciekawe czy do meczetu wejdziesz w butach? Też uważasz ów zakaz za przerażający stopień uprzedzenia do innych wyznań? To że w twojej religii nie ma takich problemów nie znaczy to że nie ma ich w innej.

[ Dodano: Sro 15 Wrz, 2010 10:14 ]
Drizzt napisał(a):to dla każdego nie znającego choćby podstaw wiary pogańskiej będzie tworzyło mylny jej wizerunek,
Przestań czarować. Od kiedy to jest jedna wiara pogańska?. Sam gdzie indziej piszesz że twojąa wiarą jest czarostwo, które jest owszem jednną z religii pogańskich. Ale jedną z wielu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-09-2010 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #231
 
sant napisał(a):Przecież chodzi tylko o to że monoteizm jest jednym z założeń mojej wiary i nierespektowanie go na forum katolickim jest właśnie uprzedzeniem i nieszanowaniem uczuć gospodarzy, nie liczeniem sie z ich uczuciami religijnymi.

Chwila, a gdzie ja tego nie respektuję? Przecież nigdzie nie twierdzę, że moja wiara jest lepsza, czy że tak jest poprawnie, a inaczej nie (to domena Katolików).

Ale ok, jeżeli dla Ciebie każda nawet wzmianka o czymś innym niż Katolicyzm jest tak straszna, to nie ma problemu, uszanuję.

Cytat:Przestań czarować. Od kiedy to jest jedna wiara pogańska?. Sam gdzie indziej piszesz że twojąa wiarą jest czarostwo, które jest owszem jednną z religii pogańskich. Ale jedną z wielu.

Cóż, więc tym bardziej uogólnianie jest bezpodstawne, a sam pisałeś, że uogólniacie...

Po drugie, Szatan to koncepcja judeo-chrześcijańska, a nie pogańska, więc jakąkolwiek wiarę pogańską podstawisz, wyjdzie na to samo. Stąd tu akurat rozróżnienie nie jest konieczne.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
15-09-2010 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #232
 
Drizzt napisał(a):Po drugie, Szatan to koncepcja judeo-chrześcijańska, a nie pogańska,
Jeśli ta koncepcja jest prawdą, to skąd wiesz, że poganie nie są nieświadomymi satanistami?
Drizzt napisał(a):a sam pisałeś, że uogólniacie...
Naturalnie- Bo przecież w wielu religiach jest ziarnko prawdy. Bóg jest silniejszy niż szatan i daje w pewien sposób jakąś cząstkę zrozumienia, którą jest w stanie przyswoić sobie ich mentalność. Pełni Prawdy by nie zrozumieli i odrzucili. Ale czemu zakładasz że szatan nie może wejść tam ze swoimi "prawdami" w formie cząstkowej? Czyli tam gdzie poganie odrzucają objawienie?
Dlatego napisałem że uogólnienie, ale nie kłamstwo. Bo pogaństwo nie musi we wszystkich aspektach być satanistyczne.
Drizzt - prosze nie wciągaj mnie w dyskusję o sataniźmie i religiach pogańskich na forum o buddyźmie. Powtarzam - to jest off-top. Wprawdzie buddyzm jest religią pogańską, ale tylko elementem większej całości i o tym mamy tu dyskutować. A już nie mam zresztą ochoty.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-09-2010 10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #233
 
Ale mowa jest o tym, w co wierzą POGANIE, a nie o tym, w co wierzą Chrześcijanie, czy też jaka jest ta mityczna "Prawda". A Poganie wierzą w swoich Bogów, nie w Szatana. Niezależnie, jaka jest prawda, niezależnie, co myślą o tym Chrześcijanie, Poganie NIE WIERZĄ w Szatana.

Więc każde stwierdzenie, że (a) POGANIE (b) WIERZĄ © w SZATANA jest brednią.

I tyle. Proste i klarowne.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
15-09-2010 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #234
 
Widziałes alkoholika, który uznał się za takiego? Dla mnie możesz sobie wierzyć w co chcesz. To jest twój problem i twoja sprawa. Ani mnie to grzeje ani ziębi. Jakbyś w nie go nie wierzył - nie broniłbyś swojej tezy tak zajadle, bo nie miałby dla ciebie znaczenia. A największym jego kłamstwem jest wmówienie ludziom, że go nie ma, bo wtedy łatwiej nimi manipulować.
KONIEC OFFTOPU - KAŻDY NASTĘPNY POST NIE MAJĄCY ODNIESIENIA DO BUDDYZMU BĘDZIE WYCINANY.
Chyba, że administracja zadecyduje inaczej.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-09-2010 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #235
 
Drizzt, poganie czyli wyznający jakąś religię tak jak wierzą w jakieś bóstwo tak też wierzą w jakieś siedlisko/uosobienie zła, więc wierzą też w szatana, choć nazewnictwo może być różne. i pominąwszy, to, iż jak czytamy u św. Pawła, każdy kult nie odnoszący się do Boga jest kultem demonicznym, to samo w sobie pogaństwo świadomie czci zło w mniejszym lub większym stopniu - przykładem na taką pozostałość kultyczno-kulturową jest halloween.

a wracając do buddyzmu - jak tam kształtuje się wiara w zło/demony? i pytam raczej o buddyzm współczesny praktyczny, a nie o zachodnie filozofowanie o starożytnych pismach, czyli o ten buddyzm co oddaje Buddzie kult boski, a nie ten filozoficzno-oświeceniowy. ma ktoś może taka wiedzę?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-09-2010 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #236
 
spioh napisał(a):o ten buddyzm co oddaje Buddzie kult boski
Budda nie był Bogiem i raczej nikt mu kultu nie oddaje jako Bogowi. W Tybecie mają takie powiedzenie " Jeśli spotkasz Buddę, zabij go"

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-09-2010 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #237
 
może mają, może nie mają. mówię na podstawie programu podróżniczego, gdzie również były wplecione wywiady z ichnieszymi mnichami. chyba wiedzieli co czczą?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-09-2010 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #238
 
pafni napisał(a):raczej nikt mu kultu nie oddaje jako Bogowi.
Niektóre powstałe późniejsze odłamy buddyzmu czczą buddę jak bóstwo. Jest chociażby świątynia Zęba Buddy.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-09-2010 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #239
 
heysel napisał(a):Niektóre powstałe późniejsze odłamy buddyzmu czczą buddę jak bóstwo. Jest chociażby świątynia Zęba Buddy.
Jednak inne zazwyczaj nazywają to niezrozumieniem Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
16-09-2010 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #240
 
Razen napisał(a):Jednak inne zazwyczaj nazywają to niezrozumieniem
Ale te ubóstwiające buddę, (to chyba tytuł - oświecony czy cóś - a tytuły to nie imię) uważają że tamte się mylą?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-09-2010 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów