Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kochać bez grzechu - artykuł
Autor Wiadomość
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Kochać bez grzechu - artykuł
Cytat:Jak pogodzić religijne przykazania z realiami, w których żyjemy? Świat mówi: żyj przyjemnie. Religia: odmów sobie - jeśli wierzysz. Jak rozwiązać ten dylemat, radzi nasz ekspert, socjolog prof. Tomasz Szlendak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
więcej

http://www.ewangelizatorzy.pl
13-05-2007 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
autor artykułu zareklamowanego przez Czarka napisał(a):Młoda socjolożka Beata Łaciak zaobserwowała, że obniżył się wiek osób proszących redakcje gazet o porady seksualne (szczegółowe i techniczne) - coraz młodsi Polacy mają za sobą inicjację.
To zdanie zdyskwalifikowało autora. Ja mówię "pass".

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-05-2007 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
trafne spostrzreżenie z odkładaniem tego co się nie podoba na półkę. Religia zaczęła od pewnego czasu podlegać w pewnym sensie grze rynkowej- jak komuś nie pasuje to nie kupuje.

W sumie dobrze człowiek- może tu sobie wziąć część, tam urwać kawałek i skompletować swe zasady tak jak uzna za słuszne.
13-05-2007 23:52
Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Rademenes napisał(a):W sumie dobrze człowiek- może tu sobie wziąć część, tam urwać kawałek i skompletować swe zasady tak jak uzna za słuszne.
ktoś kiedyś napisał napisał(a):"Każda ludzka może, jeżeli tylko nie krzywdzi nikogo swoimi działaniami, oddawać cześć Bogu i czcić go w sposób jaki uzna za właściwy" - taka zasada mogłaby obowiązywać w idyllicznej wersji religii wyzwolonej.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
14-05-2007 00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Rademenes napisał(a):trafne spostrzreżenie z odkładaniem tego co się nie podoba na półkę. Religia zaczęła od pewnego czasu podlegać w pewnym sensie grze rynkowej- jak komuś nie pasuje to nie kupuje.
To jedno z oblicz relatywizmu. Mnie się to kojarzy z takim słówkiem, pewnie mało znanym: "rozmemłanie". Człowiek się robi jak papka dla niemowlaka, mało wyraźny, choć często bardzo treściwy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-05-2007 00:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
heysel napisał(a):"Każda ludzka może, jeżeli tylko nie krzywdzi nikogo swoimi działaniami, oddawać cześć Bogu i czcić go w sposób jaki uzna za właściwy" - taka zasada mogłaby obowiązywać w idyllicznej wersji religii wyzwolonej.

Religie też można podpiąć pod marketing Uśmiech Produkt jaki Jezus sprzedaje to relacja z Bogiem Ojcem. Jezus jest mistrzem we wszystkim nawet w marketingu Duży uśmiech

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
14-05-2007 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
mazik napisał(a):Produkt jaki Jezus sprzedaje to relacja z Bogiem Ojcem.
No patrz, to dlatego ten Bóg się nie odzywa. Trza zapłacić ... A ja nie mam funduszy na takie jazdy, spotkanie z Najwyższym to pewno krocie kosztuje. A mnie nie było nawet stać na spotkanie z Lucyferem (jakiś podrzędny demon gadał coś tam o mojej duszy jako zapłacie za takie spotkanie, no ale szkopuł w tym, że ja nie mam żadnej duszy, jak mu o tym powiedziałem to tylko się głupkowato uśmiechnął, machnął ręką i poszedł sobie ...).
mazik napisał(a):Jezus jest mistrzem we wszystkim
Nawet w nienawiści ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
14-05-2007 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
heysel napisał(a):A ja nie mam funduszy na takie jazdy, spotkanie z Najwyższym to pewno krocie kosztuje
Owszem. Wszystko. I nic zarazem...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-05-2007 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ks.Marek napisał(a):Owszem. Wszystko.
Tyle, że ja nie mam niczego co by go interesowało. Skoro nawet Szatan na mnie pluje ... Próbowałem go wzywać, mówić te głupie klucze henochiańskie z tej durnowatej Biblii Szatana (Matko, co za badziew ...) autorstwa tego łysego półgłówka LaVeya (na youtube.com wpiszcie sobie "satanic wedding", można się posikać ze śmiechu z LaVeya w czarnym, lateksowym wdzianku z różkami na głowie). A Szatan ani mru mru !
Ks.Marek napisał(a):I nic zarazem...
Niestety nicości też nie mam. Gdybym ją miał to niczego więcej już bym nie chciał.

[ Dodano: Pon 14 Maj, 2007 21:52 ]
mazik napisał(a):relacja z Bogiem Ojcem.
No tak, ale skąd mam wiedzieć, że Bóg Ojciec to Bóg Ojciec a nie chociażby Yaldabaoth ?
Bo LaVey też coś tam przebąkiwał, że zna tego Szatana, ale mi się zdaje, że prędzej narobił by w gacie jakby go spotkał.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
14-05-2007 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ks.Marek napisał(a):autor artykułu zareklamowanego przez Czarka napisał/a:
Młoda socjolożka Beata Łaciak zaobserwowała, że obniżył się wiek osób proszących redakcje gazet o porady seksualne (szczegółowe i techniczne) - coraz młodsi Polacy mają za sobą inicjację.

To zdanie zdyskwalifikowało autora. Ja mówię "pass".
Taka forma też jest obecnie poprawna. Tak samo jak psycholożka.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
15-05-2007 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
autor rzeczonego artykułu napisał(a):Gani go nieśmiało 22 proc.
zdecydowany błąd: tych dwadzieścia procent ocalałej "reszty Izraela" bynajmniej nie powinna się chować za swoją nieśmiałością;

wszelki seks pozamałżeński [w tym przedmałżeński] należy jasno i wyraźnie potępić: jest to grzech cudzołóstwa

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-05-2007 18:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
narbukil napisał(a):Taka forma też jest obecnie poprawna. Tak samo jak psycholożka.
Ks. Marek w majlu do poradni językowej napisał(a):Zwracam się z prośbą o informację/ poradę:
> czy określenie zawodu psychologa, wykonywanego przez kobietę poprawne
> jest w brzmieniu:
> Pani PSYCHOLOG Kowalska
> czy Pani PSYCHOLOŻKA Kowalska?
Na co Pani Kopczyńska napisał(a):Szanowny Panie,
forma psycholożka jest środowiskowym określeniem kobiety będącej psychologiem. W języku ogólnym, a zwłaszcza w stylu oficjalnym, użycie tego słowa byłoby błędem. W sytuacjach oficjalnych, a także w nieoficjalnych rozmowach prowadzonych z osobami nienależącymi do środowiska medycznego, powinno sie używać tylko połaczenia: pani psycholog lub samego rzeczownika psycholog.
Pozdrawiam
Dorota Kopczyńska
Telefoniczna i Internetowa Poradnia Językowa
Uniwersytetu Warszawskiego
tel. (0-22) 55-20-684
e-mail: poradnia@uw.edu.pl
WWW: http://www.poradniajezykowa.uw.edu.pl

Jakieś pytania jeszcze i wątpliwości na tym etapie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-05-2007 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów