Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy płód jest człowiekiemm, czy "zawiniątkiem"?
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
ddv napisał(a):A wydawałoby się, że osoby tak wykształcone jak lekarze powinny mieć podstawy - jeżeli nie psychologii to przynajmniej taktu ...
powinni ale z tym to jest również..... Uważam ze znaleznie dobrego lekarza to nie jest tak prosta sprawa.




M. Ink. *, jak tak dalej pójdzie to wyjdzie że na forum największy procent to księża :hahaha: :lol2:

ja też informuje że księdzem nie jestem Duży uśmiech

M. Ink. * napisał(a):jestem tylko samozwańczym i nieprzejrzyście mrocznym inkwizytorem, nic więcej, naprawdę...
bardzo dobrze wykonujesz swą robote 8)

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-05-2007 19:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
M. Ink. * napisał(a):ddv, jesteś księdzem?
Nie jak tylko prawię filozoficzne kazania ;-) ;P ;P ;P ;P :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :roll2: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-05-2007 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
ddv napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):ddv, jesteś księdzem?
Nie jak tylko prawię filozoficzne kazania ;-) ;P ;P ;P ;P :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :roll2: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
jak dla mnie to czasem zbyt filozoficzne Oczko nie obraź się, ale jestem potomkiem cywilizacji obrazkowej i trafia do mnie tylko krótki, szybki, bezpośredni i dosadny przekaz; filozofowanie jest dla mnie zbytnim rozmyciem i zabawą; oczywiście to bardzo subiektywna opinia: nie twierdzę, że tak jest ze wszystkimi

po prostu mam podejście medialne: "coś" musi chwytać, a nie "być rozwałkowywane" Oczko
no ale to właśnie jest choroba takich jak ja produktów tejże cywilizacji... :|

[ Dodano: Czw 24 Maj, 2007 20:06 ]
rachel napisał(a):bardzo dobrze wykonujesz swą robote
no proszę, trafił mi się taaaaaki komplement! rachel, wielkie dzięki :jupi:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-05-2007 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
M. Ink. * napisał(a):jak dla mnie to czasem zbyt filozoficzne
cóż - uwielbiam scholastykę ;-) ;P

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-05-2007 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Helmutt napisał(a):Ale problem istnieje i chciałem zasięgnąc informacji o odniesieniu w KKK czy Prawie Kanonicznym jeśli chodzi o takie przypadki jak w linkowanym artykule
O ile pamiętam, to już gdzieś w moich listach na forum temat był podejmowany. Krótko: nie ma to, tamto: nawet kilkudniowemu płodowi nalezy się pochówek na cmentarzu, tak jak każdemu człowiekowi. Jedyne co. to nie odprawia się mszy świętej w intencji dziecka, ponieważ nie uczestniczyło ono w Eucharystii. Mszę sprawuje się w intencji rodziców, o zgodę na przyjęcie woli Bożej, oraz o optymizm dla nich.
Cytat:Niech tak ksiądz nie filozofuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgiń przepadnij siło nieczysta :mrgreen:
PS: czy my się znamy?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-05-2007 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
kilkudniowy plod ma pare milimetrow `wielkosci`i jest embrjonem, serce zaczyna bic gdzies w 5-6 tyg, i wtedy embrjon juz embrjonem nie jest i tym samym przestaje byc plci zenskiej i jest wielkosci fasolki.kiedy poroni sie cos tak malego to raczej trudno to `znalezc` w celu pochowku.

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
25-05-2007 13:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
"coś" nie było człowiekiem i nagle - ni z gruszki, ni z pietruszki - "coś" stało się człowiekiem; a to ci dopiero ...

"coś" stało się człowiekiem, a człowiek na siłę chce decydować, kiedy się to stało - ni z gruszki, ni z pietruszki...

:roll2:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-05-2007 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
M. Ink. * napisał(a):"coś" nie było człowiekiem i nagle - ni z gruszki, ni z pietruszki - "coś" stało się człowiekiem; a to ci dopiero ...

"coś" stało się człowiekiem, a człowiek na siłę chce decydować, kiedy się to stało - ni z gruszki, ni z pietruszki...

:roll2:

Coś można uznać za człowieka wtedy kiedy wykształci mu się układ nerwowy (zacznie czuć ew. rozpoczną się procesy myślowe, świadomości). Przed tym okresem to po prostu płód, zbiór komórek bez rozumu, świadomości istnienia. nie lepszy od przeciętnego wirusa.

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
25-05-2007 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
tak się składa, że ten "maluch" ma wszelkie geny ludzkie i jeżeli mu tylko nie przeszkodzić to "zamieni" się w człowieka ...
Cuda jakieś czy co .. ? :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
25-05-2007 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Black_Soap napisał(a):Coś można uznać za człowieka wtedy kiedy wykształci mu się układ nerwowy (zacznie czuć ew. rozpoczną się procesy myślowe, świadomości). Przed tym okresem to po prostu płód, zbiór komórek bez rozumu, świadomości istnienia. nie lepszy od przeciętnego wirusa.
spośród różnych koncepcji animacji [np. czasu implantacji, czasu dywersyfikacji komórek, czasu zaczątków kory mózgowej i in.], zdecydowanie opowiadam się - w przeciwieństwie do Ciebie - po stronie koncepcji genetycznej [nazywanej równiez koncepcją animacji równoczesnej]

[ Dodano: Pią 25 Maj, 2007 23:05 ]
Cytat:Odrzucam waszą religię i tworzę własną

A siódmego dnia Bóg stworzył grzech i ucieszył się bardzo widząc ile zła wyrządził.
to chyba Twój bóg, bo mój nie :roll2:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-05-2007 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Koncepcja genetyczna? Plemnik też człowiek!!! Zamknąć wszystkich za zabijanie (wszak mężczyzna naraz "usuwa" kilka milionów plemników)
Ps. Ja nie mam boga. Dla mnie Bóg to paniczna próba wmówienia sobie że po śmierci człowiek nie znika.

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
25-05-2007 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Black_Soap napisał(a):Koncepcja genetyczna? Plemnik też człowiek!!! Zamknąć wszystkich za zabijanie (wszak mężczyzna naraz "usuwa" kilka milionów plemników)
:lol2: jasne, "skądżeś się pan urwał"? :roll2: chyba się panu cokolwiek plemnik z zygotą pomylił :hahaha:

[ Dodano: Pią 25 Maj, 2007 23:26 ]
Black_Soap napisał(a):Ps. Ja nie mam boga. Dla mnie Bóg to paniczna próba wmówienia sobie że po śmierci człowiek nie znika
a dla mnie Bóg to radość życia :jupi: co więcej: to esencja życia i to życia szczęśliwego :aniol:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-05-2007 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
M. Ink. * napisał(a):
Black_Soap napisał(a):Koncepcja genetyczna? Plemnik też człowiek!!! Zamknąć wszystkich za zabijanie (wszak mężczyzna naraz "usuwa" kilka milionów plemników)
:lol2: jasne, "skądżeś się pan urwał"? :roll2: chyba się panu cokolwiek plemnik z zygotą pomylił :hahaha:

[ Dodano: Pią 25 Maj, 2007 23:26 ]
Black_Soap napisał(a):Ps. Ja nie mam boga. Dla mnie Bóg to paniczna próba wmówienia sobie że po śmierci człowiek nie znika
a dla mnie Bóg to radość życia :jupi:

Ta radość życia według mnie przekrzywia twoją zdolność myślenia. A koncepcja którą podałeś zaklada praktycznie (pewno nie świadomie) że plemnik też człowiek Język Ja tej głupoty nie wymyśliłem.

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
25-05-2007 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Black_Soap napisał(a):Ta radość życia według mnie przekrzywia twoją zdolność myślenia
póki co myślę całkiem prosto, a Ty? :krzywy:

Black_Soap napisał(a):A koncepcja którą podałeś zaklada praktycznie (pewno nie świadomie) że plemnik też człowiek
ciekawe w którym to niby miejscu tak zakłada :lol2:

Black_Soap napisał(a):Ja tej głupoty nie wymyśliłem.
wymyśliłeś głupotę: że zakłada :krzywy: widzę tu wyraźne skrzywienie logiczne, ale nic sie nie martw, to jest do "wyleczenia" :*

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-05-2007 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Teraz ci nie wytłumaczę tego. Nie śmieję się z samej teorii a jedynie z jej przedstawienia. Co do leczenia to chciałem powiedzieć że to nie ja wierzę w kolesia wszechmogącego który jest sobie znikąd od zawsze tylko ty. Pozdrawiam

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
25-05-2007 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów