Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronka do Św. Brunona
Autor Wiadomość
SalomonsStudent Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Koronka do Św. Brunona
Tekst Koronki jest mój własny i proszę o opinię Księdza.

KORONKA KU CZCI ŚW. BRUNONA KARTUZA
(do prywatnego odmawiania)
W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Wierzę w Boga…

Pozdrawiam Cię, Święty Brunonie, pełen łaski Bożej. O prawdziwy uczniu Jezusa i chwało Zakonu Kartuskiego. Ty dostąpiłeś łaski kontemplacji Pana w samotności. Ufny w Twe orędownictwo powierzam Ci moje życie i moje sprawy. Uproś mi, o Święty Ojcze Brunonie te łaski, których w obecnym stanie potrzebuję i o które proszę (… wymienić prośby).
Święty Brunonie nie zostawiaj mnie nigdy w potrzebie. Módl się za mną grzesznikiem teraz i w godzinie śmierci mojej. Amen.

(na dużych paciorkach)
O Święty Brunonie, posłuszny i doskonały. Uwolnij mnie od grzechów moich, wyproś potrzebne łaski i zaprowadź do Jezusa i Maryi.

(na małych paciorkach)
O Święty Brunonie patronie nasz, módl się za nami w każdy czas.

Modlitwa na zakończenie:
Upadam przed Tobą, o Cudotwórco Brunonie Święty. Uwielbiam Boga i składam Mu dzięki, że dał mi w Tobie potężnego obrońcę i patrona. Proszę Cię, Święty Brunonie o opiekę nade mną. Przede wszystkim zaś błagam Cię o łaskę bym mógł umrzeć na łonie Matki naszej, Kościoła Świętego, zaopatrzony świętymi Sakramentami oraz o łaski, które w tej koronce Ci przedstawiłem. Spodziewam się, że wysłuchasz moich próśb, o czuły w miłosierdziu i przepełniony współczuciem Święty Brunonie i że będziesz nieustannie orędował za mną i moją rodziną przed Tronem Króla Miłosierdzia. Amen.

K: Módl się za mną Święty Brunonie.
W: Abym stał się godny obietnic Chrystusowych.

Pod Twoją obronę uciekam się Św. Brunonie. Moimi prośbami racz nie gardzić, ale od wszelakich złych przygód racz mnie zawsze ochraniać. O Św. Brunonie kochany! Orędowniku mój. Pośredniku mój. Pocieszycielu mój. Z Panem naszym mnie pojednaj. Synowi Najświętszej Maryi Panny mnie polecaj. Trójcy Przenajświętszej mnie oddawaj.

Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Niepokalana Maryjo, Królowo Pustelników – módl się za mną (3x)

Jedno?? i mi?o?? w Duchu ?wi?tym !!!

"Kto ukrywa wyst?pki, nie ma powodzenia, lecz kto je wyznaje i porzuca dost?puje mi?osierdzia" Przyp.Salomona 28:13
08-05-2007 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Jużja nie ksiadz ale odezwe się:

JAK MOŻNA DO CZŁOWIEKA MÓWIĆ "UWOLNIJ MNIE OD GRZECHÓW MOICH :?: "

Rany Smutny

Na mój gust to ta koronka to przegięcie pierwszej wody...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-05-2007 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
SalomonsStudent napisał(a):O Święty Brunonie, posłuszny i doskonały. Uwolnij mnie od grzechów moich, wyproś potrzebne łaski i zaprowadź do Jezusa i Maryi.
Co masz tu na myśli?

[ Dodano: Wto 08 Maj, 2007 22:56 ]
Co do przeginania:
SalomonsStudent napisał(a):KORONKA KU CZCI ŚW. BRUNONA KARTUZA
(do prywatnego odmawiania)

Dla mnie to budujące świadectwo wiary młodego człowieka

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-05-2007 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Pass.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-05-2007 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SalomonsStudent Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
We fragmencie "uwolnij mnie od grzechów moich" wzorowałem się na Koronce do św. Antoniego, mianowicie łaska 12 "O najchwalebniejszy Cudotwórco, święty Antoni, patrz, ile to niebezpieczeństw zagraża życiu mojemu, tak co do duszy, jak i co do ciała. Wyrzecz słowo jedno swym błogosławionym językiem, a będę od nich uwolniony. Przede wszystkim jednak ZACHOWAJ mnie od grzechu..." - dopowiem,że koronka ta ma Imprimatur.
Natomiast dokładnie chodziło mi o to,że są grzechy w które często popadam (i tak jak w koronce do św. Antoniego) chciałem,żeby św. Brunon "wyrzekł słowo jedno swoim błogosławionym językiem, a będę od nich uwolniony" - nie chciałem poprostu powielać słów.

Czy Ksiądz uważa,że powinienem zmienić te słowa?
Annniko uważasz tę koronkę za przegięcie ze względu na ten fragment, ze względu na to,że ja sam ją ułożyłem,czy .... no nie wiem jeszcze dlaczego.
Koronka jest moją ulubioną formą modlitwy wytrwałej i błagalnej. Oficjalnie do mojego patrona jest tylko litania. Potrzebuję czegoś innego,bądź czegoś więcej.

Jedno?? i mi?o?? w Duchu ?wi?tym !!!

"Kto ukrywa wyst?pki, nie ma powodzenia, lecz kto je wyznaje i porzuca dost?puje mi?osierdzia" Przyp.Salomona 28:13
09-05-2007 07:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów