Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Polska
Jak sadzicie czy Polska jest krajem, w którym można bezpiecznie planować swoją przyszłość?
Jak długo będziemy oglądać się w przeszłość, podniecać bitwą pod Grunwaldem, martyrologią narodu polskiego? Kiedy w końcu Polacy zaczną patrzeć racjonalnie w przyszłość?
03-05-2007 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie mam zamiaru wynosić się z tego kraju. Mnóstwo zepsuł niestety komunizm. Polska jest zakompleksiona strasznie, zamiast samej coś wymyślić, małpuje co popadnie z Zachodu. A gdzie nasza tożsamość? Kreujemy się na jakieś państwo jakim nie jesteśmy i któremu nie dorośniemy nigdy do pięt. I na co to? Mamy mnóstwo zdolnych, ambitnych ludzi. Czas dać się im wykazać, a nie siedzą stare dziady na stołkach w rządzie i nie dają się wygryźć przez młodszych i co tu dużo gadać, niejednokrotnie mądrzejszych :krzywy:
Nie musimy małpować od innych.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-05-2007 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
narbukil napisał(a):Jak sadzicie czy Polska jest krajem, w którym można bezpiecznie planować swoją przyszłość?
Jak długo będziemy oglądać się w przeszłość, podniecać bitwą pod Grunwaldem, martyrologią narodu polskiego? Kiedy w końcu Polacy zaczną patrzeć racjonalnie w przyszłość?
Płynie Wisła płynie, po Polskiej krainie, a dopóki płynie, Polska nie zaginie.
Za tę wypowiedź, gdybym był mocen, kazałbym Cię skazać na banicję, bez prawa przebywania nawet przez 1 minutę na Polskiej Ziemi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-05-2007 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Dzięki Bogu nie masz takiej mocy :roll2:
Widzę, że masz jednak nacjonalistyczne ciagoty... a to niezdrowe, potepiać kogos jedynie za jego poglądy...właśnie takiej Polski nie chcę.
Cytat:„Nie sądźcie!" mówią oni, lecz posyłają do piekła wszystko, co im w drodze stoi.
Nietsche
03-05-2007 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
narbukil napisał(a):Dzięki Bogu nie masz takiej mocy :roll2:
Widzę, że masz jednak nacjonalistyczne ciagoty... a to niezdrowe, potepiać kogos jedynie za jego poglądy...właśnie takiej Polski nie chcę.
Cytat:„Nie sądźcie!" mówią oni, lecz posyłają do piekła wszystko, co im w drodze stoi.
Nietsche
Wiesz, mówi się że jest tylko tyłek, i to co zeń wychodzi. Nie ma nic "pomiędzy".
Wersja "lajtowa" tej myśli znajduje sie w Apokalipsie: Bądź zimny albo gorący.

A co do nacjonalizmu, i owszem, jestem za. W liceum byłem skinheadem :twisted: wiesz, flyer`s na grzbiecie, kurek od hydrantu w kieszeni na ramieniu, a za pazuchą "butterfly".

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-05-2007 15:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ks.Marek napisał(a):A co do nacjonalizmu, i owszem, jestem za.
Nietzsche napisał(a):Kiedy wreszcie na moście między dwoma stuleciami decadence zjawiła się force majeure geniuszu i woli, dość silna do stworzenia z Europy jedności, jedności politycznej i gospodarczej, w celu opanowania ziemi, Niemcy przez swoje "wojny o wolność", pozbawili Europę sensu, cudownego sensu istnienia Napoleona - mają przeto wszystko, co nastąpiło, co dziś istnieje, na sumieniu, tę najprzeciwniejszą kulturze chorobę, i niedorzeczność, jaka istnieje, nacjonalizm, tę nevrose nationale, na którą Europa chorzeje, to uwiecznienie drobnopaństewkowości europejskiej, małej polityki: pozbawili Europę nawet jej sensu, jej rozumu - zawlekli ją w ulicę bez wyjścia. - Czy zna ktoś, oprócz mnie, wyjście z tej ulicy ?... Zadanie, dość wielkie, złączenia na nowo ludów Europy ?...
Wiwat jedność cywilizacji ! Wiwat światło zjednoczonej ziemskiej cywilizacji ! :twisted:

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 16:47 ]
narbukil napisał(a):Widzę, że masz jednak nacjonalistyczne ciagoty... a to niezdrowe, potepiać kogos jedynie za jego poglądy...właśnie takiej Polski nie chcę.
"Nigdy nie zapominajcie! Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać."
Nietzsche

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 16:58 ]
narbukil napisał(a):Jak sadzicie czy Polska jest krajem, w którym można bezpiecznie planować swoją przyszłość?
Ogólnie rzecz biorąc to myślę, że nie. Ale zależy jeszcze, gdzie się mieszka. Duże ośrodki miejskie i bardziej na zachód niż na wschód (ale to nie reguła). Np. Wrocław, który już bywa nazywany "polską doliną krzemową".
narbukil napisał(a):Jak długo będziemy oglądać się w przeszłość, podniecać bitwą pod Grunwaldem, martyrologią narodu polskiego? Kiedy w końcu Polacy zaczną patrzeć racjonalnie w przyszłość?
Pamiętanie o swojej historii to jedno, patrzenie i działanie "przyszłościowe to drugie". Jedno nie wyklucza drugiego. Poza tym ile Polaków tak naprawdę zna np. najważniejsze daty z historii Polski ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
03-05-2007 16:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ks.Marek napisał(a):A co do nacjonalizmu, i owszem, jestem za. W liceum byłem skinheadem wiesz, flyer`s na grzbiecie, kurek od hydrantu w kieszeni na ramieniu, a za pazuchą "butterfly".
Ja bym sie tak tym nie chwalił Duży uśmiech
Ks.Marek napisał(a):Wiesz, mówi się że jest tylko tyłek, i to co zeń wychodzi. Nie ma nic "pomiędzy".
Wersja "lajtowa" tej myśli znajduje sie w Apokalipsie: Bądź zimny albo gorący.
Wiesz nie czuję tego. Jestem takim jakim chcę, a w zasadzie to nawet nie: jestem głównie takim, jakim ukształtowała mnie rzeczywistość.
Nie uznaję zasady: "miliony much jedzą gówno, więc nie mogą się mylić".
apropos: Chrystus powiedział nie sądźcie. Ty uzurpując sobie prawo do bycia Jego przedstawicielm na ziemi sądzisz, i to bardzo surowo. Jak to jest?
heysel napisał(a):Wiwat jedność cywilizacji ! Wiwat światło zjednoczonej ziemskiej cywilizacji !
jestem jak najbardziej za. Dosyć przemocy, wojen, nienawiści w imię narodu czy nawet Boga.
Nietsche napisał(a):W religii chrześcijańskiej moralność nie ma żadnego związku z rzeczywistością.
03-05-2007 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
By lepiej zobrazować losy Polski posłużę się ułożonymi w tym celu wierszami.

Charakterystyka zagubionej Polski i Europy.

Co w kraju tym się dzieje?
Po ulicach biegają geje
W porty zawijają Langenorty.
Przydałby się egzorcyzm...

Dobro też jest w Polsce

Za bohaterskich żołnierzy dziękuję Ci Polsko
za obrońców wiary dziękuję Ci Polsko
za plon z pól Twoich dziękuję Ci Polsko
za zieleń Twych łąk i zapach kwiatów dziękuję Ci Polsko
za każde zwycięstwo nad demoralizacją i totalitaryzmem dziękuję Ci Polsko.
03-05-2007 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
heysel napisał(a):Pamiętanie o swojej historii to jedno, patrzenie i działanie "przyszłościowe to drugie". Jedno nie wyklucza drugiego. Poza tym ile Polaków tak naprawdę zna np. najważniejsze daty z historii Polski ?
no tak. ale jak nasi piłkarze przegrają, to zawsze możemy obejżeć ten mecz z Wembley. Chodzi mi o to traktowanie historii jak świętej krowy, np. powstanie warszawskie. Wszyscy pamiętamy o bohaterskiej młodzieży, etc. Tylko czy ktoś się zastanowił jakie to miało skutki?

[ Dodano: Czw 03 Maj, 2007 17:06 ]
SEBASTIANO napisał(a):Charakterystyka zagubionej Polski i Europy.

Co w kraju tym się dzieje?
Po ulicach biegają geje
W porty zawijają Langenorty.
Przydałby się egzorcyzm...
Czy to z jakiejś strony MW? Uśmiech

Ogniu, krocz ze mn?!!!
03-05-2007 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
To nie ze strony MW.Sam ułożyłem te przemyślenia by ukazać,co dzieje się w Polsce.
03-05-2007 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Bez przesady, nie jest aż tak źle. Mnie wiele rzeczy denerwuje, np. kler mieszający się do polityki, samoobrona w sejmie, Pisowy beton polityczny, Roman Giertych jako Min. edukacji. Ale cóż poradzić?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
03-05-2007 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
narbukil napisał(a):Mnie wiele rzeczy denerwuje, (...) Roman Giertych jako Min. edukacji. Ale cóż poradzić?
A mnie nie :wink: Każda potwora znajdzie swego amatora Duży uśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
06-05-2007 19:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
O.K. Skoro mowa w wątku o Polsce, to podzielę się spostrzeżeniami.

W Polsce dostrzegam plusy i minusy.

Plusy życia w Polsce:

-piękne krajobrazy
-interesujące zabytki
-folklor
-gościnność
-akcje charytatywne, pomoc poszkodowanym, hospicja
-likwidacja barier architektonicznych, nowe ulepszone szosy
-walka z patologiami (alkoholizm, narkomania i przemoc w rodzinach)
-edukacja ekologiczna i zdrowotna
-likwidacja szkodliwych stereotypów, w tym walka z ksenofobią i nacjonalizmem
-mocne oparcie na fundamencie chrześcijańskim + pobożność maryjna


Minusy to:

-niska jakość towarów nierzadko
-niewłaściwy styl sprawowania władzy przez polityków
-niska jakość usług i wykonywanych robót, w tym błędy lekarskie
-dziury w szosach, problem śmieci
-problemy z załatwieniem spraw w urzędach czy sądach (długi czas oczekiwania)
-dzieci niedożywione, ubóstwo
-szkodliwe stereotypy w społeczeństwie, w tym obojętność i antysemityzm
-luki w systemie prawnym
-brak kultury osobistej (wygodnictwo,wulgaryzmy, plotkarstwo, szukanie winnych tam gdzie ich nie ma, celowe zaśmiecanie)
-szerzące się pijaństwo
-afery korupcyjne
-pseudokibice na stadionach

Niestety, ale minusy przeważyły szalę. Przykro to stwierdzić. Ocena jest obiektywna.
05-05-2008 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Polonium - podobne walory i wady znajdziesz z mniejszym lub wiekszym natężeniem w każdym kraju.
W bogatym USA też są niedozywione dzieci - 32 miliony ludzi żyje w ubóstwie.
Prawo także momentami ma wynaturzenia, vide - w wolnym kraju w swietle prawa można rodzicom odebrać dzieci na skutek pomówienia o "molestowanie seksualne" - słynna sprawa rodziny dyplomatów szwajcarskich, gdzie za podciagnięcie majtek 4 letniej siostrze, 9 latka oskarżono o czyny lubieżne Smutny
05-05-2008 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
@Polonium: Lepiej bym nie podsumował Polski. Poza tym zabiłeś kotka.
05-05-2008 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów