Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boża bezineresowność (wydzielony)
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
ddv napisał(a):Tyle tylko, że jest to przestrogą przed łamaniem Bożych nakazów - ktoś, kto wypełnia Boże nakazy - np. nie cudzołoży, nie kradnie, nie obmawia innych pomaga bliźniemu i przebacza innym - i td. nie ma się co piekła bać ..
Tylko, że haczyk tkwi tutaj :
Mr 16:16 napisał(a):16. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Więc jednak mamy się czego z narbukilem obawiać.

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2007 22:35 ]
ddv napisał(a):
Cytat:Staram się byc dobrym człowiekiem, żyć pożądnie, ale chrześcijaństwo napawa mnie strasznym nihilizmem.
Ja sądzę, że dobrze by było gdybyś wpierw określił co to znaczy dla Ciebie "staram się żyć porządnie" a potem chyba dowiemy się ( może i wytłumaczymy Ci) skąd u Ciebie bierze się ten lęk, strach ...
A od kiedy nihilizm to strach ?
U mnie też chrześcijaństwo może powodować nihilizm, ale to nie żaden lęk, a poczucie totalnego bezsensu.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-05-2007 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
heysel napisał(a):Więc jednak mamy się czego z narbukilem obawiać.
heysel napisał(a):Tyle tylko, że jest to przestrogą przed łamaniem Bożych nakazów - ktoś, kto wypełnia Boże nakazy - np. nie cudzołoży, nie kradnie, nie obmawia innych pomaga bliźniemu i przebacza innym - i td. nie ma się co piekła bać ..
Wybór zatem należy do Was ...
Postępować godnie - choć w trudzie czy pozornie "łatwo" ...
heysel napisał(a):A od kiedy nihilizm to strach ?
Byleby się tylko ten nihilizm w katastrofizm nie przerodził ... :roll:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
06-05-2007 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
ddv napisał(a):Wybór zatem należy do Was ...
Postępować godnie - choć w trudzie czy pozornie "łatwo" ...
List do Efezjan 2,8-9 napisał(a):Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił
Wybór nie należy do nas, bo skoro wiara jest łaską i przez wiarę człowiek jest zbawiony, my już jesteśmy potępieni bo nie wierzymy, a dodatkowo nie mamy na to wpływu, bo wiara jest dawana człowiekowi, a nam jej "poskąpiono" :hm: .
Dobre postępowanie nie ma tutaj nic do rzeczy. Nawet można powiedzieć, że jest nam trudniej, bo postępujemy tak w świadomości, że albo i tak umrzemy albo i tak wylądujemy w piekle.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-05-2007 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Widzę, że masz dość protestanckie podejście do spraw Wiary ... :roll:
powielasz nauczanie Lutra mój drogi ...

A tymczasem - Wiara bez uczynków jest martwa ....

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
07-05-2007 00:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
ddv napisał(a):Widzę, że masz dość protestanckie podejście do spraw Wiary ...
:mrgreen: :mrgreen: Szczęśliwy Szczęśliwy
ddv napisał(a):powielasz nauczanie Lutra mój drogi ...
:roll2: :roll2: :lol2: :lol2: ;P
ddv napisał(a):A tymczasem - Wiara bez uczynków jest martwa ....
Akurat to rozumiem doskonale. Natomiast Ty zdaje się kompletnie nie rozumiesz o czym ja piszę.
Ale jak tak bardzo chcesz widzieć we mnie heretycką duszę to proszę bardzo. I to jeszcze jaki heretyk ze mnie skoro "ośmielam" ( :diabelek: ) się twierdzić, że człowiek może być dobry bez Boga, nawet taki, który nie tylko nie wierzy, ale i jest wrogi wierze.
Hiehie :
"Jako katolik dziękuję Bogu za heretyków. Herezja to tylko inne określenie wolności myśli."
Graham Greene
:diabelek:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-05-2007 09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat:"Jako katolik dziękuję Bogu za heretyków. Herezja to tylko inne określenie wolności myśli."
Graham Greene
cóż, ja jako katolik też dziękuję Bogu za heretyków
ale nie za herezje - jako deformacje prawdy są one kłamstwem
a jakoś nie wierzę w to, żeby Bóg był ojcem kłamstwa...

za heretyków dziękuję, bo ich obecność i podnoszenie przez nich pewnych sprzeciwów daje mi możliwość głębszego zastanowienia się nad moim katolicyzmem, nad lukami w moim katolicyzmie i naprawienia wad; niewątpliwie jestem wdzięczny heretykom, że zwracają mi uwagę na wady... dzięki temu lepiej je widzę i mogę je pokonać Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-05-2007 09:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Heysel !
A ja wcale się nie dziwię, że
heysel napisał(a):U mnie też chrześcijaństwo może powodować nihilizm, ale to nie żaden lęk, a poczucie totalnego bezsensu.
jeżeli powielasz wszelkie nonsensowne tezy związane w jakiśtam sposób z chrześcijaństwem - jednak wyrwane z kontekstu nauczania Kościoła ...
Odrzuć Dekalog i przykazanie Miłości jako "bezsensowne" a otrzymasz ... sedno "ateizmu" ...
Dla mnie takie życie rzeczywiście nie miałoby sensu ...
Doprowadziło by mnie rzeczywiście do nihilizmu - i to katastroficznego.
Życie tylko dla 'tu i teraz" bez jakichś wyższych "racji" to dla mnie bezsensowna sprawa ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
07-05-2007 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
ddv napisał(a):Odrzuć Dekalog i przykazanie Miłości jako "bezsensowne" a otrzymasz ... sedno "ateizmu" ...
Szczęśliwy Ateizm to niewiara w Boga i na tym koniec. Więcej nawet mi się pisać nie chce, bo cały czas powtarzasz ten sam slogan.
ddv napisał(a):Życie tylko dla 'tu i teraz" bez jakichś wyższych "racji" to dla mnie bezsensowna sprawa ...
Zatem jestem wyżej od Ciebie skoro ja sens i wyższe idee widzę w takim życiu.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-05-2007 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Niestety ale chrześcijaństwo ma w sobie dużo bezsnsu i nihilizmu. Zalezy od jakiej strony się patrzy. Dla mnie życie tylko pop to aby czcić Boga, aby oddawać mu hołd, aby opierać sie pokusom, wypelniać przykazania jest bezsensowne. Tym bardziej, że straszy się piekłem. Moja wolna wola ogranicza się do małego spektrum.
Cytat:Odrzuć Dekalog i przykazanie Miłości jako "bezsensowne" a otrzymasz ... sedno "ateizmu" ...
Czy naprawdę uważacie, że człowiek sam z siebie potrafi czynic tylko zło?
Cytat:co to znaczy dla Ciebie "staram się żyć porządnie"
tak aby niewyrzadzać nikomu krzywdy
Cytat:Wizja piekła o której wspominasz a która jest relacją s. Faustyny - przypomnę - jest wizją jak najbardziej realną.
Ktoś z natury dobry nie mógłby skazywać ludzi na cos takiego. Tylko bez opdowiedzi typu: sami się skazują.
Cytat:narbukil napisał/a:
wy uwielbiacie beznadzieję i moralną zgniliznę ludzkości

naprawdę?

chyba za bardzo uogólniasz...
Być może, ale Wy też to robicie.
07-05-2007 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
heysel napisał(a):Ateizm to niewiara w Boga
Tyle tylko, że zarówno wiara w Boga jak i niewiara w Boga jest nośnikiem (bądź odrzuceniem) pewnych wartości ...
heysel napisał(a):Więcej nawet mi się pisać nie chce, bo cały czas powtarzasz ten sam slogan.
I tu szkopuł - bo ciągle odrzucasz podstawowe pojęcia mieszając je sobie wg. własnego uznania...
pojęcia Wiary i niesionych przez nią wartości nie da sie od siebie przecież oddzielić ...
Tak trudno to pojąć osobom przedstawiającym się jako "racjonaliści" ... Smutny
heysel napisał(a):Zatem jestem wyżej od Ciebie skoro ja sens i wyższe idee widzę w takim życiu.

w życiu bez "duchowości" tylko dla "tu i teraz" .. Smutny
żadna przyjemność - dążność do samounicestwienia ..
Nie da się żyć przecież bez żadnych zasad - przyjmujesz zatem z otoczenia tylko to, co ci wygodne.
PS - sorry Narbukil ale to, co piszesz to już "wałkowane " było długo i dawno.
Odpowiem więc krótko - określ te zasady jakimi się kierujesz a nie operuj dawno zdewaluowanymi sloganami nie mającymi pokrycia w praktyce - bardzo proszę ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
07-05-2007 19:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Cytat:PS - sorry Narbukil ale to, co piszesz to już "wałkowane " było długo i dawno.
Odpowiem więc krótko - określ te zasady jakimi się kierujesz a nie operuj dawno zdewaluowanymi sloganami nie mającymi pokrycia w praktyce - bardzo proszę ...
chciałbyś abym powiedział, że dekalog wyznacza te zasady. Niestety nie.
Cytat:Tak trudno to pojąć osobom przedstawiającym się jako "racjonaliści" ...
Cytat:w życiu bez "duchowości" tylko dla "tu i teraz" ..
to sa zdewaluowane slogany. Jako agnostyk mam dosyć bycia traktowanym przez wierzących jak człowiek uposledzony. Poprostu to co Wy przeznaczacie na wiarę, my przeznaczamy na filozofię.

"Żyj tak, byś mógł powiedzieć Bogu w dniu Sądu Ostatecznego: „Byłem bardzo dobrym człowiekiem, chociaż w Ciebie nie wierzyłem"."
Kurt Vonnegut

"Skoro Bóg nie mógł uczynić natury ludzkiej nieskazitelną, to jakim prawe karze ludzi za to, że nieskazitelni nie są? "
Jan Meslier

"Filozofia i wiedza przeznaczone są tylko dla wybrańców, masom pozostaje religia i sentymentalne wzruszenia. "
Christopher Hitchens
07-05-2007 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
narbukil napisał(a):chciałbyś abym powiedział, że dekalog wyznacza te zasady. Niestety nie
To co zatem wg. ciebie wyznacza zasady rozwoju społeczeństwa ?
narbukil napisał(a):Jako agnostyk mam dosyć bycia traktowanym przez wierzących jak człowiek uposledzony.
Ależ - nikt ci nie zabrania rozwoju moralnego i duchowego - i zupełnie nie wiem o co się obrażasz ...

narbukil napisał(a):Poprostu to co Wy przeznaczacie na wiarę, my przeznaczamy na filozofię.
Od dawna powtarzam, ze odrzucenie zasad moralnych głoszonych przez Chrześcijaństwo to cofnięcie w moralności społeczeństwa
Tak się składa, że że już Starożytni potrafili rozróżnić Wiarę od filozofii...
Na dodatek - coś ci się nieźle chyba pokręciło:
1. Ja wierzę w to, że Bóg istnieje i dał nam Swoje zasady jak mamy postępować w życiu - Ty wierzysz w to, że Boga nie ma ...
Jeżeli twoja "wiara' sprowadza się do filozofii to najwyraźniej pomieszały ci się pojęcia ... :roll:
Chrześcijaństwo nie tylko w żaden sposób nie przeciwstawia się rozwojowi NAUK (np. filozofii) w oparciu o określoną MORALNOŚĆ niesioną przez Wiarę ..
Łapiesz teraz o co w ogóle w tych sprawach chodzi :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
07-05-2007 19:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
ddv napisał(a):w życiu bez "duchowości" tylko dla "tu i teraz" .. Smutny
żadna przyjemność - dążność do samounicestwienia .
Raczej akceptacja nieuniknionej śmierci jak czegoś naturalnego i nie podążanie za duchowymi mrzonkami. I kto Ci powiedział, że bez duchowości ? To chrześcijaństwo ma monopol i na to ?

[ Dodano: Pon 07 Maj, 2007 19:47 ]
ddv napisał(a):Nie da się żyć przecież bez żadnych zasad - przyjmujesz zatem z otoczenia tylko to, co ci wygodne.
Przyjmuję to co ma uzasadnienie i odbicie w moim człowieczeństwie, a nie to co mi mówią, że mam przyjąć bo jak nie to pałą po głowie.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-05-2007 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
Cytat:To co zatem wg. ciebie wyznacza zasady rozwoju społeczeństwa ?
Trudno mi powiedzieć, bo nie jestem ani socjologiem ani antropologiem.
Cytat:Od dawna powtarzam, ze odrzucenie zasad moralnych głoszonych przez Chrześcijaństwo to cofnięcie w moralności społeczeństwa
niekoniecznie. państwa islamskie w średniowieczu przeżywały okres swojego rozkwitu.
Cytat:Tak się składa, że że już Starożytni potrafili rozróżnić Wiarę od filozofii...
Zgadza się.
Cytat:Ja wierzę w to, że Bóg istnieje i dał nam Swoje zasady jak mamy postępować w życiu - Ty wierzysz w to, że Boga nie ma ...
Nigdzie nie napisałem, że nie wierzę w istnienie Boga.
Cytat:Jeżeli twoja "wiara' sprowadza się do filozofii to najwyraźniej pomieszały ci się pojęcia ...
Nie. Wiara dotyczy szukania czegoś na co nie ma potwierdzenia. Filozofia to rozmyślanie nad tym co jest.
Cytat:Chrześcijaństwo nie tylko w żaden sposób nie przeciwstawia się rozwojowi NAUK (np. filozofii) w oparciu o określoną MORALNOŚĆ niesioną przez Wiarę ..
Można by polemizować. Chrześcijaństwo nie sprzeciwia się naukom opierającym się na moralności stricte chrześcijańskiej. Jeżeli nauka odbiega od przesłania Kościoła to jest traktowana podejrzliwie.
Cytat:Łapiesz teraz o co w ogóle w tych sprawach chodzi
Jeżeli się ze mną nie zgadzasz to powiedz to, a nie zarzucaj mi tu jakiejś niewiedzy.
07-05-2007 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Widzę, że ta dyskusja po części nie różni się od wielu innych - po części wnosi coś nowego.
Zwykle w takich dyskusjach Dekalog i zasady głoszone przez Chrześcijaństwo próbuje się określać jako "zasady ogólnoludzkie". Coś w tym jest - niewątpliwie faktem jest że wszelkie nowoczesne systemy "współżycia międzyludzkiego" są oparte na chrześcijaństwie.
W tej dyskusji dla odmiany próbuje się oderwać sprawy Wiary od niesionej przez Wiarę moralności - a to już czysty absurd ...
I jak zawsze próbuje się wmawiać, że "ateizm/ta/ci ma/ją jakieś zasady moralne" tylko ktoś zawsze albo próbuje odwoływać sie do Dekalogu i tego co wynika z nauczania Chrystusa albo też wmawia, ze jakieś ma - tylko za Chiny nie potrafi powiedzieć jakie ... :roll:
I nic dziwnego - cóż mi po takich "zasadach" które w każdej chwili mogę sobie zmienić jeżeli tylko uznam to za stosowne ... :-
Cóż - zarówno Hitler jak Stalin, Beria, Dzierżyński, Mołotow i Himmler oraz Goebbels mieli ponoć swoje "zasady" ...
Każdy z nich ustalał sobie swoje własne zasady moralne ... :roll:
Goebbels nawet dość ciekawą - "kłamcie jak najwięcej zawsze coś z tego w ludziach zostanie " ...
I wszyscy oni obiecywali raj ... na ziemi
W innej dyskusji doszliśmy do dość oczywistego wniosku - ateizm nie wniósł nic pozytywnego w rozwój ludzkości - chyba że jako "pozytywne" ktoś uzna wiele milionów wymordowanych ludzi, szerzenie "światowej rewolucji" odbieranie bogatym i niszczenie wszystkiego i wszystkich dookoła i doprowadzanie świata do kompletnego bagna pod każdym względem - zarówno moralnym jak i gospodarczym ...
Głosząc przy okazji piękne ideały ...
Do tego sprowadza się "szerzenie ateizmu" ...
obiecywali raj ... na ziemi - wyszło piekło na ziemi ...
I sądzę, ze warto by sie zastanowić nad tym dlaczego ...

Chrześcijaństwo które powstało "na bazie" Judaizmu jednak w uzupełnieniu o nauczanie Chrystusa tymczasem nie mówi o tworzeniu "raju na ziemi" wręcz przeciwnie ...
Cytat: "Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata
Chrześcijaństwo - wbrew temu co wpieracie - jest religią Miłości nie strachu.

Cytat: "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?"
On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.
Mt 22:36 BT

Na czym polega to, czego tak bardzo się obawiacie .. ?
Cytat:"A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki."
J 3:19 BT
Sądu Bożego nie ma co się bać nikt, kto Miłuje (wg pojęcia Biblijnego)...

Cytat:31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».
Mt 25:31 - 46.
Jeżeli kogoś wręcz "nihilizm i bezsens" ogarnia
narbukil napisał(a):Niestety ale chrześcijaństwo ma w sobie dużo bezsnsu i nihilizmu. Zalezy od jakiej strony się patrzy. Dla mnie życie tylko pop to aby czcić Boga, aby oddawać mu hołd, aby opierać sie pokusom, wypelniać przykazania jest bezsensowne. Tym bardziej, że straszy się piekłem.
gdy ma wypełniać przykazanie Boże oraz nie uważa za stosowne wypełnianie tego, co nakazuje Chrystus w swoim nauczaniu to daje przerażające świadectwo i kolejne potwierdzenie tego, do czego prowadzi zaparcie się Boga i Jego nakazów.
Boga nie ma się co bać - Boga należy słuchać i kochać.
Inaczej bowiem - w sytuacji gdy ktoś samego siebie zaczyna uważać za 'boga" rodzi się po prostu piekło - już tu na ziemi ...
A w życiu o naszej fizycznej śmierci jeżeli ktoś odrzucił Boga już tu na ziemi - to po prostu otrzyma to, czego chciał na ziemi ..
Człowiek sam skazuje się na piekło po prostu ...
Bóg jest Miłością i dawcą życia.
Jeżeli wyrzucić Boga i Miłość i życie to pozostanie tylko co ?? ...

[ Dodano: Nie 13 Maj, 2007 08:34 ]
Widzę, że źle skonstuowałem pewien akapit - prosiłbym o poprawienie.
Jest:
ddv napisał(a):W innej dyskusji doszliśmy do dość oczywistego wniosku - ateizm nie wniósł nic pozytywnego w rozwój ludzkości - chyba że jako "pozytywne" ktoś uzna wiele milionów wymordowanych ludzi, szerzenie "światowej rewolucji" odbieranie bogatym i niszczenie wszystkiego i wszystkich dookoła i doprowadzanie świata do kompletnego bagna pod każdym względem - zarówno moralnym jak i gospodarczym ...
Głosząc przy okazji piękne ideały ...
Winno być:
ddv napisał(a):W innej dyskusji doszliśmy do dość oczywistego wniosku - ateizm nie wniósł nic pozytywnego w rozwój ludzkości - chyba że jako "pozytywne" ktoś uzna wiele milionów wymordowanych ludzi, - ja dotego jeszcze dodam: szerzenie "światowej rewolucji" odbieranie bogatym i niszczenie wszystkiego i wszystkich dookoła i doprowadzanie świata do kompletnego bagna pod każdym względem - zarówno moralnym jak i gospodarczym ...
Głosząc przy okazji piękne ideały ...
Prosiłbym o poprawienie i przepraszam za omyłkę

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
13-05-2007 07:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów