Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formacja katolicka w odnowie
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Betanki [ja zostało podane do wiadomości] miały przełozoną która była nawiedzona :diabelek: Uważała że to co mówi i każe czynić siostrom jest od Ducha Swiętego #-o

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-06-2007 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
rachel napisał(a):Betanki [ja zostało podane do wiadomości] miały przełozoną która była nawiedzona :diabelek:
Cóż, o wielu obecnych świętych tak niegdyś mówiono :twisted:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-06-2007 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Offca ale juz teraz widać że to co się wydarzyło w Kazimierzu raczej dobrych owoców nie prezentuje.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-06-2007 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Pozwolę sobie wrócić do tematu...

Offca napisał(a):Jest jednym z wielu sposobów formacji odnowowych, ale faktycznie nie jedynym. I myślenie, że formacja Odnowy polega wyłącznie na cotygodniowych spotkaniach modlitewnych i ograniczenie tej formacji tylko do tego, jest błędem.
No przecież właśnie o tym piszę Oczko

Offca napisał(a):Ruch Odnowy ma bardzo wiele rekolekcji i weekendów formacyjnych. Naprawdę jest w czym wybierać. Mogę to osobiście stwierdzić przeglądając comiesięczną ofertę rekolekcyjną w ośrodkach rekolekcyjnych OWDŚ, które mieszczą się pod Olsztynem. Właściwie niemal każdy tydzień i weekend w roku jest zaplanowany jeśli chodzi o formację duchową.
Fakt, jakieś wyjazdy weekendowe czasem są. Ale u nas po pierwsze nie ma takich ośrodków, a po drugie nie chodzi o to, jaki program mają ośrodki, ale dana wspólnota. Indywidualnie to ja sobie mogę jechać do Jezuitów, Salwatorianów, Karmelitów czy gdziekolwiek. Chodzi mi o formację wspólnotową - czyli nie tylko w danym duchu, ale wraz ze wspólnotą. Zresztą - ileż razy można jechać na ten sam kurs czy te same rekolekcje? Oczko

Co więcej, według mnie takie sesje weekendowe nie powinny być podstawą formacji, a jej rozszerzeniem. Prawdę mówiąc, jeśli o formację chodzi, o wiele bardziej podoba mi się model oazowy [choć z oazą mi zdecydowanie nie po drodze Oczko].

Przy czym jeszcze raz chciałam zaznaczyć, że nie mówię o tym, co dzieje się w Odnowie w ogóle - bo nie wiem - a o tym, co znam z własnego podwórka. To raz. Dwa - to są moje odczucia i zdaję sobie sprawę z tego, że to, co dla mnie jest minimum formacji, dla kogoś innego może być w sam raz. Trzy - tak jak pisałam na początku: to było kiedyś. Teraz są i cotygodniowe spotkania formacyjne, i jakiś rozbudowany kurs związany z Ewangelią św. Marka, i zachęta do codziennej modlitwy Słowem. Bo pierwszego posta w tym wątku nie pisałam po to, żeby narzekać, ale po to, żeby napisać, że się poprawiło i jest ok ;P


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
06-06-2007 11:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
A ja na to wszystko powiem tak:
Mojżesz odbywał rekolekcje ze wspólnotą konkretną. Nie szukał jej sam sobie, tylko Najwyższy, niech będzie pochwalony, powołał go do grupy jego ziomali.
A tylko od czasu do czasu Mojsze byl wzywany do Szefa na słówko.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-06-2007 23:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hrycz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #36
ksiądz czy batiuszka
Kyllyan napisał(a):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%85dz napisał(a):Popularne określenie księdza prawosławnego "pop" jest nieprawidłowe i może być uznane za obrazę, ponieważ ma ono zabarwienie wyraźnie obelżywe (znaczy mniej więcej tyle, co "klecha"). Postulować zatem należy używanie słowa "ksiądz" albo "batiuszka".


Piekna Duży uśmiech dyskusja Duży uśmiech na tamat poprawnosci nazywania duchownych osob !!! Duży uśmiech gratuluje Duży uśmiech -odnalezliscie najwazniejszy temat! Rozroznienie jest proste - batiuszka duchowny prawoslawny, a ksiadz - katolicki . Kto nie wierzy niech sprobuje nazwac prawosl. duchownego ksiedzem .....


P. S. [PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKIEJ CZCIONKI - pisze z poza PL]
15-02-2009 01:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Człowiek środka: między czym a czym?
Proszę znaleźć środek między dobrem, a złem, między tak, a nie. Nie można służyć Bogu i mamonie.
To wstyd i hańba, że Oaza chce, aby ją nauczał heretyk McDowell. Czy nie ma pięknie żyjących i mówiących o czystości katolików? ](*,)

Objawienia uznane przez Kościół katolicki: Objawienia.info
09-03-2009 12:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #38
 
Głupotą jest odrzucać dobre elementy tylko dlatego że są "brudnego pochodzenia" Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-03-2009 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
"Dobre elementy"?
Jak widziałem jego wykład na temat prawdy w serwisie opoka o śmiać mi się chciało.
Proszę porównać jego wywód z koncepcją św. Tomasza w Sumie Teologicznej.
Katolicy mają o wiele większych intelektualistów i świadków czystości niż McDowell. Uciekanie się do protestantów jest niczym innym jak okazaniem słabości wiary.
10-03-2009 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #40
 
siloam napisał(a):Uciekanie się do protestantów jest niczym innym jak okazaniem słabości wiary.

Nie sądźcie abyście pod sąd nie podpadli.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-03-2009 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #41
 
chyba "nie osądzajcie" więc "nie potępiajcie" a nie "nie badajcie przyczyn, nawet jeśli motywy wynikają ze słabości" :?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-03-2009 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ks.Marek napisał(a):Chrześcijanin to człowiek środka, nie zaś lewicy, prawicy, czy ultras.
Ciekawe stwierdzenie. Tylko proszę znaleźć środek np. pozwolenie aborcji/ zakaz aborcji. Nie zawsze środek jest możliwy, a w wielu wypadkach wręcz niewskazany.
11-06-2009 15:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Annnika napisał(a):
siloam napisał(a):Uciekanie się do protestantów jest niczym innym jak okazaniem słabości wiary.

Nie sądźcie abyście pod sąd nie podpadli.

Ale to zależy, do czego człowiek się ucieka...
11-06-2009 18:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #44
 
siloam napisał(a):[quote="Ks.Marek"]Chrześcijanin to człowiek środka, nie zaś lewicy, prawicy, czy ultras.

Chrześcijanin to przede wszystkim człowiek prawdy.

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
28-06-2009 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
człowiek środka? czyli taki co ani w prawo ani w lewo tylko wszystko na letnio, i byle się nie wyhylać?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
07-07-2009 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów