Ankieta: Czy protestanci powinni uznać wartość Eucharystii i kult Maryi?
Tak.
Wstrzymuję się od głosu.
Nie.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protestantyzm a katolicyzm
Autor Wiadomość
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
Cytat:Czemu? Przecież powinni wiedzieć że chrześcijaninem trzeba być w pełni..
Temu, że sam napisałeś, ze "trzeba byc wychowanym od podszewki". zyciorysy wielu wspaniałych chrzescijan temu przeczą, ale pewnie nie zauwazasz zadnego problemu.

Cytat:Co do reszty to nudzi mnie to już.
Spróbuj np.odpowiedziec na pare kwestii, które pominałes milczeniem, to może nie bezie nudno.

Cytat:Czytałem kiedyś arta na kosciol.pl o egzorcyście protestanckim który został wyśmiany przez demona bo nie miał nawet wody święconej, na nastepny raz sie w nią zaopatrzył-sam nie wiedział czemu wiedział tyle że działa. Niestety znaleźć go nie moge
Ale nieszczęscie, ze nie mozesz znaleźć. "arta z kosciol.pl" o "jakims egzorcyście". Po tym co napisałes to obawiam się, że ten "art" to propagandowa papka jakiegos katolika.
Poczytaj sobie co o egzorcyzmach pisza katoliccy specjaliści: zalecają święcona wodę, sól, rózaniec, poświęcone obrazki itd... i walczą z jednym złym duchem przez np. 10 lat... w miedzyczasie pomocnicy musza trzymac opętanego, zeby nie pobił i nie pogryzł egzorcysty.
Oczywiście nikt nie zwraca uwagi, ze moze cos jest nie tak z tymi egzorcyzmami, tylko po prostu "taki potężny demon" :?
Biblia opisuje tylko jedne przypadek pobicia egzorcysty - gdy za wyganianie złego ducha wzieli się uczniowie faryzeuszy.
Nigdzie tez żaden apostoł nie walczy ze złym duchem przez kilka lat posypujac go sola i kropiąc wodą.
Cytat:Możesz dużo pisać co i jak, dla mnie ważne że Bóg udziela Łask przez to co wy odrzucacie, a jeśli przez to działa więc jest to dobre.
No przez co takiego działa, co "my odrzucamy" ? Bo o ile mi wiadomo to działa poprzez Ducha Świętego.
Cytat:Dlatego wole KK. Pozdro
Przecież to nie jest dyskusja o tym co kto woli. Ktos tu twierdził, ze protestanci to nie chrzescijanie tylko jacys heretycy. Ty zdaje się pociągnąłes troche ten watek o "herezjech".
Jesli zmieniłeś zdanie to bardzo się cieszę, móglbyś tylko przyznać to w troszke bardziej grzeczny sposób.

Cytat:p.s. A to że ktoś gdzieś zgrzeszył nie znaczy że osoba żyjąca odob nie może być święta.
Przeciez nikt nie twierdzil inaczej, cos Ci się chba pomyliło :wink:
Cytat:Nie mamy tu do czynienia z sumieniem zbiorowym itp.
Pewnie, że nie. Ja tylko cos Ci pokazałem na podstawie zachowań duchownych.

I na koniec jeszcze jedna sprawa:
Przynajmniej odnośnie byłego pastora Bolte mógłbyś przeprosic i przyznać się, że dokonałes manipulacji z pełną swiadomością.
Zamieściłes bowiem cytat ze strony Szkoły nowej Ewangelizacji w Gdańsku (link ) wycinając fragment tekstu dokładnie po słowie były.
25-08-2007 01:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
Yo Hauer!
Właśnie pracuje nad stroną katolik.protestanci.org i nie mam czasu sie tu wypowiadać. na całe szczęście.
2. Moze tak zerkniesz na parę innych linków, np. na ulicę prostą?
3. Jak to jest z tym Benny Hillem? Palić xiązki czy nie? Bo słyszałem, żeby palić?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
25-08-2007 02:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #63
 
Cytat:3. Jak to jest z tym Benny Hillem? Palić xiązki czy nie? Bo słyszałem, żeby palić?
Ja nic tkaiego nie słyszałem. Wiem za to, że zawsze jak nie masz co powiedziec to o to pytasz.
25-08-2007 09:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Hauer napisał(a):Cytat:
3. Jak to jest z tym Benny Hillem? Palić xiązki czy nie? Bo słyszałem, żeby palić?

Ja nic tkaiego nie słyszałem. Wiem za to, że zawsze jak nie masz co powiedziec to o to pytasz.
Unikamy niewygodnych pytań?

Benny Hinn dokładnie, wymieniony na wikipedii wiec pewnie zacniejszy członek Kościoła zielonswiątkowców.


Cytat:Wielu ludzi wierzy, że Benny Hinn to Mąż Boży, przez którego Bóg dokonuje wielkich rzeczy. Prawdopodobnie powodem tego jest spektakularny styl uzdrawiania, czy może raczej hipnotyzowania ludzi. W czasie organizowanych przez siebie „nabożeństw" Hinn, ubrany często w efektowne stroje, porusza się na scenie jak aktor. Emanuje od niego podobno jakaś niezwykła siła, która powala z nóg niemal każdego, kto się do niego zbliża lub on do kogoś. Aby przewrócić jednego chorego człowieka lub kilku zdrowych osiłków, Hinn nie musi ich nawet dotykać lub wymawiać imienia Bożego. Wystarczy, że powie lub krzyknie „rush" (to znaczy „pędź") i machnie ręką w kierunku swojej ofiary, a natychmiast zwala się ona na ziemię jak porażona prądem. Powalony przez "ducha" pozostaje w tym stanie przynajmniej przez kilka sekund. Wszystko to dzieje się przed obiektywami kamer i robi na widzach na ogół niesamowite wrażenie. Ma to przekonać niedowiarków, że Bóg naprawdę działa przez tego człowieka.

Benny HinnNic dziwnego, że wzbudza on niemało sensacji gdziekolwiek się pokaże. Nawet telewizja BBC wysłała swoich dziennikarzy na jedno z takich spotkań. Nie doszukali się oni żadnych mistyfikacji, ale mieli wiele wątpliwości co do autentyczności uzdrowień. W każdym razie tak oto skomentowali ów spektakl: „Jeśli nawet Benny Hinn jest tylko zręcznym eksponentem masowej hipnozy, jego działalność ma tę zaletę, że podtrzymuje wiarę cierpiącej ludzkości w siły wyższe".

Oglądając relacje o cudach dokonywanych przez Benny Hinna, można odnieść wrażenie, że podczas tej zbiorowej hipnozy w wielu zebranych wstępuje jakaś niezwykła energia, która sprawia, że niektóre osoby mające trudności z chodzeniem - są w stanie przejść kilka metrów na własnych nogach. Ludzie ci zachowują się jednak dziwnie i nienaturalnie. Wyglądają tak, jakby nie chodzili o własnych, odzyskanych siłach, lecz poruszają się niczym na szczudłach, podtrzymywani jakąś zewnętrzną energią. Trwałość tych „cudów" budzi także poważne wątpliwości.

Hinn, który chwalił się, że rozmawia często z Bogiem, został w latach 90. oskarżony o herezję i wycofał się z wielu głoszonych przez siebie nauk. Najwyraźniej Duch święty w czasie rzekomych pogawędek zapomniał mu powiedzieć, że naucza bzdur...

Na necie jest fotka z przekazu leczniczego owego pana, identycznie jak "Rece które leczą", jak ktoś chce prześle na priva. Nie bede zamieszczać takich rzeczy.

Idźmy dalej listą:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zielono%C5%...4%85tkowcy

Jack Coe (1918-1956) - ewangelista-uzdrowiciel lat.50

Cytat:In 1950, Coe left as coeditor of the Voice of Healing magazine and began his own magazine, which he called the Herald of Healing.

[Obrazek: image006.gif]
[Obrazek: image007.gif]

Cytat: One of the most memorable things that happened to Coe was his arrest for “practicing medicine without a license” in Miami, Florida. It was Wednesday, February 8th, 1956. The caption of the Miami Herald read, “Coe freed under bond of $5,000.” “What was his crime?” you ask. It was practicing medicine without a license, a felony in the State of Florida.

http://jonasclark.com/jack_coe.htm

Jak bede miał czas zbadam dokładniej jakiej natury była ta medycyna którą ów "uzdrowiciel" stosował i życiorysy:

# William M. Branham (1909-1965) - ewangelista-uzdrowiciel połowy XX wieku
# A. A. Allen (1911-1970) - ewangelista-uzdrowiciel lat.50 i .60
# Oral Roberts (ur. 1918) - ewangelista-uzdrowiciel, potem teleewangelista

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
25-08-2007 09:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
Scott, po pierwsze to mam pytanie czy Ty próbujesz się cichaczem wycofac z obrzydliwej manipulacji w sprawie byłego pastora Bolte?
Cytat:Unikamy niewygodnych pytań?
Jakbyś nie zauwazył to Smok cos mieszła o paleniu ksiazek znanego brytyjskiego komika filmowego Benny Hilla. Ni w zab nie iedziałem o co mu chodzi tym bardziej, zę znam go już od jakiegoś czasu i wiem, że lubi pisac rzeczy, które tylko on rozumie i się nie przejmowałem za bardzo.

Cytat:Benny Hinn dokładnie, wymieniony na wikipedii wiec pewnie zacniejszy członek Kościoła zielonswiątkowców.

Odnosnie Hina to zadna nowośc, ze teleewangeliści są nieraz dość kontrowersyjni równiez w kręgach zielonoświtkowych. Odnosnie obfitego cytatu, który podałeś uczciwie byłoby podac źródło. Ponadto mimo tak ogromnej ilości tekstu dalej nie ma tam ani słowa o zachęcie do bioenergoterapii itp. paktyk.
Co wiecej jak sam przytoczyłes został upomniany i wycofął się z nauczania bzdur. Klimuszki nikt nie upomniał. Jego ksiazki wciaz się rozchodza wśród katolików w Polsce i mają wielu zwolenników.
Problemem nie jest to, że czasem ktoś zbładzi w tym co robi, tylko to czy ktoś moze mu błąd uświadomic, czy potrafi się z błędu wycofać. Za Harisa nikt otwarcie nie rpzeprosił, wycofano się po cichu (tak samo Ty robisz w sprawie Bolte, przykład widać idzie z góry) i dlatego wciąż są jeszcze ksieża, którzy takie bzdury propagują (wykorzystujac ambone i tablice ogłoszeń czy nawet piszac książki).

Cytat:Na necie jest fotka z przekazu leczniczego owego pana, identycznie jak "Rece które leczą", jak ktoś chce prześle na priva.
Ja bardzo chce. Przypuszczam, ze nie wygląda wcale gorzej jak modlitwa wstawiennicza w odnowowych ruchach w KRzK (gdzie nad osobą nad którą sie modli wyciąga się rece).
Scott pisze:
Cytat:Idźmy dalej listą:

http://pl.wikipedia.org/w...Bwi%C4%85tkowcy

Jack Coe (1918-1956) - ewangelista-uzdrowiciel lat.50
Jakze to spektakularnie wyglada. Ewangelista za kratami jak przestępca.
Najciekawsze, ze zdjecia i cytaty chyba pochodza z oficjalnej strony o tym ewangelizatorze, zaś Scottowi umknął następujacy fakt:
Cytat:After a short but highly publicized trial, the judge dismissed the case.
Scot pisze:
Cytat:Jak bede miał czas zbadam dokładniej jakiej natury była ta medycyna którą ów "uzdrowiciel" stosował i życiorysy
A jakąż "medycyne" maja stosować? Modlą się o uzdrowienie.

Dla porównania w KRzK to wygląda tak, że ksiadz proboszcz pedofil tłumaczy się rpzed sadem, ze jest bioenergoterapeuta i powołuje na swoich swiadków bioenergoterapeutów, ktrzy mają to potwierdzić. Z chrześcijańskiego punktu taka linia obrny to po prostu kompromitacja, ale nie dla zwierzchnika tegoz księdza. Ks. Arcybiskup broni pedofila do końca nie przejmując się wcale tym, że ten publicznie mówi jak to przez 30 lat na parafii praktykował bioenergoterapię. Widać Arcybiskupowi nie przeszkadza jak proboszczowie takie rzeczy robią. Czy to w jakis sposób dyskredytuje abp ? Absolutnie nie, wkrótce po tym został wybrany przewodniczącym KEP.
Widzisz róznicę? Hinn został upomniany i wycofał się z głupot, a Michalik został awansowany.

Wracajac do tematu, czy to, ze św. Paweł spierał się z św. Piotrem i Piotr wycofal się z błedu sprawa, ze oni nie byli chrześcijanami? Czy to, ze listy Pawła nieraz zawierają coś w rodzaju: "słyszałem, ze niektórzy z was nauczają "tego owego" i dlalej następuje krytyka to znaczy, że nie pisał do chrzescijan?
Zatem wyliczenie nawet 100 podobnych przypadków z dzisiejszego ruchu zielonoswiatkowego nie bedize powodem by twierdzic, że protestanci to nie chrześcijanie. Tym bardziej, ze ruch zielonoswiątkowy rozwija się bardzo dynamicznie, ma liczne nawrócenia i wielu ludzi "młodych w wierze" - takich którzy jak ci pierwsi chrzescijanie do których pisał Paweł popełniają błędy.

Co innego gdyby Hinn w odpowiedzi na zarzuty spalił na stosie krytykantów, a zielonoświatkowcy uwazaliby go za nieomylnego przywódcę. To byłby powazny problem i moznaby sie zastanawic czy aby to napewno chrześcijaństo. Jednak to nie ta bajka tylko zapozyczenie z zupełnie innej historii.
25-08-2007 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Hauer napisał(a):Co wiecej jak sam przytoczyłes został upomniany i wycofął się z nauczania bzdur. Klimuszki nikt nie upomniał. Jego ksiazki wciaz się rozchodza wśród katolików w Polsce i mają wielu zwolenników.
1Takie praktyki sa oficjalnie potępiane na chwile obecną.
2Zwróć uwage na lata w których działy sie te wydarzenia.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
25-08-2007 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #67
 
Hauer napisał(a):
Cytat:3. Jak to jest z tym Benny Hillem? Palić xiązki czy nie? Bo słyszałem, żeby palić?
Ja nic tkaiego nie słyszałem. Wiem za to, że zawsze jak nie masz co powiedziec to o to pytasz.

1. nie zawsze, bo dopiero niedawno sie dowiedzilem o tym.
2. Faktycznie, ta wiedza musiala byc wlana....
3. Tu masz link do palenia BH:
http://www.zawi.webd.pl/forum/viewtopic....c&start=15
2007-08-23, 08:59

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
25-08-2007 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #68
 
Cytat:1Takie praktyki sa oficjalnie potępiane na chwile obecną.
Właśnie jakos nie bardzo. Twórczośc Klimuszki do dzis jest popularna. A przypadek proboszcza, który wspomniałem zakończył dopiero wyrok sadowy za pedofilię bodaj w 2004 roku. Przypominam ksiądz bronił się, że owszem dotykał dziewczynki ale to było w ramach bioenergoterapii. Znaczy się "dzeje najnowsze". Abp. takie tłumaczenia nie przeszkadzały. Do dizś też wielu jest katolickich obrońców ksiedza twierdzacych, ze przecież nie robił nic złego.

Cytat:2Zwróć uwage na lata w których działy sie te wydarzenia.
Jakie to ma znaczenie bez wyraźnego odcięcia się? To nawet nie moja opinia tylko zdanie księdza, ktory jako kleryk dbał o porzadek gdy tłumy pchaly się do Harisa. Hierarchia narozrabiała, mozę miedzy soba poszeptali "ups, ale narozrabialismy", ale uszy po sobie, wody nabrac w usta i udajemy, ze nic się nie stało, tak?
A publikacje o. Posackiego, czy ks. Zwolińskiego są tak samo w obiegu jak jakiś cudaczne wymysły i jedne i drugie maja swoich zwolenników.

.. .ano własnie nabrano wody w usta tak samo jak Ty w spraiw Bolte i Jacka Coe. Wierz mi nie jest to dobra praktyka i dobrych owoców z tego nie ma.

Cytat:1. nie zawsze, bo dopiero niedawno sie dowiedzilem o tym.
2. Faktycznie, ta wiedza musiala byc wlana....
Juz chyba z pół roku temu na innym forum cos Ci sie roiło o "Benny Hillu".
Cytat:3. Tu masz link do palenia BH:
http://www.zawi.webd.pl/f...er=asc&start=15
Najprawdopodobniej pomylileś linka bo nic takiego tam nie widze.
25-08-2007 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
1. Chyba, to mowi ryba?
2.
http://www.zawi.webd.pl/forum/viewtopic....c&start=15

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
25-08-2007 16:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #70
 
Hauer !
Widzę , ze potrafisz bluzgać nie widzę natomiast że byś widział że bluzgasz bez sensu ...
sorki - nie mam czasu by napisać dłuższą odpowiedź - w każdym bądź razie mieszasz fakty i mity niemal jak na portalu antyklerykalnym ...
Każdy człowiek jest grzesznikiem - tyle tylko że nie każdy potrafi z tego wyjść.
Owszem - najwięksi święci Kościoła byli grzesznikami - tyle tylko że potrafili się w porę nawrócić.
A niemożliwe by to było niejednokrotnie by nie byli "przesiąknięci" Wiarą od podszewki " - to raz.
Drugi raz - nie wiem czy wogóle wiesz o tym jak wygląda proces egzorcyzmowania ...
Nie wiem czy zdajesz sobie również sprawę z faktu jak wielka jest "skuteczność" (jeśli tak to można wogóle nazwać) egzorcyzmowania ?
Egzorcysta katolicki działa cała mocą Kościoła Chrystusowego i rzeczywiście w niektórych bardzo zaawansowanych przypadkach uwolnienie jest niemożliwe.
Większość jednak ustępuje po serii modlitw wstawienniczych - zwykle ostatecznie sprawę rozstrzyga egzorcyzm uroczysty.
"zabawa w egzorcyzmowanie - szczególnie zaś osobom przemądrzałym "święcie" przekonanym iż mogą bezkarnie zabierać się za egzorcyzmy" niejednemu szkodę przyniosła ...
I trudno by było inaczej - niezbędny jest tu stan łaski uświęcającej.
Obawiam się że "u protestantów " jest to raczej nierealne ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
25-08-2007 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
Cytat:Hauer !
Widzę , ze potrafisz bluzgać nie widzę natomiast że byś widział że bluzgasz bez sensu ...
sorki - nie mam czasu by napisać dłuższą odpowiedź - w każdym bądź razie mieszasz fakty i mity niemal jak na portalu antyklerykalnym ...
To tobie się cos miesza. Założenie tego tematu jest jednym wielkim bluzgiem na protestantyzm. Zobacz co tu jest: bezpodstawny zarzut, że protestanci to nie chrześcijanie, lista rzekomych herezji czyli kwestii w których obiektywnie patrząc równie dobrze moze mylić się KRzK, a na koniec wyszukiwania jakis czasnych owiec oparte na manipulacji faktami (komuś sie zapomniało o słówkiu "były" czy o podaniu informacji o oddaleniu zarzutów) na dodatek bez słowa "przepraszam" po wykazaniu oczywistych przekłamań. Ja tylko odniosłem się do zarzucanych między innymi mnie "herezji".

Dalej piszesz o egzorcyzmowaniu i oczywiscie (jakżeby inaczej) w tonie bluzgania na protestantów bo:
Cytat:Egzorcysta katolicki działa cała mocą Kościoła Chrystusowego
, a:
Cytat:niezbędny jest tu stan łaski uświęcającej.
Obawiam się że "u protestantów " jest to raczej nierealne ...

Pozostaje pogratulowac dobrego samopoczucia pomimo stanu oderwania od rzeczywistosci.
Do skutecznego egzorcyzmu konieczne jest posiadanie Ducha Świętego - Ducha Chrystusa, nie rozumiem dlaczego z góry tego odmawiasz protestantom.
I kwestia druga:
Cytat:Egzorcysta katolicki działa cała mocą Kościoła Chrystusowego i rzeczywiście w niektórych bardzo zaawansowanych przypadkach uwolnienie jest niemożliwe.
Co to znaczy "niemozliwe", skoro chrzescijanie wiedzą, ze u Boga nie ma nic niemożliwego? Jezus zapowiada wyraźnie, że jego uczniowie będą wyganiac złe duchy. Nie wpomina o "cięzkich przypadkach" gdzie bedize to niemozliwe, ani o tym, że te duchy będa bily jego uczniów. Jedyny przypadek pobicia egzorcysty w Biblii to moment gdy próbują tego uczniowie faryzeuszy.
Polecam takze Ewangelię Marka 9, 38-41. Przeczytaj i zastanów się, czy możesz pisać "że "u protestantów " jest to raczej nierealne".
26-08-2007 07:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #72
 
Hauer !
To co jest tutaj zebrane oparte jest na faktach i podparte argumentacją - konkretna i logiczną a nie wymysłami i mieszanką faktów i mitów.
Można przyjąć prawdę taką jaką jest - można zwalać na inne z ugrupowań protestanckich "to nie my robimy ten błąd - jak to podawałeś - można się się oczywiście obrażać na prawdę tak jak to próbujesz robić.
A prawda jest brutalna - protestantyzm oderwał się od Kościoła Chrystusowego i "walczy" z Kościołem założonym przez Chrystusa.
Tak samo jak obrażasz się na oczywistą prawdę na dodatek nie podajesz żadnych słów uzasadnienia znów mieszając fakty i mity jak np w wątku:
.
Cytat:niezbędny jest tu stan łaski uświęcającej.
Obawiam się że "u protestantów " jest to raczej nierealne ...


Pozostaje pogratulowac dobrego samopoczucia pomimo stanu oderwania od rzeczywistosci.
Do skutecznego egzorcyzmu konieczne jest posiadanie Ducha Świętego - Ducha Chrystusa, nie rozumiem dlaczego z góry tego odmawiasz protestantom.
Nie odmawiam Ducha św. Protestantom - a przynajmniej jakieśtam cząstki działania Ducha św. - prawdą jest jednak iż pomimo nakazu Chrystusa:
Cytat:A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!
J 20:23 BT "Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."
J 20: 21 - 23 BT
Niestety, mój drogi ale to co nawpisywałeś próbując wręcz- patrząc na kontekst twoich wypowiedzi - wmawiać iż "katolicy źle egzorcyzmują" to czysty śmiech na sali
Mój drogi - za daleko przeszedłeś granice absurdu by można na takie teksty nie reagować.
Tym bardziej że powołujesz się tak naprawdę na moje wypowiedzi w których uzasadniałem coś zupełnie przeciwnego od tego co próbujesz sugerować :krzywy:
A prawda jest taka iż pomimo nakazu Chrystusa coś takiego jak indywidualna spowiedź i dokładne rozliczenie własnych grzechów w "protestantyzmie" nie istnieje ..
Może sie jednak mylę :coo:
Niestety, ale w wielu wypadkach (szczególnie tych "cięższych" ) niemożliwe jest wyrzucenie złego ducha bez Spowiedzi ...
A bywa (co już zaznaczyłem) że nawet pomimo faktu działania przez Egzorcystę mocą całego Kościoła i mocą władzy udzielonej przez Chrystusa bywa niemożliwe wyrzucenie złego ducha z osoby opętanej.
Znów kłania sie Biblia - w której dość wyraźnie pisze iż tak naprawdę my nawet nie zdajemy sobie sprawę z tego przeciwko jak wielkim "zwierzchnościom" walczymy i jak wielką władze dał Kościołowi Chrystus.

Można wiele dywagować na ten temat - wiele argumentów padło w tym temacie dlaczego protestanci oderwali się od Kościoła i tak dalej.
Prawda jest brutalna :
"Ojcowie protestantyzmu" ( o ile można to tak nazwać)- zarówno Luter jak Kalwin stawiali siebie i swoją teologię ponad majestat całego Kościoła - na dodatek przy poparciu "świeckich".
"owoce" jaki przynosi protestantyzm to często wręcz hańba dla Chrześcijaństwa (jak np. wszczynanie waśni pomiędzy chrześcijanami, atakowanie Kościoła Chrystusowego tworzenie coraz to nowych odłamów - nawet pomimo słów zawartych w Biblii
Cytat:Tego jednak nie powiedział sam od siebie, ale jako najwyższy kapłan w owym roku wypowiedział proroctwo, że Jezus miał umrzeć za naród, "a nie tylko za naród, ale także, by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno."
J 11:51 - 52 BT
czy też np. wyświęcanie na biskupa osoby o której wiadomo było iż jest homoseksualistą - wymieniać można by więcej).
Ja nazwałbym to co robią protestanci raczej próbą podporządkowania Boga własnym wyobrażeniom a nie drogą do Boga. - choć nie ukrywam iż wiele z odłamów protestantów jest dość blisko Boga.
Wyobraź sobie - niegdyś też w fali niepowodzeń jaka mnie spotykała myślałem o przejściu na protestantyzm.
Załamałem sie wręcz gdy nieco bliżej spojrzałem się na to jak wielkie luki są pomiędzy różnego rodzaju ugrupowaniami protestanckimi i tym co w Biblii.
(Wiele z tego można znaleźć w tym temacie - po części wśród wielu innych dyskusji z protestantami).
Bogu dzięki że mi przeszło to moje "przechodzenie na protestantyzm" bo po tym jak parałem się radiestezją w życiu nie wyszedłbym ze skutków tego co kiedyś robiłem...
Pełnia łask i pełnia nauczania Chrystusa jest w Kościele katolickim - na pewno "herezją" nie można nazwać nauczania Prawosławnych - jednak naprawdę wiele HEREZJI jest w kościołach i odłamach protestanckich (choć w różnym stopniu )
A w wielu przypadkach nie wiadomo tak naprawdę czy jeszcze mieszczą sie w ramach Chrześcijaństwa czy już są to sekty wywodzące się z chrześcijaństwa..

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-08-2007 10:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
Jesli rozmawiacie o uzdrowieniach, to zacznijcie moze od takiego pun :aniol: ktu: "Derek Prince" :aniol:

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
26-08-2007 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #74
 
Cytat:Hauer !
To co jest tutaj zebrane oparte jest na faktach i podparte argumentacją - konkretna i logiczną a nie wymysłami i mieszanką faktów i mitów.
Zupełne gołosłowie, moge ci odpowiedziec dokładnie tak samo. Nie masz pojęcia o protestantach, a to co wiesz to mieszanina faktów i mitów.
Cytat:Można przyjąć prawdę taką jaką jest - można zwalać na inne z ugrupowań protestanckich "to nie my robimy ten błąd - jak to podawałeś - można się się oczywiście obrażać na prawdę tak jak to próbujesz robić
Mam pytanie: czy umiesz czytać? Czy znasz znaczenie słowa "były"? Jesli jak byk jest napisane "były pastor" to dlaczego Scott pomija to słówko i na tej podstawie jakies brzydkie rzeczy chce wciskac? Czy jakby ktos próbowął KRK obwiniac wyczynami jakiś byłych księży to byłoby OK ? Nie, wy się oburzacie jak się powie coś o grzesznych sprawkach obecnych wysoko postawionych hierarchów.
Tak samo z zamieszczaniem zdjec czlowieka za kratami i wypisywaniem jakie mu zarzuty postawiono... tylko komus umknelo, ze wszystkie zostały wkrótce oddalone.
Oczyswiste manipulacje i przekłamania.

Cytat:A prawda jest brutalna - protestantyzm oderwał się od Kościoła Chrystusowego i "walczy" z Kościołem założonym przez Chrystusa.
Prawda jest brutalna, ale zupełnie inna. Kościół Rzymski znajdował się w fatalnej kondycji moralnej, dochodziło do straszliwych naduzyć jak choćby w przypadku Tetzela. Luter wystapił nie rpzeciw kościołowi, a przeciw tym naduzyciom. Papiez jednak poparł błedy i wypaczenia. Lutra chciano zaś spalić, a ostatecznie skazano na banicję (kazdy mógł go bezkarnie zabić). KRzK sam oderwal protestantów swoją reakcją na krytykę. Sami protestanci nie oderwali się od kościoła Chrystysowego i wciaz w nim trwają, wierząc i chrzcząc w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Cytat:Tak samo jak obrażasz się na oczywistą prawdę na dodatek nie podajesz żadnych słów uzasadnienia znów mieszając fakty i mity jak np w wątku:
.Cytat:
niezbędny jest tu stan łaski uświęcającej.
Obawiam się że "u protestantów " jest to raczej nierealne ...


Pozostaje pogratulowac dobrego samopoczucia pomimo stanu oderwania od rzeczywistosci.
Do skutecznego egzorcyzmu konieczne jest posiadanie Ducha Świętego - Ducha Chrystusa, nie rozumiem dlaczego z góry tego odmawiasz protestantom.
A jakie mam podawać słowa uzasadnienia? Moze najpierw Ty uzasadnij swoje zarzuty. Bo na razie sa one wlasnie w kategorii mitologii.

Cytat:Nie odmawiam Ducha św. Protestantom - a przynajmniej jakieśtam cząstki działania Ducha św.
"jakiejś tam cząstki", naprawde jestem wzruszony. To bardzo mio z Twojej strony.

Cytat:Niestety, mój drogi ale to co nawpisywałeś próbując wręcz- patrząc na kontekst twoich wypowiedzi - wmawiać iż "katolicy źle egzorcyzmują" to czysty śmiech na sali
Mój drogi - za daleko przeszedłeś granice absurdu by można na takie teksty nie reagować.
Tym bardziej że powołujesz się tak naprawdę na moje wypowiedzi w których uzasadniałem coś zupełnie przeciwnego od tego co próbujesz sugerować
W swoich wypowiedziach po prostu podałes fakty, których nie zamierzam podważać. Skonfrontowałem je jedynie ze Słowem Bożym. To, ze Biblia kogoś smieszy nie jest dla mnie nowym zjawiskiem, aczkolwiek wśród protestantów nie spotkałem takiego podejścia.
Jesli ktos wygania złego ducha nieskutecznie od 10 lat, metodami innymi niż te, kórych używali uczniowie Jezusa to jak to nazwiesz?

Zresztą temat egzorcyzmow czy spowiedzi (który teraz chcesz zacząć) to jest materiał na osobny wątek.

Cytat:A bywa (co już zaznaczyłem) że nawet pomimo faktu działania przez Egzorcystę mocą całego Kościoła i mocą władzy udzielonej przez Chrystusa bywa niemożliwe wyrzucenie złego ducha z osoby opętanej.
Prosze pomysl przez chwilę. Jak to "niemozliwe"? To by znaczyło, ze Chrystus jest słabszy od tego złego ducha. Wybacz, ale w takich przypadkach uważam, ze cos nie tak jest z egzorcystą, a nie z Chrystusem.
Cytat:Znów kłania sie Biblia - w której dość wyraźnie pisze iż tak naprawdę my nawet nie zdajemy sobie sprawę z tego przeciwko jak wielkim "zwierzchnościom" walczymy i jak wielką władze dał Kościołowi Chrystus.
Jakie owoce i znaki będa towarzyszyc ochrzczonym? Między innymi "złe duchy będą wyganiać"... nie uzerac się z nimi przez 5 czy 10 lat, tylko wyganiać. I tak tez było z apostołami - wyganiali (i to jak Zepter, bez użycia soli).

Cytat:Prawda jest brutalna :
"Ojcowie protestantyzmu" ( o ile można to tak nazwać)- zarówno Luter jak Kalwin stawiali siebie i swoją teologię ponad majestat całego Kościoła - na dodatek przy poparciu "świeckich".
"owoce" jaki przynosi protestantyzm to często wręcz hańba dla Chrześcijaństwa (jak np. wszczynanie waśni pomiędzy chrześcijanami, atakowanie Kościoła Chrystusowego tworzenie coraz to nowych odłamów - nawet pomimo słów zawartych w Biblii
Odnosnie Lutra juz napisałem. Ogrom winy leżał po stronie papiestwa, które wyniosło swój własny urząd ponad Biblie i zwykła przyzwoitość.
Z "poparciem świeckich" to tak nie galopuj, bo to poparcie takie często decydowało kto został papieżem, lub który papież był "prawdziwy", więc mozesz sobie strzelić samobója. Dość powiedzieć co się działo gdy Borgiowie panowali na "Stolicy Piotrowej". Sam papiez był wtedy po prostu świeckim władcą.
Odnośnie odłamów to zauważ, ze od KRzK tez wciaż odłaczaja jakies nowe kościoły czy sekty. Ponadto jednośc KRzK jest bardzo pozorna. "Ponad miliard wiernych" w ogromnej mierze ochrzczonych jako niemowlęta, z czego np. w polsce połowa nie ma już za wiele wspólnego z Kościołem. Pozostali tez róznia się diametralnie: sa np. zwolennicy ks. Zwolińskiego, a inni wola publikacje ks. Klimuszki. Są zwolennicy o. Napiórkowskiego pietnujacego wypaczenia w kulcie maryjnym, a i jest ruch dązacy do dogmatyzacji kolejnych tytułów np. "współodkupicielki" to są przykłady skrajnie różnych postaw w sprawach wiary, które mieszczą się w pozornej jednośc KRzK.
Zielonoswiatkowcy to w sumie kilkaset milionów wiernych i jakieś 11.000 róznych wyznań. To znaczy pozornie różnych, bo wyznanie wiary jaet praktycznie takie samo. Moja koleżanka nawróciła się w zupełnie innej wspólnocie w innym mieście. Nikt u nas nawet o nich wczesniej nie słyszał. Wystarczyła jedna rozmowa z pastorem nt. wiary by zorientowac się, ze jest "tego samego Ducha". Nie potrzebne były jej zadne oficjalne umowy o wzajemnym uznawaniu chrztu czy cos takiego by mogła brac udział w Wieczerzy Pańskiej. Ja gdy się nawróciłem nawet nie wiedziałem, ze jestem zielonoświatkowcem bo nie znałem tego wyznania byłem więc szczerze zaskoczony, ze moja wiara zbudowana w oparciu o modlitwe i Biblie jest całkiem zgodna z drugim co do wielkości wyznaniem chrześcijańskim. Istnieje ogromna współpraca miedzy tymi wyznaniami, wiele wspólnych dzieł. Jedno z takich dzieł przyczyniło się w Polsce do powstania Ruchu Oazowego w KRzK!
Cytat:czy też np. wyświęcanie na biskupa osoby o której wiadomo było iż jest homoseksualistą - wymieniać można by więcej).
Ja nazwałbym to co robią protestanci raczej próbą podporządkowania Boga własnym wyobrażeniom a nie drogą do Boga. - choć nie ukrywam iż wiele z odłamów protestantów jest dość blisko Boga.
No tylko o czym tu mowa? O anglikaniźmie, który w istocie jest tym samym co katolicyzm, tylko bez papieża, bo królowi zachciało się rozwodu. W ocenie takich rzeczy jesteśmy całkiem zgodni. Praktycznie w całej sferze nauczania Kościoła dotyczącej moralności Zielonoswiatkowcy i Rzymscy Katolicy mówią jednym głosem. Natomiast z anglikanizmem Zieloni mają mniej wspólnego niż Rzymscy Katolicy ze Starokatolickim Kościołem Mariawitów (odłączonym jakieś 100 lat temu od KRzK).
Cytat:Załamałem sie wręcz gdy nieco bliżej spojrzałem się na to jak wielkie luki są pomiędzy różnego rodzaju ugrupowaniami protestanckimi i tym co w Biblii.
Zobacz, pomiedzy tymi 11.000 wyznań nie ma "luk", a licza one jakieś 400 mln wiernych i to przymujących chrzest świadomie, wraz z wyznaniem wiary.
Cytat:Bogu dzięki że mi przeszło to moje "przechodzenie na protestantyzm" bo po tym jak parałem się radiestezją w życiu nie wyszedłbym ze skutków tego co kiedyś robiłem...
Znowu jakieś zalożenie "z sufitu". Wśrod Zielonych też są "byli magowie" i jakoś wyszli z tego co robili.
Cytat:pełnia nauczania Chrystusa jest w Kościele katolickim
Zupełnie się zgadzam. My tez wierzymy w jeden święty, powszechny (to znaczy katolicki) Kościół, którego głową jest Jezus Chrystus :!:
30-08-2007 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
Hauer napisał(a):Cytat:
Bogu dzięki że mi przeszło to moje "przechodzenie na protestantyzm" bo po tym jak parałem się radiestezją w życiu nie wyszedłbym ze skutków tego co kiedyś robiłem...

Znowu jakieś zalożenie "z sufitu". Wśrod Zielonych też są "byli magowie" i jakoś wyszli z tego co robili.
Jeśli byś sie spotkał z przypadkami wyzwalania satanistów, i byś chciał im realnie pomóc przez modlitwe.Nie przyjmująć sakramentów regularnie, odrzucając kult MAryjny na który oni de facto plują, odrzucając wode Św, odrzucając kult Świetych na którym min opiera sie katolicki rytułał egzorcyzmow, odrzucając pomoc księzy na których oni de facto pluwają, a sami mówią"ci w koloratkach" nawet ksiądz nie umieją powiedzieć. Prawdopodobnie po 3 przypadkach Zły by Cie rozszarpał. Zwykłe samobójstwo.. :roll:

Najpierw sie spotkaj z takimi przypadkami, potem pisz. Nie odwrotnie.

Księza są niesamowicie chronieni płaszczem Maryi, a pomimo tego jak sie Zły bardziej wnerwi na nich to potrafi pobić tak że tydzień leżą w łóżku. Co dopiero protestanci...

Cytat:Jesli ktos wygania złego ducha nieskutecznie od 10 lat, metodami innymi niż te, kórych używali uczniowie Jezusa to jak to nazwiesz?
Wykazujesz sie kompletną nieznajomością tematyki. To Bóg wyznacza kiedy człowiek będze uwolniony, czasami chodzi o spowiedź - bez niej coś siedzi na sumieniu i można by egzorcyzmować do konca życia. A czasami o naprawe życia. Zdarzają sie egzorcyzmy za 1 razem jak u Apostołów oczywiście, ale to jest wtedy działanie Boga który widząc skruchę tak działa, bynajmniej formuła to tylko zwierzchnia warstwa i to ogólnie w działaniu KK, tu chodzi zawsze o działanie Boga.

[ Dodano: Pią 31 Sie, 2007 20:56 ]
Hauer napisał(a):Cytat:
Nie odmawiam Ducha św. Protestantom - a przynajmniej jakieśtam cząstki działania Ducha św.

"jakiejś tam cząstki", naprawde jestem wzruszony. To bardzo mio z Twojej strony.
Nawet religie gdzie jest tylko jakieś wyobrażenie Boga mówią o doznaniach jak w KK [zła osobowego np]. Jezus kocha każdego tak samo.


Co nie znaczy że z Jego Łaską nie należy współpracować w sposób możliwie najdoskonalszy. Jest to wrecz konieczność.

[ Dodano: Pią 31 Sie, 2007 21:18 ]
Hauer napisał(a):Cytat:
Czytałem kiedyś arta na kosciol.pl o egzorcyście protestanckim który został wyśmiany przez demona bo nie miał nawet wody święconej, na nastepny raz sie w nią zaopatrzył-sam nie wiedział czemu wiedział tyle że działa. Niestety znaleźć go nie moge

Ale nieszczęscie, ze nie mozesz znaleźć. "arta z kosciol.pl" o "jakims egzorcyście". Po tym co napisałes to obawiam się, że ten "art" to propagandowa papka jakiegos katolika.
Poczytaj sobie co o egzorcyzmach pisza katoliccy specjaliści: zalecają święcona wodę, sól, rózaniec, poświęcone obrazki itd... i walczą z jednym złym duchem przez np. 10 lat... w miedzyczasie pomocnicy musza trzymac opętanego, zeby nie pobił i nie pogryzł egzorcysty.
Oczywiście nikt nie zwraca uwagi, ze moze cos jest nie tak z tymi egzorcyzmami, tylko po prostu "taki potężny demon" :?
Biblia opisuje tylko jedne przypadek pobicia egzorcysty - gdy za wyganianie złego ducha wzieli się uczniowie faryzeuszy.
Nigdzie tez żaden apostoł nie walczy ze złym duchem przez kilka lat posypujac go sola i kropiąc wodą.
Zeby zwyciężyć tego demona Bóg musiał umrzeć w cierpieniu. Wiec sie uspokój bo nie masz bladego pojście jak to wygląda w praktyce.

Cytat:Jedną z najważniejszych książek protestanckich z tej dziedziny, które ukazały się w Polsce, jest "Wierzę w klęskę szatana" Michaela Greena. Co ciekawe, autor, który jest zielonoświątkowcem, pozytywnie wypowiada się o katolickim rytuale egzorcyzmów oraz o stosowaniu wody święconej jako pamiątce chrztu.

To nie jest żadna propaganda, ale prawda. To ten Człowiek został wyśmiany przez demona jako że nie ma ze sobą Wody Św. Ale arta nie moge znaleźć. ;/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Egzorcysta

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-08-2007 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów