Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego
Autor Wiadomość
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego
http://wiadomosci.onet.pl/1533700,11,item.html

Moim zdaniem dobrze się tało, że TK utarł nosa bliźniakom i ich świcie. Co o tym sądzicie?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
11-05-2007 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
narbukil napisał(a):Co o tym sądzicie?
większość sędziów została wybrana za rządów SLD, większość z nich była wcześniej politykami; nie dziwią mnie więc słowa:

onet jw. napisał(a):Wyrok Trybunału Konstytucyjnego zapadł niejednomyślnie: zdanie odrębne złożyło 9 sędziów.
obawiam się, że TK podjął decyzję polityczną i nie był bezstronny;
z drugiej strony PiS mógł przygotować ustawę tak, by nikt nie mógł sie do niczego przyczepić... najbardziej więc interesuje mnie uzasadnienie wyroku: dlaczego nie będą lustrowani dziennikarze i pracownicy uczelni niepublicznych - czyli środowiska wciąż jeszcze mocno czerwono-różowe

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
12-05-2007 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
ale zastanówmy się jaki jest wogóle sens takiej dzikiej lustracji? nie lepiej otworzyć wszystkie akta albo je poprostu spalić?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-05-2007 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
narbukil napisał(a):je poprostu spalić?
och... wielu osobom byłoby to na rękę... Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
12-05-2007 15:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
pewnie tak... ale szczerze mówiąc to przeciętny obywatel nie podnieca się lustracją. robi to tylko pewne środowiska.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-05-2007 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
narbukil napisał(a):nie podnieca
średnio mnie interesują czyjeś podniety...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
12-05-2007 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
a mnie nie interesuje czy sąsiad donosił za komuny czy nie...

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-05-2007 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
narbukil napisał(a):a mnie nie interesuje czy sąsiad donosił za komuny czy nie...
to dobrze o Tobie świadczy; jak otworzą akta, to po prostu nie zaglądaj do jego teczki Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
12-05-2007 15:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
M. Ink. * napisał(a):to dobrze o Tobie świadczy; jak otworzą akta, to po prostu nie zaglądaj do jego teczki
a po co miałbym to robić? różnie kiedyś bywało...

Ogniu, krocz ze mn?!!!
12-05-2007 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Myślę, że rzeczywiście najlepiej byłoby albo totalnie zniszczyć akta IPN, albo solidnie przygotować ich upublicznienie. W przeciwnym razie, znając krewkość Polaków, może dojśc nawet do wypadków zabójstw.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-05-2007 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Zniszczyć akta - i w ten sposób zatrzeć prawdę ... Smutny
A raczej pozostałe resztki prawdy o przerażającym systemie i mechanizmach które rządziły tym systemem... :oops:
Te informacje (przebadane przez kompetentnych fachowców potrafiących rzetelnie oddzielić to co sfabrykowane od prawdziwego) powinno się wręcz w ramki oprawiać jako przestrogę dla potomnych ...

A mnie tak zastanawia - i to bardzo - jak pewne środowiska (np. dziennikarzy) emocjonowały się np. lustracją wśród księży dyktując niemalże Kościołowi co dobre a co złe i jak Kościół ma postępować, a teraz gdy należałoby oczyścić własne szeregi z pewnego rodzaju osób nagle te środowiska mówią, że "lustracja jest be" .. :roll:
A przecież - szczególnie środowiska naukowe i dziennikarskie powinno być szczególnie czyste i wolne od jakichkolwiek podejrzeń ...

Jak dla mnie - bracia Kaczyńscy mają ogromny plus u mnie za tą ustawę -pokazała bowiem hipokryzję elitarnych zdawałoby się środowisk ...
Lustrować kogoś innego- tak .
Dokładać wg. własnego "widzimisię innym - do tego są chętni.
Ale od tego by samemu się oczyścić to co niektórzy się najwyraźniej wzbraniają niczym diabeł od pokropienia wodą święconą ... :oops:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
13-05-2007 07:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów