Ankieta: Czy protestanci powinni uznać wartość Eucharystii i kult Maryi?
Tak.
Wstrzymuję się od głosu.
Nie.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protestantyzm a katolicyzm
Autor Wiadomość
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Wtrące sie do tematu odnosnie tych "herezji":
Cytat:1. Eucharystia jako symbol, a nie rzeczywista Krew i Ciało Jezusa Chrystusa.
2. Odrzucenie Tradycji, jako źródła Objawienia równego Pismu.
3. Odrzucenie doktryny o czyśćcu.
4. Odrzucenie nauki o kulcie i wstawiennictwie świętych.
5. Odrzucenie sakramentu spowiedzi i namaszczenia.
6. Odrzucenie sukcesji apostolskiej- wybór demokratyczny "starszego zboru".
Sebastiano, a wiesz jak to wyglada z drugiej strony?
To KRzK popadł w herezje o sukcesji apostolskiej i "Tradycji" z czego popłyeły kolejne. Eucharystia "z przeistoczeniem" jest dogmatem gdzies od XII czy XIII w (nie chce mi się teraz sprawdzać), a doktryna o czyśću (dogmatem stała się dopiero w XV w.) stała się pretekstem do handlu odpustami. Gdy mnich Tetzel ukuł slogan: "Gdy tylko pieniążek do skarbonki wskoczy wnet dusza z czyśca wyskoczy" inny mnich, Luter ostro się temu sprzeciwił. Papież jednak poparł handlarzy odpustami bowiem pieniądze z tego tytułu spływały na cel budowy Bazyliki Św. Piotra w Rzymie. Konflikt przybral ostra forme, bo w tamtych czasach odpowiedzią na krytyke KRzK było palenie na stosie (tak skończył nasz południowy sąsiad Jan Hus).

Jakby niepatrzeć to nie jakiemus głupkowi się uwidziało buntować przeciw słusznej wierze i dobremu papiezowi, tylko w KRzK były powazne naduzycia i ogromna niechęć do każdego kto śmiał o tym powiedzieć czy chocby mamrotac (lollardów też palono).

Jakąkolwiek bys chciał zarzucic protestantom "herezje" to nie jestes w stanie tego zrobic na podstawie nauki Jezusa i Apostołów, bo protestantyzm jest w pełni z tą nauką zgodny.

Teraz odnośnie Twojego pierwszego wpisu w temacie: protestanci są chrzescijanami, co juz było w temacie wykazane. Ja dodam jeszcze tylko jeden cytay dla Ciebie: Ewangelia Marka 9,40: "Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami" (przypomnij sobie cąły kontekst). Wskazuje ci ten fragment bo mam wrazenie, że uważasz że jest odwrotnie: "kto nie jest z nami, ten jest przeciwo nam".
23-08-2007 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Cytat:Jakąkolwiek bys chciał zarzucic protestantom "herezje" to nie jestes w stanie tego zrobic na podstawie nauki Jezusa i Apostołów, bo protestantyzm jest w pełni z tą nauką zgodny.
Ja powiem coś o sobie. Moja matka przez pewne grzechy naraziła mnie i siostrę na ingerencje złych duchów, nie będę wnikać bo nie o to chodzi. Pomimo tego że wg. lekarzy byłem full zdrowy i nic mi fizycznie do dolegało - byłem na drodze do śmierci przez wycieńczenie organizmu. Jako że lekarze nie wiedzieli co mi dolega podawali tylko leki typowe dla objawów, które nic nie dały. Dopiero po chrzcie mi przeszło, co mi ocaliło życie. Ostatnio czytałem sobie iż np- zielonoświątkowcy nie uznają ważności takiego chrztu. Krócej- gdybym miał rodzinę w takim Kościele bym prawdopodobnie nie żył.

Hauer napisał(a):a doktryna o czyśću (dogmatem stała się dopiero w XV w.)
Nauka o Czyścu bierze sie ze ST kiedy to żydzi prowadzili wojnę z jakimś krajem, najechali go, podbili i zrabowali wszystko łącznie z pogańskimi świątyniami. Przez to że wzieli stamtąd jakieś posągi i elementy kultów zginęli. A inni Żydzi widząc to zaczęli sie za nich modlić. Więc żadna nowość to nie była, jedynie zatwierdzenie tej prawdy.

Hauer, widzisz Kościoł to nie tylko organizacja ale i charyzma i proroctwo. To że coś sie zmieniało pod pewnymi względami nie znaczy jak to interpretuje z Twojej wypowiedzi że Kościoł to sobie wymyślił,ale że pewne sprawy były porządkowane, i dość często Bóg przez to działał. Pomimo błędów mamy teraz naprawdę dobrą sytuacje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-08-2007 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Hauer napisał(a):To KRzK popadł w herezje o sukcesji apostolskiej i "Tradycji" z czego popłyeły kolejne. Eucharystia "z przeistoczeniem" jest dogmatem gdzies od XII czy XIII w (nie chce mi się teraz sprawdzać), a doktryna o czyśću (dogmatem stała się dopiero w XV w.) stała się pretekstem do handlu odpustami.
To może jednak spróbuj się dobrze sprzedać na forum i poszukaj dokładnych tekstów, co?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-08-2007 12:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
Cytat:To może jednak spróbuj się dobrze sprzedać na forum i poszukaj dokładnych tekstów, co?
Ja nie zamierzam sie na forum sprzedawać. Po prostu trafiłem tu przypadkiem przez serię kilku odnośników i odpisałem na te "herezje".
Ale dokładniejsze daty mozna podać:
Sobór Laterański 1215 - dogmat o transsubstancjacji.
Sobór Florencki (1438-1445) i Trydencki (1545-1563) - dogmat o czyścu.
Jak widać chrzescuijaństwo przetrwało grubo ponad 1000 lat bez tych dogmatów, a one same zostały ogłoszone w czasach gdy delikatnie mówiąc Kościół nie cieszył sie dobrą kondycją duchową. Twierdzenie, że ktoś nie jest chrzescijaninem bo te dogmaty odrzuca jest raczej jakimś nieporozumieniem.
Cytat:Ja powiem coś o sobie. Moja matka przez pewne grzechy naraziła mnie i siostrę na ingerencje złych duchów, nie będę wnikać bo nie o to chodzi. Pomimo tego że wg. lekarzy byłem full zdrowy i nic mi fizycznie do dolegało - byłem na drodze do śmierci przez wycieńczenie organizmu. Jako że lekarze nie wiedzieli co mi dolega podawali tylko leki typowe dla objawów, które nic nie dały. Dopiero po chrzcie mi przeszło, co mi ocaliło życie. Ostatnio czytałem sobie iż np- zielonoświątkowcy nie uznają ważności takiego chrztu. Krócej- gdybym miał rodzinę w takim Kościele bym prawdopodobnie nie żył.
Ale o jakim chrzcie mówisz? Bo ogólnikowe "takiego chrztu" niewiele mi mówi.
Po drugie może gdybys miał rodzine w Kościele Zielonoświątkowym to matka nie naraziłaby Cię na ingerencje złych duchów.
Po trzecie nawet jeśli to skąd przekonanie, że w KZ nic by Cie nie uratowało?
Cytat:Nauka o Czyścu bierze sie ze ST kiedy to żydzi prowadzili wojnę z jakimś krajem, najechali go, podbili i zrabowali wszystko łącznie z pogańskimi świątyniami. Przez to że wzieli stamtąd jakieś posągi i elementy kultów zginęli. A inni Żydzi widząc to zaczęli sie za nich modlić. Więc żadna nowość to nie była, jedynie zatwierdzenie tej prawdy.
Ktos jakieś coś gdzieś. Ksiega o której piszesz nie była uważana za natchniona np. przez papieża Grzegorza Wielkiego. Do kanonu włączono ją w XVI w, czyli wtedy gdy trwały najwieksze spory o "dochody z czyśća". Co wiecej fragment na który się powołujesz nie mówi wprost o czyścu tylko o modlitwie i zapłacie w srebrze za odpuszczenie grzechów, co tym bardziej pokazuje dlaczego akurat wtedy księgę uznano za natchnioną.
Cytat:Więc żadna nowość to nie była, jedynie zatwierdzenie tej prawdy
Widac jednak była nowość, bo księge dodano w tych samych czasach gdy sobory wprowadziły dogmat o czyśću. Gdyby nawet tak ajk chcecie traktowac ta księgę jako natchnioną to i tak mozna ten fragment interpretowac na wiele sposobów i trudno z niego wywnioskowac "czyscieć" bo niczego takiego nawet w tym fragmencie nie ma.
Cytat:Hauer, widzisz Kościoł to nie tylko organizacja ale i charyzma i proroctwo. To że coś sie zmieniało pod pewnymi względami nie znaczy jak to interpretuje z Twojej wypowiedzi że Kościoł to sobie wymyślił,ale że pewne sprawy były porządkowane, i dość często Bóg przez to działał. Pomimo błędów mamy teraz naprawdę dobrą sytuacje
Tak, w koncu KRzK wycofał się z kupczenia zbawieniem okładając nawet handlarzy odpustami ekskomuniką. W ten sposób w pewnym sensie przynzno reformacji rację. Tym bardziej dziwne jest dzis twierdzenie, że protestanci nie są chrześcijanami.
23-08-2007 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Hauer napisał(a):Sobór Laterański 1215 - dogmat o transsubstancjacji.
Sobór Florencki (1438-1445) i Trydencki (1545-1563) - dogmat o czyścu.
Jak widać chrzescuijaństwo przetrwało grubo ponad 1000 lat bez tych dogmatów, a one same zostały ogłoszone w czasach gdy delikatnie mówiąc Kościół nie cieszył sie dobrą kondycją duchową. Twierdzenie, że ktoś nie jest chrzescijaninem bo te dogmaty odrzuca jest raczej jakimś nieporozumieniem.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dokładniej zaś: świadczy o braku rozumienia na czym polega teologia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-08-2007 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Hauer napisał(a):Po drugie może gdybys miał rodzine w Kościele Zielonoświątkowym to matka nie naraziłaby Cię na ingerencje złych duchów.
:roll:

A niby dlaczego tak sądzisz? Co "lepsi" ludzie tam są? Zniewolona osoba też może mieć charyzmaty, i to na wysokim poziomie. Charyzmat nie uświęca.

Hauer napisał(a):Ale o jakim chrzcie mówisz? Bo ogólnikowe "takiego chrztu" niewiele mi mówi.
Katolickim.

Cytat:Po trzecie nawet jeśli to skąd przekonanie, że w KZ nic by Cie nie uratowało?
Bo byłem na granicy śmierci, i wyrwano mnie na chwile ze szpitala, po chrzcie miałem zaraz do niego wracać.


Hauer napisał(a):Cytat:
Nauka o Czyścu bierze sie ze ST kiedy to żydzi prowadzili wojnę z jakimś krajem, najechali go, podbili i zrabowali wszystko łącznie z pogańskimi świątyniami. Przez to że wzieli stamtąd jakieś posągi i elementy kultów zginęli. A inni Żydzi widząc to zaczęli sie za nich modlić. Więc żadna nowość to nie była, jedynie zatwierdzenie tej prawdy.

Ktos jakieś coś gdzieś. Ksiega o której piszesz nie była uważana za natchniona np. przez papieża Grzegorza Wielkiego. Do kanonu włączono ją w XVI w, czyli wtedy gdy trwały najwieksze spory o "dochody z czyśća". Co wiecej fragment na który się powołujesz nie mówi wprost o czyścu tylko o modlitwie i zapłacie w srebrze za odpuszczenie grzechów, co tym bardziej pokazuje dlaczego akurat wtedy księgę uznano za natchnioną.
Cytat:
Więc żadna nowość to nie była, jedynie zatwierdzenie tej prawdy

Widac jednak była nowość, bo księge dodano w tych samych czasach gdy sobory wprowadziły dogmat o czyśću. Gdyby nawet tak ajk chcecie traktowac ta księgę jako natchnioną to i tak mozna ten fragment interpretowac na wiele sposobów i trudno z niego wywnioskowac "czyscieć" bo niczego takiego nawet w tym fragmencie nie ma.
Dla mnie ważne że coś istnieje i sie sprawdza>> o czyśćcu patrz "Dzienniczek" Faustyny Kowalskiej.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
23-08-2007 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Scott napisał(a):
Hauer napisał(a):Po drugie może gdybys miał rodzine w Kościele Zielonoświątkowym to matka nie naraziłaby Cię na ingerencje złych duchów.
:roll:

A niby dlaczego tak sądzisz? Co "lepsi" ludzie tam są? Zniewolona osoba też może mieć charyzmaty, i to na wysokim poziomie. Charyzmat nie uświęca.
Jak dziadek spadl z roweru to w niego wlazl demon pokoleniowy i trzeba wyrzucac.
O. Hauer sie pojawil.
Szczescie, ze robie strone katolik.protestanci.org

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
24-08-2007 03:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
Cytat:A niby dlaczego tak sądzisz? Co "lepsi" ludzie tam są? Zniewolona osoba też może mieć charyzmaty, i to na wysokim poziomie. Charyzmat nie uświęca.
Czy ja wiem czy lepsi? Po prostu mam wrażenie, że troche bardziej świadomi różnych zagrożeń, a zniewolenia o których piszesz nie biorą siez niczego. W KRK jest pare "łaczników" do niebezpiecznych praktyk (choćby uzywanie do różnych guseł ziól poświęconych w "Matki Boskiej zielnej"), ale mniejsza z tym, nie bede wymieniać bo nie chce mi sie kłócić, rzeczywistośc jaka jest każdy widzi.
Cytat:Hauer napisał/a:

Ale o jakim chrzcie mówisz? Bo ogólnikowe "takiego chrztu" niewiele mi mówi.
Katolickim.
No jasne. Ale nie napisałeś nawet w jakim wieku byłeś ani nic takiego. Wyobraź sobie, ze nic nie wiesz o tym zdarzeniu i przeczytaj to co napisałes poprzedni... i co bys wiedział? Dalej nic. Teraz juz wygląda to jaśniej.
Cytat:Bo byłem na granicy śmierci, i wyrwano mnie na chwile ze szpitala, po chrzcie miałem zaraz do niego wracać.
O ile wiem katolicji chrzest połączony jest tez z pewną formą egzorcyzmu - modlitwy o ochronę dziecka przed zlym duchem itd. Chwala Panu, ze modlitwy wysłuchał :aniol:
Myslis, że KZ jest calkiem bezradny w takich przypadkach ?
Odnosnie "nieuznawania chrztu" to powiem tak:" chodzi o to, ze wlaczenie do wspólnoty kościoła poprzez chrzest powinno się odbywać na podstawie osobistej świadomej decyzji i osobistego wyznania wiary. W statystyce katolików w Polsce jest jakieś 90%, a naprawde wierzacych chrzescijan takich jak Ty ilu?
Cytat:Dla mnie ważne że coś istnieje i sie sprawdza>> o czyśćcu patrz "Dzienniczek" Faustyny Kowalskiej.
ale po co mam tam patrzeć? Nawet wg. KKK pelnia objawienia jest Słowo Boże. Żadnego nowego objawienia odkrywajacego nowe tajemice nie bedzie. Natomiast Apostołowie w swoich listach wyraźnie pokazują, że trzeba byc ostroznym co do wszelkich nowych objawień choćby od Anioła z nieba. Gdybysmy mieli serio traktować wszelkie objawienia to byłby kłopot... przecież mormoni czy muzułmanie tez mieli objawienia podobno od tego samego Boga, i tu z nimi począć? Może przejdziesz na islam? W sumie czemu nie?

[ Dodano: Pią 24 Sie, 2007 09:16 ]
smokeustachy, witaj. Czy jet jakieś forum, na którym Cie nie ma ?

[ Dodano: Pią 24 Sie, 2007 09:26 ]
Scott, jeszcze dodam odnośnie tego co pisalismy odnośnie "tych lepszych ludzi".
Cytat z sąsiedniego działu tego forum:
Cytat:Powiem wam, ze mam mieszane uczucia w zwiazku z bioenergoterapia.Bylem u jednego tylko dlatego, ze ksiadz w Kosciele poinformowal nas, ze bedzie jeden pan zaimujacy sie tym, co wiecej przyjmowal on w domu siostr zakonnych dlatego udalem sie tam.Kiedy wszedlem do pokoju i zobaczylem go odczulem w duszy pewien niepokoj.
Niestety osobiscie widywalem zaproszenia na spotkania z podejżanymi szarlatanami na tablicach z ogłoszeniami parafialnymi (katolickimi). Swego czasu (moze nadal) popularne bardzo wśród katolików były ksiazki autorstwa bioenergoterapeuty, jasnowidza itd. ks. Klimuszki. Jednocześnie był to ceniony autorytet pism ezoterycznych takich jak "Wróżka".
Jak okręt ma się bronic przed piratami, skoro bosman pomaga wrogom desnacie?
24-08-2007 09:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Hauer napisał(a):Cytat:
A niby dlaczego tak sądzisz? Co "lepsi" ludzie tam są? Zniewolona osoba też może mieć charyzmaty, i to na wysokim poziomie. Charyzmat nie uświęca.

Czy ja wiem czy lepsi? Po prostu mam wrażenie, że troche bardziej świadomi różnych zagrożeń, a zniewolenia o których piszesz nie biorą siez niczego.
To już waszmości fantazja. To były czasy kiedy jednostki były świadome. Teraz cała moja rodzina włącznie z wujkami i ciotkami ma świadomość pewnych rzeczy. A mówienie że u zielonych są bardziej świadomi niż i KK to już Twój wymysł.

Hauer napisał(a):Odnosnie "nieuznawania chrztu" to powiem tak:" chodzi o to, ze wlaczenie do wspólnoty kościoła poprzez chrzest powinno się odbywać na podstawie osobistej świadomej decyzji i osobistego wyznania wiary. W statystyce katolików w Polsce jest jakieś 90%, a naprawde wierzacych chrzescijan takich jak Ty ilu?
Masa, masa. A u was też wszyscy co chrzest przyjmują są wspaniałymi chrześcijanami, człowiek to człowiek, wszędzie będą odstępstwa. Poza tym chrzest takowy nic nie zmienia, jeśli dana osobę chce nie chce wierzyć to nie będzie tego robić

Hauer napisał(a):Natomiast Apostołowie w swoich listach wyraźnie pokazują, że trzeba byc ostroznym co do wszelkich nowych objawień choćby od Anioła z nieba.
Ale to nie znaczy że każde pochodzi od szatana, to było prawdziwe. Tysiące razy je badali.

Hauer napisał(a):Gdybysmy mieli serio traktować wszelkie objawienia to byłby kłopot...
Nie każde ale te prawdziwe i potwierdzone.

Hauer napisał(a):Niestety osobiscie widywalem zaproszenia na spotkania z podejżanymi szarlatanami na tablicach z ogłoszeniami parafialnymi (katolickimi). Swego czasu (moze nadal) popularne bardzo wśród katolików były ksiazki autorstwa bioenergoterapeuty, jasnowidza itd. ks. Klimuszki. Jednocześnie był to ceniony autorytet pism ezoterycznych takich jak "Wróżka".
Zupełnie jakby u protestantów było inaczej. Takie rzeczy są wszędzie. Dużo osób sie nazywa Katolikami co nie znaczy że postępują zgodnie z zasadami tej wiary. Człowiek jest wolny i żadne wyznanie choćby nie wiem jakie było nie ma najmniejszego prawa do ingerencji w tą wolność. Jestem pewien że jeśli by wziąć na wokandę kraje gdzie większośc stanowią protestanci by sie znalazły i takie osoby jak o.Klimuszko.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-08-2007 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Cytat:To już waszmości fantazja. To były czasy kiedy jednostki były świadome. Teraz cała moja rodzina włącznie z wujkami i ciotkami ma świadomość pewnych rzeczy. A mówienie że u zielonych są bardziej świadomi niż i KK to już Twój wymysł.
Nie chce mi się kłócić. Zobacz sobie temat na tym forum o bioenergoterapii. To nie duchowni z KZ zapraszali Harisa, to nie pastorzy reklamuja bioenergoterapeutów z ambony czy na parafialnej tabliczy ogłoszeń. Ja tych rzeczy naprawde nie wymyslam. Sprawdz, to pisza katolicy, których znasz z forum dłuzej niż ja. Ja tylko mogę dopisać, ze byłem swiadkiem tkaich rzeczy. Mnie ejdnemu nie musisz wierzyć, ale w "temacie obok" masz więcej swiadków i to dla Ciebie bardziej wiarygodnych.
Cytat:Masa, masa. A u was też wszyscy co chrzest przyjmują są wspaniałymi chrześcijanami, człowiek to człowiek, wszędzie będą odstępstwa. Poza tym chrzest takowy nic nie zmienia, jeśli dana osobę chce nie chce wierzyć to nie będzie tego robić
"Takowy chrzest"... jaki masz na myśli? Bo Twoje slowa idealnie pasuja do chrztu niemowląt. I tak później cżlowiek sam musi zdecydowac czy przyjmie wiarę czy nie. W KZ chrzci się już człowieka, który zdecydował się rpzyjąc i wyznac wiarę. Na dodatek w naszym chrześcijańskim kraju wiąże się to czesto z szykanami, więc raczej nie jest jakims hop-siup.
Cytat:Ale to nie znaczy że każde pochodzi od szatana, to było prawdziwe. Tysiące razy je badali.
Co nie zmienia faktu, ze obowiazku wierzenia w to objawienie nie mają nawet katolicy, ze względu na charakter "prywatnych objawień".
Cytat:Nie każde ale te prawdziwe i potwierdzone.
Objawienie dane Faustynie dodaje rzeczy, których Słowo Boże nic nie mówi. Dla mnie jest tyle warte co to dane Mahometowi. Może własnie bys wyjaśnił swoje stanowisko odnośnie tego objawienia, dąło ono poczatek wiekiel religii, a JP II powiedział, zę to religia "tego samego Boga" zatem czy ono moze być fałszywe? Czy mozęsz obok niego przejśc obojetnie nie nawracajac się na islam ?
Cytat:Zupełnie jakby u protestantów było inaczej. Takie rzeczy są wszędzie.
Moze jakis przykłady pastorów czy biskupów, którzy takie rzeczy robią/promuja/tolerują. W przypadku KRzK lista jest dośc długa. Widzisz, u protestantów jest połozony bardzo mocny akcent na osobiste poznanie Słowa Bożego, a to stanowi świetna przeszkoda dla różnych "guseł". W KRzK znajomośc Biblii jest nieraz na tak niskim poziomie, że ludzie buntuja się przeciw ksiedzu, bo nie uwazają, że on nie ma prawa zaprzeczac reinkarnacji, bo przecież nikt nie wie na pewno...
Cytat:Człowiek jest wolny i żadne wyznanie choćby nie wiem jakie było nie ma najmniejszego prawa do ingerencji w tą wolność.
Ale każde wyznanie ma swoje podstawowe "credo". Róznica jest taka, ze w KRzK najwierw się przyjmuje człowieka, a później mu sie mowi w co ma wierzyć, a w KZ najpierw głosi się Ewangelię, a później człowiek ją przyjmuje lub nie.
Cytat:Jestem pewien że jeśli by wziąć na wokandę kraje gdzie większośc stanowią protestanci by sie znalazły i takie osoby jak o.Klimuszko.
Bardzo watpliwe bys znalazł takiego "cudaka" (jak go nazywa ks. Andrzej Zwoliński) wśród ewangelikalnych pastorów.
24-08-2007 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Hauer napisał(a):Cytat:
Jestem pewien że jeśli by wziąć na wokandę kraje gdzie większośc stanowią protestanci by sie znalazły i takie osoby jak o.Klimuszko.

Bardzo watpliwe bys znalazł takiego "cudaka" (jak go nazywa ks. Andrzej Zwoliński) wśród ewangelikalnych pastorów.

pastor Bolte w swojej książce "Von der Pendelvorschung zur Wunderheilung" (Od badań z wahadłem do cudownego uzdrowienia) pisze, że dla znalezienia leku siada przy biurku z wahadłem i bierze do ręki listę Schwabego środków homeopatycznych (według Pfeifer, str. 99). Ów Bolte zapewnia, że potrafi nawet duchową mocą leczniczą przeciw określonym chorobom naładować alkohol znajdujący się w butelce. Ma całe skrzyneczki buteleczek takich homeopatycznych leków.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-08-2007 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Scott napisał(a):/.../
pastor Bolte w swojej książce "Von der Pendelvorschung zur Wunderheilung" (Od badań z wahadłem do cudownego uzdrowienia) pisze, że dla znalezienia leku siada przy biurku z wahadłem i bierze do ręki listę Schwabego środków homeopatycznych (według Pfeifer, str. 99). Ów Bolte zapewnia, że potrafi nawet duchową mocą leczniczą przeciw określonym chorobom naładować alkohol znajdujący się w butelce. Ma całe skrzyneczki buteleczek takich homeopatycznych leków.

A czemu wg doktryn protestanckich trzeba palic xiazki Benny Hilla? To tez jest pytanie.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
24-08-2007 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Hauer napisał(a):Nie chce mi się kłócić. Zobacz sobie temat na tym forum o bioenergoterapii. To nie duchowni z KZ zapraszali Harisa, to nie pastorzy reklamuja bioenergoterapeutów z ambony czy na parafialnej tabliczy ogłoszeń.
Katoliccy duchowni po sprawdzeniu z czym tak naprawdę związana jest "bioenergoterapia" też nie reklamują tego badziewia - wręcz przeciwnie.
Jeżeli zatem ktoś to reklamuje - to takim wypadku kto ... :coo:
Bulwa, a ja sie zastanawiam z której strony ktoś jeszcze będzie próbowała dopiąć "łatkę" Kościołowi.
Przecież - to praktycznie wyłącznie źródła "kościelne" lub związane z KRzK przestrzegają przed "energoterapią" a teraz najwyraźniej próbuje nam się w oczy wmawiać coś zupełnie innego :roll:

Hauer napisał(a):Bo Twoje slowa idealnie pasuja do chrztu niemowląt.
Trudno być dobrym chrześcijaninem jeżeli nie jest się wychowywanym w Wierze "od podszewki" ..
Hauer napisał(a):Co nie zmienia faktu, ze obowiazku wierzenia w to objawienie nie mają nawet katolicy, ze względu na charakter "prywatnych objawień".
Jak ktoś to ładnie ujął kiedyś ... :coo:
Można nie wierzyć w objawienia ale po co wogóle w Boga wierzyć" ?
Czy jakoś tak ?
W objawieniach bowiem wszystko składa się w logiczna całość i doskonale uzupełnia z nauczaniem Chrystusa.
Hauer napisał(a):W KRzK znajomośc Biblii jest nieraz na tak niskim poziomie, że ludzie buntuja się przeciw ksiedzu, bo nie uwazają, że on nie ma prawa zaprzeczac reinkarnacji, bo przecież nikt nie wie na pewno...
Bywa i tak.
Szczególnie wśród osób określających sie jako "wierzący niepraktykujący".
A i skąd mają wiedzieć jezeli ani Biblii nie czytają ani do kościoła na Eucharystię nie chodzą ?
Obawiam się jednak że ten problem który poruszyłeś dotyczy nie tylko katolików i katolicyzmu ale to wszystkich ugrupowań chrześcijańskich pddawanych laicyzacji i ateizacji.
Oraz - wbrew pozorom - że KRzK i który to poddawany jest najsilniejszym presjom ateizacyjnym i tak wychodzi z tego jeszcze najlepiej w porównaniu z innymi

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-08-2007 16:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hauer Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Scott, miej troche uczciwości :|
Cytat:pastor Bolte w swojej książce
Bolte to przedewszystkim były pastor, na dodatek luterański, a ja pytałem o ewangelikalnych.
Żebys załapał rózncie to wyglada tak jakbym ja rzucał oskarżenia na KRzK na podstawie nauczania Mariawitów.
chcesz dla porownania jakis przykład z KRzK uprzedam, ze może byc szokujący.
Cytat:Katoliccy duchowni po sprawdzeniu z czym tak naprawdę związana jest "bioenergoterapia" też nie reklamują tego badziewia - wręcz przeciwnie.
Jeżeli zatem ktoś to reklamuje - to takim wypadku kto ...
Najwyraźniej właśnie katoliccy duchowni. Skoro Klimuszko takie bzdety promowal oficjalnie jako ksiądz, to i miał naśladowców księzy. I to nawet nie wiesz do jakiego stopnia...

Cytat:Przecież - to praktycznie wyłącznie źródła "kościelne" lub związane z KRzK przestrzegają przed "energoterapią" a teraz najwyraźniej próbuje nam się w oczy wmawiać coś zupełnie innego
Waski horyzont jakis. Materiałów protestanckich tez nie brakuje. Nawet czasem można je dostać w katolickich księgarniach. Nie ma z tym kłopotu bo wbrew temu co uważa autor tematu protestanci są chrzescijanami.
Problemem tylko jest to, że za teorią w KRzK nie zawsze idzie praktyka.
Cytat:Trudno być dobrym chrześcijaninem jeżeli nie jest się wychowywanym w Wierze "od podszewki" ..
Ojoj całe szczęście, ze tego nie wiedzieli Ci wszyscy nawracajacy sie poganie...
Cytat:Można nie wierzyć w objawienia ale po co wogóle w Boga wierzyć" ?
Czy jakoś tak ?
W objawieniach bowiem wszystko składa się w logiczna całość i doskonale uzupełnia z nauczaniem Chrystusa.
To chyba pod warunkiem, ze się Słowa Bożego nie czytało, tylko "opracowania" napisane przez wyznawców objawień. Owszem, fragmenty Biblii sa tam cytowane ale w sposób zmanipulowany tak, ze Świadkowie Jechowy by sie nie wstydzili. Ot np. fragment o Mądrości staje się słowami Marii...

...nie wiem, autor watku, to jeszcze udziela się na forum? Może jednak zmienił zdanie?
24-08-2007 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Hauer napisał(a):Cytat:
Trudno być dobrym chrześcijaninem jeżeli nie jest się wychowywanym w Wierze "od podszewki" ..
Ojoj całe szczęście, ze tego nie wiedzieli Ci wszyscy nawracajacy sie poganie...
Czemu? Przecież powinni wiedzieć że chrześcijaninem trzeba być w pełni..

Co do reszty to nudzi mnie to już. Czytałem kiedyś arta na kosciol.pl o egzorcyście protestanckim który został wyśmiany przez demona bo nie miał nawet wody święconej, na nastepny raz sie w nią zaopatrzył-sam nie wiedział czemu wiedział tyle że działa. Niestety znaleźć go nie moge :/ . Możesz dużo pisać co i jak, dla mnie ważne że Bóg udziela Łask przez to co wy odrzucacie, a jeśli przez to działa więc jest to dobre. Dlatego wole KK. Pozdro


p.s. A to że ktoś gdzieś zgrzeszył nie znaczy że osoba żyjąca odob nie może być święta. Nie mamy tu do czynienia z sumieniem zbiorowym itp.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
25-08-2007 01:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów