Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Młodzież Wszechpolska pyta Ojca Św. o ekskomunikę dla posłów
Autor Wiadomość
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Offca napisał(a):Bo widocznie tak jak Ty boją się i nie chcą nazywać rzeczy po imieniu To się nazywa fachowo "mechanizm wyparcia"
Więc wytłumacz mi, dlaczego stanowi to problem tylko dla wąskiej grupy społecznej?
Wiesz to jest odpowiedź typu: syjoniści do syjamu, księża na księżyc...

Ogniu, krocz ze mn?!!!
15-05-2007 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
narbukil napisał(a):Więc wytłumacz mi, dlaczego stanowi to problem tylko dla wąskiej grupy społecznej?
Ty mi to wytłumacz :krzywy: Ja nie mam problemów z nazywaniem rzeczy po imieniu :krzywy:

narbukil napisał(a):Wiesz to jest odpowiedź typu: syjoniści do syjamu, księża na księżyc...
Przepraszam, możesz wyjaśnić jak to się ma do tematu? :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-05-2007 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
To jest odpowiedż typu: podatki to okradanie, a służba wojskowa to zniewalanie.
A ja uważam np, że Kościół to organizacja wyzyskująca. Nie mam problemu z nazywaniem rzeczy po imieniu Uśmiech I jak się czujesz? Usuniesz ten post?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
15-05-2007 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
narbukil napisał(a):A ja uważam np, że Kościół to organizacja wyzyskująca. Nie mam problemu z nazywaniem rzeczy po imieniu Uśmiech I jak się czujesz? Usuniesz ten post?
To dalej świadczy tylko o tym, że nie umiesz nazywać rzeczy po imieniu. I żadną prowokacją tego nie zmienisz :krzywy: To co sobie wypisujesz czy myślisz na temat Kościoła ani mnie to ziębi ani grzeje. A czuję się świetnie, bo prawda jest prawdą i zawsze wyjdzie na jaw. Wcześniej czy później :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-05-2007 20:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
Tu nie chodzi o prowokację. Chodzi o niewygłaszanie pochopnych myśli bądź sloganów przyjmowanych bez zastanowienia, bo tak się godzi, bo tak ktoś mówi.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
15-05-2007 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Tu chodzi o życie narbukil. Odbieranie komuś życia jest po prostu zabiciem tego kogoś. To nie jest "zabieg", "skrobanka", "bezzabiegowe przywracanie cyklu". To jest zabicie nienarodzonego człowieka. I to nie jest slogan, ale każdy biolog Ci to powie, że życie zaczyna się od zapłodnienia, a nie od 2 trymestru ciąży! Więc albo jesteś niedouczony, albo robisz sobie zasłonkę dymną, albo przyjmujesz fakt za fakt. Koniec kropka. Prawda zawsze wychodzi na jaw. Bez względu o kim, o czym jest ta prawda. I aż dziw bierze, że ludzie się jeszcze tego nie nauczyli, chociaż co i rusz się o tym mogą przekonać.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-05-2007 20:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Offca napisał(a):Ja nie mam problemów z nazywaniem rzeczy po imieniu
A skąd wiesz, że Twoje nazywanie jest prawidłowe ? Rozciągasz pojęcie człowieka nawet na zygotę ?
Offca napisał(a):To co sobie wypisujesz czy myślisz na temat Kościoła ani mnie to ziębi ani grzeje.
"Dominum Jesus" - "do zbawienia konieczny jest Kościół, który istnieje w pełni tylko w Kościele katolickim"
Czyżby KK postawił się właśnie wyżej od Najwyższego ? ;P

[ Dodano: Wto 15 Maj, 2007 20:46 ]
Offca napisał(a):ale każdy biolog Ci to powie, że życie zaczyna się od zapłodnienia,
Owszem, życie zarodka ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-05-2007 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
heysel napisał(a):Rozciągasz pojęcie człowieka nawet na zygotę ?
Rozciągam. Bo zygota jest wyłącznie terminem biologicznym, wskazującym na pewien etap rozwoju człowieka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-05-2007 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Offca napisał(a):Rozciągam. Bo zygota jest wyłącznie terminem biologicznym, wskazującym na pewien etap rozwoju człowieka.
Zatem Twoje "nazywanie rzeczy po imieniu" nacechowane jest Twoimi odczuciami. A to już nie jest prawda obiektywna ... Ktoś inny może mieć inne odczucia.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-05-2007 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Offca napisał(a):Tu chodzi o życie narbukil. Odbieranie komuś życia jest po prostu zabiciem tego kogoś.
Nie wiem czy jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że jako ateista tez mogę być przeciwny aborcji. Utożsamianie ateizmu z najgorszym kur^@#tem jest uogólnieniem.
Offca napisał(a):Więc albo jesteś niedouczony, albo robisz sobie zasłonkę dymną, albo przyjmujesz fakt za fakt. Koniec kropka.
No tak. Taka odpowiedź to standard.
Offca napisał(a):Rozciągam. Bo zygota jest wyłącznie terminem biologicznym, wskazującym na pewien etap rozwoju człowieka.
Plemniki też żyją. Czy akt masturbacji jest tożsamy z wymordowaniem milionów istnień?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
15-05-2007 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
heysel napisał(a):Rozciągasz pojęcie człowieka nawet na zygotę ?
w w czym problem. czyzby człowiek dla Ciebie to dopiero wtedy gdy dostrzegasz rysy twarzy małego dzieciątka? Sam byś chciał zostać uznany za człowieka jak dostrzega się rysy ? a jeśli jeszcze nie to można powiedzieć że jesteś czymś tam nieokreślonym?

heysel napisał(a):Czyżby KK postawił się właśnie wyżej od Najwyższego ?
żadną miara.

[ Dodano: Wto 15 Maj, 2007 20:59 ]
narbukil napisał(a):Plemniki też żyją. Czy akt masturbacji jest tożsamy z wymordowaniem milionów istnień?
tak by można rzec, bo akt ten sprowadzasz do płycizny, tylko skupiając się egoistycznym zaspokojeniu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-05-2007 20:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
heysel napisał(a):Zatem Twoje "nazywanie rzeczy po imieniu" nacechowane jest Twoimi odczuciami
Popytaj biologów, lekarzy.

narbukil napisał(a):Nie wiem czy jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że jako ateista tez mogę być przeciwny aborcji. Utożsamianie ateizmu z najgorszym kur^@#tem jest uogólnieniem.
Nie wiem czy to dostrzegasz, ale Twoja odpowiedź ma się chyba nijak do tego co napisałam.

narbukil napisał(a):No tak. Taka odpowiedź to standard.
No tak, taki zarzut to standart :krzywy: Dla mnie nie istnieje coś takiego jak "pół-prawda". Jest albo prawda, albo nie ma jej wcale.

narbukil napisał(a):Plemniki też żyją. Czy akt masturbacji jest tożsamy z wymordowaniem milionów istnień?
O Boże, historia to się lubi powtarzać :hahaha: Już raz na ten temat z jednym zagorzałym ateistą rozmawiałam w temacie... hmmm o antykoncepcji bodajże. Śmiech na sali z tego typu argumentami. Idź się doucz narbukil, potem pogadamy. Albo poczytaj moją dyskusję na ten temat z niejakim semperem_malusem, może wyciągniejsz z tego jakieś wnioski. Nie chce mi się kolejny raz tego samego włakować. Jak sobie przypomne jego teskty typu, że jak się skaleczy to też przez to zabija miliony istnień ludzkich, to pokładam się ze śmiechu :lol2:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-05-2007 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
rachel napisał(a):tak by można rzec, bo akt ten sprowadzasz do płycizny, tylko skupiając się egoistycznym zaspokojeniu.
i tu objawia się niedoskonałość dzieła boga. Bo jeżeli chłopiec wchodzi w wiek dojrzewania to w jego ciele zaczynają buzować hormony. Objawia się to poniekąd trądzikiem, a także w 9 na 10 przypadkach masturbacją. Czyli Bóg sam stworzył człowieka, tak aby w momencie dojrzewania ten był podatny na "podszepty Szatana" i grzeszył.

[ Dodano: Wto 15 Maj, 2007 21:06 ]
Offca - Twoja wypowiedź świadczy o niepowaznym podejściu o tematu. Nie mamy o czym rozmawiać.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
15-05-2007 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
narbukil napisał(a):Offca - Twoja wypowiedź świadczy o niepowaznym podejściu o tematu. Nie mamy o czym rozmawiać.
A ja widzę, że barkuje Ci argumentów.
A z biologią i nauką Kościoła na ten temat jesteś na bakier. Twoje wypowiedzi świadczą o niepoważnym i ignoranckim podejściu do tematu, skoro wypalasz z czymś takim jak:

narbukil napisał(a):Plemniki też żyją. Czy akt masturbacji jest tożsamy z wymordowaniem milionów istnień?

Masz 5 latek, czy 21?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-05-2007 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
rachel napisał(a):w w czym problem. czyzby człowiek dla Ciebie to dopiero wtedy gdy dostrzegasz rysy twarzy małego dzieciątka? Sam byś chciał zostać uznany za człowieka jak dostrzega się rysy ? a jeśli jeszcze nie to można powiedzieć że jesteś czymś tam nieokreślonym?
Zależy jak rozumieć słowo "człowiek". Dla mnie jest to w pełni ukształtowana fizycznie i psychicznie istota należąca do gatunku Homo sapiens. I w myśl tej definicji sam nie byłem w pełni człowiekiem jeszcze parę lat temu.
Natomiast co do rozwoju zarodkowego i płodowego istoto ludzkich używam stricte terminologii biologicznej i nigdy nie nazwę zygoty człowiekiem.
Natomiast jeśli Ty na podstawie tego sądzisz, że jestem zwolennikiem aborcji to się grubo mylisz. Każdy przejaw życia zasługuje na ochronę.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-05-2007 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów