Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejne rewelacje pani Sowińskiej.
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Kolejne rewelacje pani Sowińskiej.
http://wiadomosci.onet.pl/1542900,11,item.html

Przyznam, że spadłem ze śmiechu z krzesła.
Czekam tylko aż Pani Rzecznik weźmie się za kolejne "nieprawomyslne", nierodzinne i bezbożne kreskówki:
- Bolek i Lolek - promocja pedofilii, ukrytego homoseksualizmu i kazirodztwa (kąpali się przecie z półnagą Tolą!)
- Miś Uszatek - związki niesakramentalne, ateizm i beztroski tryb życia
- Reksio - masońska idea zrównania zwierzęcia z człowiekiem
- Smerfy - homoseksualizm, nasmiewanie się z kościoła (przecież Gargamel to uosobienie postaci księdza, a jego zamek bardzo przypomina kosciół)

Może by maila do niej wysłac z tym......?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-05-2007 07:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Oglądałem wypowiedź psychologa społecznego - Pani Sołtanowicz-Perliświat, czy coś w tym stylu. Musze powiedzieć, że mierny z niej psycholog w moim przekonaniu. Oczywiscie wypowiedź dotyczyła Tinky-Winky`ego.
Pani psycholog oczywiście poszła po linii liberalizmu i hulaj-tolerancji. Okazuje się, że taki autorytet, po studiach, z doświadczeniem, etc zapomina o elementarnej prawdzie: dzieci kalkują szereg postaw, które widzą: zarówno z TV jak i z życia. Nie ważne, czy będzie chodzic o jakieś klimaty gejowskie,czy tym podobne. Nade wszystko chodzi o agresję, halas i przemoc promowane w środkach masowego przekazu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-05-2007 08:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ks.Marek napisał(a):Oglądałem wypowiedź psychologa społecznego - Pani Sołtanowicz-Perliświat, czy coś w tym stylu. Musze powiedzieć, że mierny z niej psycholog w moim przekonaniu. Oczywiscie wypowiedź dotyczyła Tinky-Winky`ego.
Pani psycholog oczywiście poszła po linii liberalizmu i hulaj-tolerancji. Okazuje się, że taki autorytet, po studiach, z doświadczeniem, etc zapomina o elementarnej prawdzie: dzieci kalkują szereg postaw, które widzą: zarówno z TV jak i z życia. Nie ważne, czy będzie chodzic o jakieś klimaty gejowskie,czy tym podobne. Nade wszystko chodzi o agresję, halas i przemoc promowane w środkach masowego przekazu.
Ale weź, gdzie masz klimaty gejowskie, albo tym bardziej agresywne w tych, kretyńskich swoja drogą, Teletubisiach? Patrząc na to w ten sposób wiekszość kreskówek jest "nieprawomyslna" bo zawsze gdzieś tam się znajdzie postać w różowym wdzianku...

Zaczynają się tworzyć jakies chore precedensy, co prawda na razie tylko w pokręconych głowkach naszych co poniektórych (tych durniejszych) "wszechpolskich" i "wszechkatolickich" aktywistów.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-05-2007 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Helmutt napisał:
Cytat:Zaczynają się tworzyć jakies chore precedensy, co prawda na razie tylko w pokręconych głowkach naszych co poniektórych (tych durniejszych) "wszechpolskich" i "wszechkatolickich" aktywistów.

Ależ to jest offtopic.A Wszechpolaków i Kościół proszę zostawić w spokoju.Helmucie czyż nie masz w podpisie "Nie walczę z Kościołem"? A z tym zakazem oglądania niektórych bajek to nie jest pomysł Wszechpolaków tylko rzecznika praw dziecka.Gwoli wyjaśnienia.I mowa tylko o Teletubisiach a nie o innych bajkach.Jednak Teletubisie są tylko bajką i nie promują homoseksualizmu.Lepiej zakazać bajek,w których naprawdę jest walka i są ranni.Ale w polskich bajkach nic takiego nie ma.
28-05-2007 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
SEBASTIANO napisał(a):Helmutt napisał:
Cytat:Zaczynają się tworzyć jakies chore precedensy, co prawda na razie tylko w pokręconych głowkach naszych co poniektórych (tych durniejszych) "wszechpolskich" i "wszechkatolickich" aktywistów.

Ależ to jest offtopic.A Wszechpolaków i Kościół proszę zostawić w spokoju.Helmucie czyż nie masz w podpisie "Nie walczę z Kościołem"? A z tym zakazem oglądania niektórych bajek to nie jest pomysł Wszechpolaków tylko rzecznika praw dziecka.Gwoli wyjaśnienia.

Mea culpa bo się zagalopowałem. Nie myślałem akurat o MW, ona z tym nie ma nic wspólnego - pisząc "wszechpolskich" miałem na myśli ludzi którzy uważają się za "Jedynych Prawdziwych Polaków-Katolików" - takich zdrowo "potrybionych" modeli jak Bender, Jurek, właśnie Sowińska, miss-sejmu Ania Sobecka czy mentor Ojciec Dyktator. Nie myślałem tutaj o normalnych Polakach i normalnych katolikach bo akurat oni są.... no normalni są.

Zakazu jako takiego nie ma, na razie są to jakieś przymiarki. Ale nieco groźne to jest. Najpierw czepili się Brzechwy, bo bezbożność propaguje, teraz te durne Teletubisie, bo sa "homo" - co dalej? Jeszcze trochę ich rządów to chyba dziecku na dobranoc będę mógł poczytać encykliki JP2 albo żywoty świętych, bo wszystkie bajki "odpadną" jako nieprawomyslne... Duży uśmiech Ewentualnie przepisy sygnalizacji na PKP jak będę chciał wykształcić kolejarza Uśmiech
A dałem to w dziale humor, bo dla mnie to śmiech pusty.

No i nie denerwuj się SEBASTIANO. Nie o MW mi w tym poście chodziło, ani o kościół ogólnie. Jedynie o okreslone typy ludzi.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-05-2007 10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Helmutt napisał:
Cytat:Zakazu jako takiego nie ma, na razie są to jakieś przymiarki. Ale nieco groźne to jest. Najpierw czepili się Brzechwy, bo bezbożność propaguje, teraz te durne Teletubisie, bo sa "homo" - co dalej? A dałem to w dziale humor, bo dla mnie to śmiech pusty.

Właśnie.Czasami tak się broni tego prawa,że nawet dziwne pomysły się wymyśla np.zakazywanie bajek czy "Czterech pancernych".Niech tylko nie próbują twierdzić,że Hans Kloss promuje faszyzm,bo jest raczej polskim agentem i w filmie służy Polsce.
28-05-2007 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
SEBASTIANO napisał(a):A z tym zakazem oglądania niektórych bajek to nie jest pomysł Wszechpolaków tylko rzecznika praw dziecka.
Nie ma żadnego zakazu. Jest anaiza problemu.
Helmutt napisał(a):Ale weź, gdzie masz klimaty gejowskie, albo tym bardziej agresywne w tych, kretyńskich swoja drogą, Teletubisiach?
Krypto gejowskie owszem, są. Bo to nie jest normalne, że facet choszi z damską torebką.
Helmutt - trzeba być transparentnym, czyż nie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-05-2007 10:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ks.Marek napisał(a):
SEBASTIANO napisał(a):A z tym zakazem oglądania niektórych bajek to nie jest pomysł Wszechpolaków tylko rzecznika praw dziecka.
Nie ma żadnego zakazu. Jest anaiza problemu.
Ja problemu nie widzę żadnego.
A zresztą - chcą zakazać, niech zakazują, ja i tak tego nie oglądam, a i dla dzieci uważam, że są mądrzejsze programy.
Ja mam już doświadczenie chociażby ze swoim najbliższym środowiskiem, że głupota nie boli tylko tego, co się z nią obnosi...

Cytat:
Helmutt napisał(a):Ale weź, gdzie masz klimaty gejowskie, albo tym bardziej agresywne w tych, kretyńskich swoja drogą, Teletubisiach?
Krypto gejowskie owszem, są. Bo to nie jest normalne, że facet choszi z damską torebką.
Helmutt - trzeba być transparentnym, czyż nie?
Nie jest normalne, że czerwony Katurek gada z wilkiem, nie jest normalne, że królewna Śniezka mieszka z 7 krasnalami, nie jest normalne, że na 100 męskich smerfów jest jedna samica i tak dalej i tak dalej... W bajkach nic nie jest normalne, więc chyba lepiej nad tym przejśc do porządku dziennego, niż robić problem tzw "z igły widły".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-05-2007 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Zacytuję wypowiedź kolegi 8) :

"O Teletubisiach można wiele powiedzieć. Zachowują się trochę, jak po dobrym kwasie. Czczą Słońce (w które wpisane jest archetypiczne dziecko). Ogólnie to pozytywna bajka, jedna z moich ulubionych dodajcie jeszcze przydech do tytułu (Theletubisie) i już będzie perfekcyjnie

Ale aby propagować homoseksualizm, trzeba w ogóle propagować JAKIŚ seksualizm. Jednak docelowa grupa odbiorców ma około roku. Czyli jeszcze nie posługuje się językiem (stąd też i brak konkretnych dialogów w bajce). Co - za Lacanem - oznacza, że znajduje się PRZED tzw. Fazą Lustra, czyli nie przeszło jeszcze do porządku edypalnego. W takim razie niemożliwe jest rozróżnianie płci. A rozróżnienie homo i heteroseksualizmu musi poprzedzać rozróżnianie płci. I dlatego takie pierniczenie, że teletubisie propagują homoseksualizm, a co ważniejsze: odsyłanie sprawy do ekspertów, jest głupią stratą nie tylko czasu ale i pieniędzy podatników.

Cytat:
Rzeczniczka praw dziecka popiera też pomysł ministerstwa edukacji, by zakazać zapraszania do szkół przedstawicieli mniejszości seksualnych. - Taka osoba może przyjść na lekcję ekstrawagancko ubrana, a młodzieży może się to spodobać. Z pozoru nic się złego nie dzieje, a jednak jakiejś formy promocji homoseksualizmu można się tu dopatrzeć - ocenia pani rzecznik.


Jakkolwiek jestem przeciwny zaprasznaniu pedałów do szkół (chyba, że jednocześnie będzie się zapraszać heteroseksualistów, którzy będą opowiadać otwarcie o swoim życiu seksualnym. bo to własnie tak działa RÓWNOŚĆ !), to argument uważam za z du*y wzięty. Niech się każdy ubiera, jak chce, a myślenie na zasadzie "jaką on ma fajną koszulę, jak się puszczę z kolegą z ławki to rodzice też mi taką kupią" jest zbyt głupie nawet jak na polskie dzieci."

Popieram w pełni :]
28-05-2007 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ta pani to po prostu biedna kobieta, taka malutka żałosna idiotka, która tak się zapamietała w pełnieniu jakiejś przez siebie wymyślonej misji, że nie zważa już na nic, a najmniej na związek z rzeczywistością. Żyje w jakimś swoim świecie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-05-2007 06:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #11
 
http://wiadomosci.onet.pl/1543623,11,,,,...mspec.html
Cytat:Marszałek Sejmu Ludwik Dorn zaapelował do Sowińskiej, by "w publicznych wypowiedziach unikała sformułowań, które mogą narazić jej urząd na śmieszność".
inna wypowiedz, bardziej dosadna:
Cytat:Problem polega na tym, że Rzecznik Praw Dziecka nic nie robi. Sowińska uchwyciła się torby, żeby pokazać, że istnieje
29-05-2007 07:52
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
To prędzej zgodzę się z ministrem Giertychem,który zakazuje promocji homoseksualizmu w szkołach.Ten pomysł jest super.Popieram Giertycha.

Ale,żeby rzecznik praw dziecka mówiła,że Teletubisie to geje to już przesada.Teoretycznie można też by rzec,że Gargamel zajmuje się czarną magią,którą się piętnuje w bajce o Smerfach.
29-05-2007 09:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
SEBASTIANO napisał(a):Teoretycznie można też by rzec,że Gargamel zajmuje się czarną magią,którą się piętnuje w bajce o Smerfach.
Nie teoretycznie, tylko tak jest w praktyce.
SEBASTIANO napisał(a):Ale,żeby rzecznik praw dziecka mówiła,że Teletubisie to geje to już przesada
Wcale tak nie powiedziała - przynajmniej ja tego nie słyszałem. Póki co, to sprawa est badana pod kątem treści: czy sa jawnie lubo też krypto gejowskie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-05-2007 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):
SEBASTIANO napisał(a):Ale,żeby rzecznik praw dziecka mówiła,że Teletubisie to geje to już przesada
Wcale tak nie powiedziała - przynajmniej ja tego nie słyszałem. Póki co, to sprawa est badana pod kątem treści: czy sa jawnie lubo też krypto gejowskie.
Marek, ale powiedz jaki jest w tym rozpatrywaniu SENS? Te całe cholerne Teletubisie sa bajka skierowaną do dzieci naprawdę małych, tylko one potrafia strawić w całości jeden odcinek, bez burzliwych przejść Uśmiech , tak małe dzieci nie dostrzegają "podtekstów".
Jeśli zaś pani Sowińska w swoim zacietrzewieniu posunie się do "weryfikacji" tej bajki - niewątpliwie będzie to precedens. Głupi ale jednak. A Teletubisie to małe piwo - w kolejce czekają kolejne groźne filmy i bajki: Bolek i Lolek, Reksio, Krecik, Zwirek i Muchomorek, Smerfy, Gumisie i w zasadzie każda historyjka dla dzieci jak się w nią wgłębić zawiera jakieś "nienormalności". Miejmy nadzieję, że albo ta pani przestanie być rzecznikiem, albo ktoś ją wezwie na "poważną rozmowę"...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-05-2007 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
SEBASTIANO napisał(a):To prędzej zgodzę się z ministrem Giertychem,który zakazuje promocji homoseksualizmu w szkołach.Ten pomysł jest super.Popieram Giertycha.
Rozwala mnie tekst "promowanie homoseksualizmu".....
Przecież to jest orientacja seksualna, na którą się w zasadzie nie ma wpływu.
To tak jak ja, mam zielone oczy, promowałbym "zielone oczy".

Ogniu, krocz ze mn?!!!
29-05-2007 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów