Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dopuszczone działanie zła.
Autor Wiadomość
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #106
 
heysel napisał(a):Zakładanie czegoś w ciemno często prowadzi do błędnych ocen sytuacji.
Fakt, zgadzam się. Ale równiez często jest tak, iz czlowiek wskutek braku przejrzystości, czy konsekwentności w wywodzie płodzi swym przekazem złudzenia u innych.
10-07-2007 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #107
 
Lapsi napisał(a):Ale równiez często jest tak, iz czlowiek wskutek braku przejrzystości, czy konsekwentności w wywodzie płodzi swym przekazem złudzenia u innych.
To źle świadczy o tych innych.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
10-07-2007 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #108
 
heysel napisał(a):To źle świadczy o tych innych.
Być może. Ale mnie uczono, by byc zawsze przejrzystym, by nie budzić złudzeń u innych.
BTW: zapewne nie raz słyszałes głupie teksty w amerykańskich filmach, albo w plytkiej jakości filmach polskich (Killer, Poranek kojota, etc). Mam na myśli teksty typu: moja żona miała na drugie imie pomyłka. Na kanwie tych sloganów mozna by rzec: nie czyń złudzeń innym, bo jeszcze się ożenisz... :wink:
10-07-2007 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #109
 
heysel napisał(a):
Lapsi napisał(a):Ale równiez często jest tak, iz czlowiek wskutek braku przejrzystości, czy konsekwentności w wywodzie płodzi swym przekazem złudzenia u innych.
To źle świadczy o tych innych.
...jak i o owym rozpłodowcu...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-07-2007 06:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #110
 
M. Ink. * napisał(a):
heysel napisał(a):
Lapsi napisał(a):Ale równiez często jest tak, iz czlowiek wskutek braku przejrzystości, czy konsekwentności w wywodzie płodzi swym przekazem złudzenia u innych.
To źle świadczy o tych innych.
...jak i o owym rozpłodowcu...

Czy to już wycieczka ad personam czy jeszcze nie?
Co do wątku: nie wiem, czy już gdzies to się pojawiło, ale kiedy było jeszcze o Polsce tylko westchienie pamięci Pana Boga, to w Izraelu nie funkcjonowało pojecie szatana w takim znaczeniu, ajk my dziś to przyjmujemy. Widać to szczególnie w Księdze Joba.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 00:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zdenek1234 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #111
Natręctwa
Od pewnego czasu cierpię na nerwicę natręctw. Już jestem w takim stopniu, że przychodzi taka myśl : Czy zgodzisz się na to?.. Ja początkowo stanowczo negowałem te myśli. Po paru tygodniach to sie nasiliło do tego stopnia, że wszystko jest mi obojętne, lecz powtarzam sobie że nigdy się nie poddam. Obecnie jestem w stanie łaski uświęcającej. Ostatnio miałem taki sen ( lub to się działo naprawdę) [już nie pamiętam] : Poszedłem do swojego pokoju i gdy spojrzałem się obraz Chrystusa Miłosiernego który mam w pokoju jak by jakaś siła we mnie weszła i zaczęłem sie kręcić. W głowie kłębią mi się myśli żeby się zgodzić a ja z nimi walczę.
Ostatnio zauważyłem wędrujące bóle z gardła do brzucha i klatki piersiowej... Czy to mogą być objawy tego?
Czasem czuję się osłabiony i mam uczucie jakbym miał taki "szok" np. śpię a tu naglę jak by taki szok na mnie oddziałuje że się poruszyłem. Pamiętam że w nocy miałem takie coś i wtedy się specjalnie tym nie przejmowałem, ale zauważyłem że w dzień kiedy idę spać też coś takiego mam... Z góry dziękuje za odpowiedź.

PS : Zaczęłem leczenie u psychiatry ale nie wiem czy coś to da.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

[Obrazek: zly_d.jpg]
11-07-2009 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #112
 
Jeżeli jest podejrzenie, że jest się dręczonym, to polecałbym wysypać pokój solą egzorcyzmowaną, i poświęcić wodą święconą.
Ewentualnie, jeżeli to nie pomoże, i leczenie u psychiatry, to można zrobić jedną rzecz (albo dwie)
Mianowicie, wypisz sobie wszelkie zagrożenia, z którymi miałeś styczność ty, lub twoja najbliższa rodzina (w razie potrzeby mogę przysłać kilkanaście zagadnień, które pomogą), a następnie umów się albo z proboszczem, albo z egzorcystą na modlitwę o wyzwolenie. Ta modlitwa jest po to, aby odciąć wszelkie więzy zła, przez które zły mógł w tobie coś działać.
11-07-2009 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Soltys Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #113
 
http://egzorcyzmy.katolik.pl/index.php?o...Itemid=160

Powyższy artykuł mówi o rzeczowym rozpoznaniu działania złego. Polecam rozpocząć modlitwę różańcową. Matka Boża na pewno Ci pomoże, nawet jeżeli to choroba. Pozdrawaim
29-08-2009 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów