Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Polonium napisał(a):to wymknie się ona spod kontroli jak w Czarnobylu i przyniesie wtedy upadek cywilizacji.
Nie sądzę. Świat a zwłaszcza Kościół, ma Boskie gwarancje, więc luzik...
A my róbmy swoje.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-05-2008 16:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
U podstaw upadku wszystkich znanych cywilizacji leżał upadek moralny społeczeństw Smutny
16-05-2008 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ks.Marek napisał(a):Gonka krys
a co to??

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-05-2008 16:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
@Polnoium: aż mi łeżka pociekła. wielkie słowa, z ktorych nic nie wynika.

wczesniej imo nie bylo lepiej, tylko bylo sie bylo gowniarzem i swiat wydawal sie przyjemniejszy.
nikt z nas nie zmieni od razu Polski. jedyne co możemy zrobić to żyć uczciwie w swoich małych społeczeństwach
16-05-2008 16:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Poczytajcie sobie, co zrobił niejaki Unwin: http://infobot.pl/r/uku


Adam Wielomski napisał(a):Unwin chciał wiedziec, czy prawdziwa jest teza Zygmunta Freuda, że kultura powstaje poprzez
sublimacje popedu płciowego. W tym celu zbadał osiemdziesiat tzw społeczenstw niecywilizowanych oraz
wysokie kultury Babilonczyków, Sumerów, Atenczyków, Rzymian i Anglosasów.
Odkrył, że im wieksze ograniczenie seksualne, tym wyższy poziom społeczny; im mniejsze ograniczenie
seksualne, tym niższy poziom kulturowy. Od tej reguły nie znalazł wyjatków. Tylko tam gdzie kobiety w
jakims społeczenstwie zachowuja czystosc przedmałżenska, istnieje kult boga. Tam gdzie panuje
nieograniczona przedmałżenska wolnosc seksualna, nie ma ani kultu boga, ani przodków, lecz wyłacznie
kult przyrody i zwierzat.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-05-2008 16:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Poski nie zmienisz na dobre PSuj tylko na gporsze własnie to się teraz dzieje!!

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-05-2008 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Kaczyński coś mówił dziś w TV. Dotyczyło to mediów z tego, co wiem. Oby tylko bez cenzury było.
16-05-2008 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
PS napisał(a):wczesniej imo nie bylo lepiej, tylko bylo sie bylo gowniarzem i swiat wydawal sie przyjemniejszy.
Dokładnie. Zgadzam się w 100%
Tylko że...
Nie zgadzam się z utyskiwaniami na to "jaka jest Polska i Polacy", z dziennikarskimi paradoksami typu "Polacy umieją dla Polski umierać, nie umieją dla niej żyć" itd...
Z rguły było tak że jedni ginęli i walczyli (a także pracowali w okresie pokoju) a inni "kręcili lody".
Tak było, jest i prawdopodobnie będzie - niezależnie czy w Warszawie, Londynie, Toronto czy w Waszyngtonie, Warszawa nie ma tu monopolu.
I do tego zawsze najbardziej będą atakować i kpić z kogoś komu na czymś zależy (już pewnie nie pamiętacie jak światowa żurnalistyka nabijała się z Reagana) a chwalić największe cyniczne szuje robiące na służbie państwowej swoje prywatne małe interesy (jak Clinton - choć w jego wypadku mówienie o "jego interesie" jest dwuznaczne...)
Tak jest i tak będzie - Waszyngton nie ma na to monopolu.

pozdrawiam
Marek
16-05-2008 18:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Marek MRB napisał:
Cytat:"Polacy umieją dla Polski umierać, nie umieją dla niej żyć"

Po części to prawda. Mówię "po części", bo jest wiele Polaków w kraju i na emigracji, którym leży na sercu dobro Polski i którzy tej polskości bronią. Wiele jest organizacji polonijnych i takich, które pielęgnują ojczyste tradycje w kraju. Tu O.K. ale w polityce very bad. Obywatele są bardziej pro-patriotyczni niż politycy. Ale cóż. Politycy na ogół wolą wzajemne przepychanki, a odpowiedzialność za kraj i patriotyzm schodzi na plan dalszy.
16-05-2008 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Polonium napisał(a):Tu O.K. ale w polityce very bad. Obywatele są bardziej pro-patriotyczni niż politycy. Ale cóż. Politycy na ogół wolą wzajemne przepychanki, a odpowiedzialność za kraj i patriotyzm schodzi na plan dalszy.
No właśnie o tym mówię.
Politycy kombinują a my biadolimy "jacy to są Polacy".

pozdrawiam
Marek
16-05-2008 18:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Polityczny bałagan mocna daje się we znaki, a obywatelom naszego beautiful country w mediach się za to dostaje. Ale nie umywajmy rąk. Wiemy dobrze, kogo wybieraliśmy i jesteśmy współodpowiedzialni za Polskę. Na prezydenta wybrałem Kaczyńskiego z PiS-u i oczekuję właściwego i konkretnego stylu rządzenia. Nie zadawala mnie niska jakość, wolę by to było naprawdę high quality i po to wybierałem prezydenta. To prezydent wszystkich Polaków - i tych zza oceanu, tych z kraju i tych z Kazachstanu.
16-05-2008 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Nie chciałbym wchodzić w personalia - gdyż doprowadzi to do niezakańczalnego sporu...

pozdrawiam
Marek
16-05-2008 19:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Polonium napisał(a):Polityczny bałagan mocna daje się we znaki, a obywatelom naszego beautiful country w mediach się za to dostaje. Ale nie umywajmy rąk. Wiemy dobrze, kogo wybieraliśmy i jesteśmy współodpowiedzialni za Polskę. Na prezydenta wybrałem Kaczyńskiego z PiS-u i oczekuję właściwego i konkretnego stylu rządzenia. Nie zadawala mnie niska jakość, wolę by to było naprawdę high quality i po to wybierałem prezydenta. To prezydent wszystkich Polaków - i tych zza oceanu, tych z kraju i tych z Kazachstanu.
Głosowałem na PiS i na Kaczyńskiego. Teraz żałuję, bo można było w ogóle na wybory nie iść. Menda zawsze menda pozostanie. Przed wyborami to się każdy pręży, wypina i pewnie nawet g*** własne by zjadł na wizji byleby te kilka więcej krzyżyków dostać. A potem to wszystko wsiąka w ten chory układ mafia-państwo-administracja-kosciół-policja.
Przeżyliśmy już PZPR, może wtedy było łatwiej, bo była jedna partia i przynajmniej wiadomo było czego się po nich spodziewać. Dzisiaj już też niby wiadomo co będzie po każdych wyborach (prywata, przekręty i "wojny na górze"), ale ludzie wciąż mają głupią nadzieję, że coś się zmieni. A tu tyłek zbity.
Tymczasem panowie i panie z "góry" wiedzą najlepiej co statystycznemu Polakowi potrzeba, głosów z dołu nie słuchają - no bo po co, "niech tłuszcza żre, pracuje i śpi" - a takie działanie jak referendum robi się tylko wtedy gdy z góry wiadomo jaki będzie wynik.
I wciąż te same skompromitowane po naście razy twarze, wciąż te same hasła. I wciąż te same przewały.
Czy o taką Polske walczyli żołnierze we wrześniu 1939, w Powstaniu Warszawskim? Czy za taką Polskę ginęli oficerowie w Katyniu? Za taka Polskę zgnięli górnicy z "Wujka", ks. Popiełuszko czy ofiary stanu wojennego?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-05-2008 08:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Helmutt napisał(a):A potem to wszystko wsiąka w ten chory układ mafia-państwo-administracja-kosciół-policja.
Za to masz warna!

Helmutt napisał(a):Przeżyliśmy już PZPR
Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy i Tuska :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-05-2008 09:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Helmutt, gdybyś nie obwiniał Kościoła o sytuację w państwie, to nie miałbyś warna. Powiem Ci nawet, że Kościół to jedyna ostoja prawdy w tym kraju i w całym świecie. Na pielgrzymki papieskie przybywają zarówno wierzący jak i niewierzący. Dlaczego przybywają ? Chcą usłyszeć słowa prawdy. Świat za bardzo kłamie, więc dusza ludzka ma tego dosyć i poszukuje najprawdziwszej prawdy. Dlatego atakowanie Kościoła zawsze jest czymś niestosownym.
19-05-2008 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów