Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dopuszczone działanie zła.
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
heysel napisał(a):ądźcie doskonali tak jak doskonały jest Wasz Ojciec w niebie
sorki, nie sprawdzałem - pisałem z pamięci; uznajmy to za parafrazę...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 00:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
M. Ink. * napisał(a):chrześcijaństwo wspaniale rozwija nasz intelekt
Równie dobrze intelekt można rozwijać z czysto egoistycznych pobudek. I podobno : "Inteligencja jest domeną Szatana" :diabelek: .
M. Ink. * napisał(a):zarówno chrześcijan, jak i tych, którzy rozwijają się tylko po to, by walczyć z chrześcijaństwem
Również tych, którzy chcą je zrozumieć.

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2007 01:03 ]
M. Ink. * napisał(a):
heysel napisał(a):ądźcie doskonali tak jak doskonały jest Wasz Ojciec w niebie
sorki, nie sprawdzałem - pisałem z pamięci; uznajmy to za parafrazę...
A to ciekawe, żeby ateusz znał je na pamięć (bo jest piękne, a ja lubię piękne rzeczy), a teolog miał problemy i pisał z pamięci ... :krzywy: :lol2:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-05-2007 01:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
heysel napisał(a):I podobno : "Inteligencja jest domeną Szatana"
domeną szatana jest głównie pycha
skoro jest inteligentny, to głównie dlatego, że tak go stworzono; jednak wykorzystał to przeciw swemu Stwórcy

heysel napisał(a):Również tych, którzy chcą je zrozumieć.
no tak, to juz by była trzecia grupa, którą chrześcijaństwo zmotywowało do rozwoju intelektu

heysel napisał(a):Równie dobrze intelekt można rozwijać z czysto egoistycznych pobudek
są tacy, co rozwijają intelekt z pobudek egoistycznych
i są tacy, którzy chcą "być doskonali jak Ojciec w niebie" [dzięki za zwrócenie uwagi na błąd Uśmiech ]

heysel napisał(a):A to ciekawe, żeby ateusz znał je na pamięć (bo jest piękne, a ja lubię piękne rzeczy), a teolog miał problemy i pisał z pamięci ... :krzywy: :lol2:
_
dla mnie to nie jest dziwne; mam kumpla, który jest ateuszem i pilnie ogląda wszystkie pielgrzymki papieskie i uważnie słucha każdego słowa z każdego kazania [przynajmniej kiedyś tak robił]; ja nigdy nie miałem na to czasu... studia mi na to nie pozwalają Oczko a Pisma też się nie uczę na pamięć... wolę je rozumieć i według niego żyć, niż wykuć na blachę; jeśli lepiej się z tym czujesz, to gratuluję Ci, że masz lepszą pamięć od magistra teologii

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 01:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
heysel napisał(a):Gdybym je uznał za ostateczną prawdę, wtedy zaprzeczył bym swojej relatywności.
hmm co chodzi o kwestie wiary nie podchodziłanbym osobiście tak wzgledem Boga - On jest zawsze, nizmienny.

heysel napisał(a):Na podstawie czego tak twierdzisz ?
na podstawie Twych wypowiedzi.

heysel napisał(a):Szkoda tylko, że nikt tak naprawdę nie potrafi odpowiedzieć na te główne zarzuty, tylko zwykle kończy się na urażaniu uczuć religijnych.
uogólnienie 8) A Twoim głownym zarzutem jest że....? Bo w tej całej rozmowie to ciągle było zarzucanie chrzecijaństu że jest beee.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-05-2007 07:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
- "Jak ktoś jest bogaty to troche inaczej to wygląda" - nieprawda, nierób jest obibokiem, niezależnie z jakiej grupy społecznej pochodzi. Nierób. leń, nie daje nić z siebie, nic nie tworzy.
- "Czyli dualizm" - też nieprawda. Dualizm zakłada, że materia uosabia zło, duchowość - dobro.
- "Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga" (1 Kor 6,19).
- "Wiara to niewola" - też nieprawda, bowiem:
- "Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę" (1 Kor 6,12).
Każdy człowiek obdarzony został wolną wolą - zatem sam za siebie decyduje, dokonuje wyborów.
Świadomy, że nie wszystko może przynieśc korzyść traktuje Dekalog i przykazania Boże jako ostrzeżenie, drogowskaz....zatem nie poddaje się w niewolę, bo ma prawo je ominąć.
- "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to by świat został przez Niego zbawiony" (J 2,16-17)....Jezus nie mówi, że przyszedł na świat aby Go ukrzyżowano, ale aby ukazać ludziom Boga, który jest Miłością pragnie zbawienia każdego człowieka. I wszyscy ludzie winni kochać się wzajemnie, zwłaszcza nieprzyjaciół.
Paradoksalnie ta nauka, ten przekaz, spowodował śmierć Jezusa na krzyżu - bo mówił to wszystko wobec ludzi, którzy wytworzyli inny obraz Boga, Boga który miłośc ogranicza do narodu wybranego, jest pamiętliwi, mściwy.
Śmierć na krzyżu to ostateczny, niepodważalny dowód na prawdzowość głoszonej nauki, "Ja się na to narodziłem, aby dać świadectwo prawdzie".
06-05-2007 11:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
rachel napisał(a):hmm co chodzi o kwestie wiary nie podchodziłanbym osobiście tak wzgledem Boga - On jest zawsze, nizmienny.
Bóg nie jest tożsamy z wyobrażeniem Boga.
rachel napisał(a):na podstawie Twych wypowiedzi.
To znaczy, że je nadinterpretujesz.
rachel napisał(a):A Twoim głownym zarzutem jest że....?
To, że mogę pomyśleć coś lepszego (nie łatwiejszego).

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-05-2007 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
heysel napisał(a):Bóg nie jest tożsamy z wyobrażeniem Boga
a tak Go sobie wyobrażasz? tzn. jako nie-tożsamego...[?]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 14:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
heysel napisał(a):To znaczy, że je nadinterpretujesz
wyciągam wnioski.


heysel napisał(a):To, że mogę pomyśleć coś lepszego (nie łatwiejszego).
nie pisałam że to jest nie możliwe.

Cytat:Bóg nie jest tożsamy z wyobrażeniem Boga.
Hmm w teorii inny , a praktycznie inny ? Czy to jesty Twoje wyobrażenie ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-05-2007 14:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
M. Ink. * napisał(a):
heysel napisał(a):Bóg nie jest tożsamy z wyobrażeniem Boga
a tak Go sobie wyobrażasz? tzn. jako nie-tożsamego...[?]
Ale o co Ci chodzi ? Bóg prawdziwy jeśli istnieje jest jeden. Człowiek posiada tylko jego wyobrażenie, które nigdy nie odda w pełni natury Boga, bo ją może pojąć w pełni tylko on sam.
A jak ja sobie wyobrażam Boga miłości to już pisałem gdzie indziej, i to wyobrażenie nie jest zgodne z chrześcijańskim Bogiem.
M. Ink. * napisał(a):a Pisma też się nie uczę na pamięć
A kto Ci powiedział, że ja się uczę na pamięć Szczęśliwy ? Po prostu sam z siebie pamiętam co piękniejsze cytaty.
M. Ink. * napisał(a):niż wykuć na blachę; jeśli lepiej się z tym czujesz, to gratuluję Ci, że masz lepszą pamięć od magistra teologii
Ale ja ani nie mam lepszej pamięci niż Ty (tak przypuszczam :twisted: ), ani nie wykuwam na blachę (bom leń jest 8) ). Po prostu pamiętam co piękniejsze fragmenty i dziwię się, że teolog nie pamięta ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-05-2007 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #55
 
Wystarczy że dla niego jakis inny fragment jest piękniejszy Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-05-2007 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
rachel napisał(a):Hmm w teorii inny , a praktycznie inny ? Czy to jesty Twoje wyobrażenie ?
A znasz takie pojęcie jak niepełny lub nieprawidłowy opis ?

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2007 15:06 ]
Annnika napisał(a):Wystarczy że dla niego jakis inny fragment jest piękniejszy
Co nie zmienia faktu, że ateusz pamiętał, a mgr teologii nie ;P .

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2007 15:09 ]
alus napisał(a):Śmierć na krzyżu to ostateczny, niepodważalny dowód na prawdzowość głoszonej nauki, "Ja się na to narodziłem, aby dać świadectwo prawdzie".
Hbr 7:25-27 napisał(a):25. Przeto i zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi.
26. Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa,
27. takiego, który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie.
I wracamy do początku.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-05-2007 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
heysel napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
heysel napisał(a):Bóg nie jest tożsamy z wyobrażeniem Boga
a tak Go sobie wyobrażasz? tzn. jako nie-tożsamego...[?]
Ale o co Ci chodzi ? Bóg prawdziwy jeśli istnieje jest jeden. Człowiek posiada tylko jego wyobrażenie, które nigdy nie odda w pełni natury Boga, bo ją może pojąć w pełni tylko on sam.
A jak ja sobie wyobrażam Boga miłości to już pisałem gdzie indziej, i to wyobrażenie nie jest zgodne z chrześcijańskim Bogiem.
chodzi mi o to, że "Bóg nie jest tożsamy z [Twoim] wyobrażeniem Boga", heysel...

heysel napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):a Pisma też się nie uczę na pamięć
A kto Ci powiedział, że ja się uczę na pamięć Szczęśliwy ?
a pisałem gdzieś, że się uczysz? Uśmiech

heysel napisał(a):Po prostu sam z siebie pamiętam co piękniejsze cytaty.
już to powiedziałem, więc jeszcze powtórzę: moje gratulacje [szczere] dobrej pamięci; widzę, że to nie jedyny Twój talent...

heysel napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):niż wykuć na blachę; jeśli lepiej się z tym czujesz, to gratuluję Ci, że masz lepszą pamięć od magistra teologii
Ale ja ani nie mam lepszej pamięci niż Ty (tak przypuszczam :twisted: ), ani nie wykuwam na blachę (bom leń jest 8) ). Po prostu pamiętam co piękniejsze fragmenty i dziwię się, że teolog nie pamięta ;P .
myślę, że masz lepszą pamięć, czego powyższa sytuacja jest najlepszym udokumentowaniem; myślę, że niepotrzebnie się zapierasz, bo to nie jest płytki komplement, a tylko stwierdzenie faktu, tym bardziej, że zawsze miałem słabą pamięć (pewnie dlatego zawsze miałem kłopoty z językami obcymi)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 15:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
heysel napisał(a):A znasz takie pojęcie jak niepełny lub nieprawidłowy opis ?
W przypadku Boga , On jest konsekwentny w swoich decyzjach i o rozdwojeniu nie ma mowy w Jego przypadku. Jedynie ludzki umysł nie jest w stanie pojąć Boga, z powodu swej ograniczowości, grzeszności.

heysel napisał(a):I wracamy do początku.
W tym fragmencie masz skrót tego co zostało napisane przez niektóre osoby.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-05-2007 15:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
M. Ink. * napisał(a):chodzi mi o to, że "Bóg nie jest tożsamy z [Twoim] wyobrażeniem Boga"
Tak, bo :
a) prawdziwego Boga nie znam,
b) moje wyobrażenie Boga nie jest doskonałe, a Bóg ma być doskonały,
M. Ink. * napisał(a):moje gratulacje [szczere] dobrej pamięci;
Cóż, dziękuję bardzo.
M. Ink. * napisał(a):widzę, że to nie jedyny Twój talent...
Hehe, też masz ich sporo, np. lepszy jesteś w logice ode mnie (serio), jak zauważyłem.

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2007 15:54 ]
rachel napisał(a):o rozdwojeniu nie ma mowy w Jego przypadku.
Więc nie odróżniasz opisu (modelu) zjawiska od samego zjawiska ?
rachel napisał(a):W tym fragmencie masz skrót tego co zostało napisane przez niektóre osoby.
Jest to też dowód na prawdziwość moich zarzutów.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-05-2007 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
heysel napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
heysel napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
heysel napisał(a):Bóg nie jest tożsamy z wyobrażeniem Boga
a tak Go sobie wyobrażasz? tzn. jako nie-tożsamego...[?]
Ale o co Ci chodzi ? Bóg prawdziwy jeśli istnieje jest jeden. Człowiek posiada tylko jego wyobrażenie, które nigdy nie odda w pełni natury Boga, bo ją może pojąć w pełni tylko on sam. A jak ja sobie wyobrażam Boga miłości to już pisałem gdzie indziej, i to wyobrażenie nie jest zgodne z chrześcijańskim Bogiem.
chodzi mi o to, że "Bóg nie jest tożsamy z [Twoim] wyobrażeniem Boga"
Tak, bo :
a) prawdziwego Boga nie znam,
b) moje wyobrażenie Boga nie jest doskonałe, a Bóg ma być doskonały,
uważam, że w Twoich wnioskach na temat Boga jest zawarta ewidentna sprzeczność:

1. z jednej strony uważasz, że Go nie znasz
2. z drugiej strony przypisujesz Mu pewne cechy:

A. doskonałość:
heysel napisał(a):Bóg ma być doskonały

B. nie-tożsamość z wyobrażeniem
heysel napisał(a):Bóg nie jest tożsamy z wyobrażeniem Boga

C. wieczność i niezmienność
heysel napisał(a):On jest zawsze, nizmienny
nie twierdzę, że się nie zgadzam, ale na jakiej zasadzie przypisujesz Bogu jakieś cechy (bądź ich odmawiasz), skoro jednocześnie twierdzisz, że "prawdziwego Boga nie znasz"?

heysel napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):moje gratulacje [szczere] dobrej pamięci;
Cóż, dziękuję bardzo.
M. Ink. * napisał(a):widzę, że to nie jedyny Twój talent...
Hehe, też masz ich sporo, np. lepszy jesteś w logice ode mnie (serio), jak zauważyłem.
wobec czego również dziękuję Przytulanie :aniol:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-05-2007 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów