Ankieta: Czy protestanci powinni uznać wartość Eucharystii i kult Maryi?
Tak.
Wstrzymuję się od głosu.
Nie.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protestantyzm a katolicyzm
Autor Wiadomość
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #76
 
Cytat:Jeśli byś sie spotkał z przypadkami wyzwalania satanistów, i byś chciał im realnie pomóc przez modlitwe.Nie przyjmująć sakramentów regularnie, odrzucając kult MAryjny na który oni de facto plują, odrzucając wode Św, odrzucając kult Świetych na którym min opiera sie katolicki rytułał egzorcyzmow, odrzucając pomoc księzy na których oni de facto pluwają, a sami mówią"ci w koloratkach" nawet ksiądz nie umieją powiedzieć. Prawdopodobnie po 3 przypadkach Zły by Cie rozszarpał. Zwykłe samobójstwo..
Robisz błedne założenie uznając protestyantów za jakieś "gorsze dzieci Boga" i z tego wyciągasz wnioski. Trudno dyskutować z Twoimi wyobrażeniami skoro nie przymujesz faktów.
Cytat:Księza są niesamowicie chronieni płaszczem Maryi, a pomimo tego jak sie Zły bardziej wnerwi na nich to potrafi pobić tak że tydzień leżą w łóżku. Co dopiero protestanci...
Dlaczego nie chcesz tych zdarzeń skonfrontować z Biblią? Zły bił uczniów faryzeuszy, a nie uczniów Jezusa.
Dlaczego piszesz "co dopiero protestanci", skoro nie masz zadnego pojecia o tym jak sobie radzą?
Cytat:Zeby zwyciężyć tego demona Bóg musiał umrzeć w cierpieniu. Wiec sie uspokój bo nie masz bladego pojście jak to wygląda w praktyce.
Ale nie o tym była mowa prawda?
Cytat:To nie jest żadna propaganda, ale prawda. To ten Człowiek został wyśmiany przez demona jako że nie ma ze sobą Wody Św. Ale arta nie moge znaleźć. ;/
Na miejscu demona tez bym tak zrobił. Udawałbym, ze woda świecona, poświęcona sól, swięte obrazki itp. talizmany robia na mnie ogromne wrażenie, a nawet czasem bym się przed nimi wycofał. Po to by w przyszłości móc dowolnie drwić z egzorcysty, bic go tak by przez trzy dni nie wstał z łóżka, i siedzieć sobie gdzie chce tak długo jak chce, zeby napisał w końcu w jakiejś "mądrej ksiażce", ze "czasem uwolnienie jest niemozliwe".
To byłaby wyborna zabawa. ... ja nie wiem, jam\k mozna zapominać, zę to sa istoty inteligentne i przebiegłe bardziej niż Hauer.
01-09-2007 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
Hauer napisał(a):Cytat:
Jeśli byś sie spotkał z przypadkami wyzwalania satanistów, i byś chciał im realnie pomóc przez modlitwe.Nie przyjmująć sakramentów regularnie, odrzucając kult MAryjny na który oni de facto plują, odrzucając wode Św, odrzucając kult Świetych na którym min opiera sie katolicki rytułał egzorcyzmow, odrzucając pomoc księzy na których oni de facto pluwają, a sami mówią"ci w koloratkach" nawet ksiądz nie umieją powiedzieć. Prawdopodobnie po 3 przypadkach Zły by Cie rozszarpał. Zwykłe samobójstwo..

Robisz błedne założenie uznając protestyantów za jakieś "gorsze dzieci Boga" i z tego wyciągasz wnioski. Trudno dyskutować z Twoimi wyobrażeniami skoro nie przymujesz faktów.
Sobie przeczytaj książke Pana Greena to nieco ubogacisz swoją wiedzę. Bo faktów nie znasz za bardzo jak widzę. "200świadectw o cudach" polecam swoją drogą.
Hauer napisał(a):Księza są niesamowicie chronieni płaszczem Maryi, a pomimo tego jak sie Zły bardziej wnerwi na nich to potrafi pobić tak że tydzień leżą w łóżku. Co dopiero protestanci...

Dlaczego nie chcesz tych zdarzeń skonfrontować z Biblią? Zły bił uczniów faryzeuszy, a nie uczniów Jezusa.
Dlaczego piszesz "co dopiero protestanci", skoro nie masz zadnego pojecia o tym jak sobie radzą?
Zazwyczaj za pomocą modlitw o uwolnienie co ciągnie sie w czasie niesamowicie. Albo jak Green za pomocą Katolickiego rytuału.

Zaznajom sie z faktami ok? Potem wypowiadaj. Nie mamy takiej mocy jak Jezus. :]
Hauer napisał(a):Cytat:
To nie jest żadna propaganda, ale prawda. To ten Człowiek został wyśmiany przez demona jako że nie ma ze sobą Wody Św. Ale arta nie moge znaleźć. ;/

Na miejscu demona tez bym tak zrobił. Udawałbym, ze woda świecona, poświęcona sól, swięte obrazki itp. talizmany robia na mnie ogromne wrażenie, a nawet czasem bym się przed nimi wycofał. Po to by w przyszłości móc dowolnie drwić z egzorcysty, bic go tak by przez trzy dni nie wstał z łóżka, i siedzieć sobie gdzie chce tak długo jak chce, zeby napisał w końcu w jakiejś "mądrej ksiażce", ze "czasem uwolnienie jest niemozliwe".
To byłaby wyborna zabawa. ... ja nie wiem, jam\k mozna zapominać, zę to sa istoty inteligentne i przebiegłe bardziej niż Hauer.

Więcej faktów mniej wyobraźni i tego co by było jakby Hauer był demonem bo to do niczego nie prowadzi. Ewentualnie fantasy możesz pisać.

Rozmawiasz z kimś kto czuł pewne rzeczy na własnej skórze, widział pewne rzecz i to że Hauerowi sie wydaje co innego nie zmienia stanu rzeczy.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-09-2007 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #78
 
Kłania się Hauer wypowiadanie się o czymś, o czym nie masz pojęcia... jak zresztą w innym wątku wskazałam.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-09-2007 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
Scott, juz bardzo daleko odeszliśmy od tematu. Nie mam ochoty dalej brnac w dyskusje z kims kto dopuścił się oczywistych przekłamań i manipulacji i nawet nie napisał "przepraszam".
Próbujesz to przemilczać, odchodzić od tematu itd, a wszystko oparte na zupełnie fałszywych założeniach np. o "jakiejść tam cząstce Ducha Świętego".

Annnika
Cytat:Kłania się Hauer wypowiadanie się o czymś, o czym nie masz pojęcia... jak zresztą w innym wątku wskazałam
W innym wątku juz Ci odpowiedziałem i jakos tak wysżło, ze to Tobie się pomyliło.

[ Dodano: Wto 04 Wrz, 2007 12:54 ]
Jeszcze coś dodam Scott.
Odnosnie egzorcyzmów to praktyki KRzK skonfrontowałem z biblijnymi opisami. Uważam, ze dla chrzescijan to powinien być jakis argument, ale akurat to przemilczasz.
Odnosnie świadectw to znam osobiscie zielonoświatkowca, który różne rzeczy poznał "na własnej skórze", a z problemów wyszedł bez katolickich rytułałów. Jego swiadectwo jest dla mnie wiarygodne bo znam go i wiem, ze obce jest mu kłamstwo czy manipulacje.
Ciebie znam tylko z forum, ale juz pokazałeś, ze łatwo przychodzi Ci pisanie nieprawdy, a gdy to się zdemaskuje to udajesz, ze problemu nie ma i próbujesz przemilczać.
Wybacz, ale takimi metodami nie jesteś w stanie nikogo przekonać.
04-09-2007 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
Właśnie potwierdziłeś po raz kolejny na tym forum ile prawdy jest w słowach:

Cytat: W ogóle ze znalezieniem wspólnego jezyka z Odnową, Neonami czy Oazą nie mam raczej kłopotu.
Katolickie poglądy o tyle są dla Ciebie ok o ile w najmniejszym stopniu nie wykraczają poza Twoją religie, potem już są tysiące ataków, zauważ swoją drogą gdzie sie znajdujesz- jesteś tu gościem jeśli chodzi o wyznanie i jakoś by wypadało uszanować zdanie innych. A jeśli sie nie potrafi to chociaż pozory robić.
Pozdrawia osoba ze Wspólnoty opartej na Odnowie i Światło - Życie. Oczko

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-09-2007 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #81
 
Z Odnową sie nie dogadujesz, z SNE też... coś skrzypi, hauer.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-09-2007 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #82
 
Scott, racz zauwazyc, ze ten temat z założenia jest atakiem na protestatntów.
Cytat:Pozdrawia osoba ze Wspólnoty opartej na Odnowie i Światło - Życie.
Super i ja również pozdrawiam. Tym bardziej nie rozumiem skad u Ciebie przekonanie o "jakiejś tam częstce Ducha" u protestantów.

Cytat:Właśnie potwierdziłeś po raz kolejny na tym forum ile prawdy jest w słowach:

Najpierw wyjmij belke ze swojego oka, a póxniej się czepiaj. Takich pogladów jak Twoje (o protestantach) nie spotkałem u nikogo w "Odnowie" i moze dlatego łatwiej było sie dogadać.

Annnika
Cytat:Z Odnową sie nie dogadujesz, z SNE też... coś skrzypi, hauer.
Wyobraź sobie, ze po raz pierwszy spotykam sie w kregu "Odnowy" itp. z pogladami, ze "protestanci to nie chrzescijanie", albo, ze "u zielonoświatkowców jest >jakaś tam cząstka Ducha Świętego<". To naprawdę skrzypi tylko chyba ze niewłaściwej strony szukasz przyczyny.
04-09-2007 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
Hauer napisał(a):Tym bardziej nie rozumiem skad u Ciebie przekonanie o "jakiejś tam częstce Ducha" u protestantów.
Jakby Katolicy nie wierzyli że ich religia jest pełniejsza i że więcej z niej mają dawno by przeszli do takich K. jak wasze. KK wytrzymał już reformacje dawno temu, kpiny, drwiny, zarzuty a nawet masonerie. I wytrzyma do końca. Czy tego chcesz czy nie.

Hauer napisał(a):Takich pogladów jak Twoje (o protestantach) nie spotkałem u nikogo w "Odnowie" i moze dlatego łatwiej było sie dogadać.
Może dlatego z Tobą o tym nie gadają bo nie da sie dojść do jakiegokolwiek porozumienia? Może jesteś tak uparty że nic sie za bardzo nie da z tym zrobić i ludzie po prostu przytakują albo dają spobie spokój?
Bo jak gadać z człowiekiem o takich argumentach:
Cytat:Odnosnie świadectw to znam osobiscie zielonoświatkowca, który różne rzeczy poznał "na własnej skórze", a z problemów wyszedł bez katolickich rytułałów. Jego swiadectwo jest dla mnie wiarygodne bo znam go i wiem, ze obce jest mu kłamstwo czy manipulacje.


Moje i nic innego jest ok, Twoje poglądy, zatwardziałość i pewność siebie nie dają możliwości dyskusji.
Tak czy inaczej bywaj. Mam dość tej gadki która nigdzie nie prowadzi.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
05-09-2007 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
Cytat:Bo jak gadać z człowiekiem o takich argumentach:

(ciach - regulamin się kłania)

Cytat:Moje i nic innego jest ok, Twoje poglądy, zatwardziałość i pewność siebie nie dają możliwości dyskusji.
Popatrzmy na spokojnie.

Ty starasz się udowodnić, że np. zielonoswiątkowcy to jacys nie do końca chrzescijanie, heretycy, odrzucający naukę apostołów, a na dodatek nie mają więcej Ducha Świętego niż jakieś pierwotne religie gdzie też "jakaś cząstka działa".
Pewnie jakbym na to przystał to bys uważał, że mozna ze mną rozmawiać i wcale nie jestem uparty i zatwardziały.

Tymczasem ja jedynie stoje na stanowisku, że protestanci to chrześcijanie do których Jezus przyznae się działaniami swojego Ducha oraz, że niczego nie odrzucają z nauki Apostołów zawartej w Biblii. Czy to jest pogląd nie do przyjęcia dla Ciebie?
Ja jedynie odpieram Twoje ataki, moze jest to bolesne bo atakujesz ze stanowisk na których KRzK wcale nie musi mieć racji, znaczy temat jest sliski i łatwo sobie nabic guza albo odbic plecy. Trudno. Ale czy nie łatwiej byłoby przyznac, że jednak protestanci są chrześcijanami? Przecież ja Cie nie namawiam do opuszczania KRzK.
05-09-2007 17:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #85
 
Hauer napisał(a):Tymczasem ja jedynie stoje na stanowisku, że protestanci to chrześcijanie do których Jezus przyznae się działaniami swojego Ducha
Cóż za skromność... Jezus przyznaje się do was...
A ja dla odmiany powiem: Wstyd mnie ogarnia, że przed Tobą stanę, / tak niepodobny, Boże mój, do Ciebie. / Nie karz mnie za to zbyt surowym sądem, / rozpoznaj, Ojcze, swoje dziecko we mnie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-09-2007 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #86
 
Cytat:Cóż za skromność... Jezus przyznaje się do was...
Ks. opatrznie zrozumiał. Miałem na mysli dary proroctwa, języków, uzdrowienia czy uwolnienia opętanych. Sa to znaki, które zgodnie ze słowami Jezusa maja towarzyszyc ochrzczonym w imie Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Cytat:(ciach - regulamin się kłania)
Uwagi do moderacji w innym dziale
05-09-2007 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #87
 
Hauer !
Powiedzmy sobie bez ogródek:
Luter wadliwie skonstruował Deklarację o usprawiedliwieniu (gdzieś nawet doczytałem że na jego poglądy miało pewien wpływ "nauczanie" jednej z sekt gnostyckich) zaś dołożyły się do tego aspiracje władców świeckich którzy chcieli mieć nie tylko władzę nad ciałami ale i nad "duchowością" ludzi.
Do tego odwieczna walka o wpływy i pieniądze plus działalność sekt gnostyckich.
rozgardiasz straszliwy z którego każdy chciał coś "uszczknąć" dla siebie.
Nikt z Katolików nie zaprzecza że zbłądzili wówczas wszyscy - począwszy od papieża który źle ocenił sytuację poprzez Tenzela który prawdopodobnie handlował sobie odpustami na własną rękę wbrew poleceniom papieskim a na Lutrze skończywszy.
Rozłam w Kościele jaki zainicjował Luter niczemu dobremu się nie przysłużył - to tylko seria bratobójczych wojen i waśni.
Również i sam Luter przez oderwanie się od Kościoła bardziej "świętym" nie został - a Kościół i tak sam się oczyścił.
Nauczanie Protestantów zaś z czasem daleko odeszło od nazwijmy to "biblijnego".
To jest prawda.
Jeżeli uważasz to za "atak" na protestantów - mówienie prawdy o tym co zaszło to lepiej nie wchodź na fora i w dyskusje w których prawdę się mówi bez ogródek.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-09-2007 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Cytat:Jeżeli uważasz to za "atak" na protestantów - mówienie prawdy o tym co zaszło to lepiej nie wchodź na fora i w dyskusje w których prawdę się mówi bez ogródek.
powiadasz? Poprzednio jednak "bez ogródek" umknęlo Ci:
Cytat:Nikt z Katolików nie zaprzecza że zbłądzili wówczas wszyscy - począwszy od papieża który źle ocenił sytuację poprzez Tenzela który prawdopodobnie handlował sobie odpustami na własną rękę wbrew poleceniom papieskim
Przypominam tylko, ze Luter zwrócił się do papieża w sprawie naduzyć odpustowych, a papiez poparł Tetzla.
Cytat:Luter przez oderwanie się od Kościoła bardziej "świętym" nie został
To już prawie jak nowomowa. Po co było "sie odrywać" skoro przecież papiez tylko chciał go spalić.
Cytat:a Kościół i tak sam się oczyścił
Moim zadniem idziesz zbyt daleko z tym wnioskiem. Gdyby lud był posłuszny i grzecznie płacił za zbawienie nie byłoby żadnych powodów do "samooczyszczenia". Bo i po co skoro mozna bezkarnie pławić się w luksusach i doczesnych rozkoszach?
10-09-2007 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #89
 
Sorki, Hauer ale operujesz tu taką dość dziwną mieszanka wiedzy opartej na częściowych prawdach niedomówieniach.
Bardzo prosiłbym zatem o podanie na jakich materiałach opierasz swoje wypowiedzi.- lub określenie skąd czerpałeś swoją wiedzę na te tematy.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
10-09-2007 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #90
 
Weźmy chocby katolickie opracowanie "100 punktów zapalnych w historii koscioła"
Mamy tu następujace fakty: Albrecht Brandenburski zalecił sprzedaż odpustów by spłacić w ten sposób papiezowi przyznanie mu biskupstw w Magdeburgu i Moguncji.
Przeciw praktykom z tym zwiazanym występuje Luter. Poniewaz jest to opracowanie katolickie możemy się dowiedzieć, że "to co było słuszne w w proteście Lutra, zostało dosłyszane przez Kościół." (tyle, że 50 lat póxniej co nie zostało zbytnio podkreslone).
W międzyczasie jeden z najbeszczelniejszych kramarzy kupczacych odpustami, Tetzel (przez papieża ustanowiony komisarzem do spraw odpustowych całych Niemiec) zostaje "doktorem Świetej Teologii" właśnie odpierajac zarzuty Lutra odnosnie odpustów (tezy Lutra 1517 r. doktorat Tetzela 1518 r.).
Dalej konflikt się nasila: ekskomunika, banicja. Jak wspomniałem od chwili ogłoszenia tez Lutra do momentu potepienia kupczenia odpustami przez Kościół (czyli tego "samooczyszczenia" o którym piszesz) mija jakieś 50 lat. Koscielni dostojnicy raczej nie byli chetni do "samooczyszczania się", po co skoro w wieku dwudziestuparu lat mozna było opanowac 3 biskupstwa, korzystać z władzy, wpływów i majątku? ...zresztą na ile większosc z tych osób to naprawde byli duchowni, a na ile po prostu bogato uposażeni krewni i znajomi królika?
11-09-2007 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości

Wróć do góryWróć do forów