Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy płód jest człowiekiemm, czy "zawiniątkiem"?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
kumbaja napisał(a):ja podaje tylko fakty. plod jest plodem i nawet jak juz przypomina dziecko w 3 miesiacu to nie czuje bolu bo system nerwowy nie jest wyksztalcony.
To sobie obejrzyj "Niemy krzyk". Znajdzie się tam kilka ujęć jak się zachowuje ów "nic-nie-czujący" płód, kiedy go wysysają i wyskrobują z macicy. Nawet widać reakcję na jego "nic-nie-czującej" twarzy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-05-2007 21:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Offco droga gwarantuje ci że to dziecko było starsze niż 3 miesiące. Miało na pewno układ nerwowy i faktycznie prawdopodobnie czuło ból. Według mnie był to ok 5 miesięczny dzieciak. Jestem przeciw aborcji w tym wieku płodowym chyba że poród grozi zdrowiu lub życiu matki.

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
26-05-2007 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Offca napisał(a):
kumbaja napisał(a):ja podaje tylko fakty. plod jest plodem i nawet jak juz przypomina dziecko w 3 miesiacu to nie czuje bolu bo system nerwowy nie jest wyksztalcony.
To sobie obejrzyj "Niemy krzyk". Znajdzie się tam kilka ujęć jak się zachowuje ów "nic-nie-czujący" płód, kiedy go wysysają i wyskrobują z macicy. Nawet widać reakcję na jego "nic-nie-czującej" twarzy.

ksiadz nam to puscil na religii w 5 klasie szkoly sredniej.

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2007 21:22 ]
a plod zaczyna odczuwac bol nawet chyba z tego co pamietam dopiero po 30tym tyg ale to poszukam info bo nie jestem pewna. uklad nerwowy jako ostatni sie rozwija.

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
26-05-2007 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Black_Soap napisał(a):Offco droga gwarantuje ci że to dziecko było starsze niż 3 miesiące. Miało na pewno układ nerwowy i faktycznie prawdopodobnie czuło ból. Według mnie był to ok 5 miesięczny dzieciak. Jestem przeciw aborcji w tym wieku płodowym chyba że poród grozi zdrowiu lub życiu matki.
Black chyba umiem porównać jakiej wielkości było to dziecko w porównaniu z metalowym zasysaczem (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa). I na pewno nie było to dziecko starsze niż 3 miechy, a 5 miesiąc to już przesada.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-05-2007 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
Offca napisał(a):
Black_Soap napisał(a):Offco droga gwarantuje ci że to dziecko było starsze niż 3 miesiące. Miało na pewno układ nerwowy i faktycznie prawdopodobnie czuło ból. Według mnie był to ok 5 miesięczny dzieciak. Jestem przeciw aborcji w tym wieku płodowym chyba że poród grozi zdrowiu lub życiu matki.
Black chyba umiem porównać jakiej wielkości było to dziecko w porównaniu z metalowym zasysaczem (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa). I na pewno nie było to dziecko starsze niż 3 miechy, a 5 miesiąc to już przesada.

Po wielkości to się za przeproszeniem g dowiesz Uśmiech Trzeba patrzeć na charakterystyczne dla danego okresu cechy. Pozdrawiam

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
26-05-2007 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
23 tydz ciazy: jesli dziecko sie wtedy urodzi ma 15% szans na przezycie.

32 tydz: wszystkie 5 zmyslow dziala (w tym zmysl dotyku)

zrodlo
http://www.pregnancy.org/pregnancy/fetal...pment3.php

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2007 21:37 ]
http://www.msnbc.msn.com/id/9053416/ - po angielsku, pisze ze plod (fetus) nie odczuwa bolu do ok 28 tyg ciazy czyli 7 miesiaca

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
26-05-2007 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
Cytat:Po wielkości to się za przeproszeniem g dowiesz Uśmiech Trzeba patrzeć na charakterystyczne dla danego okresu cechy. Pozdrawiam
No dobra ale 5 miesięczny dzieciak nie będzie miał kilku centymetrów wielkości tylko trochę więcej, co nie?

kumbaja napisał(a):nie odczuwa bolu do ok 28 tyg ciazy czyli 7 miesiaca
Hmm, będę musiała sprawdzić w innych źródłach.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-05-2007 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
http://www.abortionfacts.com/fetal_devel...l_pain.asp

eh gdyby plod byl dzieckiem od samego poczatku to ciaza nie trwalaby 9 miechow, nie byloby `wczesniakow` ktore same bez miliona przyzadow do ktorych sa podlaczone potrafilyby przezyc. plod to plod i tyle. dopiero okolo 20 tyg zaczyna przypominac ksztaltem czlowieka ale organy dalej sie rozwinaja.

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
26-05-2007 21:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
A co Ty byś chciała, żeby Ci z brzucha dzień po zapłodnieniu wyskakiwał 9 miesieczny dzieciak?! No sorry, ale Twoje zarzuty są niedorzeczne! Każde życie ma swój początek i każde życie przechodzi przez określone etapy rozwoju. Po to nosisz w brzuchu dziecko, by mu się pozwolić rozwinąć odpowiednio do tego momentu, w którym będzie w stanie egzystować poza Twoim łonem. W inny sposób się nie rozwinie, bo potrzebne są mu ku temu warunki, jak zresztą każdej innej żywej istocie z roślinami, zwierzątkami włącznie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-05-2007 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
w niemym krzyku plod mial 12 tyg. ale nie wiadomo czy usta otworzyl z bolu czy z jakiegos innego powodu.

nie mowie ze aborcja jest czyms dobrym. samej nawet przez mysl by mi nie przyszlo zeby czegos takiego dokonac ale nie kazda kobieta mysli tak jak ja. plod czy dziecko uwazam ze tak czy siak jest to zywe a aborcja w takim razie ten plod czy to dziecko zabija. ja jedyne co zabijam to komary i nawet z tym mi zle bo czuje ze nie powinnam. w kazdym razie jak juz wspomnialam lepiej niz kobieta usunie ciaze niz gdyby miala usunac narodzone dziecko wyrzucajac je na smietnik. uwazam ze kobietom w ciazy trza dac wiecej pomocy materialnej bo nie kazda moze w ciazy pracowac a nawet jesli to nie kazda stac na wychowanie dziecka nie tylko kiedy jst samotna matka ale nawet w zwiazkach ludzi nie stac na dzieci. np moja przyjaciolka i jej narzeczony marza o dziecku ale nie ma na to jeszcze kasy. najpierw mieszkania ktore juz kupilipotem slub i potem dziecko taka kolejnosc se ustalili. mysle ze rozsadnie.

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2007 21:56 ]
Offca napisał(a):A co Ty byś chciała, żeby Ci z brzucha dzień po zapłodnieniu wyskakiwał 9 miesieczny dzieciak?! No sorry, ale Twoje zarzuty są niedorzeczne! Każde życie ma swój początek i każde życie przechodzi przez określone etapy rozwoju. Po to nosisz w brzuchu dziecko, by mu się pozwolić rozwinąć odpowiednio do tego momentu, w którym będzie w stanie egzystować poza Twoim łonem. W inny sposób się nie rozwinie, bo potrzebne są mu ku temu warunki, jak zresztą każdej innej żywej istocie z roślinami, zwierzątkami włącznie.

dlatego tez plodu sie czlekiem nie nazywa a swoja droga to TAK BARDZO BYM KCIALA ABY CIAZA TRWALA 1 DZIEN!!!! zdecydowalabym sie wtedy na 2 dziecko a tak po tym co przezylam dziekuje bardzo ale nie. wole adoptowac.

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
26-05-2007 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
http://www.aborcja_2004.republika.pl/niemy_krzyk.htm

Przekłamania w niemym krzyku.

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
26-05-2007 22:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Black_Soap napisał(a):Przekłamania w niemym krzyku.
Wiesz co? Nie będę się sugerowała stronkami pro-aborcyjnymi :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-05-2007 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
kumbaja napisał(a):dlatego tez plodu sie czlekiem nie nazywa a swoja droga to
nazywa sie szanowna Pani, ale człowiekiem w płodowej fazie rozwoju. "Biologia" Ville, Solomon , Berg Autorzy zgodnie uznają iż "Cykl życia człowieka trwa od poczęcia do śmierci"

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-05-2007 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
dobry artykul black soap.

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2007 22:13 ]
Offca napisał(a):
Black_Soap napisał(a):Przekłamania w niemym krzyku.
Wiesz co? Nie będę się sugerowała stronkami pro-aborcyjnymi :krzywy:

sorry ale to sa fakty naukowe.

[ Dodano: Sob 26 Maj, 2007 22:14 ]
Scott napisał(a):
kumbaja napisał(a):dlatego tez plodu sie czlekiem nie nazywa a swoja droga to
nazywa sie szanowna Pani, ale człowiekiem w płodowej fazie rozwoju. "Biologia" Ville, Solomon , Berg Autorzy zgodnie uznają iż "Cykl życia człowieka trwa od poczęcia do śmierci"

to skad nazwa embrjon w takim razie? z kosmosu?

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
26-05-2007 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Cytat:to skad nazwa embrjon w takim razie? z kosmosu?
Ile razy mam jeszcze pisać, że to są nazwy biologiczne dla określenia etapu rozwoju człowieka!!! Czy określenie "dorosły", "noworodek", "niemowlak" to też nie ludzie?! To są zwykłe określenia etapu rozwoju człowieka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-05-2007 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów