Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o. Grzegorz Ginter SJ
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #1
o. Grzegorz Ginter SJ
Duchowość ignacjańska i jeziuicka
Rekolekcje
i wiele fajnych tematów. polecam zwłaszcza: artykuł w dziale duchowość pt. Kontemplatywny w działaniu... ale jak?

http://www.ginter.jezuici.pl/

ps. prosze moderatorów o przeniesienie postu do działu z linkami katolickimi. Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
26-02-2008 08:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ech jedna z moich ulubionych stron. :roll:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
26-02-2008 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nie wiedziałam o tym, że jest taka strona. A już od kilku lat nie byłam na rekolekcjach przed Wielkanocą w kościele... Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-02-2008 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
o Grzegorz napisał(a):"Aby więc prowadzić życie w równowadze pomiędzy kontemplacją a
działaniem potrzebujemy zakochać się w Chrystusie, zanurzyć się w Nim"`
"Jak zakochać się w Chrystusie? Co to w ogóle znaczy?" - Zapytałem:
o Grzegorz napisał(a):Zakochać się w Chrystusie to oczywiście nie chodzi o jakieś wzniosłe uczucia, ale o wierne "odtworzenie" w naszym życiu życia Chrystusa. To żyć na codzień Jego życiem - a to zakłada, że trzeba Go poznawać każdego dnia (Eucharystia, Pismo Św., sakramenty, życie w posłuszeństwie Woli Bożej, przykazaniom - wszystko, jednym słowem). To dzieło już w nas dokonuje Duch Święty dlatego warto Go prosić codziennie, by w moim konkretnym życiu "odtworzyło" się życie Jezusa.
Nie jest to łatwe, ale jest to nasze powołanie... bo nasze zbawienie to całkowite upodobnienie się do Chrystusa w Jego relacji do Ojca... w Duchu Św. mamy mieć taką samą relację do Ojca, jaką miał Jezus - czyli bardzo, bardzo bliską.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
27-02-2008 07:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Od 12 -16 byłam na rekolekcjach "Szkoła kontaktu z Bogiem" prowadzonych właśnie przez Jezuitów. Te rekolekcje była prowadzone w zupełnej ciszy (bez gadania). I każdego dnia były 3 medytacje. Teraz mogę powiedzieć, że medytacja jest moją ulubiona modlitwą i nie zamierzam z niej zrezygnować. Ps. Bardzo fajna stronka Uśmiech

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
02-03-2008 00:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nasz Portal współpracuje z Ojcem Ginterem Uśmiech
21-05-2008 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
A ja dopiero się zczaiłam, że mam na kompie medytacje nad Pismem Świętym które prowadzi właśnie o.Grzegorz.
Te medytacje ściagnełam ze stronki Radia Józef.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-05-2008 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów