Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Młodzież Wszechpolska pyta Ojca Św. o ekskomunikę dla posłów
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
narbukil napisał(a):trzeba sie heysela spytać. on się zna
oki, to też zawsze jakiś autorytet, a jak nie ten (autorytet), to inny... :diabelek:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
12-05-2007 16:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Wracając do tematu: polityka + religia to zła mieszanka

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-05-2007 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat:Wracając do tematu: polityka + religia to zła mieszanka
Pomijając fakt, że inicjatywa Młodzieży Wszechpolskiej nie była polityczna, bo ta organizacja nie ma politycznych celów, to teza którą postawiłeś jest nie do obronienia.

Bóg ukrył przed człowiekiem pewne fakty. Nie jesteś w stanie racjonalnie i w sposób nie budzący wątpliwości wyjaśnić sensu swojego istnienia. Nauka nigdy nie udowodni istnienia lub braku istnienia Boga i wielu innych prawd. Jaki jest cel życia? Jeśli go nie ma to po co żyjesz?
Nasze życie może mieć sens tylko wtedy, gdy bezgranicznie zaufamy Bogu, który objawił nam się w sposób tak dyskretny, że wystarczy, aby w Niego uwierzyć, ale równocześnie niewystarczająco, aby mieć pewność. Wszystko opiera się na wierze. W to co masz wierzyć podpowiada Ci sumienie (mówisz, że polityka+religia są złe, wiec sumienie posiadasz). Z tez, w które wierzymy wynika dalej to jak się zachowujemy w danych sytuacjach.
Polityk podejmuje niezwykle ważne decyzje. Jakimi przesłankami ma się kierować przy podejmowaniu decyzji np w sprawie tego, czy zalegalizować morderstwo dzieci? Skąd wogóle wiesz co jest dobre a co złe? Bez religii nic nie ma sensu. A jeśli coś nie ma sensu to jest złe.
12-05-2007 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
Rafał Gudzowski napisał(a):Pomijając fakt, że inicjatywa Młodzieży Wszechpolskiej nie była polityczna, bo ta organizacja nie ma politycznych celów
Można polemizować. Moim zdaniem bardzo się mylisz.
Rafał Gudzowski napisał(a):Bóg ukrył przed człowiekiem pewne fakty
Jestem ateistą więc nie wierzę w boga.
Rafał Gudzowski napisał(a):Nie jesteś w stanie racjonalnie i w sposób nie budzący wątpliwości wyjaśnić sensu swojego istnienia
Zgadza się.
Rafał Gudzowski napisał(a):Nauka nigdy nie udowodni istnienia lub braku istnienia Boga i wielu innych prawd
Zapewne tak.
Rafał Gudzowski napisał(a):Jaki jest cel życia? Jeśli go nie ma to po co żyjesz?
Nie wiem. Ale napewno nie po to aby czcić Boga.
Rafał Gudzowski napisał(a):Nasze życie może mieć sens tylko wtedy, gdy bezgranicznie zaufamy Bogu
Nie. Ale czy życie wogóle musi mieć sens, rozumiany jako misja?
Rafał Gudzowski napisał(a):Wszystko opiera się na wierze.
Nie zgodze się. Większość opiera się na rozumie.
Rafał Gudzowski napisał(a):W to co masz wierzyć podpowiada Ci sumienie (mówisz, że polityka+religia są złe, wiec sumienie posiadasz).
To czysto rozumowa konkluzja.
Rafał Gudzowski napisał(a):Polityk podejmuje niezwykle ważne decyzje.
Zgadza się.
Rafał Gudzowski napisał(a):Jakimi przesłankami ma się kierować przy podejmowaniu decyzji np w sprawie tego, czy zalegalizować morderstwo dzieci?
Swoim, tylko i wyłącznie sumieniem.
Rafał Gudzowski napisał(a):Skąd wogóle wiesz co jest dobre a co złe?
Wynika to z mojej moralności.
Rafał Gudzowski napisał(a):Bez religii nic nie ma sensu.
Owszem ma. To Ty tak uważasz. Dla mnie życie bez Boga ma sens. Jest ono o wiele trudniejsze niż życie z Bogiem, ale niewątpliwie ma jakiś sens - taki, który ja mu nadam.
Rafał Gudzowski napisał(a):A jeśli coś nie ma sensu to jest złe.
Skąd, żeś to wytrzasnął? Muzyka nie ma głębszego sensu, ale nie jest zła.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-05-2007 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
narbukil napisał(a):Moim zdaniem bardzo się mylisz.
Moim też
narbukil napisał(a):Owszem ma. To Ty tak uważasz. Dla mnie życie bez Boga ma sens. Jest ono o wiele trudniejsze niż życie z Bogiem, ale niewątpliwie ma jakiś sens - taki, który ja mu nadam.
A mnie się zdaje, że każdy człowieki wyznaje jakąc religię, i sprawuje jakiś kult...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-05-2007 00:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Ks.Marek napisał(a):i sprawuje jakiś kult...
Na przykład kult samego siebie :krzywy:

To ostatnio bardzo popularne.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-05-2007 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Dla mnie budującym jest, iż Wszechpolacy podjęli taką inicjatywę. To świadczy o rozwiniętej świadomości wiary. Ale może być tez odebrane jako tani chwyt propagandowy, czego osobiście nie chcę im życzyć. Ale jakoś mnie to nie przekonuje, iż tak ni z tego, ni z owego podjęto taki krok. Poza tym, przypomnijmy
Konstytucja RP napisał(a):Art. 30.

Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.

Art. 31.

1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.

2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
oraz
Konstytucja RP napisał(a):Art. 38.

Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.
IMHO mozna więcej ugrać, dodając poprawkę do konstytucji, aniżeli w niej mieszać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-05-2007 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #38
 
Ks.Marek napisał(a):IMHO mozna więcej ugrać, dodając poprawkę do konstytucji, aniżeli w niej mieszać.

Poprawianie Konstytucji jest tożsame z mieszaniem w Konstytucji. Konstytucja to nie garnek bigosu, który można swobodnie poprawiać, doprawiać, solić, czy bezkarnie pieprzyć.

Witam wszystkich przy okazji.
13-05-2007 23:26
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Rademenes napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):IMHO mozna więcej ugrać, dodając poprawkę do konstytucji, aniżeli w niej mieszać.

Poprawianie Konstytucji jest tożsame z mieszaniem w Konstytucji. Konstytucja to nie garnek bigosu, który można swobodnie poprawiać, doprawiać, solić, czy bezkarnie pieprzyć.

Witam wszystkich przy okazji.
Przepraszam ,że się wyraziłem. Chodziło mi o ustawę, która broniłaby życie poczęte przed ingerencjami mającymi na celu jego usunięcie. W tym momencie nie trzeba ingerować w Ustawę Zasadniczą, lecz dookreślić Prawo Medyczne.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-05-2007 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #40
 
Ks.Marek napisał(a):Przepraszam ,że się wyraziłem. Chodziło mi o ustawę, która broniłaby życie poczęte przed ingerencjami mającymi na celu jego usunięcie. W tym momencie nie trzeba ingerować w Ustawę Zasadniczą, lecz dookreślić Prawo Medyczne.

Co pozwoli zafundować sporo nowiutkich bryk ludziom żyjącym ze skrobanek. Cóż można i tak.
13-05-2007 23:56
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Rademenes napisał(a):Co pozwoli zafundować sporo nowiutkich bryk ludziom żyjącym ze skrobanek.
Owszem, podziemie zawsze było jest i będzie. Ale z tym da się walczyć.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-05-2007 00:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #42
Re: Młodzież Wszechpolska pyta Ojca Św. o ekskomunikę dla po
Rafał Gudzowski napisał(a):Młodzież Wszechpolska zwróciła się z listem do Ojca Św. z zapytaniem, czy posłowie, którzy nie poparli ustawy zakazującej mordowania ludzi podlegają ekskomunice.

Treść oświadczenia Młodzieży Wszechpolskiej:
http://mw.org.pl/t.php?id=3019
wypowiedź prezesa MW dla tvn24:
http://www.tvn24.pl/12690,1505846,0,1,wiadomosc.html
ciekawy felieton na ten temat:
http://www.prawy.pl/?dz=felietony&id=26841&subdz=

ciekawi mnie odpowiedź na to pytanie...
Rafał, bez urazy, ale ja myślę, że to jest po prostu głupie.
Czy naprawdę MW nie ma wazniejszych spraw "na tapecie" tylko takie prostackie podżegactwo?
Zawsze uważałem ludzi z MW za mocno stojących na ziemi, mądrych i do rzeczy. Ale po tym oświadczeniu, to.....przynajmniej w moich oczach bardzo MW straciła.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-05-2007 08:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Dlaczego? Ekskomunika to coś zupełnie naturalnego w Kościele. Ma charakter oczyszczajacy. Być może posłowie majacy się za katolików, którzy głosowali za mordowaniem nie wiedzą o tym, że popełnili grzech i nie ma im kto tego uświadomić. Gdyby okazało się, że za swój czyn podlegają ekskomunice to może skłoniłoby ich to do refleksii i poprawy? Być może zechcięliby odpokutować swoja winę i dzięki temu uniknęliby potepienia wiecznego...? A czy jest coś ważniejszego na świecie niż ratowanie duch od ognia piekielnego..?
15-05-2007 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
Rafał Gudzowski napisał(a):Być może posłowie majacy się za katolików, którzy głosowali za mordowaniem nie wiedzą o tym, że popełnili grzech i nie ma im kto tego uświadomić.
Nie głosowali za mordowaniem, tylko przeciw totalnemu zakazowi aborcji.
Rafał Gudzowski napisał(a):Być może zechcięliby odpokutować swoja winę i dzięki temu uniknęliby potepienia wiecznego...? A czy jest coś ważniejszego na świecie niż ratowanie duch od ognia piekielnego..?
Ale to nie jest chyba zadanie dla MW.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
15-05-2007 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
narbukil napisał(a):Nie głosowali za mordowaniem, tylko przeciw totalnemu zakazowi aborcji.
Bo widocznie tak jak Ty boją się i nie chcą nazywać rzeczy po imieniu :krzywy: To się nazywa fachowo "mechanizm wyparcia" Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-05-2007 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów