Ankieta: Czy protestanci powinni uznać wartość Eucharystii i kult Maryi?
Tak.
Wstrzymuję się od głosu.
Nie.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protestantyzm a katolicyzm
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #121
 
Oczywiście, mozliwe że jego żona będzie miała na imię Dorota i możliwe że on sądzi że Bóg mu to powiedział.
Wielu ludziom wydaje się że Bóg do nich mówi.

Mam nadzieję że ludzkość kiedyś rozwiąże ten problem, może jakieś tabletki... Duży uśmiech
08-11-2007 10:50
Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #122
 
Jak tak sobie wkręci, to każda Dorota (i tylko Ona) będzie Mu potencjalną kandydatką na żonę Oczko Więc jasne - pewnie znajdzie Język O ile owej Dorocie "Bóg powiedział" że Jej mąż będzie miał na imię tak, a tak Język

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
08-11-2007 10:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #123
 
Oby to nie była Doda! :shock: Duży uśmiech Szczęśliwy
08-11-2007 10:56
Odpowiedz cytując ten post
Malutka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #124
 
Rozmawiałam na ten temat w kilkoma kapłanami bo wydaje mnie sie to conajmniej dziwne.
Jeśli Bóg mialby mowic kazdemu takie rzeczy to ile by bylo idealnych par.. tak natomiast nie jest.
dlatego tez dziwie sie ze tak piszecie, ze tak moze byc..
chociaz sama nie wiem

[Obrazek: c155408fc0.png]


[you] pami?taj ?e ?yjesz! =)
08-11-2007 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #125
 
darush napisał(a):Ale nie był to opłatek!!! a przynajmniej w takiej formie jak teraz jest w kościele.
A co to za roznica? Ma byc przasny i tyle.

Cytat:I tak znam wieku katolików którzy modlą sie do Maryji i tym samym równają ją z Bogiem.
Jasne. Definiuj sobie rzeczywostość dowolnie.
Cytat:Dziesięcina w wiekszości idzie na potrzeby kościoła w moim kościele
Albo nie.
Cytat:np na telewizor aby kobiety z małymi dziećmi które są w innym pomieszczeniu (bo dzieci przeszkadzają) mogły słuchac naborzeństwa. Albo na książki do biblioteki kościelnej które można wyporzyczać. Płaska ziemia to tylko przykład.

Co to ma do rzeczy?

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 13:33 ]
Malutka napisał(a):Rozmawiałam na ten temat w kilkoma kapłanami bo wydaje mnie sie to conajmniej dziwne.
Jeśli Bóg mialby mowic kazdemu takie rzeczy to ile by bylo idealnych par.. tak natomiast nie jest.
dlatego tez dziwie sie ze tak piszecie, ze tak moze byc..
chociaz sama nie wiem

Gdzie jest napisane, że każdemu ma mówić? Nie wiem skad ta sklonnosc do generalizacji.

Natomiast sama ta historia nieweryfikowalna jest w tej chwili. Co najwyzej - jesli ow czlowiek ma sklonnosc do chorej egzaltacji to wowczas sprawa jest watpliwa.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
08-11-2007 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Malutka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #126
 
smokeustachy moze ustalmy najpierw czy jestes protestantem?

wczesniej rozmawiajac z WIELOMA kaplanami kazdy powiedzial mi jedno i to tamo.. dlatego mam takie dziwne watpliwosci co do tej osoby.


[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 16:35 ]
Moze dodam jeszcze istotna rzecz, mianowicie jest to osobnik plci meskiej, Dorota to jego prawdziwa pierwsza milosc z ktora nie jest juz dwa lata ale nadal ja kocha..
mysle ze to byla jego wlasna mysl a nie slowo Boga..

[Obrazek: c155408fc0.png]


[you] pami?taj ?e ?yjesz! =)
08-11-2007 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #127
 
Tak pastorzy otrzymują pieniądze ale w moim kościele pastor przeznacza je na dojazdy do kościoła na płacenie za konferencje i na wyjazdy zeby służyć potrzebującym. A księża no cóż powiem tylko że dziwne że stać ich na luksusowe samochody...
08-11-2007 17:53
Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #128
 
Cytat:Rozumiem że pastorzy nie żyją z posługi ? Dziesięcina protestancka to tylko legenda ?
Dziesięcina to nie jest legenda, pastor mojego zboru utrzymuje się z pracy swoich rąk Duży uśmiech
I słusznie. Jeśli ma mało wiernych to nie jest praca na cały etat.
Cytat:Ale nie był to opłatek!!!
Opłatek to właśnie przaśne pieczywo. I to jest clou zagadnienia.
Cytat: a przynajmniej w takiej formie jak teraz jest w kościele.
Cóż CIę w "tej formie" tak gorszy, hę ?
Cytat:I tak znam wieku katolików którzy modlą sie do Maryji i tym samym równają ją z Bogiem.
Krótko mówiąc nie zapytasz ich o to (jak prosiłem), bo wiesz że by jasno powiedzieli że to bzdura. Zamiast tego wmawiasz im coś, czego nie uważają.
Tyle.
Cytat:Dziesięcina w wiekszości idzie na potrzeby kościoła w moim kościele np na telewizor aby kobiety z małymi dziećmi które są w innym pomieszczeniu (bo dzieci przeszkadzają) mogły słuchac naborzeństwa. Albo na książki do biblioteki kościelnej które można wyporzyczać.
Pewnie że tak. W Kościele też taca idzie w większości na utrzymanie budynku, prąd , ogrzewanie itd.
Cytat:Tak pastorzy otrzymują pieniądze ale w moim kościele pastor przeznacza je na dojazdy do kościoła na płacenie za konferencje i na wyjazdy zeby służyć potrzebującym. A księża no cóż powiem tylko że dziwne że stać ich na luksusowe samochody...
Primo - to są księża b.bogaci i są biedni. Secundo - w parafiach protestanckich na świecie, gdzie pastor ma mniej więcej tylu ludzi w zborze ilu u nas ksiądz w parafii, pastorzy jeżdżą podobnymi samochodami...
Powiem więcej - to protestancką specjalnością są tzw. "kaznodzieje telewizyjni". Kto raz widział jak tam się goli pieniądze temu o. Rydzyk może się wydać świętym Franciszkiem...
Cytat:Płaska ziemia to tylko przykład.
Jak widzisz kiepski. W dodatku jesli idzie o tę sprawę akurat protestanci wtopili bardziej niż katolicy.
Kosciol nawet za czasow Galileusza nie utrzymywal ze prawdziwa jest teoria Ptolemeusza, a nie kanonika (!) Kopernika.
Kopernik na swoje dzieło "O obrotach sfer niebieskich" otrzymał imprimatur !
Kopernik zostal mianowany czlonkiem Akademii Papieskiej w Rzymie
Spor szedl o co innego : w owym czasie teoria Kopernika miala wiecej
niezgodnosci z obserwacjami niz teoria Ptolemeusza (tak ! wynikalo to prawdopodobnie m.in z zalozonej przez Kopernika kolistosci orbit). Naukowcy akademiccy (prawda niestety, ze w duzej czesci duchowni - bo wiekszość naukowców to byli duchowni, Kościół był mecenasem nauki) domagali sie (wlasciwie slusznie) by glosic zarówno teorie Kopernika jak i Ptolemeusza jako TEORIE, HIPOTEZY, a nie jako FAKTY NAUKOWE.
Pierwszy bezdyskusyjny dowód na to, że Ziemia się kręci wokół słońca pochodzi dopiero z 1748 roku. Żeby zaś zobaczyć obroty Ziemi, trzeba było czekać aż do roku 1851, na wahadło Foucaulta
Czyli mniej-wiecej tego, czego w tej chwili domagaja sie przeciwnicy teorii ewolucji -
aby nie glosic nieudowodnionej teorii jako faktu.
Tylko ze krytycy Kosciola oczywiscie pamietaja ludziom Kosciola ten sprzeciw,
natomiast nie pamietaja ze sam Kopernik byl jak najbardziej czlowiekiem Kosciola.
.

Marcin Luter o Mikołaju Koperniku: "Ten głupiec chce wywrócić całą sztukę astronomii!" Ale, jak wskazuje Pismo Św. Jozue kazał Słońcu zatrzymać się, a Ziemi nie!"
inny tekst " Ludzie słuchają improwizowanego astrologa, który za wszelka cenę chce udowodnić, że to nie niebo się kreci, lecz ziemia. Aby wystawić na pokaz inteligencję, wystarczy coś wymyślić i podać to jako pewnik.
1541 Filip Melanchton, współpracownik Lutra: "Niektórzy sądzą, że to znakomite wypracować rzecz tak absurdalną, jak ów sarmacki astronom, który porusza Ziemię i zatrzymuje Słońce. Zaiste, mądrzy władcy powinniby powściągnąć utalentowaną lekkomyślność".

Za obronę teorii kopernikańskiej KEPLER został usunięty z PROTESTANCKIEGO Kolegium Teologicznego w Tybindze, gdyż widziano w nim bluźniercę, ponieważ uznawał teorie uważana za przeciwna Biblii. Po tym fakcie, KEPLER - protestant został zaproszony do nauczania na terytorium papieskim, na Uniwersytecie Bolońskim. por.

Na początku XVII wieku, Wielki Inkwizytor Hiszpanii założył na Uniwersytecie w Salamance Wydział Nauk Przyrodniczych, na którym nauczano, wspomagając ją, teorii kopernikańskiej.

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 17:24 ]
Cytat:Rozmawiałam na ten temat w kilkoma kapłanami bo wydaje mnie sie to conajmniej dziwne.
Możesz napisać co Ci powiedzieli ? Bo trochę się pogubiłem...
Cytat:dlatego tez dziwie sie ze tak piszecie, ze tak moze byc..
Ja też Uśmiech
Przecież to bzdura (takich wypadków w historii może być kilka...).
Powiem więcej - takie przekonanie może IMHO w pewnych okolicznościach być powodem uznania małżeństwa za nieważne.
Moj znajomy miał podobną sprawę - liderzy jego wspólnoty "rozeznali" że ma się ożenić z konkretną osobą ze wspólnoty. No i się pobrali...
Teraz z tego powodu toczy się proces o uznanie tego małżeństwa za nieważne.

Bóg nie steruje "ręcznie" naszym życiem (choć oczywiście Opatrzność nad nami czuwa).[/quote]

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 17:42 ]
Może pomoże wypowiedź ks.bp. Andrzeja Siemieniewskiego:
Na czym polegałby krytycyzm?
Na tym, że z jednej strony wierzymy bardzo praktyczne, namacalnie i doświadczalnie w działanie Ducha Świętego, a z drugiej sprawdzamy, czy w osobie mającej natchnienia działa Pocieszyciel. W człowieku może działać Duch Święty lub fantazja, wybujałe ambicje, wyobraźnia czy nawet zły duch. Okazuje się to dopiero po krytycznym sprawdzeniu. Taka weryfikacja nie zawsze jest łatwa, o czym pisał św. Paweł Apostoł: „Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości" (2 Kor 11, 14). Musimy wziąć pod uwagę wszystkie możliwości.

Więcej tu http://www.hallelujah.pl/joomla/index.ph...9&Itemid=1

pozdrawiam
Marek
08-11-2007 18:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #129
 
Malutka napisał(a):smokeustachy moze ustalmy najpierw czy jestes protestantem?
Proszę bardzo. Ustalajmy.
Cytat:wczesniej rozmawiajac z WIELOMA kaplanami kazdy powiedzial mi jedno i to tamo.. dlatego mam takie dziwne watpliwosci co do tej osoby.

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 16:35 ]
Moze dodam jeszcze istotna rzecz, mianowicie jest to osobnik plci meskiej, Dorota to jego prawdziwa pierwsza milosc z ktora nie jest juz dwa lata ale nadal ja kocha..
mysle ze to byla jego wlasna mysl a nie slowo Boga..

Możesz myśleć itp, ale zweryfikować- nie zweryfikujesz.
A tak poza tym to info pierwotne było inne - że na imię ma mieć Dorota. A to co innego. Zazdrosna jesteś czy jak?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
09-11-2007 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Malutka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #130
 
smokeustachy napisał(a):A tak poza tym to info pierwotne było inne - że na imię ma mieć Dorota. A to co innego. Zazdrosna jesteś czy jak?

Nie jestem zazdrosna. Już nie.. Przez takie cos miedzy innymi nasz zwiazek sie rozpadl. Teraz mi to wszystko jedno, pozbieralam sie. Bóg mi w tym pomogl.
Dla mnie mimo wszystko to nadal jest chore i nienormalne.

[Obrazek: c155408fc0.png]


[you] pami?taj ?e ?yjesz! =)
09-11-2007 09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #131
 
Malutka napisał(a):Dla mnie mimo wszystko to nadal jest chore i nienormalne.
Bo to JEST chore i nienormalne.
Czy ów chłopak należy do jakiejś "odjechanej" wspólnoty czy on tak sam z siebie ?

pozdrawiam
Marek
09-11-2007 11:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #132
 
Marek MRB napisał(a):
Malutka napisał(a):Dla mnie mimo wszystko to nadal jest chore i nienormalne.
Bo to JEST chore i nienormalne.
Czy ów chłopak należy do jakiejś "odjechanej" wspólnoty czy on tak sam z siebie ?

To ma małe znaczenie. Ważne, że kocha niczym Tristan-Izolde; niczym Romeo-Julie. Głosy, wieszczby są tgo afektu jedynie prostym wynikiem.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
09-11-2007 11:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #133
 
Proszę moderację o zmianę tematu z "Protestantyzm nie do końca chrześcijański" na "Protestantyzm i katolicyzm - różnice i cechy wspólne"

**************************************************************************

Dokonam teraz rozgraniczenia. Co budzi wątpliwości u protestantów.

1.Kwestia kultu u katolików.
2.Miłość bliźniego.
3.Dawanie świadectwa.

Ad.1 Protestanci stwierdzają, że poganiejemy i że czcimy wyłącznie same obrazy oraz, że nasza wiara jest mocno sformalizowana. My stwierdzamy, że protestanci zaniedbują kult Maryi i Świętych. Kto z nas ma rację ?


Ad.2 Poganie mówili o pierwszych chrześcijanach : Patrzcie jak się miłują. Po tym chrześcijan rozpoznawali. Dzisiaj niestety oskarżamy się wzajemnie,plotkujemy,gniewamy się. Widzą to ludzie i dają o nas świadectwo. Tworzy się pozytywny lub negatywny stereotyp.

Ad.3 Męczennicy chrześcijańscy dawali świadectwo mężnej wiary mimo tortur i zadawanych udręk. Dzisiaj dajemy świadectwo naszej wiary życiem godnym prawdziwego chrześcijanina.
25-02-2008 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #134
 
Polonium napisał(a):Proszę moderację o zmianę tematu z "Protestantyzm nie do końca chrześcijański" na "Protestantyzm i katolicyzm - różnice i cechy wspólne"

**************************************************************************

Dokonam teraz rozgraniczenia. Co budzi wątpliwości u protestantów.

1.Kwestia kultu u katolików.
2.Miłość bliźniego.
3.Dawanie świadectwa.

Ad.1 Protestanci stwierdzają, że poganiejemy i że czcimy wyłącznie same obrazy oraz, że nasza wiara jest mocno sformalizowana. My stwierdzamy, że protestanci zaniedbują kult Maryi i Świętych. Kto z nas ma rację ?


Ad.2 Poganie mówili o pierwszych chrześcijanach : Patrzcie jak się miłują. Po tym chrześcijan rozpoznawali. Dzisiaj niestety oskarżamy się wzajemnie,plotkujemy,gniewamy się. Widzą to ludzie i dają o nas świadectwo. Tworzy się pozytywny lub negatywny stereotyp.

Ad.3 Męczennicy chrześcijańscy dawali świadectwo mężnej wiary mimo tortur i zadawanych udręk. Dzisiaj dajemy świadectwo naszej wiary życiem godnym prawdziwego chrześcijanina.

A po co zmieniać? I tak odjechał ten temat. A te wszystkie kwestie są drugorzedne wobec kalekiego pojmowania zbawienia u protestantów. I chęci dyktorwania przez nich Panu Bogu, co ma robic.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
29-02-2008 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #135
 
smokeustachy napisał(a):A po co zmieniać?
bo jest brzydko pisać nieprawdę


smokeustachy napisał(a):I chęci dyktorwania przez nich Panu Bogu, co ma robic.
faktycznie

protestancki nieomylny następca świętego piotra i namiestnik Chrystusa oczekuje od swoich protestanckich wiernych posłuszeństwa woli i rozumu...

że też Ci nie wstyd SE?
01-03-2008 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów