Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hipnoza w medycynie
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #46
 
aga napisał(a):
ddv napisał(a):Tak wogóle to polecam modlitwę wstawienniczą i prosty egzorcyzm połączony z postem ..
pomaga na wiele sposobów.

Modlitwa wstawiennicza już była u mnie.
Po pierwsze Bóg na pewno proces uzdrowienia zaczął. Po drugie - wstawiennicza to nie czary, pstryk i kilka definicyjek i po wszystkim, a po trzecie z łaską trzeba współpracować Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-05-2008 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Annnika napisał(a):Po pierwsze Bóg na pewno proces uzdrowienia zaczął. Po drugie - wstawiennicza to nie czary, pstryk i kilka definicyjek i po wszystkim, a po trzecie z łaską trzeba współpracować Uśmiech

Z pierwszym się nie zgodzę, to drugie - fakt, trzecie - chyba niemożliwe.
28-05-2008 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
aga, a czy wątpienie w działanie Boże podczas modlitwy nie jest oznaką braku zaufanie ? a może też to jest mechanizm, że próbuje dla próbowania ?

Byłam na rekolekcjach uzdrowienia wspomnień, modlitwy wstawiennicze itd, i kilka lat temu rozpoczął się proces, który trwa. Bóg w czasie takich spotkań, raczej umacnia człowieka, przygotowując do procesu zdrowienia wewnętrznego czy też nawet uzdrawiając fizyczniej. Tutaj trzeba być cierpliwym.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-05-2008 10:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
Rachel napisał(a):aga, a czy wątpienie w działanie Boże podczas modlitwy nie jest oznaką braku zaufanie ?

Dlatego nie chodzę już na modlitwy.
29-05-2008 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Aga napisala:
Cytat:Rachel napisał/a:
aga, a czy wątpienie w działanie Boże podczas modlitwy nie jest oznaką braku zaufanie ?


Dlatego nie chodzę już na modlitwy.

Za latwo poddajesz sie Ago. Modlitwa nie dziala blyskawicznie. To nie magia. To, czy modlitwa zostanie wysluchana nie zalezy od Ciebie, ani nawet wspolnoty, lecz tylko od woli Bozej. Bog najlepiej wie, co dla czlowieka dobre. Bog czyta tresc naszych mysli i zna nasze prosby jeszcze zanim my je wypowiemy lub o nich pomyslimy. To jednak takze nie przekresla celowosci naszych modlitw. Modlitwa bowiem umozliwia nam wzrost w wierze i daje potezna obrone przed wplywami Zlego. Umozliwia takze osiagniecie pelnego zjednoczenia z Bogiem.

Kazdy z nas ma dylemat, czy naprawde wierzy, czy tez ogranicza sie jedynie do wiedzy religijnej. Mozna wiedziec, ze Pan jest zawsze z nami, lecz nie wierzyc.

O co mi tu chodzi ? Mianowicie o to, ze wiedza dotyczy jedynie sfery naszej swiadomosci i latwo ta wiedze utracic, gdy tylko przyjdzie najmniejsza trudnosc. Wiedza bowiem nie daje umocnienia, lecz daje je jedynie wiara. Wiara w odroznieniu od wiedzy to podswiadome i trwale przekonanie, ktore oddzialuje w sposob widoczny na cale zycie i charakter danej osoby.
29-05-2008 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
Polonium napisał(a):To, czy modlitwa zostanie wysluchana nie zalezy od Ciebie, ani nawet wspolnoty, lecz tylko od woli Bozej.

Wysłuchana jest ZAWSZE, tylko realizacja prośby nie zawsze pokrywa sie
Polonium napisał(a):Mianowicie o to, ze wiedza dotyczy jedynie sfery naszej swiadomosci i latwo ta wiedze utracic, gdy tylko przyjdzie najmniejsza trudnosc.
czasowo z naszymi wyobrażeniami.

Coś ci się pochrzaniło równo. To wiedza jest stała, wiara potrafi - nieutrwalona - się chwiać.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-05-2008 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Anniko mialem na mysli naprawde mocna wiare. Nie musisz zaraz sadu wydawac. Wiedza religijna owszem jest stala, jest nabyta w procesie wychowania,ewentualnie dana przez Stworce jako charyzmat. Mocna wiara tez ma charakter staly jesli bedzie to wiara niezlomna.
29-05-2008 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
omyk napisał(a):Rozwiniesz? Uśmiech Słyszałam o takich historiach w gabinach bioenergo, u hipnotyzera jeszcze nie Oczko
Tyle wiem co napisałem ;P
Zaskoczyłaś mnie natomiast tym co piszesz o wizytach u "bioenergo"...
Zwykle "terapeuta" nie potrafi przebić się przez "ścianę" z modlitwy lub "bioenergo" po prostu nie działa.
omyk napisał(a):Aga, jeśli nie wierzysz w moc modlitwy, to czemu wierzysz w czarodziejskie, pseudopsychologiczne sztuczki jakiegoś szarlatana?
Sorki że się wtrącę - hipnoza jest podawana często nawet i przez dość poważne źródła naukowe jako "alternatywne sposoby leczenia" - jednak nie przebadane do końca.
Wielu na to daje się nabrać - a sytuację odnośnie wiedzy o hipnozie mamy mniej więcej taką jak jakieś 15 lat temu w sprawie 'bioenergoterapii".
To znaczy - zaczyna mijać czas fascynacji niezbadanym i powstaje coraz więcej badań które zaczynają zastanawiać.
"Kropki nad i" jednak nikt nie postawił definitywnie.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
29-05-2008 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #54
 
Cytat:Zaskoczyłaś mnie natomiast tym co piszesz o wizytach u "bioenergo"...
Zwykle "terapeuta" nie potrafi przebić się przez "ścianę" z modlitwy lub "bioenergo" po prostu nie działa.
No właśnie to miałam na myśli. "Wyczuwalny mur zamykający astralne wrota energii" Szczęśliwy i tyle. Póki modlący się nie wyjdzie, póty bioenergo nie ma możliwości działania.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-05-2008 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
omyk napisał(a):
Cytat:Zaskoczyłaś mnie natomiast tym co piszesz o wizytach u "bioenergo"...
Zwykle "terapeuta" nie potrafi przebić się przez "ścianę" z modlitwy lub "bioenergo" po prostu nie działa.
No właśnie to miałam na myśli. "Wyczuwalny mur zamykający astralne wrota energii" Szczęśliwy i tyle. Póki modlący się nie wyjdzie, póty bioenergo nie ma możliwości działania.

Słyszałam o takim seansie, na którym bioenergoterapeuta miał "zakłócenia", gdyż grupa ludzi modliła się w ukryciu.
29-05-2008 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Te zaklocenia wydaja sie tu czyms dziwnym.Zupelnie jakby duchowosc mieszano z czysta fizyka,dlatego nie warto szukac niepewnych zrodel pomocy. Zdecydowanie polecam rozmowe z ksiedzem, rekolekcje, rozmowe z przyjacielem, a jesli ktos mysli o hipnozie, to trudno znalezc zaufanego psychologa, ktory by to praktykowal.
30-05-2008 04:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Hipnoza stosowana jest częściej przez lekarzy niz psychologów. Bywa pomocna w leczeniu uzaleznień. Hipnotyzer potrafi na jakieś pół roku skutecznie obrzydzić alkohol, czy papierosy.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
30-05-2008 06:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Kyllyan napisal:
Cytat:Hipnotyzer potrafi na jakieś pół roku skutecznie obrzydzić alkohol, czy papierosy.

To zdanie jest naprawde swietne. Taki hipnotyzer to marzenie. Mozna na podswiadomosc oddzialywac korzystnie i to mi sie akurat podoba, ale sa tez niestety hipnotyzerzy szarlatani, ktorzy moga na serio zaszkodzic jesli tylko trafia na podatny grunt.
30-05-2008 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Polonium napisał(a):Mozna na podswiadomosc oddzialywac korzystnie i to mi sie akurat podoba, ale sa tez niestety hipnotyzerzy szarlatani, ktorzy moga na serio zaszkodzic jesli tylko trafia na podatny grunt.
Hmm dla mnie ogólnie to jest mocno ryzykowne.Dla mnie nie ma podziału, jest hipnoza i nie sięgam po nią bo mogę sobie zaszkodzić. A może też później to pociągnie rodzinę.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-05-2008 11:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
A co sadzisz o kwestii autohipnozy, bez posrednictwa osob trzecich ? Oczywiscie w celu wyeliminowania np."kompleksu nizszosci" czy "kompleksu biedy".
30-05-2008 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów