Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjecia z parady równości
Autor Wiadomość
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #106
 
SEBASTIANO napisał(a):bytów stworzonych

:roll:

To ja ostatnio natknąłem się na inny byt stworzony - Svartalfa. A czasem jeszcze widzę Urd, nawet Sleipnir mi się czasem gdzieś uwidzi. A Heimdala widział? Stał na początku Bifrostu. Same byty stworzone.

A! Zapomniał bym o Nyarlathothepie! O wielki - wybacz!
01-06-2007 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #107
 
Heysel napisał:SEBASTIANO napisał/a:
Występuje konkretna hierarchia bytów stworzonych.
(...)


Cytat:Ja używam argumentów wiedzy naukowej, Ty argumentów wiedzy ezoterycznej. Sam oceń, które są silniejsze.

Heysel nie posądzaj mnie o ezoteryzm.Poza tym nie zgadzam się na to by człowieka zaliczać do zwierząt.Jeśli twierdzisz,że człowiek to zwierzę to ja mogę na podobnej zasadzie stwierdzić,że zwierzę to człowiek.I jedno i drugie jest nielogiczne oraz śmieszne.O człowieku trzeba uczyć na medycynie,psychologii,socjologii i anatomii,a o zwierzętach i roślinach na biologii.

I skromna prośba do ministra edukacji:Niech nikt z nauczycieli biologii nie mówi już uczniom,że człowiek jest zwierzęciem.Zwierzęta są bowiem odrębną grupą istot żywych.Niech Giertych dokona tu korekty.
01-06-2007 12:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #108
 
Bo Giertych, nawet minister, jest tu ostatnią instancją :hahaha:

Czyli uważasz, że człowiek nie jest mammalia? :hm:

A poza tym:

SEBASTIANO napisał(a):O człowieku trzeba uczyć na medycynie,psychologii,socjologii i anatomii,a o zwierzętach i roślinach na biologii.

Żeś pojechaaaaaaał! A nie smarował w ogóle. A poezja to nie literatura, si senor?

do biologii, misiaczku, należą różne nauki. Np. zoologia, botanika czy genetyka. A do naukl społecznych, które nie są naukami stricto sensu i per se, tylko należą do dziedziuny humanistyki, poza socjologią należą jeszcze politologia, antropologia, kulturoznawstwo, etnologia etc.

Argument Twój o usuwaniu czegokolwiek z lekcji biologii jest debilny. Usun więc z lekcji religii albo z zajęć na teologii kreacjonizm. Bo to ten sam kaliber.

"Nobody move!! I drop my brian!"
01-06-2007 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #109
 
SEBASTIANO napisał(a):Heysel nie posądzaj mnie o ezoteryzm.
To nie używaj argumentów wiedzy ezoterycznej.
SEBASTIANO napisał(a):nie zgadzam się
To napisz list protestacyjny do paru większych wydziałów przyrodniczych niektórych uniwersytetów, że się nie zgadzasz, żeby Homo sapiens zaliczać do królestwa zwierząt i że chcesz zmiany systematyki. Przynajmniej paru profesorów będzie miało niezły ubaw.
SEBASTIANO napisał(a):by człowieka zaliczać do zwierząt.Jeśli twierdzisz,że człowiek to zwierzę to ja mogę na podobnej zasadzie stwierdzić,że zwierzę to człowiek.I jedno i drugie jest nielogiczne oraz śmieszne.
Nie rozróżniasz stwierdzeń "a jest równe b" i "a należy do zbioru B" i jakie są implikacje wynikające z każdego z nich jeśli przyjąć je za wyjściowe stwierdzenia. Szkolny błąd logiczny. WSTYD !
SEBASTIANO napisał(a):Niech Giertych dokona tu korekty.
I po raz kolejny polski polityk zrobiłby z Polski pośmiewisko na arenie międzynarodowej :evil: .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
01-06-2007 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #110
 
Wolę raczej być Wszechpolakiem i nie zgadzać się na sprowadzanie człowieka do zwierząt.W opisie Stworzenia człowiek jest wyraźnie oddzielony od zwierząt,posiada wolną wolę.Nauka bywa omylna.Z pochodzeniem człowieka od małpy to jedynie teoria.Nikt z nas nie śledził milionów lat ewolucji.Pochodzenia od małpy nie da się udowodnić na 100%.Nie wyklucza to kreacjonizmu i ewolucji - jedno i drugie łączy się w jedną całość.Stworzony świat zaczął ewoluować.

Prawa fizyki istnieją od dawna,a człowiek tylko je odkrył i nadał im nazwę.Prawo naturalne istnieje od dawna i też człowiek je poznał .Jaskiniowcy krzesząc ogień byli zadziwieni tym zjawiskiem - oznaczało to ciepło,możliwość zaspokojenia głodu i bezpieczeństwo.Dziś nadal zadziwiają nas wyładowania atmosferyczne,nowo odkryte planety i pogoda.Pogoda determinuje nasze działania.
01-06-2007 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #111
 
człowiek jest ssakiem. jest zwierzęciem. Twoje argumenty są na zasadzie:" ja uważam że czarne jest tak naprawdę białe". Dla swoich przekonań jesteś gotów podważać całą systematykę.
SEBASTIANO napisał(a):Stworzenia człowiek jest wyraźnie oddzielony od zwierząt,posiada wolną wolę.
Napisanego przez starożytnych Żydów kilka tysięcy lat temu. traktowanie tego na serio jest nieco infantylne.
a z tymi aniołami to przegięcie Duży uśmiech

Ogniu, krocz ze mn?!!!
01-06-2007 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #112
 
Człowiek nie jest zwierzęciem.Tak uważali naziści i utworzyli obozy,gdzie ludzi trzymali w zwierzęcych warunkach urągających ich godności.I co? Czy nadal zamierzasz zaliczać człowieka do zwierząt? A powiedz czemu dzieci znajduje się w beczkach,czego są torturowane? To jest efekt sprowadzania życia do sfery czysto biologicznej z pominięciem faktu,że człowiek ma duszę i uczucia.Przykładem jest tzw.prawo silniejszego.Czy to uważasz za dobre?
01-06-2007 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #113
 
SEBASTIANO napisał(a):Człowiek nie jest zwierzęciem.Tak uważali naziści i utworzyli obozy,gdzie ludzi trzymali w zwierzęcych warunkach urągających ich godności.I co?
Ale co to za pokazówka? Ta wypowiedź nie odnosi się do tematu. Nie możesz łączyć nazistowskich bredni o wyższości rasy aryjskiej z naukami biologicznymi.
SEBASTIANO napisał(a):A powiedz czemu dzieci znajduje się w beczkach,czego są torturowane?
A skąd ja mam wiedzieć? Czy to wina systematyki? Jeżeli lecimy na takie demagogiczne argumenty to powiedz mi dlaczego takie rzeczy dzieją się w kraju w 95 procentach katolickim?
SEBASTIANO napisał(a):To jest efekt sprowadzania życia do sfery czysto biologicznej z pominięciem faktu,że człowiek ma duszę i uczucia.
To nie jest wina nauki, że znajdują się różne <ciach>, gotowe takie rzeczy robić.
SEBASTIANO napisał(a):Przykładem jest tzw.prawo silniejszego.Czy to uważasz za dobre?
Nie, nie jest dobre, ale jest konieczne. Jest wpisane w naturę człowieka, podobnie jak w naturę każdego innego zwierzęcia.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
01-06-2007 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #114
 
SEBASTIANO napisał(a):Wolę raczej być Wszechpolakiem i nie zgadzać się na sprowadzanie człowieka do zwierząt.
Czyli stawiasz wyżej ideologię od wiedzy i prawdy.
SEBASTIANO napisał(a):W opisie Stworzenia człowiek jest wyraźnie oddzielony od zwierząt,posiada wolną wolę.
Znowu to samo, argument wiedzy ezoterycznej.
SEBASTIANO napisał(a):Nauka bywa omylna.
Bywa, ale jest najcenniejszą rzeczą jaką posiadamy.
SEBASTIANO napisał(a):Z pochodzeniem człowieka od małpy to jedynie teoria.
Raczej od wspólnego przodka. Uzupełnij wiedzę jeśli chcesz brać się za darwinizm.
SEBASTIANO napisał(a):Nikt z nas nie śledził milionów lat ewolucji.
Bezpośrednio nikt. Pośrednio już tak.
SEBASTIANO napisał(a):Stworzony świat
Znowu ezoteryka...
SEBASTIANO napisał(a):Prawa fizyki istnieją od dawna,a człowiek tylko je odkrył i nadał im nazwę.Prawo naturalne istnieje od dawna i też człowiek je poznał .Jaskiniowcy krzesząc ogień byli zadziwieni tym zjawiskiem - oznaczało to ciepło,możliwość zaspokojenia głodu i bezpieczeństwo.Dziś nadal zadziwiają nas wyładowania atmosferyczne,nowo odkryte planety i pogoda.Pogoda determinuje nasze działania.
A to już jest KOMPLETNIE bez związku z tym od czego zaczęła się dyskusja. I racz w końcu zauważyć, że słowo "zwierzę" ma nieco inne znaczenie potoczne od tego jakie ma w nauce. Tak samo jak potocznie rozumiane słowo "widmo" i tak jak ono funkcjonuje w fizyce.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
01-06-2007 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #115
 
heysel napisał(a):SEBASTIANO napisał/a:
Nauka bywa omylna.

Bywa, ale jest najcenniejszą rzeczą jaką posiadamy.
"Błądzi człowiek póki dąży". Z jakiej to lekury?
Podpowiedż: z jednej z teraz wycofanych. Uśmiech

Ogniu, krocz ze mn?!!!
01-06-2007 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #116
 
narbukil napisał(a):"Błądzi człowiek póki dąży". Z jakiej to lekury?
Podpowiedż: z jednej z teraz wycofanych.
"Die Leiden des jungen Werthers" :?:
"Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy."
Kto to powiedział ? (podpowiedź : mówią, że by się dogadał z Nazarejczykiem)

[ Dodano: Pią 01 Cze, 2007 16:34 ]
SEBASTIANO napisał(a):Tak uważali naziści i utworzyli obozy,gdzie ludzi trzymali w zwierzęcych warunkach urągających ich godności.
Mieszasz ideologię z nauką.
SEBASTIANO napisał(a):faktu,że człowiek ma duszę
Znowu ezoteryka ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
01-06-2007 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #117
 
Poproszę rachel albo ddv o wypowiedź.Ateiści nie są logiczni w wypowiedzi.Nawet naszą wiarę nazywają ezoteryzmem.Niech wypowie się dla odmiany osoba wierząca.Ateistom zrobiłem już cały wykład i zdanie mają to samo.Wkrótce będzie nudno. :roll:
01-06-2007 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #118
 
SEBASTIANO napisał(a):Ateiści nie są logiczni w wypowiedzi.
Szczęśliwy I to mówi ktoś, kto nie odróżnia argumentu wiary od argumentu wiedzy.
SEBASTIANO napisał(a):Nawet naszą wiarę nazywają ezoteryzmem.
To nazywaj ją wiarą a nie wiedzą.
SEBASTIANO napisał(a):Ateistom
Nom, jeden ateistyczny panteista, jeden agnostyk i satanista.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
01-06-2007 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #119
 
SEBASTIANO napisał(a):Z pochodzeniem człowieka od małpy to jedynie teoria

Nie. To zła interpretacja. Człowiek nie pochodzi od małpy. Mamy wspólnego przodka. A ewolucjonizm to fakt naukowy a nie teoria. Ciągle nie zafałszowany.

SEBASTIANO napisał(a):Przykładem jest tzw.prawo silniejszego


Jest to prawo naturalne. W naturze słabszy ginie. Jestem za tym, by go przestrzegać 8)

SEBASTIANO napisał(a):Czy to uważasz za dobre?

Dobre? W naturze coś takiego nie istnieje


SEBASTIANO napisał(a):Tak uważali naziści i utworzyli obozy,gdzie ludzi trzymali w zwierzęcych warunkach urągających ich godności.

bo uważali inne rasy za untermensch. To nie byli wg nich ludzie. A nazis z kolei uważali, że ludźmi byli. Powiedziałbys im coś innego? :hm:


narbukil napisał(a):SEBASTIANO napisał/a:
To jest efekt sprowadzania życia do sfery czysto biologicznej z pominięciem faktu,że człowiek ma duszę i uczucia.


To nie jest wina nauki, że znajdują się różne pojeby, gotowe takie rzeczy robić.

A życie jest nie biologiczne? A jakie? Bo moje nie jest na ten przykład duchowe, jakbys to mógł nazwać. A dzieci nie zabijam. Ba - dorosłych też!
01-06-2007 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #120
 
Świnia napisał(a):Jest to prawo naturalne. W naturze słabszy ginie. Jestem za tym, by go przestrzegać 8)
A ja nie, po to rozwinęło się coś takiego jak społeczeństwo, by to prawo mogło wygasnąć. Jakby nie patrzeć należymy do tego samego gatunku, mienimy się najwyżej ewolucyjnie postawionymi organizmami na tej planecie, a to zobowiązuje.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
01-06-2007 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów