Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kobietę mężną któż znajdzie- Jej wartość przewyższa perły.
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Kobietę mężną któż znajdzie- Jej wartość przewyższa perły.
Znalazł może ktoś takową? Czy jest to tylko bajka?Zamysł Boży zbyt trudny dla kobiet do zrealizowania? Piękna kobieta to taka która siada na stołku a jej mężczyzna zmienia w ogół niej świat, oczywiście przejaskrawiając. Ale patrząc na to ile kobiet tak nie potrafi można by rzec że gro po prostu nie widzi swojego piękna. Już skrajnym przykładem są panie feministki które muszą coś robić, organizować, załatwiać, krzyczeć, walczyć.


Jacek Pulikowski kiedyś mówił że przyszła do niego kobieta narzekająca na męża

- mój mąż jest nieodpowiedzialny
- a co pani mu powierza że tak jest?
- ale on jest nieodpowiedzialny.
- no ale co pani mu powierza że wysnuwa pani takie wnioski?
- Pan nie rozumie on jest nieodpowiedzialny.
i koło sie zamyka.

Jak robili badania w Szwecji odnośnie kobiet żyjących z mężami alkoholikami to 67% nie chciało żeby mąż przestał pić- bo ona jest w centrum uwagi, bo ma na kogo winę zwalić że jest nie tak.

Myślę że kobiety zwyczajnie tracą umiejętność motywowania mężczyzn do działania przez świadome gubienie swojego piękna.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-04-2007 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Hmm uważam że są kobiety które widzą piąkno i pięknie rozkwitają w blasku Bożej miłości.
Potrafią powierzyć się również mężczyźnie. Docenić to co czyni dobrze, oraz wciaż na nowo odkrywać w sobie nawzajem to piękno które przecież się rozwija w czasie wzrozstu duchowego Oczko
Fakt że są również takie które swoim niedojrzałym postępowaniem zamiast motywować raczej spychają mężczyzne do roli popychadła.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-04-2007 09:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
rachel napisał(a):Fakt że są również takie które swoim niedojrzałym postępowaniem zamiast motywować raczej spychają mężczyzne do roli popychadła.

1. Pycha. Chęć górowania nad 2 człowiekiem za wszelką cene.
2. Zarozumiałość
3. Zamknięcie na działanie Boga.


W efekcie samotność. I co jej z tego. :lol2:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-04-2007 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:Jak robili badania w Szwecji odnośnie kobiet żyjących z mężami alkoholikami to 67% nie chciało żeby mąż przestał pić- bo ona jest w centrum uwagi, bo ma na kogo winę zwalić że jest nie tak.
W Szwecji człowiek wypije dwa piwa i mysli że jest alkoholikiem. Znam środowisko alkoholików i nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie wyniki badań. Owszem kobiety bardziej wspierają mężow alkoholików ale to nie oznacza, że nie chcą aby mężowie przestali pić.
Cytat:panie feministki które muszą coś robić, organizować, załatwiać, krzyczeć, walczyć.
Jeżeli, ktoś narusza prawa kobiet to muszą tak robić.
Cytat:rachel napisał/a:
Fakt że są również takie które swoim niedojrzałym postępowaniem zamiast motywować raczej spychają mężczyzne do roli popychadła.


1. Pycha. Chęć górowania nad 2 człowiekiem za wszelką cene.
2. Zarozumiałość
3. Zamknięcie na działanie Boga.


W efekcie samotność. I co jej z tego.
Przesada. Na nieporozumienia małżeńskie czy rodzinne wpływa wiele czynników. Nie można tego tak spłycać.
30-04-2007 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Scott napisał(a):efekcie samotność
samotnośc ma różne podłoża.
nie zawsze musi być owocen niedojrzałości Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-04-2007 12:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga1988 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Byc moze jest to spowodowane tym, ze kobieta zraniona przez mezczyzne i dodatkowo slyszaca z kazdej strony ze wszyscy faceci sa tacy sami blokuje sie i nie pozwala innym mezczyzna na udowodnienie ze jednak sa inni. Tak jak w wyzej wspomnianej scenceJacek Pulikowski kiedyś mówił że przyszła do niego kobieta narzekająca na męża

- mój mąż jest nieodpowiedzialny
- a co pani mu powierza że tak jest?
- ale on jest nieodpowiedzialny.
- no ale co pani mu powierza że wysnuwa pani takie wnioski?
- Pan nie rozumie on jest nieodpowiedzialny.
i koło sie zamyka.
Mowi ze mezczyzna jest nieodpowiedzialny ale w gruncie rzeczy to tylko uprzedzenie poniewaz nie ma konkretnych argumentow, mowi tylko "on jest nieodpowiedzialny: Prawdopodobnie nic mu nie powierzyla bo od razu zalozyla sobie ze taki jest... Moim zdaniem powinnismy walczyc z takimi uprzedzeniami, ktore sa wywolywane przez to ze kiedys zostalismy bardzo zranieni. Najsmutniejsze jest to, ze przez kogos kto nas zranil nie potrafimy zaufac innej osobie i przez to stajemy sie nieszczesliwi i samotni Jednak musimy z tym walczyc i sprobowac byc z kims nie patrzac na niego przez pryzmat wczesniejszych doswiadczen... Sama wiem , jak to jest. Kazdy z nas zostal kiedys zraniony. Widze jak trudno mi tera stworzyc normalna relacje z chlopakiem. Mam pretensje o najwieksze glupoty. Nie potrafie mu w pelni zaufac byc z nim jak na to zasluguje... a zachowuje sie czasami jak jedza ktora chcialaby tylko rzadzic i wiezic zeby go nie stracic... Tzn moze nie do konca jak jedza ale widze jak sie zachowuje czasami Mam pretensje o glupotyno.Probje sobie jakos tlumaczyc wszystko racjonalnie ze przeciez on nic nie zrobil i nie mam podstaw zeby tak postepowac... Probuje z tym walczyc moze kiedys mi sie to uda w 100% Na pewno nie bedzie latwo ale jest to mozliwe Uśmiech Wiem ze warto bo nie kazdy czlowiek jest zly Uśmiech i warto kochac i kiedys w koncu sie odblokowac
30-04-2007 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
narbukil napisał(a):W Szwecji człowiek wypije dwa piwa i mysli że jest alkoholikiem.
Jeśli codziennie musi wypić te 2 piwa to już to jest nałóg.
narbukil napisał(a):Znam środowisko alkoholików i nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie wyniki badań. Owszem kobiety bardziej wspierają mężow alkoholików ale to nie oznacza, że nie chcą aby mężowie przestali pić.
Znasz Polskie realia, a nie szwedzkie.
Scott napisał(a):Już skrajnym przykładem są panie feministki które muszą coś robić, organizować, załatwiać, krzyczeć, walczyć.
narbukil napisał(a):Jeżeli, ktoś narusza prawa kobiet to muszą tak robić.
Kobieta jest sama w sobie wystarczającą wartością, by swą kobiecością realizować powołanie życiowe. Feministyczne stronnictwa dążą często do zachwiania pewnych jasnych proporcji, jakie ustalone zostały wskutek rozwoju świata.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-04-2007 14:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:Jeśli codziennie musi wypić te 2 piwa to już to jest nałóg.
Jeśli codziennie to jest to nałóg ale miałem na mysli picie okazjonalne.
Cytat:Znasz Polskie realia, a nie szwedzkie
Nie wiem co Tobą powoduje ale piszesz to chyba z przekory. Nie mogę uwierzyć, że naprawdę tak myslisz. Uwierz mi, że żadna kobieta na świecie nie chce mieć męża alkoholika. Chyba, że sama pije ale to jest inna bajka.
Cytat:Kobieta jest sama w sobie wystarczającą wartością, by swą kobiecością realizować powołanie życiowe.
Tak ale często się o tym zapomina.
Cytat:Feministyczne stronnictwa dążą często do zachwiania pewnych jasnych proporcji, jakie ustalone zostały wskutek rozwoju świata.
Naturalnie wszędzie sa skrajności, ale nie możesz generalizaować.
30-04-2007 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
narbukil napisał(a):Uwierz mi, że żadna kobieta na świecie nie chce mieć męża alkoholika.
a o to już spytaj kobiety które mają takich mężów. Zadaj proste pytanie"Dlaczego mąż pije" standardowa odpowiedź"Nie wiem" a to znaczy tylko 1 - "Nie chce wiedzieć".

narbukil napisał(a):Tak ale często się o tym zapomina.
ehh, dokładnie. Dlatego ten temat.. Smutny

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-05-2007 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #10
Re: Kobietę mężną któż znajdzie- Jej wartość przewyższa perł
Scott napisał(a):Znalazł może ktoś takową? Czy jest to tylko bajka?
Pewnie ktoś znalazł, ale to ciężka sprawa. Oczko O wiele łatwiej oberwać od Cygana siekierą na pustyni niż spotkać taką kobietę opisaną w Biblii. :lol2:

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
13-05-2007 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Kobietę mężną któż znajdzie- Jej wartość przewyższa perł
Terebint napisał(a):
Scott napisał(a):Znalazł może ktoś takową? Czy jest to tylko bajka?
Pewnie ktoś znalazł, ale to ciężka sprawa. Oczko O wiele łatwiej oberwać od Cygana siekierą na pustyni niż spotkać taką kobietę opisaną w Biblii. :lol2:
Zapraszam do siebie. Mogę pokazać przynajmniej jedną, a przy odrobinie wysiłku, nawet kilka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-05-2007 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #12
Re: Kobietę mężną któż znajdzie- Jej wartość przewyższa perł
Ks.Marek napisał(a):
Terebint napisał(a):
Scott napisał(a):Znalazł może ktoś takową? Czy jest to tylko bajka?
Pewnie ktoś znalazł, ale to ciężka sprawa. Oczko O wiele łatwiej oberwać od Cygana siekierą na pustyni niż spotkać taką kobietę opisaną w Biblii. :lol2:
Zapraszam do siebie. Mogę pokazać przynajmniej jedną, a przy odrobinie wysiłku, nawet kilka.
Księdzu chodzi o siostry zakonne? :shock:

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
13-05-2007 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Scott napisał(a):Znalazł może ktoś takową? Czy jest to tylko bajka?
myślę, że moja matka [ma na imię Alicja] jest mężną kobietą...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-05-2007 13:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
narbukil napisał(a):Uwierz mi, że żadna kobieta na świecie nie chce mieć męża alkoholika.
Chce, nie chce, ale tak się składa, że kobiety, które wywodzą się z domu gdzie przynajmniej ojciec był alkoholikiem, mechanicznie identycznego męża sobie znjadują - dokładną kopię swojego ojca. "Znawco alkoholizmu"... :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-05-2007 13:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Offca napisał(a):Znawco alkoholizmu... :krzywy:
a swoją drogą czy "znawstwo alkoholizmu" implikuje również praktykę?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-05-2007 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów